Esileht Kodunurk miks ricotta kohupiim odavam?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: miks ricotta kohupiim odavam?

Lihtsalt tekkis küsimus, et millest see tuleb, et nii sageli on poodides ricotta kohupiimale aled ja isegi ilma aleta on ricotta enamasti umbes poole odavam kui muud kohupiimad? Pean silmas neid kandilise paki variante siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ricotta ei ole kohupiim tegelikult üldse, on vadakujuust hoopis ja vadak ongi odavam tooraine 😀
Kuigi ricotta ise on tervislikum kui kohupiim…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:23; 26.06 16:13;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sest ricotta ei ole kohupiim tegelikult üldse, on vadakujuust hoopis ja vadak ongi odavam tooraine 😀
Kuigi ricotta ise on tervislikum kui kohupiim…[/tsitaat]

mm, kui huvitav! aitäh!

kustkohast selle kohta nüüd rohkem lugeda saaks? et mille poolest tervislikum jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mm, kui huvitav! aitäh!

kustkohast selle kohta nüüd rohkem lugeda saaks? et mille poolest tervislikum jne.[/tsitaat]
Lugemist siit: http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tervis/ricotta–vaart-toidupala-vadakust.d?id=30800983
Retsepte:
Magusat: http://crystels.blogspot.com/search/label/Ricottast%20-%20Magus
Soolast:http://crystels.blogspot.com/search/label/Ricottast%20-%20soolane

Ma tarbin palju ricottat, olen teinud ka mõningaid toite nende retseptide järgi ja julgen soovitada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama ütlen, et riccotta mulle nö toorelt ei maitse üldse, aga küpsetamiseks on parim kohupiim:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:18; 26.06 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selge siis. Minu taks näiteks muud kohupiima ei söö, aga riccotat pistab kogu koonuga. Teab, mis on tervislik, ikkagi tark loom!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma selle tervislikkuse seisukohast püüdsin siis vaadata tap.nutridata.ee andmebaasist.

ega seal muud suurt erinevust küll ei ole kui see, et ricottas on laktoosi märkimisväärselt rohkem kui sama rasvasusega (8-9%) kohupiimas.
Lahja kohupiima puhul aga tõusis ka laktoosi osakaal, küll mitte päris sama kõrgeks kui ricottas, aga lähedale.
Lahja kohupiima kalorsus on muidugi ka ikka tunduvalt madalam (89 kcal/100 g vs ricotta 137 kcal/100 g), nii et kes tervislikkuse all peab silmas vähemat kaloraa¸i, siis ei sa apäris nii öelda, et ricotta kindlasti alati tervislikum on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ajast tervislik = vähem kaloreid
asja ei saa ikka nii ühekülgselt ka võtta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis ajast tervislik = vähem kaloreid
asja ei saa ikka nii ühekülgselt ka võtta[/tsitaat]

no seda minagi, et ei saa. aga ma ei näe siin eriti muud aspekti, mille poolest ricotta võiks tervislikum olla, nagu üks eespool arvas.
laktoosi suurem hulk võib mõnele olla kasulik ja mõnele täiesti vastunäidustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma selle tervislikkuse seisukohast püüdsin siis vaadata tap.nutridata.ee andmebaasist.

ega seal muud suurt erinevust küll ei ole kui see, et ricottas on laktoosi märkimisväärselt rohkem kui sama rasvasusega (8-9%) kohupiimas.
Lahja kohupiima puhul aga tõusis ka laktoosi osakaal, küll mitte päris sama kõrgeks kui ricottas, aga lähedale.
Lahja kohupiima kalorsus on muidugi ka ikka tunduvalt madalam (89 kcal/100 g vs ricotta 137 kcal/100 g), nii et kes tervislikkuse all peab silmas vähemat kaloraa¸i, siis ei sa apäris nii öelda, et ricotta kindlasti alati tervislikum on.[/tsitaat]

tervislikkus ei seisne laktoosi hulgas vaid, selles, et vadak ja kohupiim on täiesti erineva koostisega valguga. vadakuvalk on lahustuv valk, kohupiimas mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:23; 26.06 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ei näe siin eriti muud aspekti, mille poolest ricotta võiks tervislikum olla, nagu üks eespool arvas.
.[/tsitaat]

vähem kaloreid ei tähenda tervislikkust! see ei ole aspekt!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vähem kaloreid ei tähenda tervislikkust! see ei ole aspekt!!![/tsitaat]

no teatud juhtudel ikka jälle tähendab küll 😉 lihtsalt alati mitte. võta nüüd rahulikumalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tervislikkus ei seisne laktoosi hulgas vaid, selles, et vadak ja kohupiim on täiesti erineva koostisega valguga. vadakuvalk on lahustuv valk, kohupiimas mitte. [/tsitaat]

miks lahustuv valk tervislikum on?
mida see üldse tähendab, et valk lahustub või ei lahustu? kus, milles ta lahustuma peaks – vees? organismis?
kas sellest tuleb nii aru saada, et kohupiimas olevat valku organism üldse ei omasta? või on lahustumine ja omastamine ikka mingid erinevad asjad? jne.
seleta palun nii, et loogiline mõttekäik oleks jälgitav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 15:28; 25.06 20:47; 26.06 14:00; 26.06 14:41; 26.06 19:14; 26.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.toidutare.ee/aabits.php?id=43696

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisama ütlen, et riccotta mulle nö toorelt ei maitse üldse, aga küpsetamiseks on parim kohupiim:)[/tsitaat]

See on ju täiesti maitsetu ja kõlbab küpsetamiseks ainult siis, kui midagi sellele maitset annab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 21:43; 26.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ricotta on odavam, sest tegu on sisuliselt juustu- ja kohupiimatööstuse jäätmega. Kaseiin läheb juustu või kohupiima, järele jääb vadak, kus on alles teised piimavalgud. Kui nüüd vadakut kuumutada, saab need ka kätte. Põhiliselt just juusutootjad toodavad ricottat ja ricottakreeme. Maag (Farmi kaubamärk) jälle ricottat ei tooda, küll aga juustu ja kohupiima ja vadakujooki (see on see vedelik, kust kogu piimavalk ja -rasv on välja võetud. Ehk kui ricotta tootmise kohta võib piltlikult öelda, et ainult seakisa võib seast kaotsi minna, ülejäänu pannakse raha teenima, siis need Basic vadakujoogid on ere näide, kuidas isegi seakisast saab raha teha.) aga ilmselt panevad nad ricotta tavalise kohupiima ja toorjuustu sisse. Kui köögitoorjuustu puhul tekkis see arvamus mul ammu, siis hiljuti olen vaadanud, et ka Farmi kohupiimadel on maitse kuidagi nõrgaks jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 21:43; 26.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on ju täiesti maitsetu ja kõlbab küpsetamiseks ainult siis, kui midagi sellele maitset annab.[/tsitaat]
Egas ma paljast kohupiima küpsetagi:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:18; 26.06 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on ju täiesti maitsetu ja kõlbab küpsetamiseks ainult siis, kui midagi sellele maitset annab.[/tsitaat]
ega kohupiimalgi ju erilist maitset pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ehk kui ricotta tootmise kohta võib piltlikult öelda, et ainult seakisa võib seast kaotsi minna, ülejäänu pannakse raha teenima[/tsitaat]
seakisa ei lähe ka kaotsi, sellest tehakse estraadimeloodiaid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk miks ricotta kohupiim odavam?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.