Esileht Ilu ja tervis Miks on vererohkem menstruatsioon ohtlik?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Miks on vererohkem menstruatsioon ohtlik?

Postitas:

Kirjanduse järgi on päevade ajal erituv normaalne verehulk 30-80ml. Kasutan mooncupi ning tean, et minu kogus on tunduvalt suurem. Arstide juures käidud, midagi viga ei tohiks olla. Ilmselt ka üleminekuea lähenemise teema (olen 43). Hemoglobiinitase on hea. Menstruaalveri on ju emaka limaskest, mis väljub. See ei tule otse veenist. Doonorid annavad 450 ml verniverd ning see pidi isegi kasulik olema. Kas peaksin liig suure verekoguse osas muretsema ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 08:58; 21.06 14:41; 21.06 15:25; 23.06 16:59; 29.06 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei pea muretsema, kuni vererauaga on kõik korras (hemoglobiin, aga ka ferritiin).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vererohked päevad. Raud ja hemoglobiin olid alla normi, pidin retaferi (vist oli nii) võtma. Nüüd kirjutas hematoloog välja ravimi, mis aitab vererohkuse vastu ja peale seda on tip-top.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb ka normist rohkem. Mõõtsin ära – 150 ml.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka keskmiselt 100-150, kuid vahel harva ka rohkem ning see paneb muretsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 08:58; 21.06 14:41; 21.06 15:25; 23.06 16:59; 29.06 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eluaeg, lapsest saati, olnud VÄGA vererohked päevad. Hgb 150-158. Ferritiin ok.
Mul tuli keskmiselt 100-120ml päevas. Korrutada 5-14 päevaga (lapsena väga pikalt).
Viimased paar aastat oli adenomüoos, enne seda ei olnud midagi. Lihtsalt minu eripära.
Õnneks 2 ndl tagasi oli emakaeemaldus teistel põhjustel. Juhuuu, enam iial ei pea sellist jama taluma!????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, nende koguste kõrval ei tohiks ma üldse hädaldada. Mul on küll tulnud 200ml päevas, kuid sellega ka asi sisuliselt piirdus, s.t. teistel päevadel ei tulnud enam suurt midagi.See pigem erandlik olukord. Eks põhjus ole ka hormonaalne, st pidi olema üle 40 aastaste teema see limaskesta paksenemine. Arst pakub kangesti Mirenat, kuid ei julge ja ei taha. Sellise 100-150ml kogusega olen ka harjunud.. Kui vahel veidi rohkem, siis hakkan muretsema.

Mul on eluaeg, lapsest saati, olnud VÄGA vererohked päevad. Hgb 150-158. Ferritiin ok.

Mul tuli keskmiselt 100-120ml päevas. Korrutada 5-14 päevaga (lapsena väga pikalt).

Viimased paar aastat oli adenomüoos, enne seda ei olnud midagi. Lihtsalt minu eripära.

Õnneks 2 ndl tagasi oli emakaeemaldus teistel põhjustel. Juhuuu, enam iial ei pea sellist jama taluma!????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 08:58; 21.06 14:41; 21.06 15:25; 23.06 16:59; 29.06 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohtlik ongi siis kui suure veritsusega kaasneb ka rauavaegus organismis või nõrkus. Doonoritelt võtekae küll rohkem aga seda mitte igakuiselt, naistelt niigi harvem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks siis ikkagi suure menstruatsiooni verejooksuga haiglasse pöördujatel see verejooks kuidagi peatatakse? Kui endomeetrium päevade ajal niikuinii välja peab tulema, siis miks seda takistada? Tean, et rumal küsimus, kuid üritan lihtsalt aru saada… Kui on igal kuul suured verejooksud, siis ilmselt see jah rauavarusid mõjutama hakkab, aga nii põhimõtteliselt ei saa ju inimene verest tühjaks joosta suure menstruatsiooni tõttu… Kas verejooks lõpetatakse haiglas selleks, et inimene lihtsalt ei saa sellega ei istuda ega astuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 08:58; 21.06 14:41; 21.06 15:25; 23.06 16:59; 29.06 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks siis ikkagi suure menstruatsiooni verejooksuga haiglasse pöördujatel see verejooks kuidagi peatatakse? Kui endomeetrium päevade ajal niikuinii välja peab tulema, siis miks seda takistada? Tean, et rumal küsimus, kuid üritan lihtsalt aru saada… Kui on igal kuul suured verejooksud, siis ilmselt see jah rauavarusid mõjutama hakkab, aga nii põhimõtteliselt ei saa ju inimene verest tühjaks joosta suure menstruatsiooni tõttu… Kas verejooks lõpetatakse haiglas selleks, et inimene lihtsalt ei saa sellega ei istuda ega astuda?

Ma detaile ei mäleta, aga kui emal hakkasid päevad olema vererohkemad, siis lõpuks (ikkka aastaid kannatas) avastati müoom.
Ma eeldan (kindel pole), et see kuidagi paneb rohkem verd tulema. Seega, ilmselt seetõttu on vererohked päevad “ohtlikud” ehk siis viitavad haigusele + rauasisaldus võib madalaks minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist ei ole n-ö veeniverega, vaid emaka limaskestaga, miks siis rauavarud üldse väikeseks lähevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti meditsiinikauge inimesena arvan ma, et ilmselt osa rauavarusid ka siis selle limaskesta tootmisse suunatakse ning kui inimesel niikuinii hemoglobiin madalavõitu on ja iga kuu veel ka palju verd kaotatakse, ju see siis ikka midagi mõjutab. Ei tea, ei oska seda seletada. Üldisest vereringest see veri ju ei tule ning menstruaalvere hulk peaks sõltuma ju emaka limaskesta paksusest, mida ta sel kuul kokku on tekitanud.

Kui tegemist ei ole n-ö veeniverega, vaid emaka limaskestaga, miks siis rauavarud üldse väikeseks lähevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 08:58; 21.06 14:41; 21.06 15:25; 23.06 16:59; 29.06 12:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Miks on vererohkem menstruatsioon ohtlik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.