Esileht Kodunurk Miks te oma kodusid ei kindlusta ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Miks te oma kodusid ei kindlusta ?

Postitas:
Kägu

Peaaegu iga kuu kirjutavad Eesti ajalehed et jälle põles noore pere kodu maani maha.Ja kindlustust ei olnud…Ma ei saa aru,miks te oma ilusaid kodusid ei kindlusta? Kas tõesti ei ole iga kuu maksta seda 10-12 eurot kindlustusele? Või tegemist on ikkagi elule alla jäänud inimestega kes elavad ainult abirahadest ja 12 euri on nädala söögiraha hoopis?

+34
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka seda lõpuni ei mõista. Kodukindlustus ei hõlma ju ainult maja täieliku hävimist. Olen soetanud ka uue ahju, tv (äike) ja naabril teinud remondi (veeavarii) kodukindlustuse juhtumite kaudu. Ise nende eest maksta tervikuna oleks palju kulukam. Aga kahjuks ei ole kodukindlustus alati nii odav. Maja koos kõrvalhoonetega minul on 52 eur kuu. Aga ka see summa minu silmis õigustab.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodu on kindlustatud.

Ära krt pöördu kõikide inimeste poole nagu ei oleks kellegi kodu peale sinu oma kindlustatud.

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka seda lõpuni ei mõista. Kodukindlustus ei hõlma ju ainult maja täieliku hävimist. Olen soetanud ka uue ahju, tv (äike) ja naabril teinud remondi (veeavarii) kodukindlustuse juhtumite kaudu. Ise nende eest maksta tervikuna oleks palju kulukam. Aga kahjuks ei ole kodukindlustus alati nii odav. Maja koos kõrvalhoonetega minul on 52 eur kuu. Aga ka see summa minu silmis õigustab.

Miks sa pead kõrvalhooneid kindlustama? Mina küll ei kindlustanud. No las põleb garaazh ja saun maha,kah asi. Peaasi et maja on kindlustatud. Ainult maja kindlustus on odavam ikka.

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei mõista seda miks ei kindlustata. Kodu laenuga ostes on see kohustuslik. Äkki ehitusjärgus või renoveeritavale hoonele ei saagi kindlustust teha. Minul on maja koos sauna ja koduse varaga mingis ulatuses kindlustatud. Aastamakse on vist 180€. Ma üldiselt maksan kohe terve aasta kindlustuse korraga ära. Kui sissetulek seda ei võimaldaks, siis võibolla tasuks kuu kaupa.

Sama asi on tegelikult autodega. Osetakse kallis auto, aga kaskoga koonerdatakse. Ei mõista.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaaegu iga kuu kirjutavad Eesti ajalehed et jälle põles noore pere kodu maani maha.Ja kindlustust ei olnud…Ma ei saa aru,miks te oma ilusaid kodusid ei kindlusta? Kas tõesti ei ole iga kuu maksta seda 10-12 eurot kindlustusele? Või tegemist on ikkagi elule alla jäänud inimestega kes elavad ainult abirahadest ja 12 euri on nädala söögiraha hoopis?

Minu elamise kindlustussumma tuli 40 euro kanti.  No nii vaadates tundub nagu palju, samas kui midagi juhtub, siis on summa ikka oluliselt suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ehitusjärgus või renoveeritavale hoonele ei saagi kindlustust teha

Saab küll ehitusjärgus maja kindlustada, meil oli nõue, et karp kinni st uksed ja aknad ees. Ilmselt oleks saanud ka varem kindlustada, aga siis ainult teatud riskide suhtes ainult ja kindlustusmakse oleks ka tõenäoliselt tunduvalt kallim tulnud. Laenu pole võtnud, aga kui mitme aasta töö häviks mingil põhjusel, siis oleks kindlustusest vast veidi abi olukorra taastamisel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ehitusjärgus või renoveeritavale hoonele ei saagi kindlustust teha.

Saab küll. Ma tegin ehituskindlustuse uuele majale hetkel, kui vundament valmimas oli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ka põhjus, miks ma ei anneta raha kui jälle kellegi maja maha põleb ning headelt inimestelt abi ja ülekandeid palutakse. Kui inimene ise enda kaitsmiseks ja kindlustamiseks pole suvatsenud midagi ette võtta siis ei näe vajadust neid ka omalt poolt aidata.

+32
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kindlustasin kohe, kui maja ostsin – sees veel ei elanud, aga renoveerimise ajal küll juba kindlustus kehtis. Mingi hästi lihtne variant oli – peamiselt majakarp ise, sisustust ju veel üldse ei olnud. Kindlustasin ka kõrvalhooned – kui need peaksid hävinema, siis garaaž ja saun oleks ikka vaja taastada (nt pumbamaja ja aiakuur ei ole eriti olulised). Maksan iga kuu väikese summa, seni pole juhtumeid õnneks olnudki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kindlustus midagi ka välja maksaks, peab päris palju tingimusi täidetud olema, mis tegelikult sageli ei ole täidetud. Ma tahtsin kunagi oma suvilat kindlustada, siis hakati mulle rääkima, et maksta ju võid, aga sul tegelikult elektrijuhtmed ei vasta nõuetele, katus, küttesüsteem jne, jne, aga minul polnud raha neid kõiki korda teha. Eks siis jäingi lootma hea õnne peale, õnneks ka ei juhtunud midagi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära krt pöördu kõikide inimeste poole nagu ei oleks kellegi kodu peale sinu oma kindlustatud.

Miks siis vastad kui sinul kindlustatud??

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära krt pöördu kõikide inimeste poole nagu ei oleks kellegi kodu peale sinu oma kindlustatud.

Miks siis vastad kui sinul kindlustatud??

Siin ongi vastanud ainult  need, kel kindlustus olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ongi vastanud ainult  need, kel kindlustus olemas.

Sest neil, kel seda ei ole, ei olegi midagi vastata. Paarkümmend eurot kindlustuse eest kuus peetakse paljuks maksta, samas mõttetu nänni peale kulutatakse see küll. Kui on häda majas, siis on “armas eesti rahvas, aidake!”

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näen seoses tööga palju töötasu arest akte, aga ei ole kordagi näinud, et kindlustused nendel nõudjad oleksid. Huvitav, kas kõik mittekindlustatud korterid jõuavad naabrite kindlustatud korteritele tekitatud tule/vee kahjud lõdvalt ära maksta või? Või ongi kindlustamata kortereid nii palju, et ei teki probleemi? Igaüks vaatab ise kuidas remonditud saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodu on kindlustatud, juba ammu. Aga 10-12 euro eest küll majale kindlustust ei saa. Mul on taastamisväärtuse peale kindlustatud.

Abikaasa on veendunud, et see on mõttetu kulu, sest kui midagi juhtub, siis kindlustus leiab 100 põhjust mittemaksmiseks. Mina siiski arvan ja loodan, et see nii ei ole ja maksan kindlustust edasi.
Aga kuidas siis tegelikult on? Kui pätt sisse murrab ja/või maja põlema paneb, kas siis saab hüvitist, kui näiteks hiljem selgub, et üks valgustijuhe oli pärit aastast 1970? Või oli viimasest paberitega korstnapühkija külastusest möödas napilt üle 5 aasta? (aga vahepeal on korstent loomulikult ise pühitud ja tulekahju tekkis süütamisest)
Või kui tromb pool katust minema viib, kas siis saab hüvitist, kui selgub, et korstna kõrgus ei ole üle harja mitte 80 cm vaid ainult 70? Või kas üldse 40 aastat vana eterniitkatus vastab nõuetele?
Enda teada on meil korralikult ja nõuetekohaselt renoveeritud ning hooldatud maja, aga abikaasa on veendunud, et küllap midagi nõuetele mittevastavat hoolikal otsimisel ikka leiab ja siis on kindlustusel mugav öelda, et ise süüdi, kuigi kahju tekkimise põhjus on selgelt mujal.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis tegelikult on?

Makstakse hüvitist ikka, aga mitte kogu kahjusumma ulatuses, mingi osa vastutusest on omavastutus.

Meil majal põles trepikoda, mingi elektrijuhtmete probleem. Kindlustus maksis suure osa remondist kinni, osa pidi KÜ ise maksma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis tegelikult on? Kui pätt sisse murrab ja/või maja põlema paneb, kas siis saab hüvitist, kui näiteks hiljem selgub, et üks valgustijuhe oli pärit aastast 1970? Või oli viimasest paberitega korstnapühkija külastusest möödas napilt üle 5 aasta? (aga vahepeal on korstent loomulikult ise pühitud ja tulekahju tekkis süütamisest)

Mina arvan, et kui kindlustused kogu aeg väljamaksetega hu..aks, ei kindlustaks juba ammu mitte keegi mitte midagi. Negatiivne kogemus levib palju kiiremini kui positiivne ja kindlustusfirmadel on konkurents tihe. Nii et küllap nad ikka maksavad. Samas, miks te ei ole 5 aasta jooksul suutnud korstnapühkijat tellida? See on ju puhas oma lohakus ja ükskõiksus, eriti, kui on oht, et kindlustus võib sel puhul keelduda maksmast. Ma ei mõista seda.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis tegelikult on? Kui pätt sisse murrab ja/või maja põlema paneb, kas siis saab hüvitist, kui näiteks hiljem selgub, et üks valgustijuhe oli pärit aastast 1970? Või oli viimasest paberitega korstnapühkija külastusest möödas napilt üle 5 aasta? (aga vahepeal on korstent loomulikult ise pühitud ja tulekahju tekkis süütamisest)

Mina arvan, et kui kindlustused kogu aeg väljamaksetega hu..aks, ei kindlustaks juba ammu mitte keegi mitte midagi. Negatiivne kogemus levib palju kiiremini kui positiivne ja kindlustusfirmadel on konkurents tihe. Nii et küllap nad ikka maksavad. Samas, miks te ei ole 5 aasta jooksul suutnud korstnapühkijat tellida? See on ju puhas oma lohakus ja ükskõiksus, eriti, kui on oht, et kindlustus võib sel puhul keelduda maksmast. Ma ei mõista seda.

No päris nii ikka pole, et tormiga lendab katus pealt ja kindlustus ei maksa välja, sest korstnapühkijat pole tellitud.
Seal on ilmselt mingid X tellimused, aga ütleme kui maja on õhk-vesi küttel ja saunas on korsten, kuid saun vana ja keegi ei kasuta siis ilmselt pole ka vaja iga aja tagant kortsnapühkijat tellida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, miks te ei ole 5 aasta jooksul suutnud korstnapühkijat tellida? See on ju puhas oma lohakus ja ükskõiksus, eriti, kui on oht, et kindlustus võib sel puhul keelduda maksmast. Ma ei mõista seda.

Arvad, et igas Kapakohilas on neid väga võtta?

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või oli viimasest paberitega korstnapühkija külastusest möödas napilt üle 5 aasta? (aga vahepeal on korstent loomulikult ise pühitud)

Samas, miks te ei ole 5 aasta jooksul suutnud korstnapühkijat tellida? See on ju puhas oma lohakus ja ükskõiksus, eriti, kui on oht, et kindlustus võib sel puhul keelduda maksmast. Ma ei mõista seda.

On ju kirjas, et vahepeal puhastatakse ka. Korstnapühkija peab käima iga viie aasta möödudes. Pakuti oletuslik olukord: 5 aastat sai täis eile, korstnapühkija saab tulla homme, aga tuli puhkes täna. Korstna kohta, mida vahepeal puhastati, puudub paber, mis selle korrasolekut tõendaks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korstna kohta, mida vahepeal puhastati, puudub paber, mis selle korrasolekut tõendaks.

Maja on aastakümneid kindlustatud, kujutan ette et tegelikult olen aastakümnete jooksul selle maja juba teist korda väljamaksnud.  Isega vanal sovetiajal oli maja kindlustatud.

Aga üldiselt kehtib see, et ilma paberita oled sa tegelikult tühi koht.  A mis siis saab kui maja koos paberiga ära põles, siis hakkan korstnapühkijat otsima kõigepealt et ta tõendaks et käis?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üldiselt kehtib see, et ilma paberita oled sa tegelikult tühi koht.  A mis siis saab kui maja koos paberiga ära põles, siis hakkan korstnapühkijat otsima kõigepealt et ta tõendaks et käis?

Kindlustus saadab kohapeale eksperdid, kes üldsegi teevad selgeks millest tuli alguse sai. Kas elektri(juhtmete)põleng, kodumasin, äike, süütamine, ununes pott pliidile, tulekolle vigane vmt. Korstnapühkija tegevust peab ikka ilmselt vaid sellisel juhul tõestama kui probleem tekkis küttekolde põhjusel tekkinud põlengu tagajärjel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üldiselt kehtib see, et ilma paberita oled sa tegelikult tühi koht.

mis paberite jutt.

tänapäeval jääb enamasti igast tööst maha ka elektrooniline jälg, korsnapühkijal on oma tehtud töödest ülevaade. Kui sa tead, et ta käis, aga sul ei ole selle kohta paberikandjal tõendit, siis ehk on see olemas kortnapühkijal endal. ka vanasti paberi ajal tehti neid tõendeid mitu tükki, üks tellijale, teine teenuse osutajale.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba mitu aastat ei saa keegi mingit paberit – korstnapühkija sisestab andmed digiregistrisse ja kui see on tehtud, saad sellest portaalist vastava meili, et akt on olemas. Enne seda süsteemi skännisin paberi ja saatsin enda meilile, ükskõik kust oleks ligi pääsenud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on korterid kindlustatud ja kahel korral on taastamisel kindlustuse abi vaja läinud. Oma kodus lekkis mingi seinasisene toru ja rikkus toa lae ja seina, see tehti korda ning väljarenditav korter uputas oma põranda ja naabri korteri – ka tehti korda nii naabri kui ka minu korter.

Vennal maamaja põles – kindlustus maksis uuesti ülesehituse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju kirjas, et vahepeal puhastatakse ka. Korstnapühkija peab käima iga viie aasta möödudes. Pakuti oletuslik olukord: 5 aastat sai täis eile, korstnapühkija saab tulla homme, aga tuli puhkes täna. Korstna kohta, mida vahepeal puhastati, puudub paber, mis selle korrasolekut tõendaks.

No juudas, ei pea ju ootama, kui täpselt 5 aastat täis kukub, korstnapühkija võib ja peakski kutsuma juba varem. Kas siis kuu või koguni aasta varem. Ei ole see korstnapühkija tasu nii suur, et seda korra mitme aasta jooksul maksta ei jõua!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, miks te ei ole 5 aasta jooksul suutnud korstnapühkijat tellida? See on ju puhas oma lohakus ja ükskõiksus, eriti, kui on oht, et kindlustus võib sel puhul keelduda maksmast. Ma ei mõista seda.

Mis siin mõista on? 5 aastat on pikk aeg, ma ei aja pidevalt näpuga järge, millal täpselt täis saab ja ega siia igaüks ei tulegi. Järjekorrad on üsna pikad. Vabalt võib juhtuda, et mitmete asjaolude kokkulangemisel tuleb kahe korstnapühkija külastuse vahe näiteks 5 aastat ja 1 kuu.  Korsten ja küttekehade lõõrid on loomulikult iga-aastaselt pühitud. Vahepeal oleme tegelikult sagedaminigi paberitega pühkija tellinud, aga viimati käis mingi sell, kes jutustas mitu tundi, pühkis 2 tundi, raha võttis 4 tunni eest ja osa tööst jättis lõpuks ikka tegemata. Ilmselgelt sealt rohkem ei telli, aga see jälle kitsendab valikut.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me tellime korstnapühkija igal aastal. Algul puhastasime mitu aastat ise, aga me mõlemad mehega kardame jubedalt kõrgust ja ei ole ka kindlad, kas saame ikka kõik pliidi ja soojamüüri lõõrid hästi puhtaks, samuti peab meie ahju põhja vahel lahti võtma ning kuskilt ahju seest lõõridesse minema – no ei taha seda ise teha. Igal aastal saadan mai lõpus korstapühkijale kirja, et ootame ja tema siis vastab, millal tulla saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin mõista on? 5 aastat on pikk aeg, ma ei aja pidevalt näpuga järge, millal täpselt täis saab ja ega siia igaüks ei tulegi. Järjekorrad on üsna pikad. Vabalt võib juhtuda, et mitmete asjaolude kokkulangemisel tuleb kahe korstnapühkija külastuse vahe näiteks 5 aastat ja 1 kuu.  Korsten ja küttekehade lõõrid on loomulikult iga-aastaselt pühitud. Vahepeal oleme tegelikult sagedaminigi paberitega pühkija tellinud, aga viimati käis mingi sell, kes jutustas mitu tundi, pühkis 2 tundi, raha võttis 4 tunni eest ja osa tööst jättis lõpuks ikka tegemata. Ilmselgelt sealt rohkem ei telli, aga see jälle kitsendab valikut.

Nii lapsikute vabanduste korral pole ime, kui kindlustus ei maksa.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Miks te oma kodusid ei kindlusta ?