Esileht Ilu ja tervis Miks pole vaskspiraal sobinud?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Miks pole vaskspiraal sobinud?

Postitas:

Millised on olnud ebamugavad kõrvalnähud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just sama teema teha.
Käisin eile günekoloogi juures ja ta soovitas just vaskspiraali, eelkõige seetõttu, et see on mehhaaniline vahend, ei pea keha ikkagi mürgitama kunsthormoonidega ning seksiisu pidavat ka tagasi tulema – pillid on selle hävitanud…

Kuulaks ka kõrvalnähtude kohta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tegin siia teema oma suurest ahastusest mis on tulnud just tänu vaskspiraalile. Lasin panna nova-T spriaali. Paigladamine ja enesetunne pärast seda olid kõik ok, aga nüüd on esimesed päevad käes ja minu elu on nagu põrgu, välja kusagile ei saa minna sest verekogus mis sealt tuleb on meeletu. Ükski hügieeniside seda verd kinni ei pea, kõik mu püksid on koos vereplekkidega, veri voolab mööda säärt lihtsalt alla. Kasutan tmpooni koos sidemega, siis üks tund aega midagi ei leki. Olin teadlik et see on üks kõrvalnähtudest, et verehulk päevade ajal suureneb, aga et sellises koguses, seda ma ei osanud ette kujutada. Aga ometi väga paljud elavad sellega, tundub et see rohkem minu probleem.
Lisaks olen tundnud ka üksikutel kordadel valu munasarjade piirkonnas. Kuigi päevade ajal küll mingit valu ei olnud st. nokk kinni saba lahti. Kui enne spraali olid valulikud päevad aga verevaesed siis nüüd on vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaskspiraal olnud nüüdseks umbes aasta ja plaanin lähiajal hormoonspiraali vastu vahetada. Esimene poolaasta oli spiraaliga nii enamvähem talutav, vereeritus suurenes küll ja tavalise paari päeva asemel kestis tugev vereeritus nädal aega, kuid häirib see, et koos määrimisega kestavad päevad nüüd üle 10 päeva, lisaks läks tsükkel tihedamaks ja päevade vahel on vaid umbes kaks nädalat kuivi päevi.
Ka on munasarjade piirkonnas valu esinenud.
Varem (enne rasestumist) sõin pille ning nendega pole mul kõrvalnähtusid olnud. Loodan, et hormoonspiraaliga olen rohkem rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siis see väheseid õnnelikke, kellel polnud mingeid kõrvaltoimeid, va see et aasta umbes peale paigaldust keha lükkas spiraali välja, mitte otseselt välja aga niipalju välja et tekkisid kõhuvalud ja arstile minnes selgus, et spiraal välja vajunud ja võeti ära.
Muidu jah hoiatas arst, et veritsus võib suureneda, aga see pole reegel. Minul läksid päevad väiksemaks, koos määrimisega kokku 5-6 päeva, otsene veritsus kuskil 2-3 päeva, aga ei uputanud kuskilt, super tampooniga sai ikka ilusti kuskil 4 tundi vastu pidada. Kõhuvalud kadusid ka ära, mis muidu olid meeletud. Minule muidu sobis, aga siis peaksin iga aasta uue panema, kuna üle aasta nad palju mul ei püsinud, 2x on pandud siis see NovaT spiraal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Miks pole vaskspiraal sobinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.