Esileht Ilu ja tervis Miks silmaarstid on tihti prillidega?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Miks silmaarstid on tihti prillidega?

Olen tähele pannud, et ehkki tänapäeval soovitatakse sageli silmade lühinägelikkuse korrigeerimiseks laseroppi, on silmaarstid ise tihti prillikandjad. Huvitav, miks?

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigile ei saa laseroppi teha ja isegi kui saab, siis see ei tähenda, et inimene ise seda tahab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja võimalik, et neil, kel on suuremad/ebatavalisemad probleemid silmadega, on olnud suurem motivatsioon just silmaarstiks hakata.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Minu sõbranna on silmaarst. Eluaegne prillikandja. Tema arvates on op vajalik ainult juhul, kui tõepoolest ilma ei saa.</p>
Silm vananedes muutub ja opi efekt ei pruugi samaks jääda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Minu sõbranna on silmaarst. Eluaegne prillikandja. Tema arvates on op vajalik ainult juhul, kui tõepoolest ilma ei saa.</p>

Silm vananedes muutub ja opi efekt ei pruugi samaks jääda.

Mul on ka lähedane silmaarst ja ütleb sama. Efekt ei pruugi samaks jääda ja ei pruugi olla ka võimalik tavapärasel viisil prillidega korrigeerida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski silmaarst (kes pole just ise nende korrigeerivate lõikuste sooritaja ja müüja) ei soovita neid korrigeerivaid lõikusi, neid soovitavad ikka reklaamijad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:58; 21.02 12:54; 21.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa küll aru sellest jutust, et efekt ei pruugi samaks jääda. Eluajaks ei pruugi tõesti samaks jääda, ükski asi pole igavene. Minul on silmad üle 20 aasta juba korras olnud, enne oli miinus 8 ja juba sellega ongi ju asi end kuhjaga ära tasunud. Silmaarstid teevad ise küll samuti neid operatsioone, kõik silmaarstid nüüd küll prillikandjad ei ole. Lisaks eks vanemast peast tulevad ikka prillid, laserlõikust üle 45 eluaasta enam ei tehtagi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 20.02 20:29; 21.02 10:14; 21.02 14:07; 21.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemaealised arstid tõesti, keskeas pole enam mõtet oppi teha, siis varsti vanusega tulevad muutused ees.

Noorte seas, kes 20ndates on opi ära teinud, on noori arste peale tulnud ikka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid teavad riske ja see põlvkond, kellele laseroppe on tehtud, ei ole veel vanaks elanud, et mingeid järeldusi teha.

On ikka juba päris vanaks elanud, 30 aastat on neid operatsioone tehtud ja miljonite peal katsetatud. Mingeid järeldusi siin saab ikka teha küll, ei maksa sellist jama ajada.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 20.02 20:29; 21.02 10:14; 21.02 14:07; 21.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa küll aru sellest jutust, et efekt ei pruugi samaks jääda. Eluajaks ei pruugi tõesti samaks jääda, ükski asi pole igavene. Minul on silmad üle 20 aasta juba korras olnud, enne oli miinus 8 ja juba sellega ongi ju asi end kuhjaga ära tasunud. Silmaarstid teevad ise küll samuti neid operatsioone, kõik silmaarstid nüüd küll prillikandjad ei ole. Lisaks eks vanemast peast tulevad ikka prillid, laserlõikust üle 45 eluaasta enam ei tehtagi.

Mõtlesin ise ka, et selises vanuses enam ei tehta, aga selgus, et tehakse küll. Lasin korrigeerida nii lühi- kui kaugnägelikkust ja hetkel väga rahul. Maailm on kuidagi avaram ja selgem kui prillidega. Ühepäevaseid läätsi kasutasin, aga need ajasid pea valutama. Kaua see prillivaba aeg püsib, seda prognoosida ei oska, arst arvas, et ca 10 aastat. Selle aja peale juba uued tehnoloogiad platsis…
Prillid mind eriti ei seganud, kuna olen eluaeg lühinägelik olnud. Viimasel aastal lisandus aga ka lugemisprillide vajadus, arvutitöö häiritud. Viimase ajendi andsid koroonamaskid – no paganama häiriv on prillikandjal maski kanda, pidevalt pilt udune ees. Ja ujuda on ka lühinägelikuna kehv – laine viib läätse silmast, hulbi siis seal ja ürita jälgida, kas laste pead on veepinnal või ei…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi lugesin, et parim valik silmadele on prillid, siis op ja siis läätsed. Ise käisin ka kunagi eesti ühe tuntuma silmaarsti juures opi eelsel konsultatsioonil ja otsekohene  jutt oli põhjuseks, miks ma opile ei läinud, samas käis mees teise arsti juures, kus räägiti ainult positiivses võtmes.

Põhjuseks, miks ei läinud – olin 37 ja mõne aasta pärast oleks tulnud +prillid, seega ei näinud vahet. Praegu olen 53 ja loen väga  peent kirja prillide vabalt, samas ei häiri hommikul prillid ette panna ja õhtul ära võtta, minu jaoks on palju hullem neid +prille igale poole kaasa võtta. Teiseks on tuttavatel ikkagi teatud probleemid – öösel ei saa autoga sõita, tekivad halod.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ise ka, et selises vanuses enam ei tehta, aga selgus, et tehakse küll.

Kus kohas siis tehakse? Igal pool kindlasti ei tehta. Hea uudis, et asi on arenenud ja tehakse ka 45 aastaselt. Aga üldiselt on see ikkagi täielik müüt, et silmaarstid on ise kõik prillidega ja mingil juhul ise lõikust ei teeks. Kas tõesti arvate, et kõik silmaarstid on nii ebaeetilised, et soovitavad inimestele midagi, millesse nad ise ei usu. Mis nõmedateks müügimeesteks te neid arste peate. Pigem on ikka nii, et need inimesed, kes püüavad kogu aeg tõestada, kuidas silmaarstid ise on prillikandjad, ei julge seda operatsiooni teha või pole raha ja siis püütakse musta valgeks rääkida. Ega kõik ei peagi tegema, täitsa vaba valik, aga miks ebaõiget juttu rääkida.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 20.02 20:29; 21.02 10:14; 21.02 14:07; 21.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigile hirmsasti lõikusele kippujatele soovitaksin lugeda ENNE opile minekut tüsistuste kohta. Kuna endal on 20 aastat tagasi tehtud lõikus ja siis veel internet tüsistustest kurtvatest inimestest ei kubisenud, ei jõua ma ära imestada, kuidas tänapäeval, mil ometi riskidest saab ISE LUGEDA, keegi veel seda imalmagusat reklaamjuttu usub ega guugelda riske enne kui hilja. Internetist võib lugeda lehekülgede viisi, mis tüsistusi võib tekkida kohe, milliseid aastate pärast ja milliseid siis kui 50+ vanus on käes ja lõpuks millised siis, kui kaelõikust peaks ükskord vaja minema (väga paljudel on ikka vaja, aga lõigatutel on see ülikomplitseeritud). Mind ja paljusid teisi aitaks veel ainult sarvkesta siirdamine.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:58; 21.02 12:54; 21.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi veel seda imalmagusat reklaamjuttu usub

Keegi ei aja mingit imalmagusat reklaamijuttu, võimalikest tüsistustest räägitakse alati, kui keegi konsultatsioonile läheb. Iga protseduur võib õnnestuda ja võib ka kehvemini minna, ükskõik mis operatsiooniga on nii. Protsentuaalselt võttes on selle protseduuriga viltuminemise võimalused siiski üsna väikesed. Loomulikult peabki alati kaaluma nii riske kui võimalikke kasusid ja tegema oma otsuse. Aga et ükski silmaarst ise operatsiooni ei tee, sest see protseduur on nii riskantne, on müüt ja liialdus.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 20.02 20:29; 21.02 10:14; 21.02 14:07; 21.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa küll aru sellest jutust, et efekt ei pruugi samaks jääda. Eluajaks ei pruugi tõesti samaks jääda, ükski asi pole igavene. Minul on silmad üle 20 aasta juba korras olnud, enne oli miinus 8 ja juba sellega ongi ju asi end kuhjaga ära tasunud. Silmaarstid teevad ise küll samuti neid operatsioone, kõik silmaarstid nüüd küll prillikandjad ei ole. Lisaks eks vanemast peast tulevad ikka prillid, laserlõikust üle 45 eluaasta enam ei tehtagi.

Kui saad 45, siis tuleb sul pluss ja kannad ikka prille edasi. Kui see pluss tuleb, siis sa ei näe isegi telefoni lugeda või pead poole meetri kaugusele panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei aja mingit imalmagusat reklaamijuttu, võimalikest tüsistustest räägitakse alati, kui keegi konsultatsioonile läheb. Iga protseduur võib õnnestuda ja võib ka kehvemini minna, ükskõik mis operatsiooniga on nii.

Ongi nii, punkt 1 – võib õnnestuda ja võib mitte. Kohe võivad tulla tüsistused. Punkt 2 – mis saab aastate pärast, siis on juba paljudel tüsistused. Punkt 3. – kui kae tekib, siis ei saa läätse vahetada, keegi ei tea, millist panna, et nägema hakkaks (aparaadid ei näita õiget numbrit).
Piisavalt väiteid, et vähemalt kahelda?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:58; 21.02 12:54; 21.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi nii, punkt 1 – võib õnnestuda ja võib mitte. Kohe võivad tulla tüsistused. Punkt 2 – mis saab aastate pärast, siis on juba paljudel tüsistused. Punkt 3. – kui kae tekib, siis ei saa läätse vahetada, keegi ei tea, millist panna, et nägema hakkaks (aparaadid ei näita õiget numbrit). Piisavalt väiteid, et vähemalt kahelda?

Läbi tuleb kindlasti mõelda, aga kae puhul saab ka läätse vahetada ja veel palju rohkematel ei ole mingeid tüsistusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 21:08; 20.02 20:29; 21.02 10:14; 21.02 14:07; 21.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi lugesin, et parim valik silmadele on prillid, siis op ja siis läätsed. Ise käisin ka kunagi eesti ühe tuntuma silmaarsti juures opi eelsel konsultatsioonil ja otsekohene jutt oli põhjuseks, miks ma opile ei läinud, samas käis mees teise arsti juures, kus räägiti ainult positiivses võtmes.

Põhjuseks, miks ei läinud – olin 37 ja mõne aasta pärast oleks tulnud +prillid, seega ei näinud vahet. Praegu olen 53 ja loen väga peent kirja prillide vabalt, samas ei häiri hommikul prillid ette panna ja õhtul ära võtta, minu jaoks on palju hullem neid +prille igale poole kaasa võtta. Teiseks on tuttavatel ikkagi teatud probleemid – öösel ei saa autoga sõita, tekivad halod.

Miks +prille lisaks kaasas kanda kui on olemas mitmevaatelised?

Ma 50 ja mitu aastat juba mitmevaatelised. Hea kaugele (autoga sõites) ja lähedale (arvutiga töö) vaadata. Raamatut loen prillita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Miks silmaarstid on tihti prillidega?