Esileht Kodunurk miks panni põhi läheb kumeraks?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: miks panni põhi läheb kumeraks?

Postitas:
Kägu

ostsin panni, kus kirjas, et sobib keraamilisele pliidile. natukese aja pärast põhi kumer ja ei saa normaalselt kasutada. varem oli mul gaasipliit ja seal polnud põhja kuju nii tähtis, leegid soojendasid ikka ühtlaselt.

kas ma teen midagi valesti või tuleks midagi vältida? nt kui teen kastet, siis kas võib kuumale pannile külma vedelikku valada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: miks panni põhi läheb kumeraks?

mida sa sellest kastmest üldse teed – see on ju nii ebatervislik! 😀 – seeon siis tüüpilise perekoolikäo vastus 🙂

aga teemasse: osta korralik pann, ei lähe ta sul kuskilt otsast kumeraks :)!
(need odavad õhukese põhjaga pannid lähevad jah kumeraks ja teflon koorub maha ja sada muud viga :P)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

kas ma teen midagi valesti või tuleks midagi vältida? nt kui teen kastet, siis kas võib kuumale pannile külma vedelikku valada? [/tsitaat]
kohe kindlasti ei või. sellepärast ta sul kumeraks läkski. lisaks rikub selline teguviis panni pinda ja pann hakkab külge võtma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui tegemist on tefloniga siis seda ei tohi kasutada suurtel kuumustel. kaks kolmandikku maksimumist. kui sul on kuuene skaala siis neli on maks. liigne kuumus v nigel kvaliteet vöivad ntx taolist asja pöhjustada. ka ei tohi teflonit ehmatada ehk siis kuumale pannile kylma vett valada. mina just viimasega keerasin yhe panni tuksi. lihtsalt ei tulnud selle peale, ajasin aga panni soojaks ja siis lärtsatasin peale kylmi vedelikke:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]ostsin panni, kus kirjas, et sobib keraamilisele pliidile. natukese aja pärast põhi kumer ja ei saa normaalselt kasutada. varem oli mul gaasipliit ja seal polnud põhja kuju nii tähtis, leegid soojendasid ikka ühtlaselt.

kas ma teen midagi valesti või tuleks midagi vältida? nt kui teen kastet, siis kas võib kuumale pannile külma vedelikku valada? [/tsitaat]

Hea ja korralik pann ei ole odav! Ta peab olema paksu põhjaga, mitte mingi saast-õhuke, mis heal juhul mõne kuu vastu peavad.

Hackmani pannid on head ja kallid. Kui on veel kallimaid panne.

0
0
Please wait...

Postitas:
mildredmuffin

tühi pann pikalt kuumal pliidil läheb ka kumeraks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kohe kindlasti ei või. sellepärast ta sul kumeraks läkski. lisaks rikub selline teguviis panni pinda ja pann hakkab külge võtma.[/tsitaat]

Kui ei või külma kuumale pannile valada, siis kuidas pannkooke teha näiteks? Tainas eelkuumutada? Või milline pann oleks pannkookide tegemiseks parim (teflon, teras, keraamiline, malm, roostevaba, …)?

0
0
Please wait...

Postitas:
piibeluht

no ma arvan, et panni rikub siis ära, kui tulikuumale pannile a liiter külma vett peale läigatada. noh, näiteks mõnel on kombeks kuum pann kohe kraanivee alla panna. aga kui sa kastet teed, siis tavaliselt ju ei pane korraga suurt kogust külma vedelikku. või kuidas te neid kastmeid teete? mina valan külma piima või koore peene joana pannile, niimoodi seguneb vedelik olemasolevaga palju paremini. ja kui teen puljongiga, siis seda tavaliselt soojendan eelnevalt.
kahtlustan, et teemaalgatajal läks pann untsu liiga suure kuumuse ja kehva kvaliteedi koosmõjul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

kui ostad odavaid panne, siis tulebki neid mõne kuu tagant vahetada. teflon koorub maha ja põhi läheb kumeraks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Jarka

Pannid ei taha jah liigset kuumutamist. Mul ka alati kumeraks läinud. Nüüd ostsin keraamilise panni ja seal on lausa kirjas, et ei tohi ülekuumeneda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk leiad vastuse.

http://www.parnupostimees.ee/736322/olitamine-pikendab-pannide-eluiga/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

pann peab olema paksu põhjaga. heasse panni tasub investeerida.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Kodunurk miks panni põhi läheb kumeraks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.