Esileht Lapse ootamine Miks te ei taha siin vestelda?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Miks te ei taha siin vestelda?

Postitas:

Miks kõik beebigrupid kolivad Facebooki? Alles jäävad mõned üksikud. Tunnen puudust kogemuste, mõtete, tunnete, rasedusvaevuste jagamisest, aga siin eriti ei taha keegi vestelda. Facebooki grupid on minu jaoks liiga avalikud, varajased rasedad pole paljud tööl ega tuttavatelegi rääkinud oma rasedusest, aga võõraste grupis on valmis rääkima? Pealegi, tekib ju kõiksugu päris isiklikke küsimusi ja oma tervisega seotult, kas tõesti on kõik nii avameelsed oma asju maailmaga jagama ja ma olen üks vähestest tagasihoidlikest, kes anonüümsust eelistab? Tean, et varasemalt on nende gruppidega olnud jamasid, et infot on lekitatud ja mõistagi ei saa ju võõraid selles osas usaldada. Paratamatult võid ühte gruppi sattuda mõnega, kes sind kuidagi teab ja lobisema kukub. Kuulsin veel, et kui oled seal grupis passiivne ehk ise midagi eriti ei räägi, vaid jälgid teiste küsimusi ja vastuseid, võidakse sind lausa välja visata, kuna siis sa oled potentsiaalne lobiseja.
Miks paljud ometigi neid gruppe eelistavad siinsele mõnusale anonüümsusele?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mina eelistan ka privaatsust ja kolan siin ringi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud ka Fb gruppi.
Tundus kuidagi imelik- avalikustatakse ikka väga isiklikke asju alates ultraheli piltidest ,lõpetades ei tea millega.
Olen vastupidi märganud,et siin väga aktiivselt võetakse sõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kuskil beebigrupis väga aktiivne olnud, aga ma pakun kahte põhjust, miks selline suund pigem on. Esiteks kasutusmugavus, FB kohe teavitus kui keegi vastab su teemale, küsimusele, su nime märgib s, telefonis mugavam kasutada, vähem reklaamibännereid jne. Ja teine asi, mis eri teemades Perekoolis on silma jäänud, et paljud inimesed ei tunneta seda, et ka anonüümse sõnavabadusega öelda otse ja ausalt kaasneb vastutus olla teistega arvestav ja lahke. Anonüümne ei pea võrduma kibestunud, tige, ōel otse “lajatamine”, tähenärimine, tänitamine, halvasti ütlemine jms. Oma nime alt otse võibolla ei julgetaks nii kriitilised olla kui siin nii mõnigi kord lugeda võib.
Aga üldiselt diskreetsetes teemades mulle sobib ka anonüümsus, hindan seda privaatsust ja et saan julgelt küsida ka mõne rumala küsimuse. Vaja ainult paksu nahka, et iga vastuse stiili peale halvasti ei tunneks ja siis on anonüümne grupp väga hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool on minu meelest ebamugav kasutada ja mulle just meeldib, et fb grupis ma suhtlen nagu päris inimestega, kellel on ka nägu, siin mingite suvaliste nimede või kägudega. Päris isiklikke asju ei jaga niikuinii kuskil ja mina tahan jagada, seda julgen ka fb teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka ei koli fb-gruppi. Ma olen nii pikaajline perekooli külastaja, et ei kujuta ettegi, et oma rasedust siin ei jagaks. Meeldib siinne anonüümsus, enamasti tekib oma ootajategrupis ka hea klapp ja kui kõik on veel nimelised kasutajad, siis hea kaasa elada.
Samas, ma ei ole enam ka esmarase ja ei viitsi ka nii palju jagada ja pidevalt jutustada, kui esimeseste laste ootusajal. Kõik on juba läbi tehtud ja tunnen ennast vana kalana selles teemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma esimese lapse ootamise ajal liitusin ka mingi suurema fb grupiga. Kuna mu jaoks oli tol hetkel beebide teema nii võõras ja ei teadnud üldse mida ja kui palju pisikesele vaja läheb jne. Päris alguses sain isegi palju teiste postitustest infot asjadest millele ise ei osanud mõeldagi. Samuti täpselt nagu üks varasem vastaja ütles- kasutusmugavus on fb-s parem, rohkem inimesi oli kes kaasa mõtlesid ning sai nö nime-näo kokku panna kes rohkem asjalikku juttu ajasid.

Siiski mingi hetk lõpetasin grupi kasutamise kuna tundsin, et see pole ikkagi minu jaoks. Liiga palju jutumüra tekkis, “ülejagamist”, veidrate asjade üle vaidlemist (nt 120nes vaktsineerimisvaidluse teema) jne.
Niiet nüüd pigem käin ülepäeviti korra siin- loen vaid teemasid mis huvi pakuvad. Ja vähemalt üritan ka anonüümselt teiste vastu olla samasugune kui päriselus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebooki kõige suuremaks plussiks on mugavus, kiirus, loogilisus jne. Foorumid on vaikselt hääbumas, eriti nooremate hulgas 🙂

Minu jaoks pole see anonüümsus ühegi raseduse puhul teemaks olnud. Vahet pole kas ja kes teavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perefoorum.ee -s muud väga ei toimu, aga erinevate kuude raseduse teemad on seal üsna aktiivsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Miks te ei taha siin vestelda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.