Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks te seda ei kommenteeri?

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Miks te seda ei kommenteeri?

Postitas:

Ainuke asi, mida tahan selgeks teha (eriti nendele, kes leiavad, et elatismiinimum on ülekohtuselt suur)

Minumeelest sa just üritad seda selgeks teha, et elatusmiinimum on ülekohtuselt suur.

Ahah. Nojah. Usu või ära usu, aga mina olen rahul.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.11 16:33; 10.11 22:48; 10.11 22:58; 11.11 09:17; 11.11 09:25; 11.11 13:34; 11.11 21:30; 12.11 13:01; 12.11 15:17; 12.11 15:25; 13.11 11:55; 21.11 16:31; 22.11 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ustab igal juhul. Kasvatab last, hoolitseb tema eest, toidab ja katab, istub haigluslehel lapsega. Loomulikult on see vanem rohkem tropp, kes midagi lapse heaks ei panusta

Oota aga miks mina tropp olen? Mina toetan oma kahte last vabatahtlikult. Kõik aastad maksnud miinimumi ja ostnud asju lisaks. Kaks aastat tagasi tahtis mind kohtusse anda, aga ei võetud menetlusse, kuna ma olen iga kuu hiljemalt 12. päevaks raha üle kandnud. Vastavalt meie kokkuleppele.

Eks ütleb ikkagi, et olen tropp. Huvitav, mis saab kui uue seaduse järgi hakkan 230€ elatist maksma kahe lapse kohta…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti elatise määramisel arvestatakse lastetoetus sisse ja siis selle võrra määratakse väiksem elatis? Ma ei hakanud selle kirjutajat tsiteerima, aga tema ütles nii? Mu sugulasele määrati hiljuti kohtu korras elatise maksmise kohustus ja see oli 292.- kuus. Kuidas see lastetoetus siis sinna juurde arvestatakse või tähendab maha? Lapse ema, kes seda nüüdseks iga kuu saab, on kolm last ja saab ka paljulapselise toetust 500, pluss siis kolme lapse eraldi lasteraha. kaks last olid tal eelmise mehega. ?

Lastetoetust ei arvestata elatise sisse, eelnev kommentaator levitab valeinfot.

Kohus vähendab elatis peretoetuste arvel, kui pool seada taotleb,  kuna lapse vajadused on kaetud osaliselt peretoetustega. Varem seda eriti ei arvestatud, kui see summa oli 19 eurot, nüüd kus ta on juba 60 eurot lapse kohta siis küll.

Kohus saab asjaolu, et osa lapse vajadustest võib olla kaetud peretoetustega, arvesse võtta üksnes juhul, kui menetlusosaline sellele tugineb (vt Riigikohtu 9. juuni 2017. a otsus tsiviilasjas nr 3-2-1-35-17, p 28.2).

Samuti võib koha võtta arvesse seda, et last kasvatav vanem saab tulumaksu tagastust,  aga sellele peab kostja ise viitama.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.11 20:01; 11.11 21:12; 13.11 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti elatise määramisel arvestatakse lastetoetus sisse ja siis selle võrra määratakse väiksem elatis? Ma ei hakanud selle kirjutajat tsiteerima, aga tema ütles nii? Mu sugulasele määrati hiljuti kohtu korras elatise maksmise kohustus ja see oli 292.- kuus. Kuidas see lastetoetus siis sinna juurde arvestatakse või tähendab maha? Lapse ema, kes seda nüüdseks iga kuu saab, on kolm last ja saab ka paljulapselise toetust 500, pluss siis kolme lapse eraldi lasteraha. kaks last olid tal eelmise mehega. ?

Lastetoetust ei arvestata elatise sisse, eelnev kommentaator levitab valeinfot.

Kohus vähendab elatis peretoetuste arvel, kui pool seada taotleb, kuna lapse vajadused on kaetud osaliselt peretoetustega. Varem seda eriti ei arvestatud, kui see summa oli 19 eurot, nüüd kus ta on juba 60 eurot lapse kohta siis küll.

Kohus saab asjaolu, et osa lapse vajadustest võib olla kaetud peretoetustega, arvesse võtta üksnes juhul, kui menetlusosaline sellele tugineb (vt Riigikohtu 9. juuni 2017. a otsus tsiviilasjas nr 3-2-1-35-17, p 28.2).

Samuti võib koha võtta arvesse seda, et last kasvatav vanem saab tulumaksu tagastust, aga sellele peab kostja ise viitama.

Kui väga pilli lõhki ajada, siis saab kindlasti ka koolituskulu tulumaksutagastust avestada, nt lasteaiatasult, trennidelt, muusikakool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned vist ei saa aru, et tegemist on elatise miinimumiga. Kui lapsel on kallis hobi/tehnika/riided/reisid, võib kohustatud pool alati rohkem maksta. See on ikkagi kokkuleppe küsimus. Riik paneb paika miinumimi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühidalt – vanemad peavad panustama võrdselt või olulise varalise seisundi erinevuse puhul proportsionaalselt aga kumbki mitte vähem kui pool alampalka, kui ei ole just kohtult selleks spetsiaalselt luba küsinud ja saanud.

V

Lühidalt – minult peab siis ikkagi lapsed ära võtma, kuna ma ei panusta omalt poolt vähemalt poolt alampalka * 3?

kuule, lõpeta oma jauramine ükskord, räägi sellest ka, et kolme lapsega saad 520.- laksti iga kuu kontole suurpere toetusena. See 45.- ei kõla selles kontekstis pisarakiskujana tõesti.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned vist ei saa aru, et tegemist on elatise miinimumiga. Kui lapsel on kallis hobi/tehnika/riided/reisid, võib kohustatud pool alati rohkem maksta. See on ikkagi kokkuleppe küsimus. Riik paneb paika miinumimi.

Küsimus on pigem selles, et väga paljud elatise saajad ei tea mida tähendab “miinimum”. Nüüd kui seadus muutub hakkavad nad saama arvatavasti “keskmist” aga kummalisel kombel on see väiksem kui varasem “miinimum”. See tekitab mõistetest arusaamisel veel suuremat segadust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühidalt – vanemad peavad panustama võrdselt või olulise varalise seisundi erinevuse puhul proportsionaalselt aga kumbki mitte vähem kui pool alampalka, kui ei ole just kohtult selleks spetsiaalselt luba küsinud ja saanud.

V

Lühidalt – minult peab siis ikkagi lapsed ära võtma, kuna ma ei panusta omalt poolt vähemalt poolt alampalka * 3?

kuule, lõpeta oma jauramine ükskord, räägi sellest ka, et kolme lapsega saad 520.- laksti iga kuu kontole suurpere toetusena. See 45.- ei kõla selles kontekstis pisarakiskujana tõesti.

Mis jauramine ja pisarakiskumine? Seega võin siis selle 520.- laksti endapoolsesse panusesse kirjutada, jah?
Jutt käib ju sellest, et siinsete perekoolikate arvates peavad mõlemad lapsevanemad rahaliselt sendipealt võrdselt laste kasvatamisse panustama. Igale lapsele olevat ette nähtud 292€ isa poolt (isa palgast) + 292€ ema poolt (ema palgast) + 60€ lastetoetust ja et kuidas ühegi lapse peale sellist “tohutut” summat reaalselt ei kulu. Ei kulugi, sest ema enda palgast ei pea täpselt sama summat välja käima.  Seega ei jää mul peale laste kulude katmist ainult 45€ igakuisteks kulutusteks, vaid märksa rohkem. Ei mingit draamat ega pisaraid!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.11 16:33; 10.11 22:48; 10.11 22:58; 11.11 09:17; 11.11 09:25; 11.11 13:34; 11.11 21:30; 12.11 13:01; 12.11 15:17; 12.11 15:25; 13.11 11:55; 21.11 16:31; 22.11 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti elatise määramisel arvestatakse lastetoetus sisse ja siis selle võrra määratakse väiksem elatis? Ma ei hakanud selle kirjutajat tsiteerima, aga tema ütles nii? Mu sugulasele määrati hiljuti kohtu korras elatise maksmise kohustus ja see oli 292.- kuus. Kuidas see lastetoetus siis sinna juurde arvestatakse või tähendab maha? Lapse ema, kes seda nüüdseks iga kuu saab, on kolm last ja saab ka paljulapselise toetust 500, pluss siis kolme lapse eraldi lasteraha. kaks last olid tal eelmise mehega. ?

Lastetoetust ei arvestata elatise sisse, eelnev kommentaator levitab valeinfot.

ise levitad valeinfot, arvestatakse küll riiklikku toetust, kui kostja sellele kohtu tähelepanu juhib ja palub selle võrra elatist vähendada. kohus omal algatusel ei hakka midagi vähendama, kui kostja seda ei taotle.

eelmine kägu, las sugulane esitab kohtule elatise vähendamise hagi (see on tasuta) ning taotleb lapsetoetuse võrra elatise vähendamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 19:59; 22.11 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga elatis ongi liiga suur – idee järgi peaks minu laps kulutama kuus 644 eurot, no ei kulu. See oktoobrikuu oli vesi, küte, elekter kokku alla 100 euro (elame 4-kesi oma majas), söök max 200 eurot kuus, riideid ei ostnud (mõni paar sokke), maksin ära kooliraha 30 eurot, sai taskuraha ka 30 eurot + trenn 30 eurot. Kokku natuke üle 300 euro.

Aga kes need lapsed siis on või kus nadelavad, kellel on ka riided, reisid, jalgrattad, rulad, rullikad, jalatsid, prillid, teatrid ja eksursad klassiga, sõbra sõnnipäev või bowlingus või ujumas köimine vahel, kes käivad vanematega väljas söömas, jne jne? Kui sa annad üleüldise hinnangu, et söök ja sokid ? Loogiline, et siuis selliste laste vanematel on ka vaid samad kulud, ega neilgi rohekm ei sa aolla?

Ole hea, redigeeri oma tekst enne postitamist üle. Jube lohakus on!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 07:26; 22.11 08:09; 23.11 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei kuulu mina sellesse generatsiooni, kelle arvates naine võib sünnitada ainult nii palju lapsi kui ise jõuab üles kasvatada.  Lastel on ju kaks lapsevanemat, kellel on võrdsed õigused ja kohustused.

Siin ei ole generatsioonidega midagi tegemist, see on puhas kaine mõistus ja talupojatarkus. Olen 29, mul on 2 last ja see on lagi, mida suudan üksi vajadusel kanda ja vastutada. Tahaks jah veel ühte-kahte last, aga annan endale aru, et rohkematega jääksin hätta. Ja ma ei mõtle siinkohal ainult lahkuminekut – kurb teadaanne sulle, et vahel võib kuri saatus su kaaslase igaveseks viia ja siis ei ole kellegi peale targutada või näpuga näidata, et “aga lapsel on ju kaks vanemat võrdsete kohustustega!”. Toitjakaotuspensioni suurus sõltub aga pensionistaažist, see omakorda tööstaažist, mis eriti noore inimese puhul ei saa olla kuigi suur. Igal juhul on lesestunud vanemal sissetulek kahanenud ja lapse/laste eest hoolitsemine raskendatud. Just sellisteks puhkudeks kulub eelnev kalkuleerimine väga ära, mitte lüüa käed puusa ja teatada, et aga too teine vanem peab ka panustama. “Tavalise” lahutuse korral peabki, kui surm sekkub, kellelt sa siis nõuad?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 07:26; 22.11 08:09; 23.11 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei kuulu mina sellesse generatsiooni, kelle arvates naine võib sünnitada ainult nii palju lapsi kui ise jõuab üles kasvatada. Lastel on ju kaks lapsevanemat, kellel on võrdsed õigused ja kohustused.

Siin ei ole generatsioonidega midagi tegemist, see on puhas kaine mõistus ja talupojatarkus. Olen 29, mul on 2 last ja see on lagi, mida suudan üksi vajadusel kanda ja vastutada. Tahaks jah veel ühte-kahte last, aga annan endale aru, et rohkematega jääksin hätta. Ja ma ei mõtle siinkohal ainult lahkuminekut – kurb teadaanne sulle, et vahel võib kuri saatus su kaaslase igaveseks viia ja siis ei ole kellegi peale targutada või näpuga näidata, et “aga lapsel on ju kaks vanemat võrdsete kohustustega!”. Toitjakaotuspensioni suurus sõltub aga pensionistaažist, see omakorda tööstaažist, mis eriti noore inimese puhul ei saa olla kuigi suur. Igal juhul on lesestunud vanemal sissetulek kahanenud ja lapse/laste eest hoolitsemine raskendatud. Just sellisteks puhkudeks kulub eelnev kalkuleerimine väga ära, mitte lüüa käed puusa ja teatada, et aga too teine vanem peab ka panustama. “Tavalise” lahutuse korral peabki, kui surm sekkub, kellelt sa siis nõuad?

Kui kainelt mõtlema hakata ja kõikide mustade stsenaariumitega arvestada, ei sünnitataks ühtegi last.

Kurja saatuse kaitseks on nii minul kui laste isal sõlmitud elukindlustus, mis tagab lastele inimväärse elu ka emma-kumma kaotuse puhuks.

Mis kalkuleerimisse puutub, siis meie selles vanuses (29.a) alles planeerisime enda lapsi. Seega oli mõlemal vanemal laste sünni ajaks ka toitjakaotuspensioni jaoks vajalik tööstaaž ammu olemas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.11 16:33; 10.11 22:48; 10.11 22:58; 11.11 09:17; 11.11 09:25; 11.11 13:34; 11.11 21:30; 12.11 13:01; 12.11 15:17; 12.11 15:25; 13.11 11:55; 21.11 16:31; 22.11 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei kuulu mina sellesse generatsiooni, kelle arvates naine võib sünnitada ainult nii palju lapsi kui ise jõuab üles kasvatada. Lastel on ju kaks lapsevanemat, kellel on võrdsed õigused ja kohustused.

Siin ei ole generatsioonidega midagi tegemist, see on puhas kaine mõistus ja talupojatarkus. Olen 29, mul on 2 last ja see on lagi, mida suudan üksi vajadusel kanda ja vastutada. Tahaks jah veel ühte-kahte last, aga annan endale aru, et rohkematega jääksin hätta. Ja ma ei mõtle siinkohal ainult lahkuminekut – kurb teadaanne sulle, et vahel võib kuri saatus su kaaslase igaveseks viia ja siis ei ole kellegi peale targutada või näpuga näidata, et “aga lapsel on ju kaks vanemat võrdsete kohustustega!”. Toitjakaotuspensioni suurus sõltub aga pensionistaažist, see omakorda tööstaažist, mis eriti noore inimese puhul ei saa olla kuigi suur. Igal juhul on lesestunud vanemal sissetulek kahanenud ja lapse/laste eest hoolitsemine raskendatud. Just sellisteks puhkudeks kulub eelnev kalkuleerimine väga ära, mitte lüüa käed puusa ja teatada, et aga too teine vanem peab ka panustama. “Tavalise” lahutuse korral peabki, kui surm sekkub, kellelt sa siis nõuad?

Kui kainelt mõtlema hakata ja kõikide mustade stsenaariumitega arvestada, ei sünnitataks ühtegi last.

Kurja saatuse kaitseks on nii minul kui laste isal sõlmitud elukindlustus, mis tagab lastele inimväärse elu ka emma-kumma kaotuse puhuks.

Mis kalkuleerimisse puutub, siis meie selles vanuses (29.a) alles planeerisime enda lapsi. Seega oli mõlemal vanemal laste sünni ajaks ka toitjakaotuspensioni jaoks vajalik tööstaaž ammu olemas.

No tubli-tubli! Mina, näe, olen lapsed teinud ja saanud, lutitamuse ja potitamise aeg on möödas, nüüd saan tasapisi aega endalegi juba. See nüüd selleks.
Kasulik pool on noore ja tervena sellega tegeleda, töötada ja õppidagi jõuab noorena rohkem. Tööstaaž tiksub niikuinii, ega iga päev surmale muidugi ei mõtle.
Sina ei saaks üksi ühegi lapsega hakkama ( Kui kainelt mõtlema hakata ja kõikide mustade stsenaariumitega arvestada, ei sünnitataks ühtegi last ) mina olen arvestanud, et kuni kahega mina saan. Seda, et teine pool võib ükskõik mis hetkel su kõrvalt kaduda, ei maksa alahinnata (kohe meenus Saaremaa kole liiklusõnnetus, samuti Lihula tragöödia). Oled sinagi ju oma elukindlustustega selleks ettevalmistusi teinud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 07:26; 22.11 08:09; 23.11 09:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks te seda ei kommenteeri?