Esileht Beebi ja mitmikud Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?

Postitas:
Kägu

Teema on vana aga kirjutan enda kogemusest.

Kolmas laps. Luti ostsin igaks juhuks varuks ja õigesti tegin. Beebil oli suur toidu tagasiheide juba sünnitusmajas ja arsti soovitusel võis ta rinnal olla vaid nii palju, et sööb. Nii kui ma ta pikemalt rinnale jätsin või pakkusin ka teisest rinnast, oksendas ta suurema osa välja. Piima jagus aga oksendamise tõttu ei olnud kaaluiive hea. Pidime paar päeva kauem haiglaski olema. Söötsin jao kaupa ja palusin, et see välja ei tuleks enne, kui kaalule jõuame. Imemisvajadus  oli aga suur ja nii ma algul istusin – näpp suus. Aga kaua sa nii istud diivanil, kui kodus on 2-aastane. Lutt oli lausa meditsiiniliselt vajalik, ei maandada imemisvajadust aga ei tekitaks toidu tagasiheidet.

Nüüd on laps 10 kuune ning lutt on vajalik ainult uinumise hetkel. Muul ajal viskab suust kohe välja, võib rahulikult see kapi peal olla, laps päeval ei hooli sellest. Isegi kui oleks saanud temast lutisõltlane oli lutt toona väga vajalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui beebi on meditsiiniliselt normaalne, pole lutile muud näidustus kui vanemate mugavus.

Isiklikult pole oma lastele lutti andnud. Olen saanud palju altkulmu pilke, kuid mis see teiste asi on. Tundus rohkem probleemide vaiba alla lükkamine. Kui laps ei maganud, vaatasin ta päevakava üle. Kui nuttis, pakkusin lähedust, ravimit või meelelahutust. Raske on esimestel kuudel, kui beebi tõesti ainult rinna küljes ripub. Kuid see on lühike aeg ja edasi on ilma lutita lihtsam.

Kurb mõelda, kuidas mõnele lapsele nälja, igavuse või toidutalumatuse leevenduseks lutti pakutakse.

Mul oli esimese lapsega selline olukord, kus oleks aega olnud küll last rinnal hoida, aga mu piimaprodukstioon oli ülihea ning laps lihtsalt kippus uppuma rinna otsas magades. Esimene kuu mul rinnad praktiliselt vahetpidamata voolasid. Laps ise oli rahulik ja terve ega olnud isegi eriti suure imemisvajadusega. Lutt aitas just lapsel rahulikult magada.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga laps on erinev ja luti vajadus selgub jooksvalt. Kas kasutada lutti, seda ette ei tea… Ühele lapsele pannakse lutt suhu juba haiglas, et stimuleerida imemisrefleksi, teisele soovitakse hoopis lutti mitte pakkuda kui lapse rinna imemisvõte ei ole alguses õige… ära üle mõtle. Lutt ei ole kahjulik, kui ei kasuta seda kogu aeg, ja lõpetad varakult. Alati tuleb mõelda mitte ainult lapse tervisele, vaid ka enda vaimsele ja füüsilisele tervisele sest see kandub lapsele ka ja lõpuks mõjutab kogu peret, seega mõnikord luti kasutamise negatiivsed küljed on väike mure võrreldes muredega, mida luti kasutamine suudab lahendada.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust ei saa seda lutiharjumust kuidagi tekitada.

Ma sisuliselt pidanuks käima laps kärus ja ise samal ajal näpuga lutti kinni hoidma. Lapsed lihtsalt ei soovinud lutti, beebina. Lutte ma isegi ei ostnud , beebipakkidega tuli neid kaasa.

Oleksin väga rahul olnud kui saanuks lapsi kuidagi lutiga rahustada, nt. väljaspool kodu liikudes.

Kolmas laps pidi olude sunnil 5. – ndast elukuust RPA – d sööma ja isegi temal ei tekkinud nö. kuiva luti vajadust ????‍♀️.

Minu vastus on – ei tea , kuidas seda harjumust kujundada , minul ei õnnestunud.

0
0
Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Beebi ja mitmikud Miks soovitakse, et beebil tekiks lutiharjumus?