Esileht Väikelaps Miks talv juba ei tule?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Miks talv juba ei tule?

Postitas:

Lugesin, et lumi ja talvekülm võivad tulla alles veebruar-märts?!
Nii kurvaks teeb mind ja last ka, talvesaapaid kanda ei saa, sest jalad kõrbevad ära ja talvekindad on ka liiga paksud. Talvekombekat on kandnud ikka kui väljas külmem/tuul külm. See läheb toariiete peale ja vist palav pole olnud.
Varsti on talv läbi ja siis kui kevad peaks hakkana, hakkab hoopis talv…

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, pole parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin, et lumi ja talvekülm võivad tulla alles veebruar-märts?!

Varsti on talv läbi ja siis kui kevad peaks hakkana, hakkab hoopis talv…

Vat sellest loogikast, et kevad PEAKS hakkama, ma ei saa aru. Meil pole ju Kesk-Euroopa, kus märts tähendab juba suurt kevadet. Eesti laiuskraadil on märts ebamäärane kuu ning esineb aastaid, kus lumi läheb aprilli alguses.

Mis selles märtsi ja ammugi siis veebruari võimalikus külmas nii erilist on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb-tuleb, ma ostsin jaanuari allahindluselt lapsele talvesaapad ära. Nii et veebruaris-märtsis peab saama neid kanda. 😀

Aga no miks ei tule. Esiteks kliimasoojenemine. Teiseks, ka aastaid tagasi on sekka visanud päris soojasid talvesid. Mul on sünnipäev veebruaris, on olnud selline talv, kui oli -20 ja ka selline, kui sadas vihma ja ma sain oma peole kingadega minna. See oli… no 25 aastat tagasi kindlasti.

Eks vaatame, mis järgmine talv toob.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talv ikka on ju, lihtsalt soe talv.
Ma kunagi ei saa aru inimestest, kes hakkavad veebruaris juba kevadest rääkima. Veebruar on muide Eestis kõige külmem kuu ja märtski on tavaliselt veel täitsa talvine. Viimane lumi sajab tihti aprilli alguses maha, veidi vara on siis veebruaris kevadest rääkida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sünnipäev on aprilli lõpus ja aasta oli vist 1989, kui oli nii kõva tuisk ja suured hanged, et väikeste lastega sugulased jätsid sünnipäevale tulemata. Samas on olnud ka selline sünnipäev, kus tegime õues veesõda ja päevitasime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sünnipäev on aprilli lõpus ja aasta oli vist 1989, kui oli nii kõva tuisk ja suured hanged, et väikeste lastega sugulased jätsid sünnipäevale tulemata. Samas on olnud ka selline sünnipäev, kus tegime õues veesõda ja päevitasime.

1989 aprilli lõpp oli soe. Tean täpset aastat, sest mu pulmas oli täitsa paras olla õues ainult kleidiga. 1990 vist oli külm aprill, kui ma õigesti mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sünnipäev on aprilli lõpus ja aasta oli vist 1989, kui oli nii kõva tuisk ja suured hanged, et väikeste lastega sugulased jätsid sünnipäevale tulemata. Samas on olnud ka selline sünnipäev, kus tegime õues veesõda ja päevitasime.

1989 prilli lõpp oli soe. Tean täpset aastat, sest mu pulams oli täitsa paras olla õues ainult kleidiga. 1990 vist oli külm aprill, kui ma õigesti mäletan.

Mu vend sündis 1989 aprilli lõpus ja samal ajal teised sugulased panid kartulit maha, nii et pidi tõesti soe olema.

Ja tema sünnipäeval on olnud nii lörtsi kui T-särgi ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sünnipäev on aprilli lõpus ja aasta oli vist 1989, kui oli nii kõva tuisk ja suured hanged, et väikeste lastega sugulased jätsid sünnipäevale tulemata. Samas on olnud ka selline sünnipäev, kus tegime õues veesõda ja päevitasime.

1987 oli aprilli lõpus lumeuputus. 1989 aasta aprilli kohta ei mäleta midagi, ainult seda et 1988-1990 olid üsna lumevaesed.

Aga hetkeseisuga paistab küll, et talve kui sellist ei tule. Vast paar lumist päeva mingil hetkel ikka saame.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Miks talv juba ei tule?