Esileht Ajaviite- ja muud jutud miks peaks laste vaesuses riik süüdi olema?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: miks peaks laste vaesuses riik süüdi olema?

Postitas:
Kägu

RE: miks peaks laste vaesuses riik süüdi olema?

keegi polegi ju öelnud, et riik peaks min palga lakke tõstma ja siis oleks elu lill- loomulikult mitte, aga nagu ma juba ennist kirjutasin, siis see on paras nokk kinni-saba lahti olukord, e seni kuni rahvas palka ei saa, seni pole neil võimalik ka rohkem kulutada ja kui rahvas kaupa ega teenuseid ei tarbi, siis ei hakka ka ettevõtetel paremini minema. aga kus on lahendus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Polegi puuki ja on ainult üks heategija, kes ka ise lepib miinimumpalgaga, et 13 ülejäänul oleks töö ?

5460¤ palgafondi pole ma senini välja teeninud, kuigi 30 000¤ kanti lisakäivet on minu minu töö tulemusel küll saadud. Kasumimarginaal pole lihtsalt niivõrd suur.[/tsitaat]

Äärmusest äärmusesse..
On 14 väga lahedat inimest, kes teevad koos projekti, mis neile väga meeldib. Teevad niipalju kui jaksavad pere ja muude toredate ja vähemtoredate ettevõtmiste kõrval.
Ei ole ühtegi puuki, ei ole ühtegi heategijat.. ja jumal tänatud: ei ole ka ühtegi hädavaresest kiidukukke..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

keegi polegi ju öelnud, et riik peaks min palga lakke tõstma ja siis oleks elu lill- loomulikult mitte, aga nagu ma juba ennist kirjutasin, siis see on paras nokk kinni-saba lahti olukord, e seni kuni rahvas palka ei saa, seni pole neil võimalik ka rohkem kulutada ja kui rahvas kaupa ega teenuseid ei tarbi, siis ei hakka ka ettevõtetel paremini minema. aga kus on lahendus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie oleme mehega mõlemad hea erialaga spetsialistid, saame norm. palka ja kahekesi elades olime lausa jõukad. Nüüd on 3 last ja rabelemist on ikka kõvasti, et enne palgapäeva raha otsa ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äärmusest äärmusesse..
On 14 väga lahedat inimest, kes teevad koos projekti, mis neile väga meeldib. Teevad niipalju kui jaksavad pere ja muude toredate ja vähemtoredate ettevõtmiste kõrval.
Ei ole ühtegi puuki, ei ole ühtegi heategijat.. ja jumal tänatud: ei ole ka ühtegi hädavaresest kiidukukke..[/tsitaat]

Vaatame nüüd sinu enda teksti:

Hakkab pihta lahmimine..

Meil on tööl 14 inimest. Kõik saavad miinimumpalka. Rõhutan: KÕIK. (Täpsuse huvides pean ka mainima, et töö ei ole täiskohaga..)
Praegune palgafond on: 5460 euri iga kuu
[/tsitaat]

Rõhutad, et kõik saavad miinimumpalka, kuid järgnevalt ka seda, et töö pole täiskohaga. Samas palgafond on sama suur, kui see oleks täiskohaga töö puhul ? Ausalt mulle meeldiks ka 10¤-15¤/h töö kõrvalt üks lisatöökoht, kus saaks \”kõigest\” miinimumpalka, kuid reaalset tööd peaks ka tegema nii 1h-10h kuus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Dubois

[tsitaat]keegi polegi ju öelnud, et riik peaks min palga lakke tõstma ja siis oleks elu lill- loomulikult mitte, aga nagu ma juba ennist kirjutasin, siis see on paras nokk kinni-saba lahti olukord, e seni kuni rahvas palka ei saa, seni pole neil võimalik ka rohkem kulutada ja kui rahvas kaupa ega teenuseid ei tarbi, siis ei hakka ka ettevõtetel paremini minema. aga kus on lahendus?[/tsitaat]

Lahendus on see, et tuleb müüa mujale, siis saab ka palka tõsta. Ümberjagamisest raha ja rikkust juurde ei teki.

Please wait...
Postitas:
antimode

Juurde ei teki aga ära ka ei kao. Võtad kümne ühiku rikkuse omanikult 1 ühiku ära ja annad selle 1 ühiku rikkuse teenijale. Üks on parasjagu pahuram aga teine koguni poole rikkam.

Muidugi võib ka uskuda, et üks on teisest tõesti kümme korda targem, võimekam või töökam. Minu arvamusel piirdub asi reeglina siiski maksimaalselt poole targema, võimekama või töökamana olekuga.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat]Juurde ei teki aga ära ka ei kao. Võtad kümne ühiku rikkuse omanikult 1 ühiku ära ja annad selle 1 ühiku rikkuse teenijale. Üks on parasjagu pahuram aga teine koguni poole rikkam.

Muidugi võib ka uskuda, et üks on teisest tõesti kümme korda targem, võimekam või töökam. Minu arvamusel piirdub asi reeglina siiski maksimaalselt poole targema, võimekama või töökamana olekuga.[/tsitaat]
Mida sa öelda üritad? Kommunism? Robin Hood?

PS! Minu hinnangul on inimeste vahe ikka mitme(kümne)kordne. Üks loob nullist firma, mis annab tööd sajale inimesele, teine ei tule isegi põhikooli lõpetamisega toime. Või kirurg, kes päästab elu jooksul tuhandeid elusid versus mingi rullnokast töll, kes \”paremal juhul\” esimesele tööd juurde annab, sõites mällis peaga kellegi sodiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Dubois kirjutas:[/small]

Lahendus on see, et tuleb müüa mujale, siis saab ka palka tõsta. Ümberjagamisest raha ja rikkust juurde ei teki.
[/tsitaat]ka nii võib. ma tean ka ühte, kes veel aastalõpukõnes töötajatele rõhutas kui hea ja edukas aasta oli ja kui hästi on uued töötajad kogu kollektiivile mõjunud jne paku, kas see edukus ka kuidagi töötajatele tunda andis? ja mis sa arvad, mitu % selle firma töötajatest tööpakkumistel silma peal hoiab? tegemist on suht väikese, kuid piisavalt eduka firmaga, kust vähemalt 3/4 toodangust läheb välja ja palgad pole küll miinimum, aga ei küündi ka Eesti keskmiseni

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti häda on meie inimeste vähesus. Kuniks meil selline asustustihedus ja nii väike ostjaskond, ei parane mitte miski. Käisime üks aasta suvel Hollandis mehega ja ausalt öeldes võttis ikka sõnatuks see inimeste arv – iga viimane kui lapp maad on üles küntud või elamute all. Meil aga hektarite kaupa ainult mets ja söötis maa… Kuni pole ostjaid, virelevad ettevõtjad, ja kui virelevad ettevõtjad, ei saa ka töötajad palka. Ja kui töötajad ei saa head palka, lahkuvad needki riburadapidi välismaale, häda sunnil, et peret toita. Ja meid jääb veel vähemaks, ergo meie elu halveneb veelgi…
Aasias kasvab aga Hiina üha võimsamalt ja varsti võtab üle kõik, mida me praegu siin veel toodame… Hiinlane rapsib öö ja päeva ja tema töökusel pole piire, niisiis kogu Euroopa on jäädavalt mandumise teel. Ainult muu Euroopa pluss on inimeste arv.
Kui mina saaksin midagi otsustada, siis ma lisaksin koolis alates 4. klassist veel ühe tasuta koolitoidu, kõigile. Ka gümnaasium võiks saada 2 sooja lõunat päevas, paljudele ongi see ainuke soe söök, mida nad üldse saavad, sest vanemad on hilisööni tööl või üldse Soomes tööl. Ausalt, mina oleksin nõus loobuma oma lastetoetustest, kui see raha kasutataks koolilastele 2 tasuta toidu andmiseks.

Please wait...
Postitas:
Pia

Mis tähtsust sellel on, kas süüdi on riik vôi vanemad? Fakt on ju see, et laps süüdi ei ole. Ja mina isiklikult eelistaksin küll olukorda, kus kôigil lastel oleks vôrdsed vôimalused, olgugi see vaid unistus ja kättesaamatu ideaal. Kuid et ükski laps ei peaks kannatama nälga, külma ja et kôigil oleks vôimalus kvaliteetsele haridusele ja huvitegevusele, selle eest vôiks küll riik, ehk siis meie hoolt kanda.

Please wait...
Postitas:
Dubois

[tsitaat] [small]Dubois kirjutas:[/small]
ka nii võib. ma tean ka ühte, kes veel aastalõpukõnes töötajatele rõhutas kui hea ja edukas aasta oli ja kui hästi on uued töötajad kogu kollektiivile mõjunud jne paku, kas see edukus ka kuidagi töötajatele tunda andis? ja mis sa arvad, mitu % selle firma töötajatest tööpakkumistel silma peal hoiab? tegemist on suht väikese, kuid piisavalt eduka firmaga, kust vähemalt 3/4 toodangust läheb välja ja palgad pole küll miinimum, aga ei küündi ka Eesti keskmiseni[/tsitaat]

Mina rääkisin kõrgema palga maksmise võimalusest. Kui sa väidad, et see firma on kõvas kasumis, siis siin on tegemist tahtmatusega. Mõte jääb samaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkab pihta lahmimine..

Meil on tööl 14 inimest. Kõik saavad miinimumpalka. Rõhutan: KÕIK. (Täpsuse huvides pean ka mainima, et töö ei ole täiskohaga..)
Praegune palgafond on: 5460 euri iga kuu
(P.S. Proovi see ise välja teenida enne kui hakkad \”puugitama\”)
Kui nüüd miinimumpalka tõsta.. näiteks sinupakutud 33%, ehk umbkaudu 100 euri/nägu, tõuseks palgafond: 7126 euri.
Ja kui sa piisavalt arvutada oskad, siis näed, et seda jaguks umbes 10,7 inimesele. Ülejäänud 3-4 inimest võivad hakata siis perekoolis targutama, kui pekkis ikka kõik on?[/tsitaat]

Töö pole täiskohaga, ütleb ikka väga vähe. Kui miinimumpalka makstakse nii, et tööd tehakse nädalas 1h, siis on see ikka päris hästi saadud. Kui nii, et 39h nädalas tööd (see pole ka täiskoht, 1 tund ju puudu), siis tõesti kehvalt saadud.

Muuseas – miinimumpalk on palk, mis makstakse täistöökohal 1 kuu töötamise eest. Kui tegemist on 0.5 kohaga, siis võib maksta pool miinimumist jne. Aga sotsmaksu tuleb muidugi maksta ikka, tõsi ta on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma küsin teemaalgatajalt, mis on riigi ülesanne? juba minu põhikoolis õppivale lapsele õpetatakse ühiskonnaõpetuse tunnis, et riigi ülesanne on kaitsta oma riigi kodanike huve, luues selleks vastavad seadused. riigi kodanike hulka kuuluvad ka lapsed. kui täiskasvanud inimene seda ei tea ja arvab, et riik on miski abstraktne moodustis, mis eksisteerib selleks, et Evelini kleite ja mütse kritiseerida ja Ansipi ämma üle nalja visata, siis andke andeks, aga lollus ei ole paraku tõesti ravitav. riigi ülesanne ongi selles, et ka keskmisest veidi rumalam ja saamatum leiaks oma koha elus, et tema lapsed, kes võivad oma vanemaid nii tarkuselt kui edukuselt tulevikus ületada, ei peaks kannatama tühja kõhtu ja külma. riik on oma laste nägu ja kui paljud lapsd on kasimatud ja näljased ja õnnetud, siis selline on ka meie riik. Kümme protsenti jõukaid ei tee meist arenenud riiki vaid arengumaa.

Please wait...
Postitas:
789456

Riigi põhifunktsioon on luua soodne majanduskeskkond, kus tekiks ettevõtteid ja inimestel oleks korraliku palgaga töö või fima.

Riigi funktsioon on ka aidata jalule neid, kes on rivist välja langenud (kes on haiguse tagajärjel töötu, kes ei leia ajutiselt tööd jms). Kui riiki ei ole õigel ajal kohal, on need tublid-ettevõtlikud pered kodutud ja ühiskonna jaoks kadunud. (kuid riigi funktsioon tõepoolest ei ole elatada neis kes EI VIITSI tööd teha; need on aga vähemuses)

Ning lapse ära võtmine on riigile alati kallim, kui pere jaluleaitamine.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud miks peaks laste vaesuses riik süüdi olema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.