Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks osta reis?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )

Teema: Miks osta reis?

Postitas:
Kägu

Kuna reisimine ei ole minu hobi, siis on selles vallas palju asju, millega ma kursis ei ole. Nüüd on plaan siiski korraks puhkama minna. Juba mõnda aega aga mõtlen, miks ostetakse valmis reis kuhugi basseini äärde? Kas sel moel saab kokkuvõttes odavamalt kui ise lennupileti ostes ja hotelli broneerides? No ma saaks aru, kui tegemist oleks mingi korraliku programmiga reisi vältel, aga just sellised lihtsalt puhkusereisid? On mingi mõte selline reis valmiskujul osta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja miks ostetakse tükeldatud liha (valmistoitudest ei räägigi), kui võiks ju ise siga või kana kasvatada ja tappa? Miks valmisküpsetatud leiba, kui võiks ise vilja kasvatada, jahu jahvatada ja leiba teha? Miks valmis mööblit, selle asemel, et ise mõni puu oma metsast maha saagida ja sellest vajalik ese välja voolida?
Elu ikka on täis müsteeriume…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja miks ostetakse tükeldatud liha, kui võiks ju ise siga või kana kasvatada?

Siin pole loomakasvausest ju jutt, vaid, et miks osta tükeldatud liha, kui kodus on nuga olemas.
Noa teritamine, liha lõikamine, lõikelaua + noa pesemine = saad ise teha ja seetõttu tuli ka liha kg sulle odavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb kuhu minna ja mida sa teha tahad. Paketireisi võid odavamalt saada kui lend + hotell eraldi osta. Sõltub hooajast ja sihtkohast.
Sageli ümberistumiste kellaajad ei klapi või kaotad mõttetult aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja miks ostetakse tükeldatud liha (valmistoitudest ei räägigi), kui võiks ju ise siga või kana kasvatada ja tappa? Miks valmisküpsetatud leiba, kui võiks ise vilja kasvatada, jahu jahvatada ja leiba teha? Miks valmis mööblit, selle asemel, et ise mõni puu oma metsast maha saagida ja sellest vajalik ese välja voolida?

Elu ikka on täis müsteeriume…

Väga võssa näited kõik.
See soojamaa-paketikas on ju täiesti võrreldamatu enda kokku pandud reisiga ja see, kumba eelistada, oleneb inimesest. Mina ei võtaks iial seda paketireisi basseini äärde, sest ma tahan hoopis teistmoodi reisida.
Peatuda sihtkohariigis mitmes erinevas kohas, liikuda ringi, tutvuda kohaliku kultuuriga süvitsi jms. Basseini-paketikas ei paku selliseid võimalusi.
Siin ei päde küll kuidagi need näited, mis annavad mõista justkui omal käel reisi kombineerimine on ringiga minek ja basseinireis kui otsetee ja loogiline valik. Need on võrreldamatud asjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Loomulikult ma saan aru, et tänapäeval ei pea kõike nullist ise tegema – lihtsalt lennupileti ostmine ja hotelli broneerimine on ju lihtsalt paar klõpsu, pealegi annab võimaluse ise endale hotell valida. Pole ju päris sama asi, mis põssa üles kasvatada, hiljem maha nottida ja vardasse ajada? Ehk siis minu küsimus tegelikult ongi, et kas ainus mõte neid pakette osta on lihtsalt mugavus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen võtnud paketiga kuna on tõesti olnud soodsam – eriti juhul kui näiteks paketika puhul on olnud otselend riiki, mille vahel muidu Eestis liinilendu ei toimu ja tuli igati soodsam.

Samas kasutanud olen vaid lendu ja transfeeri hotelli (no on mugav!). Kohapeal võtnud ise rendiauto ja ringi kolistanud. Seega ma ei näe vahet ise kokku pandud reisil ja paketireisil, st ei pea ju mingi grupiga ringi käima. Samas keegi teine on ära korraldanud ja vastutab, ka ebamugavuste eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Loomulikult ma saan aru, et tänapäeval ei pea kõike nullist ise tegema – lihtsalt lennupileti ostmine ja hotelli broneerimine on ju lihtsalt paar klõpsu, pealegi annab võimaluse ise endale hotell valida. Pole ju päris sama asi, mis põssa üles kasvatada, hiljem maha nottida ja vardasse ajada? Ehk siis minu küsimus tegelikult ongi, et kas ainus mõte neid pakette osta on lihtsalt mugavus?

Paketikas saad ju ka ise hotelli valida? kui kokkuvõttes tuleb hind soodsam, viiakse ja tuuakse hotelli. Odavama hinna eest ja rohkem mugavusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paketikas saad ju ka ise hotelli valida? kui kokkuvõttes tuleb hind soodsam, viiakse ja tuuakse hotelli. Odavama hinna eest ja rohkem mugavusi.

Hotelli saab valida ainult nende seas, mida reisibüroo ette annab ja vahetada hotelli reisi ajal ei saa (ma pole iialgi terve reisi ühes kohas/hotellis elanud).
Ja sõltub, mis kellegi jaoks on mugavus. Minu jaks oleks äärmiselt ebamugav kellegi teise poolt etteantud aegadega arvestada, mitte iseenda peremees olla (rendiautoga näiteks).
Paketireis on ikkagi neile, kes ise ei oska/suuda reisi orgunnida. No teatud juhtudel võib ka soodsam tulla, kui tõesti vaid ühes kohas lebotamise reis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui reisi eesmärgiks on lihtsalt soojal maal puhkamine siis paketikas ja kõik hinnas hotell on ilmselgelt odavaim variant. Kui tahta kohapeal omal käel ringi liikuda siis lisanduvad ju veel autorent/bussipiletid/ringipiletid, väljas söömised ning muud kulud ja ilmselgelt läheb see kallimas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt olenebki see inimesest ja sellest, mida reisilt soovitakse.
Nt. Türki mere äärde hotellipuhkusele minnes tuleb paketireis ilmselt soodsam, kui sooviks ongi lihtsalt rannas olla, all included toite nautida ja mitte midagi teha 🙂 Kahtlane, kas 600€ või vähema eest saaks muidu lennupiletid, transferi lennujaamast hotelli ning tagasi ja nädalaks öömaja+toidu, koristaja ka veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei võtaks iial seda paketireisi basseini äärde,

Aga sa tee proovi, väga mõnus on. Ei juhtu midagi hullu kui mõni amps kultuuri saamata jääb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puhtalt puhkusereisid mere ääres olemiseks ostan paketina, sest on mugavam. Kultuuri- ja toidureisid panen ise kokku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris kõike paketiga ei saa ikka valida. Saad vaid neid hotelle, mida pakub see reisikorraldaja. Omal käel minnes saab valida kõiki hotelle. Paketiga see mugav jah, et transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi ka. Näiteks kui lend on öösel, siis lihtsam ja maha ka ei jää, kui näiteks sisse magad. Ise käisime viimati omal käel. Kõik oli tegelikult lihtne ja kõigega saime ise ka hakkama. Seal öösel sõitsid ka taksod ja hotellis juba oodati. Kõikidesse hotellidesse muide ei saa ka öösel. Sellest eelnevad käinud paketikatega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paketireis on alati kallim. Eriti kaugetele ja eksootilistele maadele.
Ainus odav, mida olen näinud meenub sellest kevadest, kui 199 euroga sai Makedooniasse nädalaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks inimesed oma peakest selliste asjadega vaevavad? Et kohe mõnda aeg mõtled selle peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paketireis on alati kallim. Eriti kaugetele ja eksootilistele maadele.

Ainus odav, mida olen näinud meenub sellest kevadest, kui 199 euroga sai Makedooniasse nädalaks.

Jah, hoidsime omal käel minnes umbes 300 euri kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algaja iseoma reisikorraldajana vast lihtsalt ei julgeks ja ei oskaks, aga kuna ma olen aastaid juba ise teinud enda reisid (lennud, hotellid, auto jne) ja olen selles sama hea kui reisibüroo, mees veel eriti ekspert, siis ma ei saa samuti sellest aru. Ma tahan teha reisi täpselt sellise nagu mul hetkel isu on reisida, paketireisidel pole ju paindlikkust.
Odavad paketireisid sisaldavad reeglina odavaid hotelle, mida mina ei taha. Tsarterlendudele saab osta ka ise pileteid, tihti ongi nii, et lennuk on täis paketireisijaid, meie läheme lennujaamas autosse ja oma hotelli, nemad bussikaupa karjas oma hotelli. Nädala aja pärast on tuttavad näod (natuke pruunimad) jälle lennukis tagasi 🙂 aga meie oleme selle ajaga vähemalt 2 hotellis olnud, sest igavaks läheb nädal aega ühes kohas passida. Muidu praegu meil lastega ongi reis= allinclusive hotell ja bassein-meri, küll jõuab neid mööda kirikuid jms kolistama vedada, praegu nad ei jaga sellest midagi.

Sinu näited on metsapoole. Sellise analoogiaga oleks sobinud küsimus: miks osta paketireise, kui võib ise hotelli ehitada.
Küsimusega, miks inimesed eelistavad paketireise isekorraldatud reisidele, oleks kohane analoog vastus, et miks osta valmistoitu, kui ise tehes saad täpselt oma maitse järgi timmida, kuipalju mida paned. Ja vastused on täpselt samad mis poetoidu vs isetegemise dilemmas: kiirus, mugavus, oskused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust need valivad, kes ise kardavad, et ei saa hakkama. Näiteks ei oska autoga sõita või ei julge võõras kohas autoga sõita. Kes ei oska keeli ja kardavad, et jäävad ise hätta, tahavad, et oleks keegi nö julgestajaks, kellele probleemide korral helistada. Mis seal siis halba on. Minu vanemad näiteks võtavad pakettreisi, tahavad nö käehoidmist. Neile meeldib nii, et lähevad lausa turismibüroosse kohale ja siis hakkavad reisi valima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just, tavaliselt on kaasas eestikeelne reisijuht või vähemalt kari eestlasi, kes saavad aidata ja kellega juttu ajada jne. Ikka julgem, kui pole harjunud reisisell ja välismaal omapead olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust need valivad, kes ise kardavad, et ei saa hakkama. Näiteks ei oska autoga sõita või ei julge võõras kohas autoga sõita. Kes ei oska keeli ja kardavad, et jäävad ise hätta, tahavad, et oleks keegi nö julgestajaks, kellele probleemide korral helistada. Mis seal siis halba on. Minu vanemad näiteks võtavad pakettreisi, tahavad nö käehoidmist. Neile meeldib nii, et lähevad lausa turismibüroosse kohale ja siis hakkavad reisi valima.

Ei peagi autoga sõitma. Bussidega, taksodega saab ka sõita, ratastega jne või ei sõidagi. Selline hotell võtta, kus on enamus kohad jalutuskäigu kaugusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea ju sellepärast kohe saamatu olema. Mina olen palju reisinud, nii omal käel kui ka reisikorraldajate kaudu. Need on täiesti erinevad reisid!
Ühe reisi idee ongi rannas lebotada, no sel juhul on paketikas hea valik. Ükskord käisime ka omal käel, lennuaeg oli halb, siis ööbi lennujaama juures hotellis, mine bussile hommikul, bussijaamast hotelli… hind tuli ikka suht sama, mis paketikas võtta. Teine asi, kui lähed kohale, võtad rendiauto, sõidad ringi. Kah tore. Hetkel aastase lapsega eelistan paketikat mere äärde. Lähed sinna, kõik on organiseeritud, oled oma hotellis, väikelapsega väga mugav. Viimati käisime bussiga lähimas linnas paar korda õhtuti. Igati mõnus ja rahulik olemine. No ei viitsi ringi trippida väikelapsega, aga sooja tahaks saada.
Ilmselt kolme-nelja-viie aasta pärast tuleb taas see rendiauto variant kasutusse 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastega on hotellide vahetamine veits närvesööv. Check in, check out, paki kohvrid, lahku lõunast. Samas hommikul tahaks ju puhkusel magada, mitte kotte pakkida. Lisaks lapsed on harjunud basseini ja ümbrusega, oskavad ise minna, ise tulla. Personal teab neid, hoiab silma peal, suhtleb, tupsutab. Uues kohas aga jälle hoia kätt ja passi nendega igal pool kaasas. Meile sobib omal käel reisimine, auto ringisõitmiseks võtame niikuinii, aga hotelli proovime nädala peale võtta ühe. Mingigi stabiilsus suures ringisõitmises. Stardime siis sealt alati ümbruskonda uudistama. All inclusive pole enam aastaid võtnud, sest olgem ausad – hotelli toitu mitu päeva järjest süüa? Ikka tahad ju vaheldust ja uusi kohti tundma õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see pakettreis täpsemalt välja näeb? Et mul on lennujaamas vastas hotelli transport ja lahkudes viib see mind siis lennujaama tagasi? Mida kujutab endast see reisijuhi teenus? Või no see käest kinni hoidmine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see pakettreis täpsemalt välja näeb? Et mul on lennujaamas vastas hotelli transport ja lahkudes viib see mind siis lennujaama tagasi? Mida kujutab endast see reisijuhi teenus? Või no see käest kinni hoidmine?

Et absoluutselt kõik tekkivad probleemid lahendab keegi teine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakettreisil on jah nii, et buss viib sind hotelli ja tagasi tulles siis hotellist lennujaama. Käehoidmine tähendab, et kohapeal on turismifirma töötaja, kellele saad helistada ja oma probleeme kurta, kui midagi peaks olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lennujaamas on vastas sinu reisifirma esindajad. Suurematel reisifirmadel on täitsa eesti keelt rääkivad esindajad. Lähed nende juurde, nad näitavad millisesse bussi lähed ja annavad infomaterjalid. Buss viib su hotelli. Hotellis tuleb millalgi varsti infotund reisifirma esindajaga. Vastab su küsimustele, pakub erinevaid reise kohapeal, need muidugi tasu eest. Annab telefoninumbri, kuhu saad helistada, kui mingi probleem tekib. Ja reisi lõpus korjatakse samamoodi bussile ja viiakse lennujaaama.

Üldiselt on nii väga mugav, kui eesmärk ongi lihtsalt stressivabalt aeg maha võtta, siis on väga hea variant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lennujaamas on vastas sinu reisifirma esindajad. Suurematel reisifirmadel on täitsa eesti keelt rääkivad esindajad. Lähed nende juurde, nad näitavad millisesse bussi lähed ja annavad infomaterjalid. Buss viid su hotelli. Hotellis tuleb millalgi varsti infotund reisifirma esindajaga. Vastab su küsimustele, pakub erinevaid reise kohapeal, need muidugi tasu eest. Annab telefoninumbri, kuhu saad helistada, kui mingi probleem tekib. Ja reisi lõpus korjatakse samamoovi bussile ja viiakse lennujaaama.

Üldiselt on nii väga mugav, kui eesmärk ongi lihtsalt stressivabalt aeg maha võtta, siis on väga hea variant.

Aitäh, et viitsisid selgitada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rääkida puhtalt puhkusereisidest. Meie pere mõistes 1-2 päeva ainult basseini ääres ja ülejäänud päevadel ka ringi käimine aga mitte 12h päevas. Vaid nii, et pärast puhkusest puhkama ei peaks 🙂 Sellistel reisidel ise bookides ainus häda on, et Eestist normaalseid lende väga pole ja keset ööd lastega seigelda ei viitsi. Samas paketikal sa ostes ka kunagi ei tea, millal lend läheb ja kas läheb nii et 50/50. Transfer vastupidi jube tüütu, kui satud olema nt viimases hotellis, siis see võtab kohutavalt aega. Ise liikudes istuks varbad vees alles siis kui bussi peale pead juba minema.

Erilist eelist paketikal seega ei leia. Kindlasti aga on need mugavad vanematele inimestele, kes nt inglise keelt väga ei oska jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei tea, olen paketikaga läinud juba seepärast, et tuligi kordi soodsam ja lisaks mainitud otselend. Sinna juurde alati võtnud autorendi ja lisaks ka bookingu kaudu ööbimisi juurde – ja on ikka tulnud soodsam ja vähem aegavõtvam (lennud) kui ise reis kokku panna. St olen mõlemat teinud. Ning jah, on küll kindel valik hotelle ja majutusasutusi, aga siiani on mind küll see valik rahuldanud. Olnud nii heades hotellides kui apartmentites.

Ehk on tulnud majutus+otselend paketikaga soodsam kui ainuüksi lennupiletid ise (ümberistumistega, kuna otselende ei toimu). Seega ainult põhimõtte pärast, et paketikad jamad ja ise tehes on hea ei pea alati paika. Ehk ainuüksi juba nendega on lennupiletite raha tasa siis kokkuvõttes on ikkagi isegi autorendi ja lisamajutustega reis tulnud soodsam kui omal käel. Pole kunagi käinud infotunnis ega võtnud ühtegi ekskursiooni läbi mindud firma. Ehk paketikas ei suru rohkem piiridesse kui omal käel minnes – ei keela keegi ka lennujaamast auto rentida ja ise oma hotelli sõita ja pärast lennujaama, ei pea transfeerbussis loksuma. Mul vist siiani vedanud – pole transfeersõit kunagi üle tunni ka läinud. Samas mega hea oli õhtul, suht öösel hilja jõuda, jaluta vaid bussi, buss viib hotelli ette ja mine magama ja hommikul oli hea päeva alustada.

See otseloomulikult ei kehti iga riigi kohta, kuid mõni kord on see lihtsalt minu jaoks mugavam valik. Samuti ei ole mingeid lisatasusid, äraantavad kohvrid juba hinnas jne jne.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks osta reis?