Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks osta reis?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )

Teema: Miks osta reis?

Postitas:
Kägu

see on umbes sama dilemma miks käia väljas söömas selle asemel, et ise kodus kokata.
ütleks, et hea, kui saab valida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Loomulikult ma saan aru, et tänapäeval ei pea kõike nullist ise tegema – lihtsalt lennupileti ostmine ja hotelli broneerimine on ju lihtsalt paar klõpsu, pealegi annab võimaluse ise endale hotell valida.

Paketikas valin samamoodi endale hotelli ju. Paarsada erinevat ikka on olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tsharter on natuke erinev kui liinilend. Näiteks kanaaridele ja egiptusesse vist tallinnast ei lähegi otselendu, on ainult tsharterid st tellitud reisikorraldaja lennud.

Me enamasti käime ka ise, aga nt Türki võtsime küll paketika, polnud mingit mõtet ise möllata – lend, transfeer, hotell oli organiseeritud ja hind oli mega soodne.

Kuskile, kuhu liinilend ka läheb, eriti mingi odavlennufirma, siis muidugi tasub mõelda ja ise kombineerida, aga samas jah, ümberistumised ja vahel öösel lennujaamas passimine, alati ei ole oma hinda väärt

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omapärane lugemine nagu perekoolis sageli. Lõunamaa reisil, kus hotell on ainult öösel magamiseks, peab see nii-nii kallis ja peen olema ja samas närutatakse mõnekümne euroga, et ikka odavamalt saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Loomulikult ma saan aru, et tänapäeval ei pea kõike nullist ise tegema – lihtsalt lennupileti ostmine ja hotelli broneerimine on ju lihtsalt paar klõpsu, pealegi annab võimaluse ise endale hotell valida.

Ja kõik on suured anonüümsed hotellid. Palju mõnusamad on reisidel kodumajutused, väiksed perehotellid, apartmendid jne. Saab palju rohkem kohalikega suhelda ning sihtkohast ehedama elamuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kõik on suured anonüümsed hotellid. Palju mõnusamad on reisidel kodumajutused, väiksed perehotellid, apartmendid jne. Saab palju rohkem kohalikega suhelda ning sihtkohast ehedama elamuse

No eks igale oma. Sulle sobib nii, mõni teine eelistab jut suurt hotelli. Mis siin ikka vaielda 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kõik on suured anonüümsed hotellid. Palju mõnusamad on reisidel kodumajutused, väiksed perehotellid, apartmendid jne. Saab palju rohkem kohalikega suhelda ning sihtkohast ehedama elamuse

No eks igale oma. Sulle sobib nii, mõni teine eelistab jut suurt hotelli. Mis siin ikka vaielda 😉

Ei olegi midagi vaielda. Lihtsalt selge on see, et üks reisimise stiil on pinnapealne ja mõttetu vähegi sügavamate huvidega inimeste jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kõik on suured anonüümsed hotellid. Palju mõnusamad on reisidel kodumajutused, väiksed perehotellid, apartmendid jne. Saab palju rohkem kohalikega suhelda ning sihtkohast ehedama elamuse.

Ilmselgelt räägid kaasa ise tegelikult kokku puutumatuna. Paketikates on samuti valik pisikesi perehotelle kui apartmente. Ise neis ööbinuna ma tean, et on. Kodumajatust tõesti pole. Ja paketikates on võimalik võtta ka erinevaid hotelle (mitte küll kõikjal), kus ollaksegi näiteks 3 ööd ühes piirkonnas hotellis ja siis transfeer viib mujale piirkonda ja hotelli näiteks neljaks ööks. Türgireisidel see vist jah väga levinud pole, aga näiteks Balile, kus reis on u 11-13 ööd selliseid variante pakutakse.

Aga ma tegelikult ei saa üldse küsimusest aru, sest kedagi ei sunnita ju ühegi variandiga reisima. Igale ühele ju täpselt oma. Kui sinu arust paketikad mõttetud siis jumal sinuga, who cares, reisi omapäi, aga kuidas see sinusse puutub, mis teistele meeldib või kuidas reisivad. Kohati on justkui klapid ees kui käsi rinnale taguda, et “minu arust” on vaid omal käel reisimine ikka õigem ja parem kui paketikas. Noh, kõlab ju prestiižemalt ja ilus ja tore teistele rääkida, et milline reisihuviline “mina” ikka olen. See mina ikka ei saa aru kuidas teised nii saavad ja minu variant on ikka ainuõige kõlab veits nagu diagnoos 😉

PS! Ja kui tahad ikka kohalikku elu näha ja kohalikkega suhelda siis harrasta üldse couch surfingut või midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, kõlab ju prestiižemalt ja ilus ja tore teistele rääkida, et milline reisihuviline “mina” ikka olen.

Nii lolli väite saab välja käia ainult inimene, kes ise nii mõtleb. Ise korraldavad inimesed reise ikka ainult iseenda jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu nägemus asjast paketireis-ise kokku pandud reis on selline.
Kui on soov ainult basseini ääres päikest võtta ja vahel kusagil turul shopata, siis on see paketireis sobiv. Ma ise sellist reisi ei kannataks, läheks hiljemalt teise päeva õhtul hulluks 😀 Mulle tunduks see kohutava ajaraiskamisena, oma ainukese ja kordumatu elu raiskamisena. Aga eks inimesed ole erinevad. Ma arvan, et selline kõik-hinnas hotellis peatumisega paketireis on omal kohal pere puhul, kellel on väikesed lapsed. Nendega niikuinii mingit kultuuri nautida ei saa.
Ise olen elus ühel reisibüroost ostetud reisil käinud, lennu ja hotelli võtsime büroost, aja sisustasime ise. Minu meelest see büroo pakutud neljatärnihotell oli tunduvalt viletsam, kui need neljatärnised, mis ise bookingust oleme otsinud.
Mõnda kohta on lihtsam lennata tšarteriga, nt Kreeka saared, Kanaari saared. Aga siis katsuks saada ainult lennu reisibüroost ja hotellist kõrvale vingerdada.
Ühesõnaga iga kell mina eelistan ise oma reisi kokku panna. See on juba pool mõnu, vaatad bookingust ilusate hotellide pilte, tube ja vaateid, juba kujutled ennast sinna … Googeldad ümbruskonna kohta, otsid vaatamisväärsusi, loed Tripadvisorist, mis teised selle koha kohta on kirjutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Googeldad ümbruskonna kohta, otsid vaatamisväärsusi, loed Tripadvisorist, mis teised selle koha kohta on kirjutanud.

No seda ma teen ka paketikate puhul. Võtame alati ainult hommikusöögiga hotelli, sest lõunaks nagunii tagasi ei jõua ja õhtul on mõnusam väljas süüa (va mõni üksik riik). Kui sobib, rendime kohapeal auto ja sõidame ringi, mõnes riigis ostame tänavalt reise juurde. Need viimased mulle väga meeldivad – väiksem rahvusvaheline seltskond, kohalikud giidid, räägivad põhjalikult, küsida saab kõike, mis huvi pakub ja teavad rohkem, kui siinse turismifirma giid. Mõnelpool on nii hea ühistransport, et kasutame seda. Pole veel kunagi niisama rannas passinud.
Hotellide valik on piisav olnud, meil pole ka erilisi nõudmisi, kuna seal oleme väikese osa ajast.
Oleme ka ise käinud, aga meile sobib paketikas hästi, sest tuju kuhugi minna tuleb ootamatult ja paketikaid nädal ette saab alati, ei mingit probleemi. Vaatan hotellid üle, valikut on piisavalt olnud, tellin ära, 15 minutit ja tehtud.
Käime tavaliselt 3-4 korda aastas ja vähemalt üks reis on siiani alati “paketikasuts” olnud. Kiirelt sinna, kiirelt tagasi, ei mingit ümberistumist ja passimist, lihtne puhkus soojal maal.
Kui autoga käime, siis ei bronni ühtki hotelli ette, hakkame lihtsalt koduõuelt sõitma, hea kui ette teame, kus riigis lõpetada tahame. Hiljemalt Poolas peab selge olema 🙂
Nii et pole midagi, et paketikad on ainult neile, kes tahavad käe hoidmist või keeli ei valda. Puhtalt mugavusreisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olegi midagi vaielda. Lihtsalt selge on see, et üks reisimise stiil on pinnapealne ja mõttetu vähegi sügavamate huvidega inimeste jaoks.

Miks sa solvad kõiki teisi inimesi, kes eelistavad ise oma reise kokku panna?? Kindlasti on ka nende hulgas “vähegi sügavamate huvidega inimesi” – pole kõik sinusugused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on küll tobe, kui reisimise stiili järgi hakatakse inimesi lahterdama. Kui raha vähe ja reisida saab harva, siis võib-olla tõesti üritaks igast reisist maksimumi välja pigistada aga kui ikka nt korra aastas kannatab käia, siis mulle meeldib küll vahest lihtsalt puhata. Naudin suure hotelli mugavusi ja lihtsalt lõõgastun.

Oleme mehega teinud ka nii, et ühes kohas käime 2x üks kord puhkamas ja teine kord siis hoopis hooaja väliselt ringi seiklemas. Kaks totaalselt erinevat reisi aga samad inimesed 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa solvad kõiki teisi inimesi, kes eelistavad ise oma reise kokku panna?? Kindlasti on ka nende hulgas “vähegi sügavamate huvidega inimesi” – pole kõik sinusugused.

Vastupidi, ta solvab hoopis neid ju, kes pakettreise ostavad ja suurtes hotellides peatuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodumajutused ja apartemendid, no mida nalja. Reisil olles soovin vaga haid hotelle ja teenindust, mitte ise midagi urgitseda. Hotellid ja restoranid on osa heast reisist. Mingile sendilugemisreisile ma ei lahegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, ta solvab hoopis neid ju, kes pakettreise ostavad ja suurtes hotellides peatuvad.

Kuidas nii, kui see kirjutaja on 1) ise kokku pandud reiside pooldaja ja 2) pinnapealne inimene (kuna teistsugune niimoodi inimesi ei lahterdaks)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemad on mul paketireisijad – reisibürool on nende jaoks valmis kogu programm, vali ja maksa ning vaid iseenese eest tasudes tundub see mõistlik. Kõiki muresid lahendab eestikeelne reisisaatja, olgu see siis katkine kohver või niru tuba.
Vahel olen mina nende “reisibüroo” – mässan piletitega, broneerin hotelli ja seitsmese auto – kolme lapse eest maksta on päris-reisibüroole kulukas ja saame lastega sõites otsustada ise nii peatusi kui söömist. Nemad kaks maksavad taas küll iseenese eest, kuid ütlevad, et saavad meiega reisides hoopis teistsuguse kogemuse, kuid ise ei julgeks – nemad vanuses 75 ei saa nii täpselt aru keelest, ei tea rendiautolt kriime otsida, vaatamisväärsusi taga ajada jnejne.
Igaühele oma, erinevas situatsioonis oma – vajalikud mõlemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna reisimine ei ole minu hobi, siis on selles vallas palju asju, millega ma kursis ei ole. Nüüd on plaan siiski korraks puhkama minna. Juba mõnda aega aga mõtlen, miks ostetakse valmis reis kuhugi basseini äärde? Kas sel moel saab kokkuvõttes odavamalt kui ise lennupileti ostes ja hotelli broneerides? No ma saaks aru, kui tegemist oleks mingi korraliku programmiga reisi vältel, aga just sellised lihtsalt puhkusereisid? On mingi mõte selline reis valmiskujul osta?

Inimene läheb PUHKAMA! Kuna reisimine ei ole sul hobi, siis ei lähe sa mitte puhtakam, vaid tööle. Keha läheb stressi ja pingesse ja kogu aeg ainult mõtled, et saaks koju ja reisist puhkama. Reisimine ei ole puhkus. Tahad puhata tõeliselt, siis puhkusele minekuks ja puhkusele tulekuks ei tohi keha stressi ja pingesse ajada. Nii ostetaksegi basseini ääred tuusikuid, et vähemalt peale ühte stressi, mida sõit tekitab, korralikult väljapuhata. Ja pärast on kodus mõnus olla, sest keha saab ometi lõdvestuda. Reisimine ei ole puhkus, see viska kohe peast välja. Ta on vaheldus, aga mitte kehale puhkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen käinud nii puhkusepaketiga – lastega heasse hotelli, kõik hinnas, ka seal saab võtta rendiauto ja ringi sõita. Olen käinud n.ö. kultuurireisil – väga mugav, näed palju rohkem, kui ise pileteid jms. sebides. Olen käinud ise komplekteeritud reisil -sobib just kaugematesse kohtadesse, tuleb oluliselt odavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paketikas saad ju ka ise hotelli valida? kui kokkuvõttes tuleb hind soodsam, viiakse ja tuuakse hotelli. Odavama hinna eest ja rohkem mugavusi.

Hotelli saab valida ainult nende seas, mida reisibüroo ette annab ja vahetada hotelli reisi ajal ei saa (ma pole iialgi terve reisi ühes kohas/hotellis elanud).

Ja sõltub, mis kellegi jaoks on mugavus. Minu jaks oleks äärmiselt ebamugav kellegi teise poolt etteantud aegadega arvestada, mitte iseenda peremees olla (rendiautoga näiteks).

Paketireis on ikkagi neile, kes ise ei oska/suuda reisi orgunnida. No teatud juhtudel võib ka soodsam tulla, kui tõesti vaid ühes kohas lebotamise reis.

Mis ometi keelab sinu arvates mul, kes ma võtan paketireisi, sõita mõneks ööks mõnda teise hotelli teise linna? Ikka tuleb soodsam ja alati on nö koduhotell, kuhu tagasi minna ja kus suurem osa asju ootab. Tansaanias oli just mugav jätta asjad oma hotelli, paketireisiga, ja siis teha matatuga väljasõite, kuhu pähe tuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodumajutused ja apartemendid, no mida nalja. Reisil olles soovin vaga haid hotelle ja teenindust, mitte ise midagi urgitseda. Hotellid ja restoranid on osa heast reisist. Mingile sendilugemisreisile ma ei lahegi.

Väga kitsa silmaringiga oled, kui arvad, et kodumajutuses pole võimalik saada head teenindust. Seal võib saada sageli palju rohkem, kui ükski massturismile suunatud hotell iial pakkuda suudab. Ja eriti rumal, kui arvad, et seal ööbitakse kokkuhoiu pärast.

Paraku too paketireisijate kamp ise pidevalt tõestab oma pinnapealsust ja ignorantsi ses osas, mida tegelikult üks reis võib pakkuda.
Saan aru, kui tegu tõesti vanade inimestega, kel keeleoskus kehv ja ettevõtlikkust pole. Aga kiita nii tulihingeliselt massturismi harrastamist “heades hotellides”….no palju õnne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodumajutusega on huvitavam ja privaatsem. Hotellid on kõik sarnased. Heas kohas oleva ja hea kodumajutuse leidmine nõuab muidugi eeltööd. Olen ka olnud pettunud air bnb-de wifis, selles, et kohvi pole jms. Aga samas neis kohtades on vaade v olustik kõik kompenseerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kitsa silmaringiga oled, kui arvad, et kodumajutuses pole võimalik saada head teenindust. Seal võib saada sageli palju rohkem, kui ükski massturismile suunatud hotell iial pakkuda suudab. Ja eriti rumal, kui arvad, et seal ööbitakse kokkuhoiu pärast.

Paraku too paketireisijate kamp ise pidevalt tõestab oma pinnapealsust ja ignorantsi ses osas, mida tegelikult üks reis võib pakkuda.
Saan aru, kui tegu tõesti vanade inimestega, kel keeleoskus kehv ja ettevõtlikkust pole. Aga kiita nii tulihingeliselt massturismi harrastamist “heades hotellides”….no palju õnne.

Ma ei saa üldse aru, mida sa oma kommentaariga öelda tahad.
Ma ei taha hotellis üldse mingit teenindust saada, ainult veidi hommikust süüa ja öösel magada 🙂
Mis pinnapealsusest jutt on?

Kodumajutusega on huvitavam ja privaatsem. Hotellid on kõik sarnased.

Misasi on kodumajutusega huvitavam? Kodu kujundus tuleb ainsana pähe.
Mulle meeldib justnimelt suur hotell ka siis, kui ise reisi koostan, tahan olla võimalikult anonüümne ja suhelda majutusasutuse töötajatega nii vähe kui võimalik. Hea, et hotellid on sarnased, voodi ja duširuum igaühes, mõni pesuvahend ka riiulil.
Olen mitmeid kordi ka kodumajutustes ööbinud hädakorras, mu jaoks on see kõige viimane variant, kui ühtki suurt hotelli tõesti 100 km läheduses ei ole.

PS: nagu ma aru saan, on teema ikka veel puhkusereisidest tavalistes turismipiirkondades, mitte seiklemisest mägedes või džunglites?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljatilk, ega ma paketist ei räägi, vaid ikka ise valitud hotellidest. Lisaks ei räägi ma heast, vaid väga heast teenindusest. Kellega suhelda, seda eelistan ise valida, mitte iga kodumajutuse pidajaga.
Minu jaoks on kultuurireis väga head hotellid, korralik rendiauto, väga head restoranid ja kultuur niikuinii. Pigem kohad, mis ei ole tavalised turistilõksud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks ei räägi ma heast, vaid väga heast teenindusest. Kellega suhelda, seda eelistan ise valida, mitte iga kodumajutuse pidajaga

Milles see teenindus küll seisneda võiks, käivad selga pesemas või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen pigem ikka vastupidi aru saanud, et paketireisid just soodsamad. No saab ju nt 300-400 euroseid reise kuskile Rhodosele vms, hinna sees otselend, transfeer hotelli, 7 ööd hotellis hommikusöögiga (olenevalt paketist ka lõuna-, õhtusöök). Sellise hinnaga ju ise väga reisi kokku ei pane, sellisesse sihtkohta, kuhu otselendugi ei lähe. No ja kui eesmärk ongi lebotada ainult need 7 päeva, siis igal juhul soodsaim variant. Ringi sõita saab alati veel juurde.

Ja kuigi mulle meeldib omal käel seiklemine, siis eelistan samuti iga kell hotelli nn kodumajutustele 😀 Kodumajutuses, ükskõik kui korralik see ei oleks, ei saa ennast iialgi nii vabalt tunda kui hotellis. Ikka pead arvestama pererahvaga, rohkem suhtlema jne. No kõigile ei sobi selline asi, mulle meeldib kiire check in-check out ja keegi ei sega mind rohkem, mõnus, privaatne, mugav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks ei räägi ma heast, vaid väga heast teenindusest. Kellega suhelda, seda eelistan ise valida, mitte iga kodumajutuse pidajaga

Milles see teenindus küll seisneda võiks, käivad selga pesemas või?

Sa ei ole vist sellises kunagi olnud? Proovi ükskord!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga inimene valib endale sobiva reisimisviisi ja majutuse, ning teiste valikuid kritiseerida – milleks? Pakettreis või omal käel reisimine, suur hotell või kodumajutus – valikut on kõigile.
Mina ise eelistan pigem omal käel reisimist, aga eelistan hotelle kodumajutusele, sest mulle meeldib veidike anonüümsust reisil, hotellid enamasti 24h avatud ja ei ole vaja mõelda, kuidas sisse saab, hommikusööki pakutakse jne. Aga kui kellelegi teisele meeldib ööbida kodumajutuses või reisida pakettreisiga, sest tema jaoks on nii parem – siis nii ongi just tema jaoks, aga mitte minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljatilk, ega ma paketist ei räägi, vaid ikka ise valitud hotellidest. Lisaks ei räägi ma heast, vaid väga heast teenindusest. Kellega suhelda, seda eelistan ise valida, mitte iga kodumajutuse pidajaga.
Minu jaoks on kultuurireis väga head hotellid, korralik rendiauto, väga head restoranid ja kultuur niikuinii. Pigem kohad, mis ei ole tavalised turistilõksud.

Minu jaoks on “kultuurireis” veidi midagi muud, aga see selleks.
Pigem küsiks, mida sa reisil hotellipoolseks “väga heaks teeninduseks” pead ja mida hotellilt ootad?
Me kultuurireisidel jõuame tavaliselt 7-8 paiku õhtul hotelli, ca 12 tundi ringi konnanud ja tore on, kui saab sauna ja basseini, hea, kui ka veel hilisemal õhtul massaaži, aga see ju ei kuulu üldse teeninduse mõiste alla.
Millisest teenindusest räägid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei ole vist sellises kunagi olnud? Proovi ükskord!

Aitäh, aga ma ei soovi, et mind paljaks varastatakse või et veel hullemat juhtuks. Pisitegijate puhul ei või iial teada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks osta reis?