Esileht Erivajadustega laps Miks Pärnus on asjad nii?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Miks Pärnus on asjad nii?

Postitas:

Miks psühhiaatrid ei taha määrata diagnoosi? Käisime Kaja Ranna juures Pärnus mitu korda,kuid senini pole saanud temalt adekvaatset vastust minu küsimusele,kas mu laps on ATH või ei ole. Poiss on peagi kooli minemas. Ma ei mõista miks nad ometi meil niimoodi veederdavad ja venitavad. Neuroloogid ei diagnoosinud ka Pärnu haiglas lapsele mahajäämust,isegi kui oli näha, laps oli üleni spastiline,loid jne.Õudne on see Pärnu Haigla ja sealsed arstid ja medpersonal. Nende pärast on mu laps puudega!Sünnitrauma tagajärg ja arsti vale otsus sünnitamise ajal.Ma vist ei suuda eales neile seda andestada,keelaksin vaakumsünnitused ja sellised arstid nagu Pärnu Haiglas töötavad!Ärge sünnitage Pärnu Haiglas!Ma kavatsen kunagi sellest kirjutada avalikult,mis Pärnu Haiglas juhtus .Muide kas te teate,et see neuroloog on hetkel ka ametis ja laste rehabilitatsiooniteenusel olevatele lastele neuroloogiks määratud,kes ei suutnud autismi näha lapsel ,kellel olid selleks kõik tunnused silmaga näha.jube,aga nende vabandus on,et meil pole kedagi teist võtta jne.See vanamutt teeb praaki ja Pärnu Haigla ei vastuta selle praagi eest! Ettevaatust Pärnu Haiglaga! Ei soovita sinna sünnitama minna ega rehabilitatsiooniteenust saama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd ma olen puudega lapse ema,kes nädalas mõned ööd valab pisaraid,sest on raske,tõesti,majanduslikult on nagunii,aga see mind ei heiduta,pigem see,et laps kasvab ja sirgub aga areng on oma eakaaslastest tublisti maas,pidev tähelepanuvajadus jne. ja juba narritakse,aga mu lapseke ei saagi aru,kui narritakse,jookseb veel narrijatele kaasa,et saaks nendega mängida,ausalt ma ei tea,kuidas sellest kõigest üle saada,käin aastaid psühholoogi juures,aga reaalsus on karm,kirjutaks mõne vanemaga ,jagaks mõtteid,sest paistab,et üksi ma sellest üle ei saa.Ehk tahab keegi minuga mõtteid jagada,aga privaatselt.Vabandan eelmise postituse pärast,ma lihtsalt pidin selle kõik endast välja saama. Loodan,et te mõistate ja ei mõista hukka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea kas see lohutab või mitte aga minu laps sai autistlike joonte diagnoosi alles 16-aastaselt.sest tema lapsepõlve ajal sellist diagnoosi ei pandudki.ath diagnoos pandi 9-aastaselt.
temaga on raske olnud, olen omast taskust logopeedi ja abiõpetajad kinni maksnud aga tulemus on seda vaeva väärt. loodan ,et ta saab enamasti oma eluga hakkama.praegu on 22.
püüa leida spetsialist kes määrab puude raskusastme ja saada reh. teenuseid ja õige kool oma lapsele, siis saab kõik korda.
ja ära ennast ja kohalikke arste küll süüdista.erivajadustega lastega on hädas emad üle Eesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sinust aru. Olen ka PH süüdistanud ja asja eest. Psühh teema on keeruline, sest lastepsühhe Pärnus peale dr Ranna pole. Mine nt Marienhatli keskusesse Tallinna, uuri diagnoosimise võimaluste kohta. Ka seal on võimalik uuringud teha HK raha eest. Pärnus sa diagnoosi arvatavalt ei saa, arstil on tööd kolme eest ja psühholooge kes oleks tasemel VI või VII minu teada pole. Ega muud, kui et vajadusel tuleb siirduda elama paika kus on rehab.teenused kättesaadavad ja hariduslikud erivajadused ka norm lahenduse saavad. Süüdistamine ei muuda enam asja, nüüd on vaja tegutseda. Sihipäraselt ja läbimõeldult. Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kurvad kogemused Kaja Rannaga, pole tal kunagi aega ja igakord kui vastuvõtule saad siis telefonid huugavad ja kommenteerib et ta nii hõivatud ja aega ei ole üldse. Ma lõpuks loobusime ja lõime käega, diagnoosi ei saanud ja ravimeid ka mitte. Sulle soovitan, pöördu Tallinnasse või Tartusse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore psühholoog on seal selline 35a vanune umbes vist, Marlen Herik. Minu tütart ta uuris enne kooli minekut, andis soovituse, et ATH ilmingud täitsa olemas, et võiks aasta kooliminekut pikendada, selle arvamuse, kirjaliku kokkuvõtte, järgi oldigi nõus õppenõustamiskeskuses pikendust andma. Panin ikkagi kooli, pisut kahetsen aga saame hakkama koos kooli abiga. Aga ma soovitan sul rääkida Marleniga, ta on nagu ingel, annab sulle ehk mõningast hingerahu. Kord läksin temaga vestlema, siis vaatas mu poega, ütles, et harjumatu on näha täiesti tervet last, tegi temaga paar sellist lihtsat katset, millest ma ei saanud arugi, et ta katsetab; seega kui su lapsel on mingid kõrvalkalded, siis ta ilmselt oskab seda näha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 20:47; 14.01 20:43;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga tore psühholoog on seal selline 35a vanune umbes vist, Marlen Herik. Minu tütart ta uuris enne kooli minekut, andis soovituse, et ATH ilmingud täitsa olemas, et võiks aasta kooliminekut pikendada, selle arvamuse, kirjaliku kokkuvõtte, järgi oldigi nõus õppenõustamiskeskuses pikendust andma. Panin ikkagi kooli, pisut kahetsen aga saame hakkama koos kooli abiga. Aga ma soovitan sul rääkida Marleniga, ta on nagu ingel, annab sulle ehk mõningast hingerahu. Kord läksin temaga vestlema, siis vaatas mu poega, ütles, et harjumatu on näha täiesti tervet last, tegi temaga paar sellist lihtsat katset, millest ma ei saanud arugi, et ta katsetab; seega kui su lapsel on mingid kõrvalkalded, siis ta ilmselt oskab seda näha. [/tsitaat]
Te ikka adute, et psühholoog ja psühhiaater on täiesti erinevad elukutsed? Isiklikult ei näe küll diagnoosimisel mõtet, kui lapsevanem ikkagi teeb nii nagu tema tahab. Miks te siis nõu üldse vajate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Teie küsimusele vastates, adun küll. Nagu ütlesin, minu lapsega tegeles psühholoog, kuhu Rand suunas testide tegemisele ja Rand tegi oma otsuse psühholoogi arvamuse põhjal.
Küsimus, miks te siis nõu üldse vajate? Ma ei hakka siin Teile sellest pikemalt rääkima, pole vajadust, Te tundute ju niigi kõigeteadja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 20:47; 14.01 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Pärnu Haiglas jah kahjuks need asjad ikka lonkavad. Kas neuroloogi all mõtlete dr Siitamit? Kusjuures kummaline on, et temaga on hästi paljudel probleeme ja kuidagi ei reageerita või ei esitata kaebusi. Igatahes. Minu tütar kandis 2 kuud imikuna Pavliku rihmasid. Peale ravi lõppu oleks pidanud saama füsioteraapiat, mida me ei saanud. Ei saanud ka siis kui mul laps oli 5,5 kuud vana ja ei keeranud. Vaid sain mina mööda päid, et laps ei ole kogu aeg põrandal. Ja õeldi mulle ka, et laps on tegelemata. Lisaks on mul nüüdseks mõlemad lapse raskemad, tänu väga haruldasele sündroomile. Neuroloog aga tegi mulle vägagi selgeks, et ma olen oma lapse üle söötnu, et kas ma ka aru saan, kui loll ma olen. Sel hetkel ma veel ei teadnud, miks mu laps nii raske on. Ma tundsin ennast väga s…..ti. Asjad hakkasid siis veerema, kui saime haiglasse uuringutele, et laps 6 kuune ja ikka veel võtab kilo kuus juurde. Siis saime ka füsioteraapiasse. Lõpuks 10 kuuselt sai laps keerama, aastaselt roomama ja 1,6 aastaselt kündima. Vaimne areng on korra. Teise lapse saatis kohe füsioteraapiasse, imekombel. Aga Pärnus on ka head lastearstid. Tänud dr Aamerile saime asja jooksma. Nõõd teeme koostööd Pärnu lastearstiga, Tallina Lastehaiglaga ja Tartu artiga. Alles saime Tallinnasee Lastehaigla psühhiaatria päevastatsionaari. Kus oli arengu hindamine- laste psühhiaatria, laste logopeedi ja laste psühholoogi juures. Järgmine aasta on meil juba 2 päevane statsionaari aeg. Soovitan soojalt saada Tallinnasse või Tartusse. Seal ikka oma ala spetsialistid lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on veel tore psühhiaater Mustamäe Lastehaiglas dr Anne Kleinberg.
Meie käime oma autistiga tema juures.
Teemaalgataja, käi Tallinnas ära, pannakse Su laps Mustamäel statsionaari ja saad asjad ruttu selgeks.
Mida Sa jahud nende Pärnu omadega, kui nad midagi ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, algaja30!

Lugesin Teie muret seoses Pärnu Haiglaga ning kuna olete ka siin maininud, et sooviksite antud infot millalgi avalikustada, siis äkki oleksite nõus minuga pisut antud teemat jagama. Äkki saaksite anda mulle enda e-maili või kirjutada mulle pisut juhtunust, siis saaksin ka täpsemalt rääkida, millega seoses sooviksin antud informatsiooni teada saada.
Minu e-mail on meeritiirats1@gmail.com.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, ma tõesti mõistan su fustratsiooni, ega kahjuks ei jää sul muud üle, kui tallinnasse või tartusse sõita.
Mul endal pärnuga pole absoluutselt mingit kokkupuudet, aga mulle jäi silma üks lause su kirjutisest, mis tegelikult küll antud teemaga ei haaku, aga ehk natuke mõtlemist: kirjutasid, et vaakumsünnitused tuleks keelata. Ma küll ei tea loo tausta, aga üldiselt(rõhutan sõna üldiselt) võetakse vaakum appi ikka viimasel võimalusel kui laps on juba sünnitusteedes ja jääb kinni-väga suur oht on hapnikupuuduse tekkeks, mis on kordades hullem kui vaakum(kardetavasti sinu lapse probleemid ongi hapnikupuuduse tagajärjel tekkinud, vähemalt väidetakse, et hapnikupuudus võib tekitada neid ja minu lapse puhul läheb see täppi). Ja selles staadiumis enam keisrilõiget teha ei saa.
Aga jõudu ja jaksu sulle teemaalgataja, see asjaajamine on niigi jube ja veel jubedam on see siis kui kompetentseid arste ei ole 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Erivajadustega laps Miks Pärnus on asjad nii?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.