Esileht Pereelu ja suhted Miks sa ei või siis lihtsalt meenutada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Miks sa ei või siis lihtsalt meenutada?

Postitas:
Kägu

Minu mees küsis just äsja minult, et miks ma ometi ei või oma pojale meenutada, et too kimono kuivama paneks peale trenni (mis oli üleeile). Ma enam ei suuda. Mees elab mingis paralleelmaailmas, üleüldse veedab suurema osa päevast tööl ja ta üldse ei mõista protsesse, mis kodus toimuvad. Poeg on teismeline ja räägi või ära räägi, soovitus kimono kuivama panna on nagu herilasepessa istumine. Heal juhul lihtsalt ignoreeritakse, halvemal juhul kuulen, et jätku ma rahule ja küll ma panen (ja ei pane). Ja siis tuleb mees ja riidleb minuga, et miks ma ei või meenutada???? Selline tasakaal(utus) on kõiges. Ainus, kes mind mõistab ja kaitseb, on täisealine tütar, aga ma ei taha teda ju uputada kõigisse muredesse. Kuidas see asi üle elada? Just natuke aega tagasi väljusin depressioonist, milles kindlasti oma osa oli just suhetel pojaga ning mehe tegevusetus. Samas mees on iseenesest üle keskmine, isegi justkui empaatiat on üle keskmise, aga minu jaoks seda ei jagu. Mina ei oska olla.

+16
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu mees küsis just äsja minult, et miks ma ometi ei või oma pojale meenutada, et too kimono kuivama paneks peale trenni (mis oli üleeile).

Pojast kasvab lohe, kes hakkab naiselt ootama puhtaid riideid. Ütleksin sinu asemel pojale, et kui ise oma riideid kuivama ei pane, tuleb trennist lihtsalt ära. Trennis käimine pole kohustuslik. Teiseks sellisel kellaajal (kell pool kaks öösel) ei peaks süüdistusi esitama ja kuulama.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane poja telefoni meeldetuletus, mis kordab end iga nädal.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

phäh mina jätaks selle kimono sinnapaika, las poeg ise näeb kui järgmine kord jama on.

+34
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks su mees ise siis meelde ei tuleta, miks see ainult sinu asi on? Poeg võtab ilmselgelt isast õppust, et naiste mölin ei maksa midagi.

+52
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Ütle mehele, et meenutagu ise

2. Räägi mehele ära seesama jutt, mis sa siia kirja panid

3. Mine mehega suhtenõustaja juurde ja räägi temaga seal

4. Mine iseendaga nõustaja juurde

Mis pojasse puutub, siis ma tean, mida sa tunned. Kusjuures – nädal aega võid sa rääkida nagu seinale, siis ühtäkki juhtub, et ta paneb ise, ilma ütlemata asjad korda. See annab lootust, et nüüd on asjad korras – aga järgmisel päeval on jälle sokid põrandal. Hulluks võib minna, hulluks!

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

phäh mina jätaks selle kimono sinnapaika, las poeg ise näeb kui järgmine kord jama on.

Jah, see on ka mõte. Ja pesku ise oma riideid, pesumasin on teil ju olemas, sa ei sunni vaest last põlvili jõekaldal kimonot külmas vees vastu kive peksma, eksole… Pesku ise, kuivatagu ise.

+27
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kimono viskaks ära. Lõplikult.

Mehele ütleks, et teeme kihlveo. Nädal aega võib öelda vaid positiivseid asju

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks mees ei või sellist asja pojale meenutada?

Ma TA asemel räägiks mõlemaga tõsiselt. Pojal oleks aeg hakata oma asjade eest ise vastutama ja mees võiks aru saada, et ka temal on pereelus oma roll ja seda mitte ainult naisega näägutamise mõttes.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge see, et sul on depressioon, sest võtad asju liiga südamesse. Mehele vastadki- miks sa seda minule ütled, ütle pojale. Kodus ei mängita telegraafi – et mees ütleb naisele ja naine pojaale, poeg koerale jne.

Endal sama vana pubekas kodus – igasugused klähvimised on keelatud, kui on halb tuju, mingu ja mõelgu oma elu üle omas toas, räägime siis, kui oled võimeline normaalselt arutama. Reeglid peavad paigas olema – kimano pannakse kohe pesukasti ja see pestakse järgmiseks korraks puhtaks, kui ei ole – siis läheb musta kimonoga.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees küsis just äsja minult, et miks ma ometi ei või oma pojale meenutada, et too kimono kuivama paneks peale trenni (mis oli üleeile). Ma enam ei suuda. Mees elab mingis paralleelmaailmas, üleüldse veedab suurema osa päevast tööl ja ta üldse ei mõista protsesse, mis kodus toimuvad. Poeg on teismeline ja räägi või ära räägi, soovitus kimono kuivama panna on nagu herilasepessa istumine. Heal juhul lihtsalt ignoreeritakse, halvemal juhul kuulen, et jätku ma rahule ja küll ma panen (ja ei pane). Ja siis tuleb mees ja riidleb minuga, et miks ma ei või meenutada???? Selline tasakaal(utus) on kõiges. Ainus, kes mind mõistab ja kaitseb, on täisealine tütar, aga ma ei taha teda ju uputada kõigisse muredesse. Kuidas see asi üle elada? Just natuke aega tagasi väljusin depressioonist, milles kindlasti oma osa oli just suhetel pojaga ning mehe tegevusetus. Samas mees on iseenesest üle keskmine, isegi justkui empaatiat on üle keskmise, aga minu jaoks seda ei jagu. Mina ei oska olla.

Ma oleks palju nõudlikum selle teismelisega. Mees ju õpetab lapsele praegu seda, et on normaalne, et ema, hilisemas elus naine, teeb kõik tema eest ära. Siit tekib mulje, et TA teeb ka mehe eest asju ära. See peab lõppema. Siit muidugi on ennegi lugeda saanud, et naine pakib mehe plätusid ja keedab ja koorib mehele muna.

Kindlasti ei teeks asju poja ega mehe eest ära. Ise käib trennis, ise tegi selle kimono trennis mustaks, ise paneb selle kimono pesumasinasse, ise paneb programmi ja pesuvahendi ja ise riputab ka kuivama. Minu roll oleks ainult vaadata, et see juhtub, aga eest ära ma ei teeks. Ja tõesti tulebki kõrval seista, kui ise ei liiguta.

Miks mees ise poisile meelde ei tuleta?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui ta väga tahab seal trennis käia siis läheb musta või kortsus asjaga. Aga seal on vist see enesedistsipliini küsimus ka. Peab aru andma et  riie näeb paha välja? Aga kui väga ei tahagi siis jätab minemata. Selle aja passib arvutis, trennid jäävad ära. See ei ole ka parem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmalt hakkasin seda lugedes nukralt naerma, sest meenus spordiaegne tõdemus, et enamik sportlasi ei pese trennijärgselt oma trenniriideid. Nad kuivatavad neid pärast suuremat higistamist! Ja panevad siis jälle selga ja lähevad teistega saali kontaktsporti tegema. Maailm ei ole muutunud, räpakollid on endiselt räpakollid. Vanasti said veel kuidagi aru, vaesed ajad, oligi vaid üks paar spordisokke korvpalluritel või judokatel üks kimono, kuivatasid ära ja haisesid järgmine päev trennis koos teistega. Nüüd vast on ajad selles suhtes muutunud.

Aga muidu on meie peres samamoodi, aga mehega. Kokkuvõttes on tal kaks seisundit. Esimene “Miks sa mulle meelde ei tuletanud?” või “jaaajaaa, sa ütlesid juba korra, küll ma teen” ( ja 85% kordadest ei tee ja siis tuleb uuesti “miks sa mulle meelde siis ei tuletanud??”)

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui ta väga tahab seal trennis käia siis läheb musta või kortsus asjaga. Aga seal on vist see enesedistsipliini küsimus ka. Peab aru andma et riie näeb paha välja? Aga kui väga ei tahagi siis jätab minemata. Selle aja passib arvutis, trennid jäävad ära. See ei ole ka parem.

Siit koorubki välja asja olemus. Ema tahab, et poeg käiks seal trennis. Poeg aga ei taha seal käia ja tahab hoopis oma toas arvutis istuda. Isa toetab poega ja manitseb naist, miks too last trenni ei saada. Seda see kimono jutt ju sümboliseerib. Sest kui pojal oleks huvi trenni vastu tõsine ja tahaks seal käia, poleks ka probleemi kimonoga. Süüdi on ilmselt arvutisõltuvus.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmalt hakkasin seda lugedes nukralt naerma, sest meenus spordiaegne tõdemus, et enamik sportlasi ei pese trennijärgselt oma trenniriideid. Nad kuivatavad neid pärast suuremat higistamist! Ja panevad siis jälle selga ja lähevad teistega saali kontaktsporti tegema. Maailm ei ole muutunud, räpakollid on endiselt räpakollid. Vanasti said veel kuidagi aru, vaesed ajad, oligi vaid üks paar spordisokke korvpalluritel või judokatel üks kimono, kuivatasid ära ja haisesid järgmine päev trennis koos teistega. Nüüd vast on ajad selles suhtes muutunud.

Aga muidu on meie peres samamoodi, aga mehega. Kokkuvõttes on tal kaks seisundit. Esimene “Miks sa mulle meelde ei tuletanud?” või “jaaajaaa, sa ütlesid juba korra, küll ma teen” ( ja 85% kordadest ei tee ja siis tuleb uuesti “miks sa mulle meelde siis ei tuletanud??”)

No siis kuivatab ära ja läheb trenni ja haiseb seal. Kasvõi mitu korda järjest kuni keegi märkuse teeb või treener enam trenni vastu ei võta. Kas õpib kergelt või õpib raskelt, aga õpib.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siis kuivatab ära ja läheb trenni ja haiseb seal. Kasvõi mitu korda järjest kuni keegi märkuse teeb või treener enam trenni vastu ei võta. Kas õpib kergelt või õpib raskelt, aga õpib.

TA peres ongi kuivatamine ju eelistatud viis. Protest käib selle üle, miks higist kimonot ei kuivatata, mitte selle üle, miks seda ei pesta. Ema-isa soovitavad kuivatada.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA peres ongi kuivatamine ju eelistatud viis. Protest käib selle üle, miks higist kimonot ei kuivatata, mitte selle üle, miks seda ei pesta. Ema-isa soovitavad kuivatada.

Ma tean, et see on tõsine teema ja tõsine mure teemaalgatajal, aga minu arust on vähe naljakas, et terve pere ei suuda ühe kimono osas kokkuleppele jõuda ja käib mingi delegeerimine mehelt naisele, naiselt pojale ja hull teematamine. Võtku see kimono ja pangu kuivama, 3 sekundit ja tehtud.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean, et see on tõsine teema ja tõsine mure teemaalgatajal, aga minu arust on vähe naljakas, et terve pere ei suuda ühe kimono osas kokkuleppele jõuda ja käib mingi delegeerimine mehelt naisele, naiselt pojale ja hull teematamine. Võtku see kimono ja pangu kuivama, 3 sekundit ja tehtud.

See on põhimõtte küsimus. Nii tehes jääbki see ema oma poja eest kõike ära tegema. Ja pojast kasvab töll, kelle naine hiljem siin foorumis kirub, et mees mitte millegagi hakkama ei saa.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtku see kimono ja pangu kuivama, 3 sekundit ja tehtud. See on põhimõtte küsimus. Nii tehes jääbki see ema oma poja eest kõike ära tegema. Ja pojast kasvab töll, kelle naine hiljem siin foorumis kirub, et mees mitte millegagi hakkama ei saa.

Higist läbiimbunud niiskeid asju peaks pesema, mitte kuivatama.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Higist läbiimbunud niiskeid asju peaks pesema, mitte kuivatama.

Ei pesta kimonot peale iga kasutust.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi peaks läbi pesema ja siis kuivama panema. Ei mõelnudki, et keegi peaks teismelise poja eest seda ära tegema, kuid last tuleb suunata. Ka teismelist last peaks veel vanemad suunama ja ilmselt sõltub see suunamine sellest, kumb vanem kodus parasjagu on. Antud juhul oli ema ja isa oli tööl.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks mees ei või sellist asja pojale meenutada?

Ma TA asemel räägiks mõlemaga tõsiselt. Pojal oleks aeg hakata oma asjade eest ise vastutama ja mees võiks aru saada, et ka temal on pereelus oma roll ja seda mitte ainult naisega näägutamise mõttes.

Ma olen nende mõlemaga samal teemal rääkinud aastaid. Ma rohkem ei jaksa.

Siit koorubki välja asja olemus. Ema tahab, et poeg käiks seal trennis. Poeg aga ei taha seal käia ja tahab hoopis oma toas arvutis istuda. Isa toetab poega ja manitseb naist, miks too last trenni ei saada. Seda see kimono jutt ju sümboliseerib. Sest kui pojal oleks huvi trenni vastu tõsine ja tahaks seal käia, poleks ka probleemi kimonoga. Süüdi on ilmselt arvutisõltuvus.

Ei ole nii. Poiss väga armastab oma trenni ja arvutisõltuvust tal pole.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

suunamine sellest, kumb vanem kodus parasjagu on. Antud juhul oli ema ja isa oli tööl.

Ja kuna kogu aeg on nii, et ema on kodus ja isa on tööl või trennis, siis ongi õige, eks, et ema peab kogu aeg poega suunama ja isa tuleb ja pärib hilisõhtul aru, miks pole suunatud. Kas nii?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

suunamine sellest, kumb vanem kodus parasjagu on. Antud juhul oli ema ja isa oli tööl.

Ja kuna kogu aeg on nii, et ema on kodus ja isa on tööl või trennis, siis ongi õige, eks, et ema peab kogu aeg poega suunama ja isa tuleb ja pärib hilisõhtul aru, miks pole suunatud. Kas nii?

Kust mina tean neid peresuhteid või mis ja kui vastutusrikas töö on isal, kus see ema töötab ja miks ta enne isa koju jõuab, miks see teismelime klutt oma emale vastu hakkab ja nimme ei tee jne. Pole minu pere.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvamus on, et naine pole suutnud end kehtestada oma mehega ja poeg, olles teismeline, näeb seda, ja maalib seda suhtumist, et naine tehku kõik kodutööd ära just seetõttu ja miks tema peab. Vanemate omavahelised nääklused ju ei jää lastele märkamata.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kes suunab üksikvanema lapsi?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvamus on, et naine pole suutnud end kehtestada oma mehega ja poeg, olles teismeline, näeb seda, ja maalib seda suhtumist, et naine tehku kõik kodutööd ära just seetõttu ja miks tema peab. Vanemate omavahelised nääklused ju ei jää lastele märkamata.

Mees teeb kodus väga palju kodutöid. Eeskujus asi ei ole. Vanemate omavahelises nääklemises ka mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees teeb kodus väga palju kodutöid. Eeskujus asi ei ole. Vanemate omavahelises nääklemises ka mitte.

Kui poiss ema juttu ei kuula, siis nii tulebki mehele öelda, ja selgeks teha, et mees ise poisile meelde tuletaks ja kõik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui nüüd selgub, et poeg ei kuula ka isa ja isa veeretab lapse suunamise naise kätte, siis peaks lapsel arvuti ja nutitelefoni ära jätma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes kimono kuivama?

Kas nii, et tuli üleeile trennist, viskas trennikoti nurka ja asjad seal sees kõik?

Või nii, et tuli trennist, viskas kinomo pesumasinasse pesema ja kui pesutsükkel lõppes, siis jäi see sinna mädanema, keegi välja ei võtnud?

Minu jaoks on selle loo juures imelik see, et kui poiss mingis karate/judo vms idamaises trennis käib, siis seal peaks ju trenniga maast madalast kaasas käima see teema, et kuidas kimono eest hoolitsetakse? Ega see poiss alles nüüd teismelisena ja kevadel sinna trenni ei läinud? Miks see kimono värk nüüd niimoodi esile kerkinud on?

Poissi peaks selles osas küll rohkem tema isa suunama, et ta enda järelt koristaks ja puhtust hoiaks (mille alla käib ka kimono). Mehele tuleks seda ka nii öelda, et pangu poisi jaoks need asjad paika, miks mees ootab, et ema pojaga nämmutab? Memmepoega tahab kasvatada või?

+11
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Pereelu ja suhted Miks sa ei või siis lihtsalt meenutada?