Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks samasoolised tahavad abielluda, kui….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Miks samasoolised tahavad abielluda, kui….

Postitas:
Kägu

….see on ometi mõttetu igand; mitteametlikus kooselus ollakse armastusest, abielus aga sellepärast, et peab?

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks seal mõned nipid ikka on. Näiteks ühisvara pärimine ühe poole ootamatu surma korral. Jah, on võimalik testamenti teha, aga on ka mõningaid eriolukordi, kus veresugulased saavad testamenti vaidlustada (näiteks alaealise või hooldust vajava sugulase kasuks), kui ei olda ametlikult abielus. Siis see, et kui teine haiglasse satub ja koomasse kukub, ei ole elukaaslasel alati võimalik külastama pääseda, raviarstilt infot saada jne

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need pole ju ometi ühed ja samad isikud, kes seda juttu räägivad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, oleks tõesti aeg kustutada seadustest abielu mõiste. Võtta vastu kooseluseaduse rakendusaktid, mis hakkaksid kehtima kõigile samadel alustel.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, oleks tõesti aeg kustutada seadustest abielu mõiste. Võtta vastu kooseluseaduse rakendusaktid, mis hakkaksid kehtima kõigile samadel alustel.

Kas inimesed, kes ei soovi oma kooselu abieluna seadustada, sooviksid ametlikult kooselluda? Miks?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas inimesed, kes ei soovi oma kooselu abieluna seadustada, sooviksid ametlikult kooselluda? Miks?

Kes ei soovi oma kooselu seadustada, ei ole selleks kohustatud. Kes soovivad, peaksid omama ka võimalust, hoolimata suguelunditest.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib seadustada jah aga siis nt nimeks homoelu vms. See siis nende suhete kohta mis elu edasi ei vii. Ja otse loomulikult, et ikka salliv olla, siis neid suhtevorme nii elutute kui elavate vahel tuleks ikka kõiki toleerida.
Abielu jäägu mehe-naise jaoks. Ja ongi jokk.

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

….see on ometi mõttetu igand; mitteametlikus kooselus ollakse armastusest, abielus aga sellepärast, et peab?

Abielu on ju vajalik seetõttu, et riigil oleks alus jagada varandust peale isiku surma. Jätad testamendi tegemata ja kogu see armastuses kogutud varandus läheb peale surma riigile. Milleks sulle seda vaja on? Elad niisama inimesega, jätab inimene testamendi tegemata, pärijaid pole, läheb kõik riigile. Noo milleks sulle seda vaja on ? Armastuses ju ei ela kuigi kaua füüsiline keha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib seadustada jah aga siis nt nimeks homoelu vms. See siis nende suhete kohta mis elu edasi ei vii. Ja otse loomulikult, et ikka salliv olla, siis neid suhtevorme nii elutute kui elavate vahel tuleks ikka kõiki toleerida. Abielu jäägu mehe-naise jaoks. Ja ongi jokk.

See sõna on ABIelu, mitte hetero- või mõni muu elu. Kuidas nimetad abielupaare, kes on kas viljatud või otsustanud lapsi mitte saada?? Kui abielu ei täida enam ühiskonnas oma funktsiooni, ning on vaja teist nimetust ja eraldi seadust faktiliselt sama asja kohta, olekski ehk aeg see ajaloo prügikasti visata. Kooselluda võivad ka heteropaarid, milles probleem?

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võiks siis ju testamendi tegemise kohustuslikuks muuta? Pole nii keeruline.

Kui inimesed on abielus, ei pruugi siiski sellega kaasneda soovi kõik vara abikaasale jätta. See tahtmine või hoopis erinev olla.

Testamendiregister – selline asi võiks olla normaalne ja tavapärane. Kõik käivad id-kaardiga ja määravad seal isikud, kes pärivad ja mida.

Aga teemaalgataja küsimusele ma tõesti vastata ei oska. Isegi heterod ei soovi abielluda, mis ime pärast need homod peaksid? Ma tõesti oska välja mõtelda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigusi tahavad, mitte abieeluda niivõrd. Tahavad, et ühe vanema haigestumise korral ei saaks lapsi lastekodusse panna, vaid et teisel vanemal oleks ka vanemlik õigus. Mitteabiellujad erisoolised de tahavad ju ka, et neid koheldakse võrdselt abiellujatega

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi palju heteropaare ei soovi abielluda, siis päris palju on ka neid heteropaare, kes siiski VÄGA soovivad abielluda ja abielluvadki. Homopaarid on üsna sarnased heteropaaridega. Kindlasti on palju ka neid homopaare, kes ei soovi abielluda. Aga nagu heteropaaridegi seas, on ka neid homopaare, kes sooviksid VÄGA abielluda.

Üks asi, mis on homopaaridel teisiti, on siis, kui neil on laps. Heteropaari puhul on selge, et on ema ja isa. Homopaari puhul, kui on kaks ema või kaks isa, ei ole üks vanematest bioloogiline vanem. Seda olukorda on filmides- seriaalides nii palju kujutatud. Homopaaril on ühine laps, nt lesbipaaril, üks emadest on lapse bioloogiline ema. Bioloogiline ema saab surma ja tema perekond võtavad lapse ära, teine ema (kes ei ole lapse bioloogiline vanem) ei saa enam lapsega kohtudagi, sest juriidiliselt pole tal selle lapsega pistmist. Kas keegi tõesti arvab, et kui see mitte-bioloogiline ema on seda last ütleme 8 aastat kasvatanud, et ta siis ei armasta teda? Lapsi teatavasti ei saa testamendiga pärandada ka.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigusi tahavad, mitte abieeluda niivõrd. Tahavad, et ühe vanema haigestumise korral ei saaks lapsi lastekodusse panna, vaid et teisel vanemal oleks ka vanemlik õigus. Mitteabiellujad erisoolised de tahavad ju ka, et neid koheldakse võrdselt abiellujatega

Kas homode lastel ei ole mõlemaid vanemaid siis sünnitunnistusel?

Mina küll ei tea, mis erilised asjad need on, mida mitteabiellujad soovivad kohtlemises? Mul ei tule ühtegi asja pähe. Aita mind? Mis need on?

Mina ei soovi küll mingit abiellujatega sarnast kohtlemist. Kuigi ma ei oska isegi ütleda, milles see sarnasus v erinevus võiks seisneda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib seadustada jah aga siis nt nimeks homoelu vms.

Häbielu sobiks ideaalselt nimeks.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes ei soovi oma kooselu seadustada, ei ole selleks kohustatud. Kes soovivad, peaksid omama ka võimalust, hoolimata suguelunditest.

Nii, aga mida teha intsesti-paaridega ja kooseludega, kus on rohkem kui 2 osapoolt? Kas nemad peaksid ka omama võimalust?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Issand kui väsitav ja tülgastav, muudkui krutitakse ja jäädaksegi kruttima ja sappi pritsima! Jah, oma viga muidugi, et ma üldse kommentaare loen, või kasvõi sedasama teemat siin!</p>
Olen naine, elan koos naisega. Meil on kolm last! Jah, koos oleme kasvatanud, sünnitasin mina. Jah, kui oleks võimalus, siis abielluksin temaga! Kooselu 10 aastat. Kui minu ellu ei oleks teda tulnud, siis oleksin ilmselt kibestunud vanatüdruk, sest ma ei taha ühegi mehe, ega üldse mitte kellegiga peale TEMA koos elada. Paraadidel ei osale ja enda suhet ei eksponeeri. Eks naabrid muidugi näevad, et kaks naist elavad koos. JAH, ma tahaksin temaga abielluda! Mis see nende vastaste jaoks muudaks?? Minu voodisse pole kellegi asja peale minu naise, seega oma fantaasiad elagu need vastased välja enda paarilisega. Varem sai nagu rahulikult elada, nüüd käib muudkui materdamine. Milleks? Et kolige Rootsi? Ausalt öeldes on mõtted jah juba sealmaal, et peaks kolima mujale. Kaua sa lased ennast mõnitada? Ekreiidid, pole teie asi kuidas elame, katsuge enda eludega hakkama saada!

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii, aga mida teha intsesti-paaridega ja kooseludega, kus on rohkem kui 2 osapoolt? Kas nemad peaksid ka omama võimalust?

Loomulikult. Vähemusi peab võrdselt kohtlema ja armastust ei tohi keelata. Ükskõik kelle või mille vastu siis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks nad siis ei abiellu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selles väites puudub absoluutne tõde, võimegi vaidlema jääda elulõpuni

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen naine, elan koos naisega. Meil on kolm last! Jah, koos oleme kasvatanud, sünnitasin mina. Jah, kui oleks võimalus, siis abielluksin temaga! Kooselu 10 aastat. Kui minu ellu ei oleks teda tulnud, siis oleksin ilmselt kibestunud vanatüdruk, sest ma ei taha ühegi mehe, ega üldse mitte kellegiga peale TEMA koos elada. Paraadidel ei osale ja enda suhet ei eksponeeri. Eks naabrid muidugi näevad, et kaks naist elavad koos. JAH, ma tahaksin temaga abielluda! Mis see nende vastaste jaoks muudaks?? Minu voodisse pole kellegi asja peale minu naise, seega oma fantaasiad elagu need vastased välja enda paarilisega. Varem sai nagu rahulikult elada, nüüd käib muudkui materdamine. Milleks? Et kolige Rootsi? Ausalt öeldes on mõtted jah juba sealmaal, et peaks kolima mujale. Kaua sa lased ennast mõnitada? Ekreiidid, pole teie asi kuidas elame, katsuge enda eludega hakkama saada!

Kes su lastel isa asemel kirjas on? Ja kas neid ei huvita, kes nende isa on? Või räägite kurejuttu?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes su lastel isa asemel kirjas on? Ja kas neid ei huvita, kes nende isa on? Või räägite kurejuttu?

Vabandust, aga mis see Sinu asi on? Teed äkki enda perekonnast ka ülevaate, kes Sinu lastel ema või isa asemel kirjas on? Mis huvi on uurida? Kes siis kelle nö “voodisse ronib”?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Abielu ju ei annagi vanemlikke õigusi laste üle. Seda annab lapse sünnidokument. Ka mehel või naisel, kes on abielus, võib olla laps kellegi kolmandaga. Kuid ühe abikaasa surma korral ei teki teisel abikaasal mingeid õigusi ega kohustusi sellele lapsele. Samasoolise paari  on alati keegi kolmas ka asjasse segatud, mis asja keeruliseks teeb. Abielu seda probleemi ei lahenda, muid seadusi on vaja. Ma pole päris kursis, aga minu teada peaks saama testamendiga määrata, kes saab lapse eestkostjaks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga mis see Sinu asi on? Teed äkki enda perekonnast ka ülevaate, kes Sinu lastel ema või isa asemel kirjas on? Mis huvi on uurida? Kes siis kelle nö “voodisse ronib”?

Vabandust, aga sina tulid ise oma voodiga lagedale, mina seda ei küsinud. Minu lastel on emana kirjas nende ema ja isana kirjas nende isa. Keegi pole nende asemel.
Aga sinu omad sündisid teisest naisest? No siis küll.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nendega ongi nii, et tulgu oma soovidega lagedale ja siis vaatame. Arutame, kaalume. Mina isiklikult ei näe põhjust, miks peaks selliseid kooselusid keelama, välja arvatud see, et intsestipaaridel ei tohiks olla laste saamise õigust, kuna on suur risk geneetilistest probleemideks.

Ja üleüldse – sellised kooselud on juba olemas ja ammu on juba olnud. Kes tahab kolmekesi elada, see elab. Kes soovivad neljakesi kokku elada, need ka elavad. Jutt ei ole mitte sellest, kas sellised kooselud peaksid tekkima. Jutt on sellest, kas sellised kooselud ametlikult registreerida.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga sina tulid ise oma voodiga lagedale, mina seda ei küsinud. Minu lastel on emana kirjas nende ema ja isana kirjas nende isa. Keegi pole nende asemel.

Aga sinu omad sündisid teisest naisest? No siis küll.

Millest selline arvamus? Kas koolis bioloogia tunnis ei käinud? Loomulikult on ka meie lastel isa! Emana on kirjas ema ja isana on kirjas isa. Millest on tingitud rumalad küsimused sellel teemal?

Ps. Mina ei ole voodiga lagedale tulnud. Ma ütlesin lihtsalt, et elan naisega ja kasvatame lapsi. Kas see viis sinu mõtted kohe voodile?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ps. Mina ei ole voodiga lagedale tulnud. Ma ütlesin lihtsalt, et elan naisega ja kasvatame lapsi. Kas see viis sinu mõtted kohe voodile?

Noh, tulid küll, aga see pole tähtis praegu.

Kas su lapsed isaga läbi ka käivad? Või pole seda tolgust vajagi?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kooselus samasoolise partneriga ja mina ei pea abielu “mõttetuks igandiks”. Seetõttu tahangi abielluda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kooselus samasoolise partneriga ja mina ei pea abielu “mõttetuks igandiks”. Seetõttu tahangi abielluda.

Jah, muidugi oled.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, muidugi oled.

Aga see on perekool ja siin käib palju inimesi. Homosid ei käi ainult üks või kaks.

Käib käib, hea kui siin 30 aktiivset kasutajat on.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Noh, tulid küll, aga see pole tähtis praegu.

Kas su lapsed isaga läbi ka käivad? Või pole seda tolgust vajagi?

</p>
<p style=”text-align: left;”>Tolgus? Mida sa endale lubad???</p>
Aga tead, tänan uudishimutsemast, lapsed suhtlevad nii oma isa, kui ka vanavanematega tihti ja lähedselt.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks samasoolised tahavad abielluda, kui….