Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks on vaja?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Miks on vaja?

Postitas:
Kägu

Miks on kogu aeg vaja kõiges rohkem ja rohkem, suuremat ja suuremat, paremat ja paremat jne? Miks ei võiks inimesed teatud taseme saabudes lihtsalt nautida? Aga ei! Ikka on vaja kogu aeg suruda nii et kasvõi ninast veri väljas. Ma tõesti ei saa aru mis mõnu või naudingut ühest pidevast masohhistlikust enesepiitsutamisest on võimalik saada.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa natukengi konkretiseeriksid, mida sa mõtled, siis saaks ju kaasa rääkida. Praegu on väga raske mõistatada, millest sa nii häiritud oled? Mu tuttavate hulgas eriti neid suuremaks ja paremaks ajajaid ei ole. Pigem vahetatakse suuri maju väiksemate vastu ja müüakse teine auto maha.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei saa jälle aru taolise hurjutava teema tegemise vajadusest, kui endal komade kasutaminegi selge ei ole:) Kõlab natuke nagu kadeduse moodi endast töökamate, edukamate ja rohkemate võimalustega inimeste suhtes.

+12
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei saa jälle aru taolise hurjutava teema tegemise vajadusest, kui endal komade kasutaminegi selge ei ole:) Kõlab natuke nagu kadeduse moodi endast töökamate, edukamate ja rohkemate võimalustega inimeste suhtes.

See nn edukuse ja materjaalsete hüvede esikohale seadmine on tühja tra tallamine.

Mugav elu jah, aga õnnelikust või sisemist rahulolu ei saavuta. Ehk blondiinidele kelle iq 75.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See nn edukuse ja materjaalsete hüvede esikohale seadmine on tühja tra tallamine.

Mugav elu jah, aga õnnelikust või sisemist rahulolu ei saavuta. Ehk blondiinidele kelle iq 75.

Sinu kirjavigu arvestades pole sul enda iq isegi mitte 75.

Ja näed, teemaalgataja, kes ka edukust ja materiaalseid hüvesid esikohale ei sea, pole ka millegipärast saavutanud ei õnnelikkust ega sisemist rahulolu. Vastasel juhul oleks see teema siin olemata.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja näed, teemaalgataja, kes ka edukust ja materiaalseid hüvesid esikohale ei sea, pole ka millegipärast saavutanud ei õnnelikkust ega sisemist rahulolu. Vastasel juhul oleks see teema siin olemata.

Olen keskmisest jõukam, aga kindlasti mitte õnnelikum kui vähemteeniv, mitteabitsioonikam inimene.
Naudin lihtsaid väärtusi elus, kogutut ei saa kaasa võtta, ega ei tea kuidas pärijad varaga käituvad. Lisaks ei tee materjaane asi inimest õnnelikuks- ehk korraks, aga sa harjud sellega ning siis on bentley sama mõtetu kui toyota.
Soovitan otsida elu kõrgemat eesmärki, ka nendele lollidele 75 iq-ga instagrami beibedele soovitan sama. Kahjuks olen nendega tänu sõpradele palju kokku puutunud. Kui nad vanemaks saavad, siis jõuab reaalsus pärale.

+3
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen keskmisest jõukam, aga kindlasti mitte õnnelikum kui vähemteeniv, mitteabitsioonikam inimene.

Naudin lihtsaid väärtusi elus, kogutut ei saa kaasa võtta, ega ei tea kuidas pärijad varaga käituvad. Lisaks ei tee materjaane asi inimest õnnelikuks- ehk korraks, aga sa harjud sellega ning siis on bentley sama mõtetu kui toyota.

Soovitan otsida elu kõrgemat eesmärki, ka nendele lollidele 75 iq-ga instagrami beibedele soovitan sama. Kahjuks olen nendega tänu sõpradele palju kokku puutunud. Kui nad vanemaks saavad, siis jõuab reaalsus pärale.

materjaalne, mõtetu. Appike, mis kirjavead! Kuidas sa sellisena jõukaks said?

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on kogu aeg vaja kõiges rohkem ja rohkem, suuremat ja suuremat, paremat ja paremat jne? Miks ei võiks inimesed teatud taseme saabudes lihtsalt nautida? Aga ei! Ikka on vaja kogu aeg suruda nii et kasvõi ninast veri väljas. Ma tõesti ei saa aru mis mõnu või naudingut ühest pidevast masohhistlikust enesepiitsutamisest on võimalik saada.

Miks, sest nad ei taha! Inimene teeb seda, mida tahab! Tahab nii elada, noo elagu. Mis peaks teiste elu sinule korda minema. Kas sa ise oled õnnelik, kui ei pinguta ninast veri väljas ? Istud ja kadestad teisi, et miks nad ometi ei naudi seda, mida saavutanud on? Aga saavuta see tase ja siis vaata, kas jääd pidama või toimetad edasi. Kui kõik hakkaks nautima, siis ühel hetkel tuleb olukord, kus keegi midagi teiste heaks ei tee, vaid ootab, et teised enda elu mõnusaks teeks ja see on kiirtee olukorda, kus sul ongi ainult see, mis oma kätega on loodud. Riided, oma tehtud kangast, maja omakätega tehtud, toid, mis ise kasvatatud jne… Head nautimist ja ühiskonda mittepanustamist, tulevik saab põnev olema. ..

+1
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Mõned inimesed naudivadki eesmärgi pystitamist, selle poole pyydlemist & selle saavutamist. Kui aga saavutus käes, saab adrenaliin otsa, igav hakkab. Mis muud kui uus eesmärk & täie auruga edasi!

Otse loomulikult on samas ka inimesed, kes võivad naudinguga jälgida, kuidas värv seinal kuivab. Igayhele oma.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Materiaalne, mõttetu, kahjuks olen nendega sõprade TÕTTU palju kokku puutunud.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Materiaalne, mõttetu, kahjuks olen nendega sõprade TÕTTU palju kokku puutunud.

Tundub, et teema läks hinge.
Paljud tibinad kes hea elu peale on saanud, on siiski kibestunud. Vananetatakse, rahast pole kasu, kõik on kaduv ning noored tulevad peale.
Reeglina 5-10 aastat peale surma keegi ka inimest ei mäleta, kui just Beethoven või kuulus sportlane ei ole.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on harjutud rabelema, siis ei olegi ehk tekkinud harjumust nautida. Samamoodi nagu mõni nautleb oma elu ära. Mõnele see ongi hasart ja elu mõte ning ei tahagi muudmoodi elada, mõni ei oska muudmoodi elada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mersus pidi parem nutta olema kui Opelis

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad blondiinid kellel 95D. See iq75 vist väiksem ikka

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest inimese alateadvusesse on kodeeritud, et ei piisa sellest, kui on lihtsalt hea, kogu aeg peab ikka minema paremaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad blondiinid kellel 95D.

Miks sulle nii laia rinnakorviga naised meeldivad? Ma saan aru kui ütleksid 75DD vmt. Või läheb sulle pekk peale?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on harjutud rabelema, siis ei olegi ehk tekkinud harjumust nautida. Samamoodi nagu mõni nautleb oma elu ära. Mõnele see ongi hasart ja elu mõte ning ei tahagi muudmoodi elada, mõni ei oska muudmoodi elada.

Siin ongi need, kes kaabivad oma duši klaasseinu, ja dušil on klaasseinad, sest on vaja kogu aeg rabeleda ja see on nauding. Ja siis need, kes klaasseinu ei panegi, kuna nende jaoks on nauding jälle pärast dušši puhata. Nii igas asjas.

Sest inimese alateadvusesse on kodeeritud, et ei piisa sellest, kui on lihtsalt hea, kogu aeg peab ikka minema paremaks.

Oleneb ju, mis see “parem” on, mille poole püüda. Olgu see parem materiaalne või vaimne – igal juhul saab kogu aeg paremaks minna ja saab püüelda. Materiaalne paistab lihtsalt kõigile rohkem silma, vaimne edenemine jälle rohkem iseendale ja lähiringile.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

millest jutt? ma küll ei saa aru, mida teemaalgataja konkreetselt silmas peab, aga kas sa ise naudid seda, millest räägid, või segab seda teiste soov saada paremaks ja kõrgemaks ja rohkemaks ja tugevamaks või mis iganes

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on kogu aeg vaja kõiges rohkem ja rohkem, suuremat ja suuremat, paremat ja paremat

Miks ma ei peaks tahtma paremat ja mugavamat? Kui abiellusime, oli meil telekas kahe tabureti peal, kaks järgmist taburett olid lauakesed ja viienda ja kuuenda peal istusime meie, kui telekat vaatasime.

Vahepeal on olnud diivaneid ja tugitoole, mugavamaid ja suuremaid. Nüüd alla täisnahast reclineri ei soovi. Miks ma peaks.

Samas ROHKEM ei ole minu rida. Riidekapp on enam kui napp, sest raha ja muu ressurss kulub mugavusele. Kvaliteedile, mitte kvantiteedile.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3188256:

Oleneb ju, mis see “parem” on, mille poole püüda. Olgu see parem materiaalne või vaimne – igal juhul saab kogu aeg paremaks minna ja saab püüelda. Materiaalne paistab lihtsalt kõigile rohkem silma, vaimne edenemine jälle rohkem iseendale ja lähiringile.

Paraku tuleb koos vanusega mingil hetkel ka vaimne allakäik, nii et see vaimne edenemine ei pruugi olla saavutatav lõputult.
Materiaalse edenemisega on nii, et meie planeedi ressursid on piiratud, samuti ei ole ellujäämiseks vajalikke vahendeid võimalik lõputult kulutada ja kusagile peaks mõistusega inimene suutma ise piiri tõmmata. Aga kui elu on liiga kerge ja hea, siis alateadvus ikka lükkab inimesi takka, saamata aru, et see on juba ahnus, mitte edenemine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku tuleb koos vanusega mingil hetkel ka vaimne allakäik, nii et see vaimne edenemine ei pruugi olla saavutatav lõputult.

Inimlikke kvaliteete saab lõputult arendada, ka siis, kui pea enam uute teadmiste peale enam nii terane ei ole. Ka see on vaimne areng – osata elu näha ja sellest õigeid järeldusi teha. Vastavalt nõu anda ja toeks olla teistele.
Kui pea juba segi läheb, siis ei arenda nagunii enam mitte midagi, materiaalset ka mitte. Siis lihtsalt vegeteerid, paraku.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et inimene on selliseks loodud, ongi põhjustanud meie planeedi hukule määratuse.
Oleme seda ise mitmeid kordi arutanud. Inimene ei peatu – kui tal midagi on olemas, tahab ta alati enamat. Mitte kunagi ei ole keegi piisavalt rikas. Olete kuulnud, et mõni ettevõtte omanik ütleks lause: edasised kasvueesmärgid meil puuduvad, sest praegu teenitava kasumiga oleme rahul vähemalt 10 järgmist aastat.
Majandusega üldiselt: kogu aeg peab olema majanduskasv! Kui suur oli majanduskasv eelmisel aastal? Kui palju seal ja seal riigis? Kui kasv on 1%, siis on katastroof – oioi, kui väike kasv, väga halb. Majanduskasv oli 4% – oi kui hea kasv, proovime järgmisel aastal samapalju kasvada. Kuhu? Miks peab kogu aeg kasvama? Miks ei võiks olla eesmärgiks püsimine samal tasemel?

See on nagu üks suur, peatamatu ratas. See lõppeb meie planeedi katastroofiga.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on nagu üks suur, peatamatu ratas. See lõppeb meie planeedi katastroofiga.

Jah, kuni inimestel puuduvad vaimsed ambitsioonid. Materialistide nahka see planeet tõesti läheb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olete kuulnud, et mõni ettevõtte omanik ütleks lause: edasised kasvueesmärgid meil puuduvad, sest praegu teenitava kasumiga oleme rahul vähemalt 10 järgmist aastat.

Kui mõni nii ütleks, oleks paari kolme aasta pärast see firma ka pankrotis (eriti tootmises). Tutvu majanduse põhialustega veidi, siis saad aru miks ükski asja jagab juht sellist lollust suust välja ei aja 😄

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et inimene on selliseks loodud, ongi põhjustanud meie planeedi hukule määratuse.

see on eraldi arutlemiskoht, et kas just loodud. haridus- ja meediasüsteem on selgelt materialistliku filosoofia teenistuses. tasakaalustavat jõudu on võrdlemisi vähe. inimmaterjal on tõesti üldiselt kehvapoolne. jagame ikkagi 99% osas genoomi šimpansiga, oluline eraldaja pidi vaid y-kromosoom olema. väike laps on ikkagi niivõrd teadmatu maailma asjade suhtes, et tõesti näib uskumatu, et selline võiks suureks kasvades absoluutselt kõike mõistma hakata, kui stardipunkt ometi nii madalal oli. ühiskond annab veel oma tõuke juurde, et ega sind peagi miski huvitama peale isikliku edu. planeedi katastroof ei tule siiski ühe hetkega, vaid need tublid ja püüdlikud ja üliedukad väikekodanlased näevad oma silmaga järk-järgulist langust elukvaliteedis, ressursside nappuse tõttu näib ühel hetkel ka suurem sõda vältimatu olevat ja nõnda edasi. teemaalgatajale vastaks, et vaja on, kuna arengutase on madal (nagu väike laps imetleb kõiki asju, et oi kui suur ja tore) ja inimkond ei taha tegelda (ja siin osa institutsioone näeb ränka vaeva, et väga ei suudaks ka) enne suurte probleemidega, kui on juba selgelt hiljaks jäädud.

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks on vaja?