Esileht Väikelaps Miks on väikelapsed just kõhuviiruses?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Miks on väikelapsed just kõhuviiruses?

Postitas:

Kui mul olid lapsed väikesed, oli see pidev kõhuviiruste trall. Nagu mingi pereüritus. Üks sai viiruse ja jälle kõik haiged, ka meie, vanemad.
Nüüd on lapsed suured ja enam pole niimoodi. Nüüd on nii, kui oleme käinud mõnel väikese sugulase sünnipäeval, kus paju lapsi koos, on saanud juba tavaks, et sealt me selle viiruse ka saame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest väikesed lapsed panevad käsi ja mänguasju pidevalt suhu ning katsuvad kõike, see võimaldab viirustel kergelt levida.

Ja eks oleneb lapsest ka. Minu laps on olnud korra kõhuviiruses, aga siis kohe korralikult – oli rotas, kuigi sai vaktineeritud vastavalt kavale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks oleneb ka. mul laps viiene ja pole kunagi olnud kõhuviiruses ega isegi oksendanud. muidu täiesti keskmiselt terve laps ja ikka vahel viirushaigustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole minu laps veel olnud kõhuviiruses, teist aastat lasteaias. AInult nohu hakkab külge, muud viirused on meist mööda läinud 🙂

Aga no kui te terve perega saate selel viiruse igalt poolt, siis ilmsel tona si ikka teie nõrgas immuunsuses, mitte laste vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka hügeeni reeglid üle vaadata. Mul 2 last ja vaneal on 1 kord kõhuviirus olnud 4 aasta jooksul ja väiksemal 2 korda. Kõhuviiruse korjad üless kui sööd nt. mustade kätega. Igakord enne söömist peseme käsi, apelsinid ja mandariinid peseme enne söömist, kui väljast tule peseme käsi, mänguasjad löbivad paar korda aasta koraliku puhastuse pehmed asjad sagedamini jne….

Aga väiksed lapsed sagedamini kõhuviirustes just seetõttu, et toppivad asju ja usti käsi suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

Väga nõme üldistus. Kuna okseviirus on ühtlasi ka piiskadena nakkuv, siis ei päästa sind mitte miski peale tugeva immuunsuse. Ma ise olen lapsepõlves olnud üsna puuduliku kätepesuharjumusega, kuni 34.eluaastani, mil lapsed sain, olnud kokku ühes oksetõves ja mõned korrad oli ka kõhulahtisust, mis möödus päevaga (mainin ka, et töötan väikeste lastega). Pärast esimese lapse lasteaeda minekut hakkas trall pihta – jäi laps, jäin mina, vahel mees ja vanaema ka veel takkaotsa, kuna käis meid ravimas. Laps jäi ka rotasse, keegi teine, kaasa arvatud 1k beebi, seda ei saanud. Aga oksetõved olid 2-3x aastas ja kuna enamasti mina koristasin, siis jäin mina ka. Laps sai päevaga üle, mina kolmega… Hügieen on aga nii tõhus, et ma oma kätelt nahagi maha pesen/desinfitseerin.
Ei saa öelda, et ainult hügieenis asi on. Ikka mitu tegurit kokku, lisaks mõni viirus lihtsalt on niitvam (vaata kasvõi uudistes, kui pool kooli või laevatäis inimesi korraga haigestub).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see inimeseti erinev. Kui mu vend oli laps, olid tal pidevalt kõrvad haiged, minul lapsena jälle oli pidevalt nohu. Minu vanemal lapsel oli mitu korda mingi veider ühepäevane kõrge palavik. Nooremal lapsel on enamasti bronhiit, kui haige on. Rotat ega enterot pole kellelgi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu, juba küllaltki suured lapsed, on ka pea igal aastal kõhuviiruses. Vahel jään mina ka, vahel mitte.
Kõige hullremini põdesid nad rotat. Üks oli 5a,teine 7a. Keset sooja suve, olles mitu päeva ainult oma perega maal olnud. Lapsed jäid korraga, vast paaritunnine vahe oli. Järgmise päeva õhtul viidi meid kiirabiga haiglasse, olime seal 3 päeva, mõlemad lapsed tilgutite all kõik see aeg. Analüüsid näitasid rotat. See on küll tõesti kuri viirus! Ja siiani arusaamatu, kust see sealt metsavahelt niimoodi keset suve tuli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just imestan, et kuidas on võimalik üldse emal/isal terveks jääda, kui näiteks väikelaps oksendab põranda/voodi täis – ning vanem määrib ju koristades oma käed kokku? Jah, muidugi, käsi pestakse, aga… ikka väga otsene kokkupuude nakkusallikaga. Nagu mõni ütleb, et ta peseb kätelt peaaegu naha maha, aga ikkagi haigestub. Samuti, isegi kui põrandad/voodid õnnestub puhtana hoida, siis oksendavat väikelast kausi kohal hoides on piisknakkuse võimalus väga suur.

Ning näit. pehmeid mänguasju, eriti kui nad on veel elektroonikaga, pesu seega ei talu, polegi vist võimalik kuigi hästi ära desoda? Ultraviolettlambi (mida kodudes pole, asutustes küll) alla?

Ometi mõni väikelapse vanem ise ei nakatu. Kas koristatatakse kummikindad käes? Või mis erinipid seal on? Või nippe polegi, lihtsalt oleneb, kui tugev või nõrk vanema immuunsus antud hetkel on ja kõik?

*oijah, meie lapsepõlves oli ikka lihtsam, siis kõhuviirusi Eestis ei liikunudki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ja lapsel on tihti nohu-köha viirused. Põeme tavaliselt koos. Kulgevad raskelt ja kestavad mitu nädalat. Mehele need viirused külge ei hakka või kui põebki, siis 1-2 päeva ja kergelt. Mees põeb aga kõhuviirusi ca korra aastas ning ikka mitme päeva kaupa. Need ei hakka jälle minule ja lapsele külge. Ongi nii, et ühele nakkavad üht sorti haigused, teisele teised. Ning väikelaste puhul on üsna tavaline, et neile hakkab kõik külge.

Kõhuviirusi on erinevaid. Rotaviirus levib tõesti kehavedelikega ning selle puhul on hügieenil oluline roll – kodust haiget põetades on muidugi kokkupuute vältimine suhteliselt raske ja kõige paremini aitab oma immuunsüsteem. Väikelaste kollektiivis suunatakse lapsi küll ilusti käsi pesema, aga näiteks potil istumise ajaks ju keegi käsi kinni ei seo ja käed rändavad mööda riideid või nokitakse vahepeal nina või mis iganes. Seetõttu levib rotaviirus eriti palju just lasteaedades.

Noroviirus (ka kõhuviirus) on aga tavaline piisknakkus nagu nohu ja gripp. See levib ka läbi õhu ning haigestumiseks piisab haige lapse, kolleegi või elukaaslasega ühel diivanil istumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

APPPI… kuidas on võimalik, et täiskasvanud inimene on nii rumal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on palju suurem müstika see viiruslik silmapõletik! Alates lasteaeda minekust on igal aastal mingi silmapõletiku-trall. Ja ka enamasti terve pere saab külge. Rääkimata sellest, et poolel rühmal on. Kui mina lasteaias käisin, polnud kellelgi mingit silmapõletikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

Kas sina paned oma haige lapse kuskile kile taha isolatsiooni? Meil liiguvad haiged lapsed meiega ühises ruumis, katsuvad erinevaid pindu, kasutavad toidunõusid. Pärast otsest kontakti okse või väljaheidetega koristan ja desinfitseerin loomulikult lähedal asuvad pinnad ja pesen ja desinfitseerin oma käed, aga viirus võib sattuda minuni ka nii, et laps on oma sõrmed suhu pannud ja siis katsunud näiteks telekapulti.
Mõni inimene ei põegi kunagi kõhuviirusi. Minu ema on näiteks selline. Mina olin lapsena kõhuviirustega hädas ja täiskasvanuna samuti. Samas ei olnud mul lapsena kunagi köha, nohu oli harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanutel sõltub organismi eripäradest ka. Mul mees väga tugeva immuunsusega (nohu-köha viiruseid põeb korra 5a jooksul) aga lastelt okseviirused saab peaaegu alati. Samas mul kehv immuunsus, iga talv kolm-neli korda haige aga kõhuviiruseid ei põe peaaegu kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli varem mitu korda nii, et kõhuviirusesse jäid peres kas ainult lapsed või ainult täiskasvanud. Viimane kord aga oli mees 2 päeva puruhaige, vanim ja noorim laps ühe päeva kergemalt, minul oli lihtsalt ühel päeval veidi imelik olla ja keskmine laps jäi hoopis puutumata. Samas mäletan, et eelmisel talvel oli just tema ainuke, kes korra kõhuviiruses oli. Immuunsus ei tohiks ju nii kaua püsida, ilmselt oli lihtsalt juhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on igaühel oma nõrk koht, mis talle külge hakkab või mitte. Mul on ka tuttav perekond, kellel aina kõhuviirus, meil pole kunagi olnud. Ja me pole mingid maniakaalsed kätepesijad. Teistel on silmaviiruse asi, seda ka meil pole olnud, mõnel ussid kogu aeg, meil pole ka kordagi olnud. Samas kaldume veidi nagu ülekaalulisusele terve perega, kuigi tegeleme selle teemaga kogu aeg, teeme sporti jne. Teise pere lapsed joovad kokat ja söövad hamburgereid väga tihti ja ikka peenikesed nagu tikud. Meie läksime perearsti juurde, pereõde ütles lapsele, et natuke pontsakas oled, kas sööd ainult kartulikrõpse kogu aeg. No ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

Kas sina paned oma haige lapse kuskile kile taha isolatsiooni? Meil liiguvad haiged lapsed meiega ühises ruumis, katsuvad erinevaid pindu, kasutavad toidunõusid. Pärast otsest kontakti okse või väljaheidetega koristan ja desinfitseerin loomulikult lähedal asuvad pinnad ja pesen ja desinfitseerin oma käed, aga viirus võib sattuda minuni ka nii, et laps on oma sõrmed suhu pannud ja siis katsunud näiteks telekapulti.
Mõni inimene ei põegi kunagi kõhuviirusi. Minu ema on näiteks selline. Mina olin lapsena kõhuviirustega hädas ja täiskasvanuna samuti. Samas ei olnud mul lapsena kunagi köha, nohu oli harva.

Millega te desinfitseerisite pindu ja põrandat mis ainega pesta ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka teie ise ka saate kõhuviiruse laste käest (neil enne), siis järelikult on teie hügieenismidagi väga valesti.
Täiskasvanud inimene saab ju kontrollida, et ta peseks käsi IGA kord, kui tal on kontakt haigega. Nii ei saa ta ise nakkust ja nii ei saa ka 2. laps (kes näiteks juhuslikult veel terve on) haigust.

APPPi…kuidas on võimalik, et ise selle peale ei tule.

Mina lohutan kõhuviiruses lapsi nii, et hoian neid süles, laman neil kaisus, hoian neil juukseid kui nad oksendavad, pesen oksekausse jne. piisknakkus toimib ka siis kui käsi pidevalt pesed, eriti kui ise oled kolme lapse järjestikuste haiguste pärast üleväsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tähelepanek on see, et nii kui mandariini hooaeg algab, algavad ka kõhuviirused, oksendamised. Olge mandariinide suhtes ettevaatlikud. Tundub, et osa mandariine on mingi pestitsiidiga üle pritsitud ja paratamatult satub koorides küüne alla ning suhu, organism tahab sellest mürgist vabaneda.
Usun seda seetõttu, et eelmine aasta oli mul 3 korda oksendamise ralli, just üsna pea peale mandariinide söömist. Ei usu eales, et see on juhus

Ka noroviirus tuleb koos mandariinidega: https://tervis.postimees.ee/1074662/koos-mandariinidega-saabub-eestisse-kohugripp

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:34; 08.12 22:37; 09.12 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:34; 08.12 22:37; 09.12 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tähelepanek on see, et nii kui mandariini hooaeg algab, algavad ka kõhuviirused, oksendamised. Olge mandariinide suhtes ettevaatlikud. Tundub, et osa mandariine on mingi pestitsiidiga üle pritsitud ja paratamatult satub koorides küüne alla ning suhu, organism tahab sellest mürgist vabaneda.
Usun seda seetõttu, et eelmine aasta oli mul 3 korda oksendamise ralli, just üsna pea peale mandariinide söömist. Ei usu eales, et see on juhus

Ka noroviirus tuleb koos mandariinidega: https://tervis.postimees.ee/1074662/koos-mandariinidega-saabub-eestisse-kohugripp

Mandariinid tuleb enne koorimist pesta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed poleka peaaegu mitte kunagi kõhuviirustes olnud, mõned üksikud korrad ja ise polekas eda haigust saanud kui lapsed haiged on olnud.
Samas on mulle jäänud mulje, et osad väikelapsed saavad selle, kui käivad lastevanematega kuskil väikelaste ujutamises/ujumises.
Pole saanud kõhutõbesid ka mittepestud mandariinidest (mõnikord pesen, mõnikord mitte).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tähelepanek on see, et nii kui mandariini hooaeg algab, algavad ka kõhuviirused, oksendamised. Olge mandariinide suhtes ettevaatlikud. Tundub, et osa mandariine on mingi pestitsiidiga üle pritsitud ja paratamatult satub koorides küüne alla ning suhu, organism tahab sellest mürgist vabaneda.
Usun seda seetõttu, et eelmine aasta oli mul 3 korda oksendamise ralli, just üsna pea peale mandariinide söömist. Ei usu eales, et see on juhus

Ka noroviirus tuleb koos mandariinidega: https://tervis.postimees.ee/1074662/koos-mandariinidega-saabub-eestisse-kohugripp

Mandariinid tuleb enne koorimist pesta!

see ei aita, see on koores sees ja jääb küünte alla. Mandariini koor on pooriline. Sel juhul peaksid pesema Fairy ja harjaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 22:34; 08.12 22:37; 09.12 15:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Miks on väikelapsed just kõhuviiruses?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.