Esileht Beebi ja mitmikud Miks tänapäeval hilja potile?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Miks tänapäeval hilja potile?

Postitas:
Kägu

Mis jutt, lastel tuleb ka põiekontrolli treenida ja seda potitamisega tehaksegi. Mul on kolm last ja kõik on 1,5a juba mähkmevabad olnud. Esimesele lapsele ostsin poti toanurka kui ta oli 6k, ta mängis sellega, toppis sinna mänguasju, kasutas mütsina jne, kui istuma hakkas, hakkasin kohe ka potile panema, tulemused olid alguses visad tulema, istus ära ja soristas põrandale, aga juba 1a6k omas täielikku põiekontrolli, mähkmeid polnud vaja öösel  õues ega lasteaias.

Teise lapsega läks samamoodi, hakkas õe eeskujul potil istumas käima ja sinna häda tegema, 1,5 aastaselt oli täiesti mähkmevaba.

Kolmas laps oli üldse utoopia, jooksis keskmisele lapsele pidevalt järgi ja tegi sama mida too ees tegi, keskmine laps läks potile ja noorim jooksis kohe järgi, kiskus mähkmed jalast ja istus ka potil, mina teda eraldi ei treeninud, oli samuti 1,5a mähkmevaba. Mäletan kui ta 2a  lasteaias käima hakkas, siis õpetaja palus tagavaramähkmeid kappi tuua, meie majas polnud mähkmeid juba pool aastat olnud ja lasteaias ei jõutud ära imestada, salaja toppisid teiste lase mähkmeid jalga õueminekuks ja magamise ajaks.

Leian, et palju on ikka vanemates kinni, kas nad viitsivad ja kui palju viitsivad. Järjepidevusega saavutab üsna kiiresti mähkmevabaduse, aga järjepidevust on raske hoida. Kui jääda ootama seda müstilist põiekontrolli vanust, siis võiksid nad mähkmetes kooli ka minna, seda ei tule kui seda ei treenita.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tutvustasin potti lapsele ca 1,5 aastasena. Mingit põie kontrolli ei olnud ja üsna kähku ta ei tahtnud seal istuda, ajas ennast pulka ja hakkas karjuma. Mina ei surunud ka, aga aeg-ajalt panin teda sinna. 2 aastaselt võtsin ükspäev mähkme ära ja käisin toas potiga järgi. Paar korda juhtus õnnetus (õues), aga nädalaga oli tal potil käimine selge. Ei mingit kuude pikkust potile harjutamist. Lapsed on erinevad. Mis ühele sobib, teisele ei sobi. Jõuga potile harjutamist, et teistele näidata, kui tubli ema on, ma kindlasti ei poolda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see ei ole tõsi, et 7-kuune mingit kontrolli ei ole võimalik omama.

Ma alustasin varakult, tavaliselt pärast ta ärkamist, mu süles (seljaga) M-asendis pissitamist. 7-kuusena oskas palumise peale pissida.

See ei tähenda loomulikult, et ta muul ajal häda oleks kinni hoidnud, või aastaselt mähkmevabaks saanud. Aga vabastuse kontroll ja arusaamine on võimalikud.

Millal on mõistlik alustada – see on juba iga ema-isa enda asi – parim aeg on perele ja lapsele ühiselt sobiv aeg.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leian, et palju on ikka vanemates kinni, kas nad viitsivad ja kui palju viitsivad. Järjepidevusega saavutab üsna kiiresti mähkmevabaduse, aga järjepidevust on raske hoida. Kui jääda ootama seda müstilist põiekontrolli vanust, siis võiksid nad mähkmetes kooli ka minna, seda ei tule kui seda ei treenita.

Nojaa, mina olin marlimähkme kasutajast superema, kes niipea, kui laps istuma hakkas, hakkasin väga regulaarselt ja süstemaatiliselt potitama last. Istusime koos kõrvuti. Laps ei vihanud potitamist ega midagi. Lihtsalt paraku oli nii, et 20 minutit peale potilt tõusmist pissis uuesti põrandale. Ja sedasi kestis see 2,5 eluaastani. Alles siis hakkas põiekontroll tekkima. Mina ei loobunud, mõtlesin, et järjekindluses on võti, aga kui lapsel füsiloogilist soodumust ei ole, siis ei ole. Võid olla nii tubli ema kui tahes. Hiljem veel eelkooliealisena kadus pärast viirushaiguseid vahel lapsel taas põiekontroll. Järgmise kahe lapsega sama lugu, veel kooli ajalgi oli esimestel aastatel probleeme. Ei ole asi alati kinni tubliduses, vahel tuleb lapse arengulise eripäraga leppida ja tasub ka tagasi hoida igasugu hinnangute andmisega. See, mida keegi peab potil käimiseks on ka väga erinev asi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu môlemad ”nôukaaja” tütred olid küll juba aastaseks mähkmevabad. Oligi pidev riidest mähkmete käistsi pesemine jne, igal juhul pott oli meil tutvustamise môttes pidev  mänguline kaaslane juba kaua avga enne ja iga juhuslikult potti püütud piss vôi kaka hoidiski mähkmete pesemist jne kokku.

Aga! Môlemad pärast 1-aastast sünnipäeva ise läksid poti juurde, kui oli häda, tômbasid püksid alla ja käisid ilusti ise. Pott oli toas meil.  Terve öö magasid ilma igasuguse mähkmeta ja hommikul ärkasid kuivana jne. Pärast 1-aastast sünnipäeva oli meil 0 märga mähet. Praegu kohe imelik môelda. Olin ise sôimes tööl ja tean küll, et kôigil muidugi nii ei olnud ja muidugi läks palju vahetusriideid jne. Mähkmeid niiväga 1,5-2-aastastel muidugi enam polnudki, olidki sageli lihtsalt püksikud.  Sôimes ka potitasime kindlatel aegadel usinalt muidugi. Esimeses aiarühmas küll aga (3-4 aastased) olid küll kôik mähkmevabad. Nii et kontroll on vôimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õde ja vend, kes nõukaajal sündisid ja marlimähkmeid tarvitasid, elasid ka nii, et pott oli kogu aeg ligi aga kuna neil ei tekkinud mingit põietunnetust, siis mina märletan lapsepõlvest pidevaid pissiloike põrandal ja suuri mähkmepomme.  Paistab, et see on geneetiline, minu lastel oli ka kõrge vanuseni sellega probleeme, et nad isegi ei tunnetanud, et on pissihäda, seda kohati isegi esimeses klassis käies.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Beebi ja mitmikud Miks tänapäeval hilja potile?