Esileht Ilu ja tervis Miks peab vaktsineerima 12-17a lapsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Miks peab vaktsineerima 12-17a lapsi?

Postitas:
Anonymous

Palun tehke mulle selgeks, sest kuidagi ei saa aru. NB! Ma ei ole vaktsineerimise vastane, ega lamemaalane jne. Terve meie pere täiskasvanud on 2 kordse annusega vaktsineeritud. Olen lihtsalt tavaline inimene, kes saab oma info ajakirjandusest. Küsin, sest ei suuda mõista, miks ma peaksin oma lapsed ära vaktsineerima?

Eesti ajakirjanduse väited viimastest artiklitest: lapsed põevad covid nakkust kergelt ja haiglasse ei satu, vaktsineerida on vaja inimesi selleks, et vältida raskeid haigestumisi, vaktsineeritud inimesed levitavad nakkust samamoodi nagu ka vaktsineerimata inimesed.

Milleks siis lapsed on vaja vaktsineerida, kui nad levitavad viirust ikka samamoodi ja haigestuvad kergelt? Millise kasu annab vaktsiin nii neile kui ka nt. riigile?

Tänan ette, kui keegi võtab vaevaks seletada!

+31
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lastehaiglas oli koroona tippajal mitmeid lapsi raskete koroona tüsistustega sees. Põdesid kergelt aga tüsistused olid rasked. Tekib organipuudulikus. Üks 11 aastane kahjuks suri. Vaktsineerimine on eelkõige laste enda huvides. Sa ei tea kunagi, kuidas sinu laps seda haigust põeb. Ja mida rohkem inimesi otsustab end vaktsineerida, seda kiiremini saame normaalse eluga jätkata.

+25
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära lase siis oma pähmakaid vaktsineerida. Keegi ei käsi.

+2
-27
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Selleks, et teada saada, millised on võimalikud kõrvalnähud/vastunäidustused/jne. Mida rohkem vaktsineeritud teismelisi, seda rohkem saab selgeks, millised on praeguste vaktsiinide puudused, ja edaspidi saab siis tõhusamaid ning ohutumaid vaktsiine välja töötada.

Ideaalis otsustab iga lapsevanem ise, kas on nõus oma lapse(d) teadusaltarile ohvriks tooma või ei ole ta usk piisavalt tugev –  põhimõtteliselt on see Aabrahami ja Iisaki loo 2021. aasta uusversioon.

+10
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu lapsed on veel kahjuks liiga noored vaktsineerimise jaoks hetkel saada olevate vaktsiinidega, aga kui nad oleksid 12+, siis vaktsineeriksin järgmistel põhjustel:

-vaktsineerimine kaitseb osaliselt nakatumise eest, see tähendab, et vaktsineeritud küll nakatuvad, aga vähem

-vaktsineeritute viiruskoormus on keskmiselt väiksem, st nad võivad seda levitada kui on ise nakatunud, aga teevad seda vähem

-mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem on viirusel võimalust paljunemise käigus muteeruda ja seega tekib vähem võimalusi uute tüvede tekkeks

-ükski laps pole täielikult kaitstud haiguse raske kulu või tüsistuste eest, seega tahaksin vaktsineerimise kaudu ka seda ohtu vähendada

-vaktsineerimise kõik kasutegurid ei tulegi välja kui kõik mõtlevad ainult mina ja minu ja mulle. Aga kui enamus inimesi, ka lapsed, oleks vaktsineeritud, siis oleks kõigil turvalisem, ka neil, kes päriselt ei saa vaktsineerida. Ja oleks turvalisem ka vaktsineeritutel endil.

+29
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun tehke mulle selgeks, sest kuidagi ei saa aru. NB! Ma ei ole vaktsineerimise vastane, ega lamemaalane jne. Terve meie pere täiskasvanud on 2 kordse annusega vaktsineeritud. Olen lihtsalt tavaline inimene, kes saab oma info ajakirjandusest. Küsin, sest ei suuda mõista, miks ma peaksin oma lapsed ära vaktsineerima?

Eesti ajakirjanduse väited viimastest artiklitest: lapsed põevad covid nakkust kergelt ja haiglasse ei satu, vaktsineerida on vaja inimesi selleks, et vältida raskeid haigestumisi, vaktsineeritud inimesed levitavad nakkust samamoodi nagu ka vaktsineerimata inimesed.

Milleks siis lapsed on vaja vaktsineerida, kui nad levitavad viirust ikka samamoodi ja haigestuvad kergelt? Millise kasu annab vaktsiin nii neile kui ka nt. riigile?

Tänan ette, kui keegi võtab vaevaks seletada!

Et need 12-17-aastased ei levitaks haigust. Ega nad ainult omavahel suhtle, hängivad linna vahel ringi, käivad koolis-huviringis-peol-üksteisel  külas-liiguvad ühistranspordiga. Haigestubki see alaealine ehk nii, et köhatab paar korda aga jõuab kõik käidud kohad nakkust täis köhida… Vaktsineerimine vähendab oluliselt nakatumise ja haiguse levitamise tõenäosust.

Ei ole ju raske aru saada…

+13
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles hakkas see laste vaktsineerimine, aga Tartus pidada juba pooled vaktsineeritud olema.

Päris kärmed: 1.  süst + 6 nädalat + 2.  süst + 2 nädalat juba möödas kõigil.

https://tartu.ee/et/uudised/tartus-vaktsineeritud-pooled-1217aastastest-koolinoortest

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 12:19; 02.08 12:35; 05.08 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsi vaktsineerida ei lase. Põdesime kevadel terve perega koroona läbi ja ühel lapsel oli üks päev palavik 37,7 ja teisel kaks päeva 37,5. Kogu lugu, midagi muud neil polnud. Lapsed 9 ja 13 aastat vanad.

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun tehke mulle selgeks, sest kuidagi ei saa aru. NB! Ma ei ole vaktsineerimise vastane, ega lamemaalane jne. Terve meie pere täiskasvanud on 2 kordse annusega vaktsineeritud. Olen lihtsalt tavaline inimene, kes saab oma info ajakirjandusest. Küsin, sest ei suuda mõista, miks ma peaksin oma lapsed ära vaktsineerima?

Eesti ajakirjanduse väited viimastest artiklitest: lapsed põevad covid nakkust kergelt ja haiglasse ei satu, vaktsineerida on vaja inimesi selleks, et vältida raskeid haigestumisi, vaktsineeritud inimesed levitavad nakkust samamoodi nagu ka vaktsineerimata inimesed.

Milleks siis lapsed on vaja vaktsineerida, kui nad levitavad viirust ikka samamoodi ja haigestuvad kergelt? Millise kasu annab vaktsiin nii neile kui ka nt. riigile?

Tänan ette, kui keegi võtab vaevaks seletada!

Sest see suurendab natukenegi šansse 70%-lise vaktsineerituse tasemeni jõuda ja ELi silmis tublid paista 🙁 Päris õudne ja küüniline.

+17
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 12:27; 02.08 14:26; 03.08 00:02; 03.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles hakkas see laste vaktsineerimine, aga Tartus pidada juba pooled vaktsineeritud olema.

Päris kärmed: 1. süst + 6 nädalat + 2. süst + 2 nädalat juba möödas kõigil.

https://tartu.ee/et/uudised/tartus-vaktsineeritud-pooled-1217aastastest-koolinoortest

Ma ei saa aru, mida siin imestada on? 16+ vaktsineerimine algas 2,5 kuud tagasi, 12-15 a vaktsineerimine 1,5 kuud tagasi. Ja seda, et kõigil neil teisest doosist 2 ndl möödas oleks, ei ole kuskil väidetud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.08 12:33; 02.08 12:35; 03.08 14:57; 03.08 19:10; 04.08 18:16; 05.08 12:40; 05.08 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesime kevadel terve perega koroona läbi ja ühel lapsel oli üks päev palavik 37,7 ja teisel kaks päeva 37,5. Kogu lugu, midagi muud neil polnud.

Minu lapsel polnud palavikkugi, kohe mitte midagi ei olnud, seega ma ei arva ka, et mingi märkimisväärne immuunsus sellise “põdemise” peale tekkinud oleks. Nii et jah, läheb vaktsineerima u kuu aja pärast.

+13
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.08 12:33; 02.08 12:35; 03.08 14:57; 03.08 19:10; 04.08 18:16; 05.08 12:40; 05.08 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles hakkas see laste vaktsineerimine, aga Tartus pidada juba pooled vaktsineeritud olema.

Päris kärmed: 1. süst + 6 nädalat + 2. süst + 2 nädalat juba möödas kõigil.

https://tartu.ee/et/uudised/tartus-vaktsineeritud-pooled-1217aastastest-koolinoortest

Ma ei saa aru, mida siin imestada on? 16+ vaktsineerimine algas 2,5 kuud tagasi, 12-15 a vaktsineerimine 1,5 kuud tagasi. Ja seda, et kõigil neil teisest doosist 2 ndl möödas oleks, ei ole kuskil väidetud.

1,5 kuud ongi ju 6 nädalat, mis on kahe süsti vahe. Kohe esimesel päeval süstiti 50% Tartu lastest ära?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 12:19; 02.08 12:35; 05.08 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutsar on ütleb pidevalt, et tema laste vaktsineerimisega ei kiirustaks.. lisaks kuna lapsed põevad kergelt ja nakkust annavad edasi ka vaktsineeritud, siis üldplaanis on efekt 0.

Lisaks ütleb Lutsar, et gripp on lastele hullem kui covid.

Vaadake ise ta viimaseid sõnavõtte.

 

+16
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 12:46; 04.08 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutsar on ütleb pidevalt, et tema laste vaktsineerimisega ei kiirustaks..

Lutsar ei ütle nii. Lutsar ütleb, et laste vaktsineerimine pole nii kriitiline, vaja on täiskasvanutest 70% kätte saada. Laste vaktsineerimine on seal boonus. See on suurt pilti vaadates. Väiksemate kogukondade mõttes on aga loomulikult oluline, kui koolis või peres on lapsed kõik vaktsineeritud – saab õppetööd ja elu normaalselt korraldada.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.08 12:59; 02.08 13:03; 02.08 16:53; 02.08 23:29; 03.08 00:06; 03.08 00:26; 03.08 02:14; 03.08 17:37; 03.08 20:59; 03.08 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5 kuud ongi ju 6 nädalat, mis on kahe süsti vahe. Kohe esimesel päeval süstiti 50% Tartu lastest ära?

Kui Postimehe interaktiivseid tabeleid uurida, siis tundub, et ikka 1. süstist on jutt: https://tervis.postimees.ee/7148452/kui-palju-on-eestis-koroona-vastu-vaktsineerituid

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.08 12:59; 02.08 13:03; 02.08 16:53; 02.08 23:29; 03.08 00:06; 03.08 00:26; 03.08 02:14; 03.08 17:37; 03.08 20:59; 03.08 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti mõelnud, et laste vaktsineerimine ei pruugi anda soovitud efekti. Laste peamised kontaktid on koolis. Minu lapsed käivad koolis, kus on klassid 1-9. Selliseid koole on nüüd Eestis palju, sest gümnasistid eraldati riigi gümnaasiumitesse. Koolis on umbes 600 last. Neist lastest peaaegu 400 käivad klassides 1-5 ehk on vaktsineerimiseks liiga noored. Oletame, et vanematest lastest pooled vaktsineerivad end, umbes 100 õpilast siis. Seda on ilmselgelt liiga vähe, et saaks selle kooli mõistes mingist karjaimmuunsusest ja normaalsest õppetöö jätkumisest rääkida. Kui individuaalne kasu on ka laste puhul natuke kaheldav, siis ma ei teagi, mis antud juhul õige otsus on.

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimuse tõstatab ka isegi tänane Päevaleht: kui alles hiljuti ei toetanud immunoprofülaktika ekspertkomisjon teismeliste üleüldist vaktsineerimist, siis nüüd avaldasid nad seisukoha, et see on siiski vajalik “kontaktõppe sujuvaks toimimiseks” – samas toomata ühtki teaduslikku põhjendust oma hoiaku muutmisele. Samast artiklist veel: ”Ühendkuningriigi analoogiline ekspertkomisjon (Joint Committee on Vaccination and Immunisation, JCVI) otsustas 19. juulil, et soovitab vaktsineerida vaid lapsi, kellel on suurem risk COVID-19 haiguse tekkeks, ja lapsi, kes elavad koos immuunsuspuudulikkusega isikutega. Üleüldist laste koroona vastu vaktsineerimist aga mitte, sest kasu andavat see minimaalselt, ega kaalu üles võimalikke riske. Sarnasel seisukohal on praeguse seisuga ka samasugne Saksamaa ekspertide komisjon (STIKO).“

Artikli autor Villu Zirnask, “arvamustoimetaja, COVID-19 vastu vaktsineeritu.” Ei olegi lamemaalane.

Pean ääretult sümpaatseks seda, et on hakanud esinema ka mitte-lamemaalaste tasandil julgust ja aktiivsust, et kahelda valitsuse jõuliste loosungite tagamaades ja otstarbekuses. Eriti laste vaktsineerimise osas, mille kampaania mõjub kohe eriti süüdimatuna.

+14
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 12:27; 02.08 14:26; 03.08 00:02; 03.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigestubki see alaealine ehk nii, et köhatab paar korda aga jõuab kõik käidud kohad nakkust täis köhida…

Kuidas ta siis jõuab, kui ainult paar korda köhatab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles hakkas see laste vaktsineerimine, aga Tartus pidada juba pooled vaktsineeritud olema.

Päris kärmed: 1. süst + 6 nädalat + 2. süst + 2 nädalat juba möödas kõigil.

https://tartu.ee/et/uudised/tartus-vaktsineeritud-pooled-1217aastastest-koolinoortest

Ma ei saa aru, mida siin imestada on? 16+ vaktsineerimine algas 2,5 kuud tagasi, 12-15 a vaktsineerimine 1,5 kuud tagasi. Ja seda, et kõigil neil teisest doosist 2 ndl möödas oleks, ei ole kuskil väidetud.

1,5 kuud ongi ju 6 nädalat, mis on kahe süsti vahe. Kohe esimesel päeval süstiti 50% Tartu lastest ära?

Minu teismeline sai teise süsti 3-nädalase vahega. Ei ole see 6 nädalat ainuke variant.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase mina ka oma lapsi vaktsineerida covid-19 vastu. Ei oska keegi mulle täna öelda, millised pikaajalised kõrvalmõjud antud vaktsiinil on.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga rumal jutt, et lapsed tuleb vaktsineerida kontaktõppe toimimiseks. Viirust kannavad kõik võrdselt- nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata.

Vaktsiin on vajalik, et vähendada haiglasse sattumist. Suurem hulk siiski on täuskasvanud, kes satuvad haiglasse. Lapsed siiski põevad kergemalt.

Praegu tundub, et lapsi on vaja vaktsineerima hakata, et lappida seni toimunud puudulikku vsktsineerimise teostust ning realiseerida lattu seisma jäänud doosid. Väga tabav on Päevalehes arvamuse pealkiri – katel vale, puud märjad ja katlakütja purjus.

Kui siia lisada veel naeruväärne Annelu Oti ikka veel jätkamine kultuuriministrina, siis rohkem lisada polegi vaja.

 

Ise olen vaktsineeritud läbi reisipaketi “tunne kodumaad”. Vaktsiinivastane ei ole. Leian, et oluline on täisealised vaktsineerida ja valitsus (anna andeks Kaja Kallas, ms siiani olen sind toetanud), on oma tööd kehvasti teinud.

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 15:39; 05.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma 12a ei vaktsineeri. Ma ei näe vajadust, ta on kaks korda olnud lähikontaktis covid19 nakatunuga ja mõlemal korral andnud negatiivse testi. Üks neist olin mina ise koos abikaasaga maikuus, kumbki laps ei saanud meilt nakkust, kuigi olime kogu aeg ninapidi koos. Lapsed tegid testi 6 päeva peale minu ja abikaasa positiivset.

Enne seda oli klassijuhataja haige, mitmed lapsed said nakkuse temalt, mu laps oli nende hulgas, kes ei saanud.

Mõlemad lapsed on saanud gripivaktsiini 2019a sügisel (arsti sõnul see vaevalt põhjus on, miks nad pole siiani nakatunud) ja ma lihtsalt ei julge neile praegu rohkem midagi süstida lasta.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka sama meelt, et haiglasse sattumise vähendamiseks on vaja vanemaid inimesi vaktsineerida. Eriti 60 ja vanemaid. Miks nad ei vaktsineeri. Tegelikult on juba 16-17 a protsent kõrgem kui 18-30 a vaktsineeritutel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on juba 16-17 a protsent kõrgem kui 18-30 a vaktsineeritutel.

… see võiks nii olla küll, sest lapsevanem teeb otsuse. Aga ma ei näe numbrites, et see nii oleks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.08 12:59; 02.08 13:03; 02.08 16:53; 02.08 23:29; 03.08 00:06; 03.08 00:26; 03.08 02:14; 03.08 17:37; 03.08 20:59; 03.08 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase mina ka oma lapsi vaktsineerida covid-19 vastu. Ei oska keegi mulle täna öelda, millised pikaajalised kõrvalmõjud antud vaktsiinil on.

Keegi ei oska ka ütelda, millised on mõjud mitmekordse, ka esialgu näiliselt kergelt läinud haigestumise tagajärjed. Ja keegi ei tea täpselt, kuidas lapseeas haiguse läbipõdemine hiljem mõjub, milliseid püsivamaid kahjustusi ja kuhu tekitab.  Mina arvan, et see haigus on inimtekkeline, st oma immuunsusest on siin vähe kasu.  Iga vanem tahab oma lapsele parimat, st ühtegi valikut hukka ei mõista. Kogu tõde selgub tõenäoliselt aastate pärast.

 

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.08 20:13; 03.08 18:41; 03.08 18:57; 04.08 17:54; 04.08 23:06; 05.08 14:19; 05.08 20:39; 05.08 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täna väga vihastasin kuigi olen üsna rahulik inimene. Ühel minu lapse trennikaaslasel on koroona sümptomid, aga tuli trenni, sest ema sõnul on laps vaktsineeritud ja kui tema laps peab testi tegema ja see on positiivne, siis see ei muuda midagi, isolatsioonis ei pea olema. Laps saadeti köha ja palavikuga trenni, väideti, et vaktsineerimise kõrvalnähud. Kas üldse enam ei mõelda, et vaktsineeritud võivad teisi nakatada ja testi võiks teha kui on sümptomid?

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsi vaktsineerida ei lase. Põdesime kevadel terve perega koroona läbi ja ühel lapsel oli üks päev palavik 37,7 ja teisel kaks päeva 37,5. Kogu lugu, midagi muud neil polnud. Lapsed 9 ja 13 aastat vanad.

Oled kindel, et see talv delta tüvega sama hästi joppab? Oled kindel, et pole mingeid tüsistusi mis hiljem või taas haigestudes raskemalt välja ei löö? Kui laps insuldi sul saab siis oled rahul, et vähemalt ei “mürgitanud teda vaktsiiniga”?

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 22:18; 02.08 22:26; 02.08 22:29; 03.08 11:12; 03.08 11:18; 03.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täna väga vihastasin kuigi olen üsna rahulik inimene. Ühel minu lapse trennikaaslasel on koroona sümptomid, aga tuli trenni, sest ema sõnul on laps vaktsineeritud ja kui tema laps peab testi tegema ja see on positiivne, siis see ei muuda midagi, isolatsioonis ei pea olema. Laps saadeti köha ja palavikuga trenni, väideti, et vaktsineerimise kõrvalnähud. Kas üldse enam ei mõelda, et vaktsineeritud võivad teisi nakatada ja testi võiks teha kui on sümptomid?

Hea muinasjutt.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 22:18; 02.08 22:26; 02.08 22:29; 03.08 11:12; 03.08 11:18; 03.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase mina ka oma lapsi vaktsineerida covid-19 vastu. Ei oska keegi mulle täna öelda, millised pikaajalised kõrvalmõjud antud vaktsiinil on.

Räägi teiste vaktsiinide pikaajalistest kõrvalmõjudest? Vaktsiinide, mida on pikemalt kasutatud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 22:18; 02.08 22:26; 02.08 22:29; 03.08 11:12; 03.08 11:18; 03.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, mismoodi sügisel koolides isolatsioonid jms korraldus toimuma hakkab? Varem jäi kogu klass isolatsiooni, kui pos õpiane klassis oli. Aga praegu on nii, et vaktsineeritud ei pea lähikontakti korral isolatsiooni jääma. Kui nüüd sügisel on klassis covid-19 positiivne, siis kas vaktsineeritud käivad edasi koolis ja ülejäänud vaadaku ise, kuidas materjali läbivad, või on kool kohustatud mingit hübriidõpet tegema või saadetakse ikka kõik isolatsiooni ja e-õppele?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Ilu ja tervis Miks peab vaktsineerima 12-17a lapsi?