Esileht Pereelu ja suhted Miks Te olete õelust täis?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Miks Te olete õelust täis?

Postitas:
Kägu

Miks inimesed nii õelaks on muutunud? Lugedes siin teemade all postitusi või nt. Facebooki kommentaare. Alati on kamp inimesi, kes nii õelalt kirjutavad ja kritiseerivad. Vastik mõelda, et need võivad olla kellegi isad, emad .. Miks Te olete õelust täis?

+19
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa kasutad “Te”, ehk lause keskel suure tähega, siis pöördud sa ühe inimese poole.

Kas see oli su eesmärk?

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik ongi õelad. Inimlik kadedus, ego jne.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed nii õelaks on muutunud? Lugedes siin teemade all postitusi või nt. Facebooki kommentaare. Alati on kamp inimesi, kes nii õelalt kirjutavad ja kritiseerivad. Vastik mõelda, et need võivad olla kellegi isad, emad .. Miks Te olete õelust täis?

Mailmaparandaja

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed nii õelaks on muutunud? Lugedes siin teemade all postitusi või nt. Facebooki kommentaare. Alati on kamp inimesi, kes nii õelalt kirjutavad ja kritiseerivad. Vastik mõelda, et need võivad olla kellegi isad, emad .. Miks Te olete õelust täis?

Mailmaparandaja

Maailma*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks (või õnneks) tean ma mitmeid inimesi, kes  kommentaari-ruumides on vanad õelused, sarkasmi lendab ja muudki rämedat. Aga samad inimesed päriselus on parimad isad, abivalmid kaaslased, hoolivad vennad jne. Olen ise ka mõelnud, et küll on ikka mitmepalgelised mõned. Aga võibolla me kõik oleme. Lohutan ennast sellega, et kuskil peab ju inimene oma sapi välja elama, tore, kui seda tehakse internetis, mitte oma lähedaste peal.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks (või õnneks) tean ma mitmeid inimesi, kes kommentaari-ruumides on vanad õelused, sarkasmi lendab ja muudki rämedat. Aga samad inimesed päriselus on parimad isad, abivalmid kaaslased, hoolivad vennad jne. Olen ise ka mõelnud, et küll on ikka mitmepalgelised mõned. Aga võibolla me kõik oleme. Lohutan ennast sellega, et kuskil peab ju inimene oma sapi välja elama, tore, kui seda tehakse internetis, mitte oma lähedaste peal.

Ei ole ka päriselus. Sellest tulevadki ussitajad ja niiditõmbajad suurtes kollektiivides. Me ei räägi tagarääkimisest, vaid käru keeramisest ja lauskiusamisest. Väga õelaid inimesi on olemas. Ja noorte seas ka, tiinekad on teinud enesetappe üle maailma samal põhjusel.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ammune ja alati eksisteerinud psühooloogiline fenomen, et ilma “oma näota” ehk anonüümselt suudetakse korda saata palju suuremaid sigadusi. On alati eksisteerinud salaviha, anonüümsed pealekaebajad jnejne. Kui keegi ei näe, võib leebe tädike kassile jalaga anda, mida ta rahva ees ei süandaks kunagi teha. On selline asi nagu “digimina” ehk virtuaalne isik, kes luuakse ja kujundatakse- meil on see kõigil olemas siinse kasutajanime kaudu nt. Seepärast oldi vastu ajaviites kasutajanimede avalikustamisele, kolitakse nõmedate teemade tegemiseks teistesse alafoorumitesse- et mitte määrida oma “digimina”.

Kes tahab, guugeldab ka Luciferi efekt jms.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseloom on ikka iseloom. Mul on teatud teemad, milles ma võin ägestuda. Ja mis on nagu põhimõttelised. Ja siis ma võin sõna võtta ja vaielda. Kuid ma teen seda ka reaalis.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole “muutunud” mitte midagi, inimesed on alati sellised olnud. Ei ole “kõik inimesed ilusad ja head”…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole “muutunud” mitte midagi, inimesed on alati sellised olnud. Ei ole “kõik inimesed ilusad ja head”…

Ma julgen lausa nii väita, et mitte inimesed pole ainult nii head kui halvad, vaid et halbu on kõvasti rohkem. Me ei räägi siin erimeelsustest ja igaüks oma nurgas edasi tegutsemisest viisakalt seetõttu, me räägime vargustest, vaimsest ja füüsilisest vägivallast jne. Küsimus on selles… kes jääb vahele ja kes mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõikidel inimestel on mask peas, kes ka ütlevad, et igal pool samasugused. Kunagi oli koolitus ja sellest räägiti, et nii kui ruumi siseneb kasvõi üks inimene, pole vahet, kes, inimese olek muutub hetkega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil on räpasemaid ja viletsamaid hetki, ühel harvem, teisel tihemini. See käis nüüd meelega halvasti ütlemiste kohta. Suur osa siinsest “õelusest” on aga puhtalt tajumise teema – inimesed kirjutavad sama teksti, mida räägivad, kuid unustavad, et kirjapildis ei ole näha nende kehakeelt ja miimikat, mis tihti öeldut pehmendavad või naljaks pööravad. Seepärast tundub see kirja pandud kõnekeel kuidagi karm ja õel. Pea seda lugejana ka ise meeles ja ära võta kõike hinge, mida kirjutatakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu seisukohtadega mittenõustumine on kohe õelus? Mõtle selle üle.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed nii õelaks on muutunud? Lugedes siin teemade all postitusi või nt. Facebooki kommentaare. Alati on kamp inimesi, kes nii õelalt kirjutavad ja kritiseerivad. Vastik mõelda, et need võivad olla kellegi isad, emad .. Miks Te olete õelust täis?

Miks Sina õelust täis oled?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihtipeale tuleb selline hala selliselt inimeselt, kes ise õelutsemisega alustab, aga saab vastu nina. Siis järgneb süüdistus, miks ikka õel ollakse ja temale, vaesekesele, liiga tehakse…

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu seisukohtadega mittenõustumine on kohe õelus? Mõtle selle üle.

See ei ole õelus.
Õelus on see, kui emb-kumb ei nõustu.
Ja üritab….
Mõjutada.

Aga… on inimesi, keda ei saa kangutada. Ilmselt saaks, kui piinatakse – võetakse sõrmeküüsi maha või piinatakse muudmoodi, on igasuguseid haigeid olemas. Aga nagu me teame, siis isegi sõdades on inimesi, kes ei allu.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ära mõjutu siis, kui mõjutada üritatakse 🙂 see pole kaugeltki veel õelus ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui teised tahavad enda aega raisata või kuidagi ikka mind panna nägema, et ikka kõik seisukohad on õiged, siis see ei tööta. Ma aktsepteerin inimeste seisukohti, aga enda omad jäävad samaks. Nii et futiilne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ära mõjutu siis, kui mõjutada üritatakse ???? see pole kaugeltki veel õelus ju.

See on kiusamine. Vaimne vägivald.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu siin need valimiseelsed kähmlused on praegu – saab keegi “õigeks” mõjutatud või? Ei saa ju, lahkuvad üks ühele, teine teisele poole, nina tulitamas ja oma õiguses ja seisukohtades on kumbki veendunum kui kunagi enne. See pole ju õelus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kiusamine. Vaimne vägivald.

Hakkab Jälkuri sõnavara paistma, OT, sina või?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu siin need valimiseelsed kähmlused on praegu – saab keegi “õigeks” mõjutatud või? Ei saa ju, lahkuvad üks ühele, teine teisele poole, nina tulitamas ja oma õiguses ja seisukohtades on kumbki veendunum kui kunagi enne. See pole ju õelus.

Seda küll, aga tuleb vaadata ka seda, kas mõjutatakse üks-ühele või ühele-kambaga või on adressaadid terve valimisealine rahvas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni teema või vastus ajab õelalt vastama. Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa, siis ajab lihtsalt nii närvi, et vastus tuleb õel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei kavatsegi kaasa laliseda, kui inimene räägib mõnd tõelist lollust. Nagu eelmine näite tõi:

Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa,

Või et mees sõimab ja alandab teda laste nähes, aga peres lapsed, peab ikka koos elama.

Need inimesed ongi väärt, et kõik ja pidevalt neile halvasti ütleks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinsed õelutsejad otsivad siin omale ohvreid. Kui inimene reageerib nende solvavale kirjutisele, siis on nad rahul. Kui ei reageeri, siis nad on kahtleval ootel. Et ei tea ju, kuidas mõjus. Nad ei tea kunagi, milline on selle teise inimese elu, tervis või muu. Nad lihtsalt tahavad, et teisel inimesel oleks halb olla. Isegi kirjavead keeratakse nii üle, et teema haihtub. Ka siis, kui on näha, et on apsakad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei kavatsegi kaasa laliseda, kui inimene räägib mõnd tõelist lollust. Nagu eelmine näite tõi:

Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa,

Või et mees sõimab ja alandab teda laste nähes, aga peres lapsed, peab ikka koos elama.

Need inimesed ongi väärt, et kõik ja pidevalt neile halvasti ütleks.

See asi. Kaasa lalisema ei pea. Kuid olen seisukohal, et ükski inimene pole kunagi väärt selliseid asju. Pean seda kaheks äärmuseks. Kaasa lalisemine või oledki väärt. Ükski ohver, kes talub midagi ebameeldivat ei ole seda väärt. Ka see, kui keegi on alles või üldsegi rumal, kindalsti ei ole seda väärt. Saab öelda temale ka nii, et see ei ole solvav. Siis ei saa keegi solvuda ja võtab öeldu paremini vastu. Sest teised ei saa nagunii teda panna midagi tegema siinse jutuga. Elu muutvat. Parem siis öelda paremini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni teema või vastus ajab õelalt vastama. Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa, siis ajab lihtsalt nii närvi, et vastus tuleb õel.

Ehk milline see õel vastus siis sinu poolt oleks?
Ma vastaks: kas sa saad aru, et selline inimene ei ole mingit moodi hea isa ega hea mees. Sest mees ei saa kunagi olla vaid hea isa. Kui ta ei ole hea mees, siis ei ole ta ka hea isa. Kunagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei kavatsegi kaasa laliseda, kui inimene räägib mõnd tõelist lollust. Nagu eelmine näite tõi:

Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa,

Või et mees sõimab ja alandab teda laste nähes, aga peres lapsed, peab ikka koos elama.

Need inimesed ongi väärt, et kõik ja pidevalt neile halvasti ütleks.

See asi. Kaasa lalisema ei pea. Kuid olen seisukohal, et ükski inimene pole kunagi väärt selliseid asju. Pean seda kaheks äärmuseks. Kaasa lalisemine või oledki väärt. Ükski ohver, kes talub midagi ebameeldivat ei ole seda väärt. Ka see, kui keegi on alles või üldsegi rumal, kindalsti ei ole seda väärt. Saab öelda temale ka nii, et see ei ole solvav. Siis ei saa keegi solvuda ja võtab öeldu paremini vastu. Sest teised ei saa nagunii teda panna midagi tegema siinse jutuga. Elu muutvat. Parem siis öelda paremini.

Rääkisin reaalelust, mitte foorumist. Kui keegi mulle isiklikult tuleb sedasorti asja kurtma ja/või nõu küsima, siis ma ei pea küll vajalikuks kaasa kiita. Ikka ütlen, mida arvan. Viisakalt, aga selgelt. Kui tuleb mitmendat korda ütlema, ütlen teravalt, sest ilmselgelt normaalsest kõnest ta aru ei saanud ning kuna tema tahab mehelõhna majas, kardab üksindust või mingi muu sama loll põhjendus türanniga elamiseks, siis kannatavad lapsed. Vaimselt ja füüsiliselt või mõlemat. Selline naine tegeleb sadismiga oma laste suhtes ja seda peab talle ütlema, kuni ta aru saab.

Foorumis vaatan, et jälle üks oma laste suhtes kuritegelik ema ja astun edasi. 95% juhtudest. Ma ei ole tundmatule ju mingi autoriteet ning miks raisata oma aega. Sellised ei hakka tõesti enamasti millestki aru saama, kuni vähemalt me isiklikult tuttavad pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni teema või vastus ajab õelalt vastama. Kui naine kirjutab, et mees karjub ja sakutab nii teda kui last ja laps juba kardab ja pissib alla, aga muidu on hea isa, siis ajab lihtsalt nii närvi, et vastus tuleb õel.

Jep.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks Te olete õelust täis?