Esileht Koolilaps Miks Tallinna koolide algklassid võivad koolis käia?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Miks Tallinna koolide algklassid võivad koolis käia?

Postitas:

Kas see pole mitte ebaõiglane teiste suhtes? Teeme siis kauplustega sama äkki?

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 19:49; 09.03 19:57; 09.03 20:13; 09.03 20:18; 09.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pole mitte ebaõiglane teiste suhtes? Teeme siis kauplustega sama äkki?

Eee … aga kui sul on amet, kus ei ole võimalik oma last päeval hoida, siis,  küsi oma omavalitsuse käest, miks nad samasugust abikätt ei organiseeri? Ja kui sul ei ole sellist ametit, siis mis sa prigised? Loogiline ju, et osadel ametikohtadel töötajatel on omavalitsuse abi vaja.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:23; 09.03 23:13; 10.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jabur on see, et lastele “pakutakse hoidu ja kontakttegevusi”, nad peaksid ju õppima tegelikult? Et osa lapsi õpib kodus distantsil ja osad mängivad koolis? Ja mis hoidu vajab 4. klassi õpilane?

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:56; 09.03 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • …ja kevadel said kõik lapsed kodus olla? Nüüd järsku Tallinna lapsed ei saa. Mis mõttega siis üldse piiranguid teha, kui neist kinni ei peeta.
+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 19:49; 09.03 19:57; 09.03 20:13; 09.03 20:18; 09.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma Tallinna lapsevanem ja juba homsest on tunnid zoomis.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust TA seda võtab, et algklassid Tallinnas koolis on?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri on eksitav, ajakirjanik korraliku ämbri teinud ja segadust külvanud. Tallinna algklassilapsed samamoodi distantsõppel nagu kõik teised.

Minu laste koolist tuli kiri, et kooli võivad lapse tuua nt eesliinitöötajad äärmisel juhul. Koolis ei toimu õppetöö, vaid korraldatakse lapsele õpetaja järelevalve, st leitakse mõni õpetaja, kes selliseid kooli toodud lapsi kuskil klassis valvab, lapsed peavad ise oma õppimistega hakkama saama. Selline info tuli minu laste koolist. Sarnast lastehoidu pakuti ka detsembris, kui lapsed nädal varem koju saadeti enne jõuluvaheaega. Minu laste klassidest (1. ja 3. klass) ei kasutanud seda võimalust keegi.

Eks Kõlvart näitab nüüd, missugune hea ja hooliv linnaisa ta on. Kõigepealt õiendas, et miks koole kinni ei panda, nüüd lubab äärmisel juhul lapse kooli nö lastehoidu tuua.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 20:07; 09.03 20:14; 09.03 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/neljapaevast-algab-distantsope-kuid-tallinnas-saavad-kuni-neljandate-klasside-lapsed-koolis-viibida?id=92794065

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:56; 09.03 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 19:49; 09.03 19:57; 09.03 20:13; 09.03 20:18; 09.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

Koolist saadeti selgitav kiri. Et äärmisel vajadusel, kui last ei ole võimalik koju üksi jätta, või kui on tegemist eesliini töötajate lapsega, võib lapse tuua nö pikapäevarühma 8-12. Kooli toodud lastele ei toimu tunde, oma õppetööd peavad nad iseseisvalt tegema, nad kogutakse ühte klassi ja neid valvab mõni õpetaja. Nii et arvata on, et ega seda võimalust keegi ei kasuta. Tekitab ainult segadust.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 20:07; 09.03 20:14; 09.03 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud uudisest seda küll välja ei loe, sellepärast panebki käsi laiutama. Milleks üldse piirangud siis?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 19:49; 09.03 19:57; 09.03 20:13; 09.03 20:18; 09.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

Koolist saadeti selgitav kiri. Et äärmisel vajadusel, kui last ei ole võimalik koju üksi jätta, või kui on tegemist eesliini töötajate lapsega, võib lapse tuua nö pikapäevarühma 8-12. Kooli toodud lastele ei toimu tunde, oma õppetööd peavad nad iseseisvalt tegema, nad kogutakse ühte klassi ja neid valvab mõni õpetaja. Nii et arvata on, et ega seda võimalust keegi ei kasuta. Tekitab ainult segadust.

Seal viirus ei levigi? No siis muidugi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 19:49; 09.03 19:57; 09.03 20:13; 09.03 20:18; 09.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

Koolist saadeti selgitav kiri. Et äärmisel vajadusel, kui last ei ole võimalik koju üksi jätta, või kui on tegemist eesliini töötajate lapsega, võib lapse tuua nö pikapäevarühma 8-12. Kooli toodud lastele ei toimu tunde, oma õppetööd peavad nad iseseisvalt tegema, nad kogutakse ühte klassi ja neid valvab mõni õpetaja. Nii et arvata on, et ega seda võimalust keegi ei kasuta. Tekitab ainult segadust.

Seal viirus ei levigi? No siis muidugi.

Mina selles võimaluses mingit mõtet ei näe ja arvan, et seda võimalust ei peaks üldse pakkuma. Viiruse leviku tõkestamiseks tuleks kõikvõimalikud kontaktid nulli viia, mitte erinevate klasside lapsi ühte klassi koguda ja teha nägu, et linn on suurepärase võimaluse pakkunud.

Detsembris ei kasutanud minu laste koolis seda lapse koduõppenädalal kooli viimise võimalust mitte ükski lapsevanem. Sama ütlesid ka teistes Tallinna koolides käivate tuttavate laste vanemad, et neil seda ei kasutatud. Nii et see on tühi lubadus ja jätab täiesti vale mulje, eriti seda Delfi uudist lugedes, nagu Tallinna õpilased võiks koolis käia. Kui õppetöö on toimub Zoomis või Teamsis või Opiqu või e-kooli ülesannete järgi, teevad lapsed neid niikuinii kodus.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 20:07; 09.03 20:14; 09.03 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • …ja kevadel said kõik lapsed kodus olla? Nüüd järsku Tallinna lapsed ei saa. Mis mõttega siis üldse piiranguid teha, kui neist kinni ei peeta.

Ei olnud kevadel minu arust ka kõik lapsed kodus. Minu arust oli siis ka mingi äärmusvariant olemas.

ma ei saa aru, millest räägite. mina olen tallinna koolis õpetaja ja meie kool on neljapäevast kinni.

Kust TA seda võtab, et algklassid Tallinnas koolis on?

https://www.err.ee/1608136453/tallinn-kinnitas-oppekorralduse-neljapaevast

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:23; 09.03 23:13; 10.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud uudisest seda küll välja ei loe, sellepärast panebki käsi laiutama. Milleks üldse piirangud siis?

Täpsem teave saadeti juba täna koolide poolt meilile. Kui Sina ei ole seda saanud, siis ilmselt Sul ei ole algklassilast ja Sulle lihtsalt meeldib vigiseda, olgu see põhjus siis mis tahes.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 20:38; 09.03 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud kevadel minu arust ka kõik lapsed kodus. Minu arust oli siis ka mingi äärmusvariant olemas.

Olid ikka kõik kodus 13.03- mingi mai, mu meelest kuskil 10. või 15. mai alles hakati piiranguid natuke leevendama ja olid lubatud mingid 10 kaupa kogunemised. Eksamikonsultatsioonid 12. klassile olid ka mingist maist lubatud, aga seal ka oli vähemalt ametlikult mu arust piirarv 10 õpilast korraga (või vähem. Ja siis võis teha ka üks ühele õpet mahajäänutele või 10 kaupa konsultatsioone.  Enne seda olid kõik kodus. Võib-olla väga suure erivajadusega lastele, kes erikoolis õpivad, tehti erand. Praegu on mulle arusaamatu, miks ka 1. klassi laps ei või kodus olla. Pärast kooli nad ju on kodus, osa käisid küll pikas päevas, aga nt vaheajal see ei töötanud ja vaevalt siis lapsevanem igal koolivaheajal puhkuse võttis. Järelikult lapsed saavad ju üksi hakkama ega peaks hoidu vajama. Lisaks: kui laps käib koolis hoius ja passib seal teiste klassidega koos, siis millal ta õpib? Ok, hakkab kodus kõike seda tegema, mida teised teevad ennelõunasel ajal, aga veebitunnid- need ju toimuvad ikka tundide ajal ja kui laps on koolis hoius, siis ta ei saa ju täiel määral neis tundides osaleda. Oletame, et on tal nutitelefon ja kõrvaklapid või on nad arvutiklassis, aga pole ju mõeldav, et need kokku koondatud eri klasside lapsed seal kõik oma vastuseid läbisegi hõiguvad, kui on selline veebitund, kus õpetaja lastelt vastuseid ka küsib. Ja see üks hoidja ju neile ka tunde ei tee, neil pole ju ühist tunniplaanigi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

Koolist saadeti selgitav kiri. Et äärmisel vajadusel, kui last ei ole võimalik koju üksi jätta, või kui on tegemist eesliini töötajate lapsega, võib lapse tuua nö pikapäevarühma 8-12. Kooli toodud lastele ei toimu tunde, oma õppetööd peavad nad iseseisvalt tegema, nad kogutakse ühte klassi ja neid valvab mõni õpetaja. Nii et arvata on, et ega seda võimalust keegi ei kasuta. Tekitab ainult segadust.

Seal viirus ei levigi? No siis muidugi.

Aga kui ei ole võimalik last koju jätta? Ei tule endaga toime ise veel? Et siis jäägu aga kõik need arstid, müüjad, õed ja politseinikud koju lapsevalvesse, sest siis tekib taas põhjus vinguda, et miks poes on järjekorrad ja politsei ei reageeri piisavalt kiiresti. Mingid elupõlised vingujad ja võltcagatsejad. Meie koolis oli selline asi ka eelmisel aastal ja kohal käis kaheksa klassi peale (igat klassi on kaks), umbes 10-13 last. Kohutav rahvakogunemine ja viirusepesa tõesti võrreldes kõige muuga, mis ümberringi toimub.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 20:38; 09.03 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust loete välja, et ainult eesliini töötajate lastele see?

Koolist saadeti selgitav kiri. Et äärmisel vajadusel, kui last ei ole võimalik koju üksi jätta, või kui on tegemist eesliini töötajate lapsega, võib lapse tuua nö pikapäevarühma 8-12. Kooli toodud lastele ei toimu tunde, oma õppetööd peavad nad iseseisvalt tegema, nad kogutakse ühte klassi ja neid valvab mõni õpetaja. Nii et arvata on, et ega seda võimalust keegi ei kasuta. Tekitab ainult segadust.

Seal viirus ei levigi? No siis muidugi.

Aga kui ei ole võimalik last koju jätta? Ei tule endaga toime ise veel? Et siis jäägu aga kõik need arstid, müüjad, õed ja politseinikud koju lapsevalvesse, sest siis tekib taas põhjus vinguda, et miks poes on järjekorrad ja politsei ei reageeri piisavalt kiiresti. Mingid elupõlised vingujad ja võltcagatsejad. Meie koolis oli selline asi ka eelmisel aastal ja kohal käis kaheksa klassi peale (igat klassi on kaks), umbes 10-13 last. Kohutav rahvakogunemine ja viirusepesa tõesti võrreldes kõige muuga, mis ümberringi toimub.

Aga ka mujal piirkondades on samade alade esindajaid ???????? aga ometi on mujal kõik klassid kodus…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ka mujal piirkondades on samade alade esindajaid ???????? aga ometi on mujal kõik klassid kodus…

Kõik peaks ühtviisi hädas olema? Minu arust ju ülihästi, kui mõni omavalitsus ka erandolukordadele lahendeid pakub.  Pigem peaks häbenema need KOVid, kus päästja ja med-õde koju peavad jääma, sest algklassilaps vajab järelvalvet.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:23; 09.03 23:13; 10.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas viirus ei levi jah. See on ju maainimeste linna toodud tõbi. Oma ahel nakatavad ja siis meie pealinna arstid peavad neid kuradeid ravima siin sandi kopikat eest. Nad ju ei suuda talve enam üle elada ilma Egiptusesse või Kanaaridele sõitmata.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ka mujal piirkondades on samade alade esindajaid ???????? aga ometi on mujal kõik klassid kodus…

Kõik peaks ühtviisi hädas olema? Minu arust ju ülihästi, kui mõni omavalitsus ka erandolukordadele lahendeid pakub. Pigem peaks häbenema need KOVid, kus päästja ja med-õde koju peavad jääma, sest algklassilaps vajab järelvalvet.

Kuidas on vōimalik, et terve, eakohaselt arenenud 1. klassi laps vajab järelvalvet? Rääkimata siis 2. – 4. klassi lastest.

Millest te ometi räägite?

Erivajadustega laste koolid/hoiud jäävad ju avatuks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on vōimalik, et terve, eakohaselt arenenud 1. klassi laps vajab järelvalvet?

Eakohaselt arenenud 1. kl laps ei pea suutma pikka päeva üksi kodus olla.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on vōimalik, et terve, eakohaselt arenenud 1. klassi laps vajab järelvalvet? Rääkimata siis 2. – 4. klassi lastest.

Loomulikult vajab eakohaselt arenenud algklassilaps päevas sooja sööki ning mõnel juhul ka tegelemist. Jah, 4. klassis juba ilmselt ei vajagi, aga 1.-2. klassis küll poleks oma lapsi terveks päevaks üksi koju soovinud jätta. Lapsed on ju väga erinevad, mõni on iseseisvam, teine vähem ning selles pole midagi ebanormaalset ega erivajaduslikku.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 09.03 20:23; 09.03 23:13; 10.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Miks Tallinna koolide algklassid võivad koolis käia?