Esileht Ajaviite- ja muud jutud miks peab majandus tõusma pidevalt ja it edasi arenema?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: miks peab majandus tõusma pidevalt ja it edasi arenema?

Postitas:
Kägu

Mis siis juhtub, kui maj jääb samaks või langeb sinnamaale, et inimesed saavad osta seda mida vaja, mitte seda mis allahindluses või uuem ja parem?

Mis juhtuks , kui iPad 3 ei tuleks või iPhone 4s jääks viimaseks mudeliks?

Kui EE ei investeeriks pidevalt arendusse ja laienemisse?

Miks tõstetakse pidevalt mingitel poliitilistel põhjustel nafta ja seoses sellega kõige muu hinda?

ausalt öeldes mind ennast ka häirib, et ma niimoodi mõtlen, aga see kõik on nii jabur, et ma ei suuda enam poodides käia, midagi osta ega hankida!

Ma mõtlen pidevalt, et maailm vajab mingit muutust!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: miks peab majandus tõusma pidevalt ja it edasi arenema?

Ei tea miks seda arengut vaja on jah. Oleks võinud ju paar miljonit aastat tagasi Aafrikas puu otsa jääda ja elu oleks nagu lill. Sügaks aga karvavahelt kirpe ja molutaks niisama. Aga nüüd mingi progress ja tahetaks midagi ning kasutatakse raskeid sõnu ja lollil elu nii raske. No tõesti jube.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõik pensionärid ja muidu vaesed pered kasvataksid endale põhisöögi ise ja suudaksid end ise ravida, siis tõesti ei oleks majanduse tõusul ehk suuremal tootmisel ja tarbimisel suurt mõtet. Kuna aga majandustõusust sõltub riigi raha hulk, mida makstakse ka pensionideks ja erinevateks toimetulekutoetusteks, aga ka tasuta meditsiiniabiks, hariduseks jne, siis kes ei tahaks, et need tingimused paraneksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt kaasajal elame kapitalismis, tarbimisühiskonnas. Paraku on seesama tarbimine ja majanduskasv sellise ühiskonna mootor, see annab töökohad ja palgad. Väheneb kasv, väheneb tööhõive, suureneb sotsiaalabi vajajate hulk, kuigi maksudena koguneb vähem raha, järelikult, kõigil on halb. Võime ju küsida, kas me sellist Eestit tahtsime, ja ometi 20 aastat tagasi just sellest me ju unistasime, et poed on kaupa täis ja muudkui ostame, elu on ilus ja kõik on rahul. Üsna lapsik, kui nüüd vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et see on meie elu mootor, aga kas ei võiks olla nagu on või oli 10a tagasi?
Ma mõtlen just, et miks peab pidevalt edasi arenema?
Kas see pidev \”areng\” stressi ei tekita? Tööalaselt ka, pidevalt mingi soigumine käib, et ei saa areneda või ei taha areneda vms. Aga ma tahangi teha rahulikult oma tööd ja mitte areneda pidevalt, on see siis nii halb või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest me peame Kreekale raha andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui iphone 6 ei tuleks, siis sa ei saakski endale iphone 4 lubada, sest poleks mingit põhjust seda alla hinnata.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

Rikaste rikkus ei pruugiks siis ju enam välja paista… Tutikad Audid-Bemmid ja kallid maasturid on ainult senikaua midagi väärt, kuni leidub ka roostes Ladasid ja Sierra-panne, mille kõrvale kaubanduskeskuste ees parkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahvaarv ju suureneb. Vaja on rohkem toitu ja kehakatteid toota, samuti elamuid ehitada. Kui rahvaarv hakkab Maal vähenema, siis ka majanduskasv aeglustub.

Please wait...
Postitas:
kaarel

nagu öeldakse taandareng on ka areng. millal puuotsa minek?

Please wait...
Postitas:
rlv

Areng ja majanduskasv ei ole ju tegelikult mitte asjade eesmärk või asi iseeneses, vaid hoopis tagajärg ehk tulemus. Inimeste töö tulemus!

Apple iPhone 5 või 6 saab tulemata jääda siis ja ainult siis, kui Apple’i arendustiim mingil hetkel töötamast lakkaks. Aga miks nad ei peaks enam töötama ja mida nad siis tegema peaksid hakkama, kui nad enam midagi arendada ei tohi?

Praegu on lääneriikides tohutu hulk inimesi, sh siinkirjutaja, seotud just mingite asjade arendamisega ehk paremaks tegemisega. Millega me siis tegelema hakkaksime?

Nii et kui räägitakse murelikult majanduskasvu pidurdumisest või lausa seiskumisest, siis see ei ole halb mitte sellepärast, et tingimata on vaja majanduskasvu, vaid see on kriisi sümptom, mis näitab, et inimesed on töötud ja/või on kuskil tekkinud tohutult suured kahjud, mis tehtud töö ära on nullinud.

Vähemalt umbes nii saan mina nendest asjadest aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks tõstetakse pidevalt mingitel poliitilistel põhjustel nafta ja seoses sellega kõige muu hinda?[/tsitaat] Nafta hakkab otsa saama:(
Uutest leiukohtadest on seda kallim kätte saada kui vanadest. Samas on tahtjaid juurde tulnud: ka Hiinas ja Indias tahavad inimesed nüüd auto ja mootorrattaga sõita. See pisiasi tingibki hinnatõusu ja ka kõikumise (näh, meil Itaalias läheb halvasti, mõned kuud on rahvusvaheline hind paar senti madalam).

Please wait...
Postitas:
rotsik

nafta hinda tõstetakse mitte poliitilistel põhjustel vaid sel põhjusel, et odavalt majandatavad naftavarud järjest kahanevad

kui apple ei mõtle välja i-pad viiendat ja nii edasi, siis teevad seda konkurendid ja kahmavad apple-ilt kliendid, nii kaotab sama vana mudeli edasitootmine mõtte.

kui majandus langeb, siis langevad ka palgad ja inimesed ei saa osta seda, mida tahavad – jätkuvalt

muutus tuleb niikuinii, kahjuks ei pruugi see meeldida ei sulle ega mulle ega veel väga paljudele

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma saan aru, et see on meie elu mootor, aga kas ei võiks olla nagu on või oli 10a tagasi?
Ma mõtlen just, et miks peab pidevalt edasi arenema?
Kas see pidev \”areng\” stressi ei tekita? Tööalaselt ka, pidevalt mingi soigumine käib, et ei saa areneda või ei taha areneda vms. Aga ma tahangi teha rahulikult oma tööd ja mitte areneda pidevalt, on see siis nii halb või?[/tsitaat]

Nõus olen. Ei saanud paar aastat tagasi üldse aru, miks ma nostalgitsen lapsepõlvesuvede järele maal, miks ma poodides käimist väldin ja pangateenuste (st laenude) pakkujatele telefonis kähvan.
Sel suvel hakkasin mõtlema, et kuidas ma hakkama saaks, kui tulekski ise end toita (mitte palgatööga :)) Et mis siis, kui kogu majandussüsteem lendabki k…..dile. Kahtlen ka sügavalt selles, kas minu põlvkonnale riiklikku pensionit üldse makstakse.
Ja ma kahetsen, et kunagi teismelisena ei uurinud vanaemalt lähemalt nt. maarohtude segamise, mesilaste pidamise ja seebi keetmise kohta. Ennast ajab ka naerma, kuid leian endas mõistmist Kivirähu \”Ussisõnade\” inimahvide käitumise suhtes ja, mis seal salata, ka veidi ühist mõtlemist 🙂

Pealesunnitud üleüldisest arenemisest on mul ka juba kõrini. Kuidagi rutiinseks läheb. Kas me oleme kindlad, et me kinnisilmi ja teadmata suunas ei arene? Hambad ristis on ju nagunii. Äkki peatuks vahepeal ja vaataks korraks tagasi (see ei tähenda taandarenemist)

Please wait...
Postitas:
Alfonss

areng on olnud ju kasuks. naised juba söövad vähem, varsti õpivad ehk ka mehed vähem sööma, siis lõppeb aafrikas näljahäda. kui neegril kõht täis, hakkab ta tööle ja aafrikast saab järgmine suurriik saksamaa kõrval..

juhei

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]areng on olnud ju kasuks. naised juba söövad vähem, varsti õpivad ehk ka mehed vähem sööma, siis lõppeb aafrikas näljahäda. kui neegril kõht täis, hakkab ta tööle ja aafrikast saab järgmine suurriik saksamaa kõrval..

juhei[/tsitaat]
Heheh! Looda sa, et neeger tööle hakkab! Kui kõht täis, võetakse püssid ja minnakse naabersuguharu maha nottima. Ja kui siis kõht jälle tühi, kerjatakse endiselt ülejäänud maailmalt toiduabi. Üks farmergi siin Austraalias tunnistas mulle kord ausalt, et tema ühtegi musta oma farmi tööle ei võta. Ja seda põhjusel, et 99,9% neist on purulaisad. Ja kui julged sellisele veel midagi ütelda, oled kohe rassist ja paha-paha.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud miks peab majandus tõusma pidevalt ja it edasi arenema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.