Esileht Beebi ja mitmikud Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?

Postitas:
Kägu

Olen nii palju kuulnud rasedatelt, et “ostsin ilusad lutid ja loodetavasti see beebi hakkab lutti tahtma, sest nii kahju, et eelmine beebi ei tahtnud lutti”. Aga miks seda soovitakse üldse, et see harjumus tekiks? Hiljem raske võõrutada lutist, kogu aeg lutt kukub maha ja saab mustaks, viirused/seened levivad, peab desinfitseerima, võib mõjutada hambumust või suulage, talvel vankris üldse ei tohiks kasutada (aga lutiharjumus juba on tekkinud) jne.

Olen ise esimese beebi ootel ja saanud tuttavatelt paar lutti varuks, aga ma ei ole üldse mõelnud, et kas võiks/peaks siis mingi hetk lutti beebile harjutama või pigem tasuks vältida?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elu õpetab, Sa saad kindlasti nii mõnegi veendumuse ümber mõelda kui beebi kasvab.

(See pole halvaga mõeldud, isegi hindasin nii mõnedki “raudkindlad” põhimõtted ringi.)

Minu lapsed võtsid üsna hea meelega lutti. Ja sama kergelt kui nad selle võtsid, unustasid selle umbes aastaselt. Ja ma ei teinud selle tarbeks abosluutselt mitte midagi. Ja sõbranna, kel oli sama vana laps kui mu noorem, nägi mega vaeva, et lutist lahti saada. (Ma olen 100% veendunud, et kumbki meist ei teinud ei õigesti ega valesti. Nii lihtsalt oli.) Midagi katastroofilist kummagi lastega ei juhtunud. Ka hambaarst on mõlema laste hambad heaks kiitnud.

Siiralt uudishimust… miks õues lutti ei tohi olla? Esimest korda kuulen.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinus räägib see “ma olin maailma parim ema, kuni sain ise lapsed” 😀 Eks kõigil on enne lastesaamist igasugused naiivsed tõekspidamised ja uskumused. Elu aga näitab – kui sul on valida, kas laps on 24/7 tissi otsas (ja seda ka veel 8kuuselt) või saad talle luti suhu panna ja laps magab rahulikult, toimetab oma asju vmt, siis valid lõpuks viimase. Eriti, kui tegemist on juba mitmenda lapsega ja sa ei saa terve päeva diivanil istuda ja last tissitada.

Mina ka enne esimese lapse sündi ei varunud lutti – aga kui laps oli 5päevane, sõitsime kiiruga lutti ostma, terve tee hoidsin lapsel sõrme suus, et ta ei karjuks ja saaks midagi lutsida. Ma ei kujuta ette, kui me oleks pidanud nt maale sõitma nii, et 3 h hoian lapsel sõrme suus – see pole ju ka päris ohutu, kui nt äkkpidurdustele mõelda.

Ülejäänud 2 last harjutasin ise lutilapseks, et nad rahulikumalt magaksid.

Ja tead – samasugune võõrutusprobleem tekib paljudel ka rinnaga. Eriti, kui lapsele on rind olnud pidev lohutusvahend, harjunud seda saama igal rahutumal momendil. Võõrutamine on siis sama raske – ainult et, luti saad sa ära visata ja ennast distsiplineerida, aga tisse mitte – 1,5aastane käib sul ise juba pluusi üles kiskumas ja siis on palju lihtsam alla anda 😀

Aga kokkuvõtteks – vähem hukkamõistu teiste suhtes, eriti kui sa ise pole veel kordagi selles olukorras olnud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elu õpetab, Sa saad kindlasti nii mõnegi veendumuse ümber mõelda kui beebi kasvab.

(See pole halvaga mõeldud, isegi hindasin nii mõnedki “raudkindlad” põhimõtted ringi.)

Minu lapsed võtsid üsna hea meelega lutti. Ja sama kergelt kui nad selle võtsid, unustasid selle umbes aastaselt. Ja ma ei teinud selle tarbeks abosluutselt mitte midagi. Ja sõbranna, kel oli sama vana laps kui mu noorem, nägi mega vaeva, et lutist lahti saada. (Ma olen 100% veendunud, et kumbki meist ei teinud ei õigesti ega valesti. Nii lihtsalt oli.) Midagi katastroofilist kummagi lastega ei juhtunud. Ka hambaarst on mõlema laste hambad heaks kiitnud.

Siiralt uudishimust… miks õues lutti ei tohi olla? Esimest korda kuulen.

Lugesin kliiniku lehelt: “Külma ilmaga moodustab lutt „külmasilla” lapse suu ja väliskeskkonna vahel, jahutades lapse suud ja neelu. Külmal ajal tuleks kasutada lutti vaid beebi uinutamiseks ja võtta uinunud lapsel lutt suust esimesel võimalusel. Nn „tühi imemine” tekitab alarõhu nina-kõrva-kurgu vahelistes kanalites ja soodustab lihtsa nohu edenemist keskkõrvapõletikuks.”

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elu õpetab, Sa saad kindlasti nii mõnegi veendumuse ümber mõelda kui beebi kasvab.

(See pole halvaga mõeldud, isegi hindasin nii mõnedki “raudkindlad” põhimõtted ringi.)

Minu lapsed võtsid üsna hea meelega lutti. Ja sama kergelt kui nad selle võtsid, unustasid selle umbes aastaselt. Ja ma ei teinud selle tarbeks abosluutselt mitte midagi. Ja sõbranna, kel oli sama vana laps kui mu noorem, nägi mega vaeva, et lutist lahti saada. (Ma olen 100% veendunud, et kumbki meist ei teinud ei õigesti ega valesti. Nii lihtsalt oli.) Midagi katastroofilist kummagi lastega ei juhtunud. Ka hambaarst on mõlema laste hambad heaks kiitnud.

Siiralt uudishimust… miks õues lutti ei tohi olla? Esimest korda kuulen.

Külmal ajal ei tohiks, muidu ikka võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei mõtleks praegu sellele, mida hiljem võõrutama vms peab. Beebiga on raske ja iga abivahend võib palju mingitel hetkedel aidata. Mina olin esmakordne ema ja ei teadnud beebidest midagi. Haiglas olles juba päästis lutt suurest nutust, sest ei teadnud, kuidas last rahustada, mida ta tahab jne, lasin veel selle järgi tuua mehel ja olid õnnepisarad silmas, kui ta lutiga rahunes. Olin nimel üle nädala haiglas. Hiljem ta lutti ei tahtnud üldse, proovisin küll anda, et saaks veidigi rahulikuma beebi, aga ei ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ja lapsed on erinevad, need, kes soovivad, et lutiharjumus tekiks, soovivad seda oma ootuste tõttu, mis eelmiste laste põhjal või muul moel tekkinud. Aga ootused ja beebid väga hästi kokku ei taha käia…

Minu lastel polnud lutti. Nii oli lihtsam, just hetkes – ei pidanud erinevaid katsetama, iga hetk valmis olema tagasi suhu torkama, taga otsima jne (võõrutamise pärast ei muretsenud, rinnast võõrdusid ka ise probleemideta). Nutust pikapeale ikka rahunesid, kui nutu põhjus lahendatud. Uinumine läks raskelt, aga kui magasid, siis sügavalt ja kaua. Muidugi kui lutt oleks lapse jaoks midagi lahendanud, siis oleks pakkunud, kuigi endale ebamugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps vajas lutti magamajäämiseks- võõrutus oli lihtne. Teist last ei huvita lutid ega lutipudelid üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma andsin lapsele luti kärus või autos ehk olukordades, kus rinda suhu toppida ei saanud.

Ja väga palju lihtsam oleks olnud, kui ta ka öösiti iga tunni tagant rinna otsas rippumise asemel oleks pooledki korrad lutiga leppinud, aga see talle ei sobinud. Õnneks nüüd magab juba paremini, aga mingi aeg ma nutsin iga päev suurest kurnatusest, sest see öine tissiralli võttis nii läbi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul mõlemad poisid täitsa lutisõltlased. Esimene rohkem, teine natuke vähem, aga siiski. See teeb minu elu nii palju lihtsamaks, kohe rahuneb, kui lutt suus ja öösel pole mingit virisemist ja toimub magamine kuni üheksani hommikul. Kogu aeg ei viitsiks imetada, tegelikult ka. Niigi alguses laps sööb 4-5x öö jooksul. Ja kui peaks siis söögi vahepealsel ajal ka veel olema kõveras ja laskma lapsel imemisvajadust tissi peal rahuldada (kui ta tegelikult enam näljane ei ole), siis on lihtsalt tüütu, selg ja käed ka hommikuks kanged. Esimese lapsega oli mul veel näiteks nii, et ta läks üsna närvi, kui kõht oli täis ja tissist voolas piima peale, aga samas midagi nagu nätsutada tahtis. Seega, lutt oli väga omal kohal. Hiljem nad ju panevad selle luti ka ise suhu endale, seega põhimõtteliselt sina saad rahulikult magada ja laps rahustab ennast ise, kui nii võib öelda. Mul on üks tuttav, kes oli põhimõtteline lutivastane ja siis oli hädas, et laps hakkas pöialt imema. No palju õnne! Luti viskad prügikasti, aga pöialt ju ei viska. Ta oli selle probleemiga ikka päris hädas lõpuks, sõrm täitsa ära imetud. Ma olin siis parasjagu esimesega rase ja otsustasin kohe ära, et meil tuleb lutilaps.

Mis puutub lutist võõrutamisesse, siis see läks esimesega (kes suurem lutitita) väga lihtsalt, mingit probleemi polnud, tegime seda enne lasteaeda minekut ja peale rinnast võõrutamist. Eks näis, kuidas teisega, ta veel pisike. Rinnast võõrutamine (1a2k) oli meil ka tänu lutile oluliselt lihtsam. Issil ka kergem titat rahustada, kui mind polnud tissiga tuttu panemas. Sest arvesta sellega, et kui laps sõltub ainult rinnast, siis ei saa mees ka sulle vaba aega anda või on see keerulisem tema jaoks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lutt ei ole vajalik ega isegi millegi poolest kasulik lapsele. AGA kui lapsel on suur imemisvajadus näiteks, siis selleks, et su oma rinnad ribadeks ei ole, kui keegi neid 24/7 (periooditi on neil “tissirallid”) nätsutab, siis on lutt mõnikord (ema) elupäästja. “Kahju, et eelmine laps lutti ei võtnud” ei ole küll kuulnud 🙂 ja mõnikord ei ole vaja ja ei ole kasulik vastsündinu kohe luti otsa harjutama, lutt võib minna käiku veel suurema lapsega, mõnekuuselt. Jah, ca aastaselt võib olla see lutist loobumise hetk raske, aga enamasti on see rohkem ema hirm kui reaalne raskus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks esimese kahe beebiga sain südamerahus minna paariks tunniks suusatama, lapsed said issiga ilusasti hakkama, sest tal oli mingi vahend, mille abil last rahustada. Kolmas laps keeldus igasugusest lutist ja röökis nagu ratta peal kõik kaks tundi, ükskõik, millisel moel mees tema tähelepanu mujale ka suunata ei proovinud. Evolutsioon on imemisest kujundanud beebidele turvatundesignaali, sest imemine tähendas ellujäämist. Kui sinu laps ootamatus, teistsuguses olukorras on võimeline rahunema mingil muul moel, siis sul on vedanud. Näiteks kui oled kusagil seltskonnas, kes ei ole tulnud sinu titte vahtima, siis on hea, kui sul on mingi rahustusmeetod lisaks tissile. Näiteks ootad perearsti ukse taga järjekorras. Teised inimesed ei soovi ilma vajadusetalapse nutu sees istuda, kui kmeti on nii lihtne võimalus lapse rahustamiseks- lutt suhu ja nutt on otsas. Lutt ei ole midagi, mida karta. Kasutad kuni vaja ja viskad ära, kui laps juba püstijalu liigub ja lihtsamatest lausetest aru saab. Aga ei pea kasutama, kui ei tunne vajadust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No arsti ukse taga võib ju siiski ka imetada, aga tõepoolest on olukordi, kus see on raske või peaaegu võimatu (nt külmal ajal välitingimustes) ja siis on lutt abiks. Samuti sellisel puhul, kui keegi teine last hoiab. Pikkadel autosõitudel, lennureisidel, kui need teie elustiili juurde juhtuvad kuuluma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks last kasutasid lutti, eks mõnikord oli tõesti lihtsam lutt suhu pista ja lapsel “tropp” suus, on vaiksem. Öösiti mõnikord oli jama, kui keset ööd lutt ära kadus ja laps ärkas (need helendavad öölkutid pole päris tühjalt kohalt välja mõeldud 🙂 ).  Nemad said ka lisatotu pudelist, seega polnud lutt väga võõras tunnetus.  Kolmas laps oli täielikult rinnalaps ja oligi sõna otseses mõttes “iga vääksu peale tiss suhu”-laps. Paar korda pistsin luti suhu, ta tegi seepeale sellise halvakspaneva lõusta, et see on siiamaani silma ees 😀 ja sülitas ääretu vastukutundega selle julla suust välja. Nii ja teisiti on võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lutti kasutatakse jah siis, kui lapsel on suur imemisvajadus või soovib end tihti rinnal rahustada . Mõni beebi tahab alguses rinnal olla enamiku ajast ööpäevas 🙂 Emale on see kurnav ja alati pole võimalik ka beebit imetada. Mõni beebi harrastab ka öösiti vaid rinnal uinuda ja magada, siis on lutt hea abivahend, et ema saaks ka end normaalselt välja puhata. Ka on luti abil näiteks isal lihtsam last rahustada, kui emal läheduses pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps lihtsalt nuttis esimesed 6 päeva ja kui luti suhu sai, siis oli lõpuks rahu majad. Võürutamisega ei olnud mingit probleemi, näris ise luti katki ja viskas võrekast välja. Teised lapsed said kohe lutti ja 5 päeva ei kiusanud neid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2 last ja kumbki pole lutti saanud. Alati kõik imestasid, et kus siis lutu on.

Öeldakse, et alguses ei tohi anda kuna võib imemisvõtte ära rikkuda. Samas kui pikalt ootad siis ei pruugi üldse enam lutti tahta.

Veel on, et kui laps on madala sünnikaaluga siis arstid lutti ei soovita, sest oleks vaja anda rinda ja nad üsna pisid ei jaksa palju imeda ning kipuvad magama jääma ja kui lutt suhu pista siis ei jaksagi nad rinda imeda enam ja kulutavad oma energia lutile.

 

Eks iga ema ise otsustab selle luti teemal. Minul oligi kindel plaan, et milleks mulle vaja tekitada lapsele juurde mingi sõltuvus millest peab jälle võõrutama. Ning lisaks olid mul mõlemad lapsed pisikese kaaluga ja oli tegemist, et üldse rinnast sööks ning kosuks. Pluss siis hiljem jäigi ainult rinnast võõrutamine.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest eeldatakse, et lapsed PEAVAD palju ja pikalt magama ja nad PEAVAD olema alati vait ja nad PEAVAD hakkama saama ilma emata.

Need on ühiskonna poolt ette kirjutatud nõudmised mis eiravad bioloogiat.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui beebi on meditsiiniliselt normaalne, pole lutile muud näidustus kui vanemate mugavus.

Isiklikult pole oma lastele lutti andnud. Olen saanud palju altkulmu pilke, kuid mis see teiste asi on. Tundus rohkem probleemide vaiba alla lükkamine. Kui laps ei maganud, vaatasin ta päevakava üle. Kui nuttis, pakkusin lähedust, ravimit või meelelahutust. Raske on esimestel kuudel, kui beebi tõesti ainult rinna küljes ripub. Kuid see on lühike aeg ja edasi on ilma lutita lihtsam.

Kurb mõelda, kuidas mõnele lapsele nälja, igavuse või toidutalumatuse leevenduseks lutti pakutakse.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui beebi on meditsiiniliselt normaalne, pole lutile muud näidustus kui vanemate mugavus.

Isiklikult pole oma lastele lutti andnud. Olen saanud palju altkulmu pilke, kuid mis see teiste asi on. Tundus rohkem probleemide vaiba alla lükkamine. Kui laps ei maganud, vaatasin ta päevakava üle. Kui nuttis, pakkusin lähedust, ravimit või meelelahutust. Raske on esimestel kuudel, kui beebi tõesti ainult rinna küljes ripub. Kuid see on lühike aeg ja edasi on ilma lutita lihtsam.

Kurb mõelda, kuidas mõnele lapsele nälja, igavuse või toidutalumatuse leevenduseks lutti pakutakse.

Kui suured su vanemad lapsed siis on? Lepivad tõesti sellega, et emme on titaga ainult mõlemad käed kinni ja imetab 24/7? Selles mõttes olen nõus, et näljaga ei tohi lapsele anda muud, kui süüa ehk rinda, aga no muul ajal võiks pisut aega ja tähelepanu ka vanematele lastele pühendada. Ja mis mõttes sa annad lapsele ravimit luti asemel? Mis ravimit? Kui kahe vahel valida, siis minu arvates on lutt siiski tervislikum, kui mingi keemia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui beebi on meditsiiniliselt normaalne, pole lutile muud näidustus kui vanemate mugavus.

Isiklikult pole oma lastele lutti andnud. Olen saanud palju altkulmu pilke, kuid mis see teiste asi on. Tundus rohkem probleemide vaiba alla lükkamine. Kui laps ei maganud, vaatasin ta päevakava üle. Kui nuttis, pakkusin lähedust, ravimit või meelelahutust. Raske on esimestel kuudel, kui beebi tõesti ainult rinna küljes ripub. Kuid see on lühike aeg ja edasi on ilma lutita lihtsam.

Kurb mõelda, kuidas mõnele lapsele nälja, igavuse või toidutalumatuse leevenduseks lutti pakutakse.

Kui suured su vanemad lapsed siis on? Lepivad tõesti sellega, et emme on titaga ainult mõlemad käed kinni ja imetab 24/7? Selles mõttes olen nõus, et näljaga ei tohi lapsele anda muud, kui süüa ehk rinda, aga no muul ajal võiks pisut aega ja tähelepanu ka vanematele lastele pühendada. Ja mis mõttes sa annad lapsele ravimit luti asemel? Mis ravimit? Kui kahe vahel valida, siis minu arvates on lutt siiski tervislikum, kui mingi keemia.

Kus on jutt ravimitest ja keemiast ?

Imikute enamus terviseprobleemid on toidust. Sellel ravi on sobiv toit ja sobimatu toidu eemaldamine. Lühiajaline sümptomite ravi on soojenduskott ja gaaside välja võimlemine.

Mu vanem laps käis lasteaias, kui noorem sündis. Õhtuti ja nädalavahetustel oli terve pere kodus ning jagus tähelepanu kõigile.

Alla 2-3 aastase vahenda laste saamine on järgmine asi, mis pole päris bioloogiaga vastavuses. Siis pole tõesti muud abi kui lutipudel, lutt ja päris väikeste laste emast eemale tõrjumine.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu neljast lapsest sai üks lutti. Tema oli selline, kes ei olnud nõus rinda imema, kui kõht täis, keeras pea ära ja pistis pöidla suhu – lutti pidasin siis kahest halvast vähem halvemaks. Samas lutipudelit ei kasutanud me ühegagi – ilmselt pudelikasutajatel on vaja rinna asemel midagi muud niisama-imemiseks.

Rahustamiseks pole ju alati luttigi vaja. Mul perearst ka, et lutt peab olema, kuidas muidu last näiteks pärast protseduuri rahustada – no ma võtsin näiteks sülle ja kallistasin ja beebi rahunes hetkega, kuni kõrval teine vanem ikka veel mõtles ainult sellele, kuidas ometi beebi suud sulgeda, kui see suu ammuli röögib ja lutti ei märkagi.

Külma ilma kohta olen ka tuttava kurtmist kuulnud, et ei saa talvel üldse õues käia, sest kui lutt on suus, siis pidevalt märg suuümbrus pluss allanulli temperatuur annab valusa tulemuse, aga ilma lutita ainult röögib.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No arsti ukse taga võib ju siiski ka imetada,

Minu jaoks oli ebamugav istuda maapiirkonna ainsa perearsti ukse taga ja imetada istudes samas ooteruumis näiteks misogüünist naabrimehega, kes viskab vahele onuheinolikke nalju.

 

Aga neid olukordi, kus sa pead käima ja laps peab olema rahulik on ju lõputult, Eriti kui osad käimised on seotud vanemate laste vajadustega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külma ilma kohta olen ka tuttava kurtmist kuulnud, et ei saa talvel üldse õues käia, sest kui lutt on suus, siis pidevalt märg suuümbrus pluss allanulli temperatuur annab valusa tulemuse, aga ilma lutita ainult röögib.

Kui laps on nii suure imemisvajaduse või rahustusvajadusega, siis röögiks ta seal tõenäoliselt ka lutiharjumuseta. Ise ma olen kõigi lastega pidevalt õues ringi liikunud ja pole lutiga probleemi olnud, küll aga olen lapse põsele suutnud külmakahjustuse tekitada ilma lutita, kui jalutasin külma ilmaga laps kandelinas sulejope põues, aga ju siis nägu oli ikkagi piisavalt külmas. Aastaga õnneks kahjustus kadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lutt on vajalik üksnes siis, kui laps saab RPA-t. Kui saab ainult rinnapiima, siis lutti ei soovitata.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina püüdsin lapsele luti imemist õpetada, kokku proovisin vist 6 lutti.

Miks? Sest vahel on hea, kui miski kindlalt last rahustab. Näiteks autoroolis see imetamine ei kuku hästi välja.

Mujal saab jah rinda anda, aga oma suures “mina küll” õpetamistuhinas ei tohi ära unustada, et last mõjutab mitte ainult lapsele ideaalseim lahendus, vaid ka ema heaolu on oluline ja mõjutab. Kui lutt võimaldab emale veidi nii vajalikku oma aega ja enda tassi täita, siis ongi see ok. Igaüks otsustab siiski ise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul magas laps 20 aastat tagasi õues, lutt suus 3-4 tundi järjest nii suvel, kui talvel. Nüüd loen, et ei tohigi, kohe mingi külmasillast. Kõik lapsed magasid lutid suus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lutt on vajalik üksnes siis, kui laps saab RPA-t. Kui saab ainult rinnapiima, siis lutti ei soovitata.

Millega selline lollus põhjendatud on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul magas laps 20 aastat tagasi õues, lutt suus 3-4 tundi järjest nii suvel, kui talvel. Nüüd loen, et ei tohigi, kohe mingi külmasillast. Kõik lapsed magasid lutid suus.

Magasid ka 10a tagasi lutid suus ???? pole siiani kuulnud, et keegi neist oleks kuskilt ära külmunud olnud, sh enda omad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel selgitan – et lutt pandigi suhu, et õues magaval lapsel oleks suu kinni – külmaga suu lahti ei olnud hea mõte lasta väljas magada. Ja seentest ja bakteritest lutil ei ole kuulnud, kukkus lutt maha, lasti kraani alt läbi ning lapsele suhu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Beebi ja mitmikud Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?