Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks te nii õelad olete?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Miks te nii õelad olete?

Postitas:
Kägu

Ma ei oska 100% hinnata, mis on minu puhul õelus või kustmaalt on õelus. Aga tänaseks päevaks on nii, et reaalses elus võtan ma sama tuliselt sõna samade asjade ja teemade eestki, kui siin. Mis mind kuidagi puudutavad või ärritavad. Siin teemades on sageli nii, et kui milleski ägedalt sõna võtad, siis arvatakse, et sa räägid enda kohta ja enda elust ja paljastad oma pooldamisega või mittepoolehoiuga iseenda.

Mulle on siin nii öeldud ja korra ma mõtlesin sügavalt, et kas tõesti oma kirjeldan sõnavõtuga oma elu. Ja jõudsin järeldusele, et see ei ole nii ja analüüsija ise eksib, sest rapsib umbes.

Üks eriti minu sõnavõtte saav teema on selline(isegi enamus), millega minul omal otsene praktika ja kogemus puudub.

Nii et need asjad, milles kaasa räägin, nendest julgen ja räägingi samamoodi ka reaalis. Ma ei räuska kunagi, aga teine pool siin lehel, milles tahes, ei suuda lõpuni oma seisukohti kaitsta ja hakkavad räuskama või kaovad areenilt.

Mõtlen samamoodi ja näed – üks hoiab suure vaevaga end tagasi, et mitte sõimata ja ropendada😂

Loodetavasti ei lähe nüüd last peksma või linde kividega loopima.

Lugesin ja lasin minna. Mõttetu vastata. Kui pole midagi head öelda, või mis parandaks, tasub vait olla. Kui sa lähed kellelegi targutades midagi selgitama või veenma, siis tekib inimeses plokk ja ta niikuinii ei saa su seisukohast aru. Kordan, lähed lolliga vaidlema, oled samasugune.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millest algab minu õelus, hmm, huvitav mõte.

Ma ei tea, kas see õelus just on see õige sõna. Võin aga väga vastik olla.
Juhtub see siis, kui märkan, et keegi püüab seltskonnas kas mind või mõnd teist inimest mitmendat korda torgata, solvata või nö tasalülitada. Peale reaalelu ka siin, foorumis.

Mul ei ole väga pikk kannatus ja tean, et oskan enamasti halvemini öelda, kui kes iganes. Kõigepealt enamasti hoiatan – piltlikult öeldes annan teada, et ära palun tee nii, ma olen märganud, mida sa teed, palun lõpeta. Siis kannatan veel ehk torke kuni kaks, suutes vähemalt väliselt jääda üsna rahulikuks. Loootustandvamate inimestega hoiatan ka teist korda ja veel natuke selgemalt. Siis aga ütlen lühidalt, võimalusel ootamatult ja nii valusalt kui saan ning mulle meeldib selle raames ka natuke juhmakat mängida. Kindlasti ei ropenda ma kunagi ega sõima, see oleks igav. Kindlasti ka ei valeta ma. Võimalusel ütlen üldse nii, et keegi peale sihtmärgi aru ei saa, aga alati nii ei õnnestu. Vajadusel suunan juttu kergelt selles suunas, mis teeks mulle vastulöögi andmise loomulikumaks. Kui nutma, karjuma või ropendama hakkab, ütlen võimalikult leebelt – sina alustasid ja ma ju hoiatasin sind.

Esimesena ei ründa ma mitte kunagi, ammugi siis mitte lolle. Vajadusel ignoreerin. Nõrgemate pealt aga tõmban tigedate-sõimlejate-kritiseerijate-norijate löögi ja tähelepanu pigem endale, kui lasen nõrgemaid kiusata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kordan, lähed lolliga vaidlema, oled samasugune.

😀 Aga vastama/ vaidlema ju PEAB! 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sina teemaalgataja nii õel oled? Inimesed üldjuhul ei ole õelad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtmine teistele koht kätte näidata ja arvamus, et ollakse teistest paremad on kindlasti põhjusteks.
Mina isiklikult ei talu lauslollust ja seda kohtab siin hulgi. Ka päriselus kohtab ja ka siis reageerin järsult ehk kohta kätte näitavalt, seega olen siin samasugune nagu tavaelus.
Kas nüüd just õel, aga otsekohene ja konkreetne küll. Kui ütlen, siis on öeldud ja rohkem seda teemat ei puuduta.
Ka enda lõbustamine teiste arvelt on kindlasti põhjuseks. Mõni läheb ju nii keema, kui talle nähvatakse ja siis see nähvaja paneb puid lisaks alla. Targem on sellistele nähvamistele mitte reageerida. Las klähvib seal teisel poole aeda, aga mina väärika kassina, ei tee sellest väljagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina olen meeldiv inimene. Nii siin kui reaalelus 🙂. See ei tähenda, et ma oma arvamust ei avaldaks. Avaldan ikka, kuid teen seda normaalselt, ei nõmetse, ei õelutse. Mulle meeldib nii.

Sul on kõrge emotsionaalne intelligentsus, sama ei saa öelda enamuse siin vastajate kohta. Mulle meeldib samuti taktitundeliselt inimestega suhelda, püüan arvestada teise inimese maailmavaatega, aga ülbus ja ärapanemine teeb inimese väga ebameeldivaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kordan, lähed lolliga vaidlema, oled samasugune.

😀 Aga vastama/ vaidlema ju PEAB! 😀

Perekooli koolitajad ju nagu mingid külaeided. Ei saa mitte vaiki olla. Teavad paremini mida teha. Nüüd iga hommik tean mis teha. Küsin neilt, mis mul täna plaanis on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pakun, et siin pidevalt õelutsemise põhjuseks on rahulolematus, kompleksid või igavus. Sageli ei osata vastaspoolega argumenteerida, ei suudeta välja tuua oma väidetele kinnitust, mistõttu minnakse närvi, hakatakse tühja lahmima ja mustama. Kui oma emotsioonidega ei saada enam hakkama ja sisemist rahututust ei suudeta vaigistada, siis tullakse foorumisse halvustama. Erinevate pühadega seotud teemades tuleb välja, et ei osata ennast kehtestada, teistega suhelda, pidu nautida või vajadausel öelda ei. Tekib vastuolu, kus tahetakse, et kõik kulgeks hästi, kuid sisemiselt häirivad ebamugavad olukorrad, mida ei suudeta lahendada ja see teeb inimestel hinge rahutuks ja meele mõruks. Kui suhted on head, suhtlemine vaba, meel rõõmus, siis pole põhjust kiruda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii suur vituviha?

On selle tähendus ikka selge sulle või äkki hoopis lõpetaks vähemalt tänaseks joomise.

Sinu kommentaar on kena näide vituvihast ja muideks kui sa ise iga päev lakud ei ole vaja teisi samastada. Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt põed sa mingit alaväärsuskompleksi ning solidaarsuse puudumise eriti ekstreemset vormi.
Ussitamist ja pahatahtlikkust kohtab sageli siin foorumis, kus on enamus kommenteerijad on naised. Keegi ikka peab igas teemas sorkima ja kade olema ja susisema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ka enda lõbustamine teiste arvelt on kindlasti põhjuseks.

Enda lõbustamine teiste arvelt on täiesti kindlalt õelus, empaatiapuudulikkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen näiteks neid kommetaare, kui sõimtatakse mõnda avaliku elu tegelast (näiteks presidenti), aga kui sellisele kommentaatorile tuleks president tänaval vastu teretaks ja suruks kätt – siis see sama laseks suurest õnnest püksi. Reeglina ongi need kirujad elus mitte eriti edukad ja saavad ananüümselt siis kuulsusi p–saga üle valada, tundes ennast siis paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://naistekas.delfi.ee/tervis/vaimnetervis/kaheksa-pohjust-miks-moned-inimesed-lihtsalt-on-teiste-inimeste-vastu-oelad-ja-ebaviisakad?id=85700157

Siin on mõned üles loetud. Peamine põhjus on kokkuvõttes see, et õelutsejal endal on probleemid, alaväärsuskompleks ja kibestumine. Eriti nendel “otsekohestel”.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks te nii õelad olete?