Esileht Ilu ja tervis Miks Sina paks oled?!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: Miks Sina paks oled?!

Postitas:

Mul ei ole kunagi elus tulnud spordist õnnetunnet. Minu ja spordi vahekord on alati olnud kohusetunde tasandil. Alati, ka noorena. Ma nii tahaks, et sportimine mulle mingit rõõmu teeks, endorfiinid ja värk. Aga ei tule.

Ma arvan, et sa pole lihtsalt oma spordiala veel üles leidnud. Ega mulle ka paljud alad ei meeldi, aga paar tükki on sellised, mida täiega kaifin. Ja kui lemmikalaga tegeldes kaal langema hakkab, hakkad vähemalt kõndimist kui sellist nautima. Muide, mul üks tuttav, kes ütleb, et ainuke viis, kuidas oma 10 tuhat sammu päevas valutult ära kõndida, on minna suurde kaubanduskeskusesse poode kammima (ei pea ostma midagi, lihtsalt kõnnid ja vaatad). Kilometraaž tuleb nii et ei märkagi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 21:07; 12.04 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina käin palju poodides. vahel ostan, vahel mitte. aga asju on kogunenud koju üksjagu. kummalisel kombel on minu eluviis tuttavate kritiseerida. ja tundubki et shoppamine on hullem pahe, kui liigne söömine. sest kõik julgevad kutsuda mõistusele, manitseda säästmisele ja aja paremale kasutamisele. aga keegi ei julge paksule öelda, et mõelgu tervisele, või välimusele või säästmisele. miks see nii on? kuidas on muutunud üks sõltuvus/eluviis inimeste jaoks mõistetavamaks kui teine halb komme. nt shoppamine, suitsetamine, alko tarbimine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:41; 26.04 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole kunagi elus tulnud spordist õnnetunnet. Minu ja spordi vahekord on alati olnud kohusetunde tasandil. Alati, ka noorena. Ma nii tahaks, et sportimine mulle mingit rõõmu teeks, endorfiinid ja värk. Aga ei tule.

Ma arvan, et sa pole lihtsalt oma spordiala veel üles leidnud. Ega mulle ka paljud alad ei meeldi, aga paar tükki on sellised, mida täiega kaifin. Ja kui lemmikalaga tegeldes kaal langema hakkab, hakkad vähemalt kõndimist kui sellist nautima. Muide, mul üks tuttav, kes ütleb, et ainuke viis, kuidas oma 10 tuhat sammu päevas valutult ära kõndida, on minna suurde kaubanduskeskusesse poode kammima (ei pea ostma midagi, lihtsalt kõnnid ja vaatad). Kilometraaž tuleb nii et ei märkagi.

ainult, et see 10 tuhat sammu ei mõju kaalule mitte kuidagi.
olen eluaegne paadunud jalgsi liikuja.
vanus 50+, ülekaal umbes +15 kilo.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ametlikult ülekaaluline ei ole, aga tahaks taas 5kg vähem kaaluda, et riided istuksid ilusti seljas nagu varemalt.

Pole ju keeruline eesmärk? Aga vaat ei ole viitsinud end kätte võtta, sest olen mugav, laisk ja silmakirjalik.

täpselt sama seis mul ka. enam ei viitsi (olen 44) nii palju, kui nooremana. tegelikult oleks vaja ainult 2-3 kg maha võtta. vanasti ikka võtsin end käsile. nüüd vist pööran välisele ideaalsusele vähem tähelepanu.
olin lapsena paks, ülekaaluline ning 15 aastaselt võtsin kätte ja kaotasin ca 14-15 kilo. tegin omale toitumise selgeks, st kalorite teema. mul pole elus olnud aega, kus ma saaks omale vabalt kõike lubada, mida tahaks. muidugi on mingid tähtpäevad või istumised, kus naudin kõike, mida saan, aga järgmisel päeval hakkab paast pihta. see on eluaegne teema. lihtsalt ei söö magusat. lihtsalt ei söö saia, pirukaid, pastat. rämpstoiduga probleeme pole, sest selle saabudes olin juba nii vana, et see jäänud külge. üldiselt olen väga heas vormis ja mida vanemaks saan, seda parem see teistega võrreldes tundub 🙂 kuid pidevalt on inimesi, kes pööritavad silmi, kui pakutavatest kommidest keeldun ning kommenteerivad, et “sul ju küll mingeid probleeme ei ole – sa võid kõike süüa”, viidates mu figuurile. no kurat! sellepärast mul ongi figuur, et ma kõike ei söö.
ma pole ise küll toitumisnõustaja juures käinud (olen 30 aastaga iseenda peal targaks saanud), kuid soovitan siiralt seda kaaluga maadlejatele. igalühel on erinevad asjad, mida süüa ei tohiks ning nii on kaalu suhteliselt kerge hoida.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hoopis vastupidine probleem-kaalu ei taha kuidagi juurde tulla. Võin kinnitada, et alakaaluline on sama ebameeldiv olla kui ülekaaluline. Sellevõrra ilmselt vaid lihtsam, et ei pea ühtegi isu maha suruma. Soovin juurde võtta 5-6 kilo. Suure punnitamise ja söögiorgia peale tuleb kilo poolteist juurde, kuid järgmiselt hetkel see juba kaob. Mida te sööte, et kaal kuidagi alla ei lähe? Millised on eriti kaloririkkad toidud? Loen ja olen teie peale natuke kade, tahaks väga kurvikamat keha.
Lisan, et tervisega on ok.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 22:48; 15.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib toit ja söömine. Saan sellest naudingut ja seda piirata on väga raske. Õnneks on mul ainevahetus siiski nii hea, et väga paksuks pole ma kunagi läinud ja väikese kaalulangetusperioodi järel olen jälle normkaalus. Võimalik, et on kerge diastaas ka, sest õhtuks on kõht natuke punnis, kui ekstra sisse ei tõmba. Mul kõik lapsed suured olnud ja kõht ka iga kord väga suur.

Mulle meeldivad ka tervislikud lahjad toidud, kuid nende tegemine on ajakulukam või on nad niipalju kallimad (need, mida vaaritama ei pea), et ei jätku aega ega jaksu ainult kaalusõbralikult toituda. 3 last (1 beebi) + 2. ringil ülikoolis + praktika võtavad nii palju aega lihtsalt ja rahakott pole ka puuga seljas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hoopis vastupidine probleem-kaalu ei taha kuidagi juurde tulla. Võin kinnitada, et alakaaluline on sama ebameeldiv olla kui ülekaaluline. Sellevõrra ilmselt vaid lihtsam, et ei pea ühtegi isu maha suruma. Soovin juurde võtta 5-6 kilo. Suure punnitamise ja söögiorgia peale tuleb kilo poolteist juurde, kuid järgmiselt hetkel see juba kaob. Mida te sööte, et kaal kuidagi alla ei lähe? Millised on eriti kaloririkkad toidud? Loen ja olen teie peale natuke kade, tahaks väga kurvikamat keha.

Lisan, et tervisega on ok.

Ühe söömisorgiaga kaalus juurdetulnud kilo-kaks on kombinatsioon s*tast, veest ja rasvast.

Kui soovid kaalus juurde võtta siis pead rohkem sööma igal toidukorral, iga päev. Ja kui tahad, et need 5-6 lisakilo oleksid lausrasva asemel lihased, siis peab trenni ka tegema. Muud nippi ei olegi.

Kui trenn huvi ei paku, siis söö näiteks 3000 kcal iga päev, tavaline tervislik toit aga lihtsalt see kalorikogus ja vaata nädala-kahe pärast, mida kaal vahepeal teinud on. Kui midagi juurde ei tule siis söö 3500 kcal jne.

Rohkem soovitada ei oska selle vähese info põhjal, kui endast rohkem räägid, siis võib-olla saaks midagi veel lisada.

(endine alakaaluline, nüüd normaalkaalus ja heas vormis)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:29; 18.04 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3000kalorit päevas on ikka väga palju. See tähendab, et peabki kogu aeg sööma aga ma ei suuda kogu aeg süüa. Olen väga aktiivse eluviisiga/tööga . Päevas liigun ca 40 0000 sammu. Jõusaalis olen proovinud käia, kuid ei ole päris minu teema. Millised on toiduained, mis annavad palju kaloreid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 22:48; 15.04 15:49;
To report this post you need to login first.

3000kalorit päevas on ikka väga palju. See tähendab, et peabki kogu aeg sööma aga ma ei suuda kogu aeg süüa. Olen väga aktiivse eluviisiga/tööga . Päevas liigun ca 40 0000 sammu. Jõusaalis olen proovinud käia, kuid ei ole päris minu teema. Millised on toiduained, mis annavad palju kaloreid?

400 000 sammu päevas, kindel?? 40 000 on ka väga palju, millega sa tegeled et selline number tekib?
8h liikuvat tööd tehes kogunes mul 10-12 000 sammu, sellele lisaks tavaline sats, kokku 20 000. Rohkemaks jõudu pole, minul vähemalt küll.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve elu sale olnud hoolimata sellest, mida sõin. Paksuks läksin kolme kuuga peale neljanda lapse sündi ja sealtmaalt on vaikselt juurde tiksunud. Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas, peale esimest last on tasapisi järjest suurem teadlikkus ja huvi sel teemal olnud. Õnneks kõik tervislik ka maitseb ja magusasõber ei ole kunagi olnud.
Sporti ei ole kunagi teinud, aga päevas aktiivsusmonitori järgi ca 8000 sammu tuleb täis puhtalt tavatoimetusi tehes. Hiljuti avastati kilpnäärme alatalitlus ja ülekaalulisusega on tulnud ka depressioon. Lisaks veel üks krooniline haigus, mis mind sünnist saadik vaevab.

Ise usun, et elu õpetab. Ei saa öelda, et ma vähe siin Perekoolis veel aasta tagasi paksude üle targutasin ja nende ostukorvi sisu üle kassajärjekorras mõttes kommenteerisin…

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.04 14:23; 16.04 20:04; 17.04 10:09; 18.04 16:18; 19.04 01:04; 19.04 12:05; 19.04 14:31; 01.05 16:39; 01.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla 😀
Muidugi on sul toitumine jumalast paigas 😀 Kilpnääre genereerib kaloreid?

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 11.04 08:30; 16.04 19:35; 17.04 08:24; 17.04 22:18; 18.04 23:04; 19.04 11:31; 19.04 12:13; 19.04 18:23; 23.04 13:29; 23.04 19:39; 30.04 17:06; 01.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla ????

Muidugi on sul toitumine jumalast paigas ???? Kilpnääre genereerib kaloreid?

Loeks nagu enda aastatagust kommentaari.

Sellised targad võiksid enda teadmistega arstiteadusele au teha. Kolm raviarsti pole suutnud jälile jõuda, mis nii kiire kaalutõusu taga võiks olla. Tuled Perekooli, räägid umbkaudselt lühendatud haigusloo ära ja oraakel platsis, kes diagnoosi paneb.
Sellised targad lahendaksid ka alakaaluliste mure kui ütleksid mida tuleb süüa, et paari kuuga üle 30kg vaevata juurde võtta ja seda veel ühe vastsündinu ja kolme lapse kõrvalt.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.04 14:23; 16.04 20:04; 17.04 10:09; 18.04 16:18; 19.04 01:04; 19.04 12:05; 19.04 14:31; 01.05 16:39; 01.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paks kuna liigun vähe 4000-7000 sammu päevas. Õgimishood, kuna ettevõtte omanikud ajavad närvi ja siis lähen lohutan end, mitte kommiga vaid lihaga, sushi jne. Noh muidu ka hea isu. Joosta ei saa, no 100m vast ikka aga siis hingeldan. 5ndale korrusele jõuan hingeldades,aga muidu vist ei jää midagi tegemata. Aias toimetan, puud toon ka tuppa iga päev, nii kööki kui teisele korrusele tubadesse.
Ja muidugi laiskus, pikad päevad ja no ei viitsi veel õhtul hilja kuskile kondama üksi minna. Ah jaa 4 klass läheb ja õppida on kuradi palju, see pesamuna ei taha üldse üksi õppida.
Keskeakriisis vaevlev mutt(47a)

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla ????

Muidugi on sul toitumine jumalast paigas ???? Kilpnääre genereerib kaloreid?

Loeks nagu enda aastatagust kommentaari.

Sellised targad võiksid enda teadmistega arstiteadusele au teha. Kolm raviarsti pole suutnud jälile jõuda, mis nii kiire kaalutõusu taga võiks olla. Tuled Perekooli, räägid umbkaudselt lühendatud haigusloo ära ja oraakel platsis, kes diagnoosi paneb.

Sellised targad lahendaksid ka alakaaluliste mure kui ütleksid mida tuleb süüa, et paari kuuga üle 30kg vaevata juurde võtta ja seda veel ühe vastsündinu ja kolme lapse kõrvalt.

Palun pane see oma vägagi paigas nädala menüü siia kirja. Paari kuuga 30 kg??? Sel juhul on sul ilmselt mingi väga haruldane meditsiiniline juhtum ja juurde ei ole sa ilmselt võtnud rasva.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 11.04 08:30; 16.04 19:35; 17.04 08:24; 17.04 22:18; 18.04 23:04; 19.04 11:31; 19.04 12:13; 19.04 18:23; 23.04 13:29; 23.04 19:39; 30.04 17:06; 01.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 51, KJ sain maha 10 aastat tagasi -12kg, see püsis 8 aastat muutumatuna (kõikus talvel + 2kg, kevadel ajasin normi). Vot nüüd paari aasta jooksul juurde tulnud ca +6kg ja väga raske maha saada, eks näis kas suvel saan normi aga ise juba kahtlen. Üleminekuiga… aga eks ma püüan punnitada, ei tahaks enam grammigi raskemaks minna.
Ma ei nimetaks ennast paksuks, riietega olen suht norm 🙂 aga rannas ennast väga näidata ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aastatega kogunenud mõned ülekilod, täpsemalt on viimase nelja aastaga lisandunud 5 kg. Põhjus? Iseloomu puudumine ja laiskus.

Tavaliselt tekivad/jäävad naistel ülekilod pärast laste sündi, minuga on teisiti, pärast esimese lapse sündi olin haiglast tulles juba raseduseelses kaalus tagasi, teise lapse sünni järel oli tema aastaseks saades saledam kui eales varem (esimest korda elus olin rahul oma kehaga, ülekaaluga olin hädas olnud pubekast saati). Normaalkaal püsis, kuni lapsed läksid lasteaeda ja mina tööle, siis ilmselt kogu elukorraldus muutus, kogu aeg kiire-kiire, ebakorrapärane söömine, ei teinud enam regulaarselt trenni, sest õhtul pärast tööpäeva olin lihtsalt zombi, aga siis oli vaja veel lastega tegeleda jne. Ja nii need kilod on kogunenud. Nüüd on suurem laps juba koolis, noorem veel aastake lasteaias, on tekkinud rohkem oma aega, aga kogu aeg lükkan edasi trenni tegemist ja kõike muud. Võiks ju tervise kaela osa sellest jõuetusest ja väsimusest ajada (kilpnäärme alatalitlus, võtan rohtu, nii et vähehaaval on näit hakanud paremaks minema), aga see pole ju kõik. Peamiselt on lihtsalt minu mugavuse taga asi, tahaks lihtsalt olla, mitte rabeleda, jäätist õhtul süüa jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla ????

Muidugi on sul toitumine jumalast paigas ???? Kilpnääre genereerib kaloreid?

Loeks nagu enda aastatagust kommentaari.

Sellised targad võiksid enda teadmistega arstiteadusele au teha. Kolm raviarsti pole suutnud jälile jõuda, mis nii kiire kaalutõusu taga võiks olla. Tuled Perekooli, räägid umbkaudselt lühendatud haigusloo ära ja oraakel platsis, kes diagnoosi paneb.

Sellised targad lahendaksid ka alakaaluliste mure kui ütleksid mida tuleb süüa, et paari kuuga üle 30kg vaevata juurde võtta ja seda veel ühe vastsündinu ja kolme lapse kõrvalt.

Palun pane see oma vägagi paigas nädala menüü siia kirja. Paari kuuga 30 kg??? Sel juhul on sul ilmselt mingi väga haruldane meditsiiniline juhtum ja juurde ei ole sa ilmselt võtnud rasva.

Kui kolm arsti pole suutnud uuringutega tuvastada millega tegu on ja kuidas seda ravida, siis ilmselgelt ongi. Kas on niivõrd haruldane või ei viitsi arstid lihtsalt piisavalt süveneda, kes teab. Tean, et ma pole ainus naine sarnase looga, seega päris üks miljonist lugu see pole. Günekoloog nägi sünnitusjärgses kontrollis kohe ohumärke ja tõi samasuguse stsenaariumi näiteks, kuna olevat tema patsientidel varem esinenud. Tolleks hetkeks minul asi veel nii hull polnud.
Mis vahet sel on, mida ma juurde olen võtnud – rasva, vett, lihast, kasvajat või puhast kulda. Sinusugused sildistavad ikka ühtmoodi – paks.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.04 14:23; 16.04 20:04; 17.04 10:09; 18.04 16:18; 19.04 01:04; 19.04 12:05; 19.04 14:31; 01.05 16:39; 01.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean ka, miks mina olen täna umbes 20 kg ülekaalus. Ma ei vabanda seda, aga ma ei ole nõus, et kõik on ainult viitsimatusest.

Lapsena ja põhikoolis käies elasime maal. Koolis kehalise tunnis pingutasin alati nii kuis jaksasin – võistlusele ma nende tulemustega ei saanud – aga ise teadsin, et pingutasin nii kuis sain. Seda enam, et väiksena oli mul veidi kergema astmalaadse probleem, jooksin nii kaua kuni hakkas pistma ja siis sundisin ennast kiiremini kõndima kui oleks tahtnud. Lõpuks põhikooli lõpuks sain joosta sama palju kui teised, ilma et hakkaks pistma. Mõnikord õhtuti sõbrannade poolt koju minnes jooksin ka koju (2 km). Aga kõike seda tehes ja nii elades olin ikkagi alati klassiõdedest suurema kaalunumbriga. Tol ajal arvasin, et olengi ka parandamatu paks, mis siis, et tegelikult tervis oli korras. Toitumine muidugi saaks alati olla parem, ilmselt ka Erik Orgu uurib viise ja püüab veel paremaid nippe omandada.

Siis läksin kutsekooli – teise linna ja pidin elama hakkama ühiselamus, kus puudus tegelikult igasugune toidutegemise võimalus, sest ühisköök oli lihtsalt nii räpane, et sinna ma ei suutnud oma jalga tõsta. Teiste tagant koristada ka ei tahtnud. Koolis sõin küll alati sooja toitu, aga õhtusöök oli alati kehvem variant. Kui kaua sa siis toorsalatit sööd? Ikka tõin poest ka valmistoitu või salatit. Seega nende kolme aasta jooksul võtsingi ilmselt 15 kg juurde. Kohutav, ma tean, aga nii see oli.

Kutsekoolist on tänaseks 10 aastat möödas. Kaal on enam vähem sama olnud, aga toitumine ja elustiil on kindlasti muutunud inimlikumaks. Elan viiendal korrusel, käin iga päev mitmeid kordi treppidest jala, jalutan koertega, nädalavahetusel teen 2 tunniseid jalutuskäike, ujun, sõidan rattaga. Toitun nii, nagu arstid on mulle soovitanud, aga ei midagi. Kuna aasta jooksul ei suutnud ka ise rasestuda, sain viljatusravi arstilt diagnoosi, et minu kilpnäärmel on imeväike alatalitus, mis väidetavalt tavaelu ei sega, aga viljastumise tõhustamiseks määrati rohud, mis peaks aitama kilpnääret ergutada ja see läbi peaks ka seedimine paremini toimima hakkama ja kaal peaks langema. Tänaseks olen võtnud seda rohtu juba üle poole aasta ja kaal pole tänu sellele langenud. Ka seedimine pole kiiremaks muutunud.

Seega mina ei usu seda, et aeglane seedimine on müüt. Seda saabki öelda ainult inimene, kes pole kunagi vaevelnud aeglase seedimisega. Isegi ploomid, täisteratooted ja teravad vürtsid ei aita.
Lõpuks ikkagi õnnestus rasestuda ka ja nüüd kui aasta teises pooles koduseks jään, olen võtnud oma plaani hakata senisest veelgi rohkem liikuma. Võib olla tõesti on isiklikult minu jaoks veel rohkem liikumist vaja kui täna seda teen.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:41; 17.04 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean ka, miks mina olen täna umbes 20 kg ülekaalus. Ma ei vabanda seda, aga ma ei ole nõus, et kõik on ainult viitsimatusest.

Lapsena ja põhikoolis käies elasime maal. Koolis kehalise tunnis pingutasin alati nii kuis jaksasin – võistlusele ma nende tulemustega ei saanud – aga ise teadsin, et pingutasin nii kuis sain. Seda enam, et väiksena oli mul veidi kergema astmalaadse probleem, jooksin nii kaua kuni hakkas pistma ja siis sundisin ennast kiiremini kõndima kui oleks tahtnud. Lõpuks põhikooli lõpuks sain joosta sama palju kui teised, ilma et hakkaks pistma. Mõnikord õhtuti sõbrannade poolt koju minnes jooksin ka koju (2 km). Aga kõike seda tehes ja nii elades olin ikkagi alati klassiõdedest suurema kaalunumbriga. Tol ajal arvasin, et olengi ka parandamatu paks, mis siis, et tegelikult tervis oli korras. Toitumine muidugi saaks alati olla parem, ilmselt ka Erik Orgu uurib viise ja püüab veel paremaid nippe omandada.

Siis läksin kutsekooli – teise linna ja pidin elama hakkama ühiselamus, kus puudus tegelikult igasugune toidutegemise võimalus, sest ühisköök oli lihtsalt nii räpane, et sinna ma ei suutnud oma jalga tõsta. Teiste tagant koristada ka ei tahtnud. Koolis sõin küll alati sooja toitu, aga õhtusöök oli alati kehvem variant. Kui kaua sa siis toorsalatit sööd? Ikka tõin poest ka valmistoitu või salatit. Seega nende kolme aasta jooksul võtsingi ilmselt 15 kg juurde. Kohutav, ma tean, aga nii see oli.

Kutsekoolist on tänaseks 10 aastat möödas. Kaal on enam vähem sama olnud, aga toitumine ja elustiil on kindlasti muutunud inimlikumaks. Elan viiendal korrusel, käin iga päev mitmeid kordi treppidest jala, jalutan koertega, nädalavahetusel teen 2 tunniseid jalutuskäike, ujun, sõidan rattaga. Toitun nii, nagu arstid on mulle soovitanud, aga ei midagi. Kuna aasta jooksul ei suutnud ka ise rasestuda, sain viljatusravi arstilt diagnoosi, et minu kilpnäärmel on imeväike alatalitus, mis väidetavalt tavaelu ei sega, aga viljastumise tõhustamiseks määrati rohud, mis peaks aitama kilpnääret ergutada ja see läbi peaks ka seedimine paremini toimima hakkama ja kaal peaks langema. Tänaseks olen võtnud seda rohtu juba üle poole aasta ja kaal pole tänu sellele langenud. Ka seedimine pole kiiremaks muutunud.

Seega mina ei usu seda, et aeglane seedimine on müüt. Seda saabki öelda ainult inimene, kes pole kunagi vaevelnud aeglase seedimisega. Isegi ploomid, täisteratooted ja teravad vürtsid ei aita.

Lõpuks ikkagi õnnestus rasestuda ka ja nüüd kui aasta teises pooles koduseks jään, olen võtnud oma plaani hakata senisest veelgi rohkem liikuma. Võib olla tõesti on isiklikult minu jaoks veel rohkem liikumist vaja kui täna seda teen.

Tubli, et asjaga tegeled. Seda tahaks öelda, et me keegi ei jõua kahvli eest nö. ära joosta. Alati on lihtsam oma toitumist veel paremaks timmida.

Mis on aeglane seedimine? Maisitesti oled teinud? Eelnevalt nädal aega maisi ei tarbi ja siis peale seda sööd umbes 100g korraga. Kui väljaheide on kollasemummuline 24-36h möödudes, siis on sul kiire ainevahetus. Kui pead seda ootama üle 48h, siis aeglane.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 11:03; 19.04 12:02; 21.04 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalseks peetakse kui inimene kord päeva jooksul nr2 teeb. Minu puhul aga kord-paar nädalas on ka hästi. Ja mingeid kartuleid ja muid valge jahu tooteid ma nagunii eriti ei tarbi.. Lihtsalt ongi nii aeglane 🙁

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:41; 17.04 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalseks peetakse kui inimene kord päeva jooksul nr2 teeb. Minu puhul aga kord-paar nädalas on ka hästi. Ja mingeid kartuleid ja muid valge jahu tooteid ma nagunii eriti ei tarbi.. Lihtsalt ongi nii aeglane ????

Nr 2 ja aeglane pole absoluutselt seotud omavahel. Arvasin seda sama aastaid aga siis seletas arst, et ei ole seotud. Soovitan sul süüa rohkem, kohe palju rohkem kiudained ja juua vett. Läätsed, teravilja pallid, puder, rohelised oad jnd. Näed värsti, et saab ka tihedamalt käia vetsus ja kui see ei aita siis minna arstile enda murega.
Enne käisin vetsus healjuhul 2 korda nädalas ja nüüd käin kella pealt igal hommikul nr 2. Muutus ei tulnud koheselt vaid harjumine võttis aega paar nädalat, et ilusasti hakkaks toimima. Soovitavalt ka juurde jutti jalutada pool tundi kuni tund.

Endine 136 kilo naise ilu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on organismi energiakulu ekstreemselt väike.

Olin alati kuskil normaalkaalu ülemises otsas -nii 63 kg/173 cm. Rasedus oli väga probleemne, oli pikalt (mitu kuud) haiglas, raseduse lõpus kaalusin 79 kg. Lapsega olin veel kuu haiglas, kui koju sain oli kaal juba 85, 3 kuud hiljem 97. Toitsin rinnaga, kärutasin palju, sõin vähe ja jooksin arstide vahet nii rasedusaegsete haiguste kui kaalutõusu pärast. Ei midagi. Praegu käin 4 korda nädalas trennis (jõusaal + ujumine), toitun tervislikult, menüüs ei ole maiustusi ja piiran oluliselt nisutooteid, alkoholi ei tarbi, igapäevakäigud teen jalgsi (6000 – 7000 sammu päevas). Kaal on juba 10 aastat täpselt sama – 97 +/- 1 kg.

Number 2 hädal käin ka 1-2 korda päevas.

Muud tervisenäitajad on siiamaani õnneks head, võhma palju ja kuskilt ei lotenda. Olen lihtsalt väga suur. Aga ma ei oska enam midagi teha, et kasvõi 5 kg kaalu maha saada.

Ideaal oleks kunagi 75 peale jõuda. Seda ma isegi enam ei looda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et on kerge diastaas ka, sest õhtuks on kõht natuke punnis, kui ekstra sisse ei tõmba. Mul kõik lapsed suured olnud ja kõht ka iga kord väga suur.

Ei taha sulle kurja kraaksuda, aga kui on diastaas, siis see puhitiseprobleem valdavalt ainult süveneb ajaga. Neljakümnendate teises pooles tavaliselt, endal siis hakkas 45.aastaselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:04; 17.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla ????

Muidugi on sul toitumine jumalast paigas ???? Kilpnääre genereerib kaloreid?

Loeks nagu enda aastatagust kommentaari.

Sellised targad võiksid enda teadmistega arstiteadusele au teha. Kolm raviarsti pole suutnud jälile jõuda, mis nii kiire kaalutõusu taga võiks olla. Tuled Perekooli, räägid umbkaudselt lühendatud haigusloo ära ja oraakel platsis, kes diagnoosi paneb.

Sellised targad lahendaksid ka alakaaluliste mure kui ütleksid mida tuleb süüa, et paari kuuga üle 30kg vaevata juurde võtta ja seda veel ühe vastsündinu ja kolme lapse kõrvalt.

Palun pane see oma vägagi paigas nädala menüü siia kirja. Paari kuuga 30 kg??? Sel juhul on sul ilmselt mingi väga haruldane meditsiiniline juhtum ja juurde ei ole sa ilmselt võtnud rasva.

Kui kolm arsti pole suutnud uuringutega tuvastada millega tegu on ja kuidas seda ravida, siis ilmselgelt ongi. Kas on niivõrd haruldane või ei viitsi arstid lihtsalt piisavalt süveneda, kes teab. Tean, et ma pole ainus naine sarnase looga, seega päris üks miljonist lugu see pole. Günekoloog nägi sünnitusjärgses kontrollis kohe ohumärke ja tõi samasuguse stsenaariumi näiteks, kuna olevat tema patsientidel varem esinenud. Tolleks hetkeks minul asi veel nii hull polnud.

Mis vahet sel on, mida ma juurde olen võtnud – rasva, vett, lihast, kasvajat või puhast kulda. Sinusugused sildistavad ikka ühtmoodi – paks.

Aga kuhu jäi sinu nädala menüü, targutaja?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 11.04 08:30; 16.04 19:35; 17.04 08:24; 17.04 22:18; 18.04 23:04; 19.04 11:31; 19.04 12:13; 19.04 18:23; 23.04 13:29; 23.04 19:39; 30.04 17:06; 01.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti on inimesed paksud, sest söövad valesti, liiga palju ja liiguvad vähe…ma olen sellega nõus, aga on ka mingeid tegureid, mis mõnedel samadel tingimustel ikkagi soodustavad kaalutõusu.

Näiteks mul on 2 koera, üks on isane, kastreeritud, kaalub 60kg, teine on emane ja kaalus veel eelmine aasta umbes 30kg. Ja nad said täpselt ühe palju süüa, ühe sama topsikuga. Üks oli paks ja teine sale. Nüüd aasta aega tagasi jäi emane koer emaka põletikku ja see eemaldati, sisuliselt tähendab see steriliseerimist. Endiselt saavad ühe ja sellesama mõõdu topsiga süüa, aga emane on ka nüüd tublisti kosunud, kusjuures mulle tundub, et ta on isegi aktiivsemaks muutunud peale seda. No ei ole ainult puhtalt kalorid sisse/kalorid välja, hormoonid ka teevad oma töö.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 22:48; 19.04 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses ma arvasin, et kaal on lolliks läinud ja mind vihkama hakanud. Viie aastaga paisusin 59 kg-lt 89-le ja selle aja sees sain ka lapse. Rõiva suurus muutus 36-44. Praegu olengi tippkaalus ehk 89. Olen aru saanud, et süüdi on suur söögiisu ja paremad võimalused. Meenutan oma tudengiel aegu kui sai veel sale oldud ja imestan, mis menüü mul 5 aastat oli. Alla võtmiseks on vaid üks viis, vähem süüa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks olen mina paks?

Ülesöömine, salasöömine ja nihkes minapilt.
Vanuseks 40+, olen üle 20 aasta olnud kaaluga hädas, ka siis kui ülekaal oli väike. Ma ei näinud peeglist normaalset inimest, nägin paksu, see tekitas mul stressi, hakkasin jälle rohkem õgima ja läksin päriselt paksemaks. Täiesti idiootlik, aga paksuna ma peeglist paksu ei näe – näen üsna ilusat inimest. Kes fotodelt paistab ulmepaks ja kes ei leia endale riideid, mis hästi selga istuksid.
Olen mitmeid kordi olnud normaalkaalu ülemisel otsal ja sellest mitte aru saanud, ikka end rasvunuks arvates.
Megalt kasvatas kaalu suitsetamise mahajätmine. Oi, aga eks ma hakkasin näksima ka, samuti oluliselt rohkem magusat sööma, isegi öösiti sööma. Kasvasin päriselt rasvunuks.
Ja võtsin end tõsiselt käsile. Mu minapilt on endiselt nihkes, aga kuna olen sellest teadlik, siis ignoreerin peeglit ja usun kaalu ja riideid.
IF on minugi päästerõngas. Olen rasvumise III astmelt jõudnud I astme juurde ja jätkan. Et saada lihtsalt ülekaaluliseks ja siis juba normaalkaalu ülemisse otsa. Ma ei viitsi endale enam valetada. Probleemid on mul teada, lahendus samuti. Ja lõputult aega ning tervist pole enam. Olen ajanud rasvumist küll ainevahetuse, küll haiguste kraesse (ja mingil määral see viimane tõesti soodustabki), aga kui ikka sööd vähem, kui kulutad, siis kaal ka langeb. Alguses on lihtsalt jahmatav, et nii palju vähem saab süüa. Siis peab hoolega jälgima, et salasöömise teed ei läheks, sest iseennast petta on ikkagi ülimalt lihtne.
Lisaks kõigele muule tahaks minna poodi ja lihtsalt riideid osta, mitte müüja poole 2XXL kleiti viibutada ja küsida, et kas see on hiinlastele mõeldud ja kas neil suuremaid polegi?
Olen nii harva saanud osta riideid, mis meeldivad – ikka ostan neid, mis mahuvad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3000kalorit päevas on ikka väga palju. See tähendab, et peabki kogu aeg sööma aga ma ei suuda kogu aeg süüa. Olen väga aktiivse eluviisiga/tööga . Päevas liigun ca 40 0000 sammu. Jõusaalis olen proovinud käia, kuid ei ole päris minu teema. Millised on toiduained, mis annavad palju kaloreid?

Sellepärast sa peenike oledki, et ei suuda tugevamat portsu ära süüa.
3000 kcal oli näide. Kui tahad täpsemat numbrit siis arvuta oma päevane kalorivajadus, lisa sellele 500 kcal ja söö, kuni kaal enam ülespoole ei liigu. Kui veel vaja juurde võtta, siis tuleb veel rohkem kaloreid tarbida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 10:29; 18.04 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgne kaal oli 64kg, tänaseks päevaks 98-100kg. Toitumine vägagi paigas

Hea möla ????

Muidugi on sul toitumine jumalast paigas ???? Kilpnääre genereerib kaloreid?

Loeks nagu enda aastatagust kommentaari.

Sellised targad võiksid enda teadmistega arstiteadusele au teha. Kolm raviarsti pole suutnud jälile jõuda, mis nii kiire kaalutõusu taga võiks olla. Tuled Perekooli, räägid umbkaudselt lühendatud haigusloo ära ja oraakel platsis, kes diagnoosi paneb.

Sellised targad lahendaksid ka alakaaluliste mure kui ütleksid mida tuleb süüa, et paari kuuga üle 30kg vaevata juurde võtta ja seda veel ühe vastsündinu ja kolme lapse kõrvalt.

Palun pane see oma vägagi paigas nädala menüü siia kirja. Paari kuuga 30 kg??? Sel juhul on sul ilmselt mingi väga haruldane meditsiiniline juhtum ja juurde ei ole sa ilmselt võtnud rasva.

Kui kolm arsti pole suutnud uuringutega tuvastada millega tegu on ja kuidas seda ravida, siis ilmselgelt ongi. Kas on niivõrd haruldane või ei viitsi arstid lihtsalt piisavalt süveneda, kes teab. Tean, et ma pole ainus naine sarnase looga, seega päris üks miljonist lugu see pole. Günekoloog nägi sünnitusjärgses kontrollis kohe ohumärke ja tõi samasuguse stsenaariumi näiteks, kuna olevat tema patsientidel varem esinenud. Tolleks hetkeks minul asi veel nii hull polnud.

Mis vahet sel on, mida ma juurde olen võtnud – rasva, vett, lihast, kasvajat või puhast kulda. Sinusugused sildistavad ikka ühtmoodi – paks.

Aga kuhu jäi sinu nädala menüü, targutaja?

Minu nädalamenüü ei anna võõrale käole mitte midagi. Võib-olla kui tõesti huvi üles näitaks, tekiks mingisugune soov siin põhjalikumalt seletada. Antud juhul on tegu lihtsalt klähvimisega ning isegi kui enda digiloo väljavõtted siia riputaksin, peetaks arste lollideks. Enda seisukoht jääks ikka samaks. I agree to disagree ja loodan, et elu sind õpetama ei tule nagu mind tuli.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.04 14:23; 16.04 20:04; 17.04 10:09; 18.04 16:18; 19.04 01:04; 19.04 12:05; 19.04 14:31; 01.05 16:39; 01.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nädalamenüü ei anna võõrale käole mitte midagi. Võib-olla kui tõesti huvi üles näitaks, tekiks mingisugune soov siin põhjalikumalt seletada. Antud juhul on tegu lihtsalt klähvimisega ning isegi kui enda digiloo väljavõtted siia riputaksin, peetaks arste lollideks. Enda seisukoht jääks ikka samaks. I agree to disagree ja loodan, et elu sind õpetama ei tule nagu mind tuli.

Nii hea on niimoodi mingit pläma ajada – “toitun väga tervislikult ja teaduslikult, aga näe, ikka võtsin 2 kuuga 3o kg juurde, krdi kilpnääre.” Ja siis teised samasugused poolearulised kiidavad takka, et ei ole jah võimalik alla võtta, kui kilpnääre…
Tahad ma ütlen sulle, mis tegelik olukord on – sul ei ole aimugi, mida ja kui palju sa sööd või kui palju su keha tegelikult midagi vajab. Oled lihtsalt üks järjekordne “naine saunas” targutaja.

+6
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 11.04 08:30; 16.04 19:35; 17.04 08:24; 17.04 22:18; 18.04 23:04; 19.04 11:31; 19.04 12:13; 19.04 18:23; 23.04 13:29; 23.04 19:39; 30.04 17:06; 01.05 19:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )


Esileht Ilu ja tervis Miks Sina paks oled?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.