Esileht Pereelu ja suhted Miks te võtate beebisid reisile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Miks te võtate beebisid reisile?

Postitas:

Ei hakka üldse kedagi kritiseerima, vaid lihtsalt tahan vastust.
Ma saan aru, kui minnakse kuhugi sooja kohta, ollakse nädal järjest ühes kõigi mugavustega hotellis ja on piisavalt inimesi, kes last vaatavad.
Aga MIKS minnakse nt Rootsi-kruiisile imikuga? Mul käis sõbrants lausa talvekuul oma pooleaastasega. Temalt ei julge küsida, miks, sest ta on väga solvuv. Puhkus? Kelle jaoks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 12:02; 29.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rootsi kruiisist ma ka aru ei saa. Ilmselt vajavad tuulutust ja tissidendid tuleb lihtsalt kaasa võtta või pole neid kellegi hoolde jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rootsi kruiisist ma ka aru ei saa. Ilmselt vajavad tuulutust ja tissidendid tuleb lihtsalt kaasa võtta või pole neid kellegi hoolde jätta.[/tsitaat]
No seda pakuks ma isegi. Aga mis tuulutamine on ometi imikuga külmas tuulises suurlinnas kolamine, kuskil kajutinurgas tissi andmine ja kaubanduskeskuse peldikus mähkmevahetus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 12:02; 29.03 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rootsi kruiisist ma ka aru ei saa. Ilmselt vajavad tuulutust ja tissidendid tuleb lihtsalt kaasa võtta või pole neid kellegi hoolde jätta.[/tsitaat]

\”Tissidendid\”-muhahaaa!!! Aga üldiselt jah, on see Rootsi kruiis lihtsaim võimalus kuhugi välja saada. Mõnel emal kammib kodune elu ikka väga ära, tohutu rutiin päevast-päeva üks ja seesama ja \”tissitendist\” saab ju maksimaalselt 2-3 tundi eemal olla. Siis on ilmselt ajutised ebamugavused seda väärt, et paar päeva on midagigi teistmoodi. Ma ise tundsin pärast kuid lapsega kodusolemist, et ka lühike ilma lapseta tiir Tallinna kesklinnas oli täitsa seikluslik ja värskendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin esimese lapsega suht palju niisama end tuulutamas ja kavatsen ka teisega sama teha. Miks siis väikelapsega koos ei võiks puhata? Oleneb palju lapsest ja emast muidugi aga mulle küll meeldis. Kui ma ainult kodus peaks istuma, sõidaks küll katus suht ruttu ära ja samas ei saa ju pisikese tissilapse kõrvalt üksi ka ära olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osad tahavad lihtsalt mingit tuulutust, vaheldust, aga samas lastest ka ei taha eemal olla. Siis võetaksegi lapsed kaasa olenemata lapse vanusest või sekeldusestest, mis kaasnevad.
Olen tähelepannud, et inimesed on väga erinevad selles, kuidas suhtuvad lastega tegelemisse. Mõnel käib lapse vajaduste rahuldamine reisil (ebamugavates olukordades) mängleva kergusega, mõne jaoks on see ärritav ja stressi tekitav jändamine. Kuidas keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanem käib beebiga reisimas, siis on ta süüdi, et veab last mööda ilma ringi, külmetab ja stressib teda ning segab teisi, normaalseid inimesi.
Kui vanem istub beebiga kodus, siis on ta üks nõme kodukana, kes elab oma väikses maailmas, ei tea maailmast midagi ja lapsele ka mitte midagi arendavat ei paku…

Teeme nüüd nii, et igaüks ise otsustab, kuskohas tema beebi on, reisil, kodus või vanaema juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:15; 30.03 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega talvel Eestis parem ilm pole, Stockholmi tänavad on aga 100x paremad vankriga jalutamiseks kui Tallinna tänavad. Seega lihtsalt väike ja lühike keskkonnavaheldus, ka see võib puhkus olla. Kelle jaoks võrdub Rootsi kruiis vaid laevas diskotamise ja Stockis poest-poodi shoppamises, siis tõesti imikuga seda jah teha ei saa, aga inimesed ju puhkavad erinevalt. Seega sinu küsimus on minu jaoks arusaamatu. Puhkus, kelle jaoks? Ikka enda jaoks, lapsel mul küll vahet pole, kas käru all veereb kodumaa või naaberriigi tee. Muidugi mehega kahekesi reisides on puhkus teistmoodi kui puhkus koos lastega, aga ma väärtustan ja naudin mõlemaid. Kui sina lastega puhkust ette ei kujuta, see ei tähenda, et keegi seda ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.03 13:16; 02.04 10:16; 02.04 10:42; 02.04 12:10; 02.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vanem käib beebiga reisimas, siis on ta süüdi, et veab last mööda ilma ringi, külmetab ja stressib teda ning segab teisi, normaalseid inimesi.
Kui vanem istub beebiga kodus, siis on ta üks nõme kodukana, kes elab oma väikses maailmas, ei tea maailmast midagi ja lapsele ka mitte midagi arendavat ei paku…

[/tsitaat]
Ja kui vanem läheb reisile ilma beebita, siis on ta hoolimatu rongaema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest beebil on jumala suva kus ta on, peaasi, et emme ja piimalõhn on seal lähedal. Emmed aga tahavad end liigutada, ilma näha jne. Mul tekib just küsimus, et miks mitte minna beebiga rootsi kruiisile, kui võõimalus selleks on? Mille poolest see nüüd siis ebamugavam ja tülikam on kui beebiga vanaemal külas käimine või Tallinna linnas ringi jalutamine? Ja muuseas sooja kohta just beebiga ei soovitaks minna, sest beebi termoregulatsioon on veel halb, ta ei suuda end maha jahutada ja seega soojal maal võib juhtuda, et ta tõepoolest piinleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:39; 29.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise küsimuse saab esitada vist küll ilma lasteta inimene. On neid, kes vajavad liikumist. Ja kui last ei taha jätta või pole kellegi juurde jätta, siis võtabki lapse kaasa. Lisaks on väike laps väga hea kaitse ka. Naljalt ei hakka emale-lapsele ükski mees ligiajama. Küll aga laevas jääb iga üksik naine silma kui objekt, kes kindlasti on ainult ühel eesmärgil laevale tulnud. Kui ta sai selle kruiisi soodsalt, ta käis ära. Ja nüüd sa edaspidi näed, kas ta läheb veel või sellist tegu enam ei korda.
Üks asi aga jääb mulle arusaamatuks. Miks sa pead teist nii enda omaks, et võtad endale õiguse teda hukka mõista ? Sellest võib ju arusaada, sina ei läheks, aga miks peaks kõik käituma nagu sina ? Maailmas on tuhandeid viise teha asju nii, et see poleks seadusega vastuolus ja kõik nad on õiged. Õiged kuna inimene nii on otsustanud. Austa oma sõpra. Isegi kui ta teeb tegusid, mida ise ei teeks. Ise oleksin väga uhke sellise sõbrantsi üle, kes võtab ja teostab midagi, mida mina ei julgeks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need inimesed on liiga noorelt lapse saanud. Küpsem inimene peab mõne aasta ilma kruuisita vastu küll. Ka väikeste vanemad peavad end tõesti mõnikord tuulutama, aga miks peab tite kaasa vedama? Naine mingu sõbranna või emaga, mees kantseldab titte. Pool aastat, kui imiku toiduks vaid rinnapiim, võiks lapsele \”ohverdada\” küll. Ka siis saab ju paari tunni kapua trennis või kohvikus käia.
Õudselt kahju on neist kurnatud tittedest laevadel ja lennukitel. Ei ole nii, et titt vajab ainult ema lähedust, tutvuge ometi arengupsühholoogia põhialustega! Imiku õrn närvisüsteem vajab rutiini, harjunud ümbrust, vaikust, hämarat valgust, väheseid inimesi enda ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 14:02; 29.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need inimesed on liiga noorelt lapse saanud. Küpsem inimene peab mõne aasta ilma kruuisita vastu küll. Ka väikeste vanemad peavad end tõesti mõnikord tuulutama, aga miks epab tite kaasa vedama? Naine mingu sõbranna või emaga, mees katsedab titte. Pool aastat, kui imiku toiduks vaid rinnapiim, võiks lapsele \”ohverdada\” küll. Ka siis saab ju paari tunni kapua trennis või kohvikus käia.
Õudselt kahju on neist kurnatud tittedest laevadel ja lennukitel. Ei ole nii, et titt vajab ainult ema lähedust, tutvuge ometi arengupsühholoogia põhialustega! Imiku õrn närvisüsteem vajab rutiini, harjunud ümbrust, vaikust, hämarat valgust, väheseid inimesi enda ümber.[/tsitaat]

Ma tõesti, ei tea kus sa psühholoogiat õppisid ja lisaks ka et psühholoogiateaduse metoodika tänapäeval on vägagi suures muutumises. Minul jälle kahju neist tittedest, kes kodus kurnatud ja tülpinud emme kõrval peavad õhtuseid gaase välja röökima. Lapsed on ka kodus vahel rahutud: gaasid, tahavad et neil asendit muudetaks, neil hakkab igav, tahavad et nende ümber midagi toimuks, miski muutuks. Kord aastas kusagil kruiisil käia, või kord nädalas koduseinte vahelt välja vanaemale külla minek ei tekita beebile küll mingeid arenguhäireid. Vaikus ja hämar ruum – arvad siis, et väikeste õdede-vendade olemasolu on beebile kohutavalt traumeeriv, sest vaikusest ei saa sel juhul juttugi olla. Minu beebi näiteks kahe väikese õe-venna juures on tunduvalt rahulikum, kui oli minu esimene laps kogu oma rahu ja vaikuse keskel. Olen 34 ja küpos küllalt aga ikka veel ei ole mul tahtmist aastaid lihtsalt nelja seina vahel istuda, ei usu, et ainult kodus istumine kasu toob lastele ega mulle. Ja ma räägin siin tõesti paarist korrast aastas, mitte igapäevasest kruiisitamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:39; 29.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vanem käib beebiga reisimas, siis on ta süüdi, et veab last mööda ilma ringi, külmetab ja stressib teda ning segab teisi, normaalseid inimesi.
Kui vanem istub beebiga kodus, siis on ta üks nõme kodukana, kes elab oma väikses maailmas, ei tea maailmast midagi ja lapsele ka mitte midagi arendavat ei paku…

Teeme nüüd nii, et igaüks ise otsustab, kuskohas tema beebi on, reisil, kodus või vanaema juures.
[/tsitaat]
ja kui vanem läheb reisile ilma beebita, jättes selle kellegi hoida, siis on ta rongavanem. teame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui vanem läheb reisile ilma beebita, jättes selle kellegi hoida, siis on ta rongavanem. teame.[/tsitaat]

Mis mõttes kellelegi? Laps jääb ju omaenda isaga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 14:02; 29.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui vanem läheb reisile ilma beebita, jättes selle kellegi hoida, siis on ta rongavanem. teame.[/tsitaat]

mitte vanem, aga EMA. Isad võivad vabalt end tuulutamas käia, ikka ju vaja; võivad kodus passida – kas pole hoolitsev issi ja võivad ka lapse kaasa võtta, nii nunnu ju. Emad on need, kes kõike ja igast asendist valesti teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele on väga lihtne. Praeguste lapsevanemate põlvkonnast üsna suur protsent ( mitte kõik)on enesekesksed. Nad ei tunne lapse arengulugu ja psühholoogiat. Neid pole kunagi päriselt armastatud ja nad ei oska ka ise seda, tihti on välja arenemata ka empaatia. Nad on liiga noored või liiga tuhmid, et aru saada lapse kasvatamisega seotud vastutusest.
Kogu see kompott on teaduslikult tõestatud. Eriti kibeda naeratusega räägivad nendest probleemidest inimesed, kes neid titakesi aasta- paasi pärast õpetavad- kasvatavad lasteaias, koolis ja suunavad igal aastaal aina suurema numbri lapsekesi psühooloogide ning eripedagoogide juurde käitumishäireid jms lehndama ja diagnoosima.
Põhjus jõuab ikka emme ja issi käitumise juurde välja.

Aga õnneks on ka neid, kes ei lähe ei üksi ega ka koos alla kolmeaastasega välisreisile.

Pikemalt ei viitsigi kirjutada, niikuinii tuleb rahe….. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oli beebieas palju lihtsam ringi reisida. Laps ei sebinud veel ringi, ei hoolinud ümbrusest ega muust kui vaid kõht täis ja püksid kuivad. Samuti magas palju. Hiljem, kui jalad alla sai – oli temaga oluliselt tüütum toimetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest oli beebieas palju lihtsam ringi reisida. Laps ei sebinud veel ringi, ei hoolinud ümbrusest ega muust kui vaid kõht täis ja püksid kuivad. Samuti magas palju. Hiljem, kui jalad alla sai – oli temaga oluliselt tüütum toimetada.[/tsitaat]
Täpselt, kuni 6-kuuse rinnapiimalapsega on reisimine lihtne. Laps ei taha kuhugi plehku panna ega ringi ronida ja söök on talle alati võtta. Kui püreedega mässamine pihta hakkab, siis on palju raskem. Ja 1-aastane, kes juba ise ringi tormab, sellisega on väga väsitav.
Aga teie, kes te lastega reisijaid kirute, miks te ise reisite? Miks te rahulikult kodus ei istu? Teil on vaja vaheldust? Lapsevanematel on ka muide vaheldust vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

mitte vanem, aga EMA. Isad võivad vabalt end tuulutamas käia, ikka ju vaja; võivad kodus passida – kas pole hoolitsev issi ja võivad ka lapse kaasa võtta, nii nunnu ju. Emad on need, kes kõike ja igast asendist valesti teevad.[/tsitaat]
Ma püüan lastest rääkides enamasti soomääratlustest hoiduda. 😛
Aga jah. See, kes on peamine lapsevanem, see on alati süüdi ja see, kes on nn teine lapsevanem, on alati süütu lilleke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vanem käib beebiga reisimas, siis on ta süüdi, et veab last mööda ilma ringi, külmetab ja stressib teda ning segab teisi, normaalseid inimesi.
Kui vanem istub beebiga kodus, siis on ta üks nõme kodukana, kes elab oma väikses maailmas, ei tea maailmast midagi ja lapsele ka mitte midagi arendavat ei paku…

Teeme nüüd nii, et igaüks ise otsustab, kuskohas tema beebi on, reisil, kodus või vanaema juures.
[/tsitaat]
Teeme nüüd nii, et Sina õpid kõigepealt lugema. Lugema nii, et Sa ka loetu sisust aru saad ja siis loe teema algatus uuesti läbi ja mõtle, kas mitte just Sinusuguste pärast polnud teemaalgataja kirjutanud, et ta ei tee etteheiteid vaid lihtsalt tahab teada, miks võetakse beebisid reisile kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga KUHU ta selle lapse siis jätma peab?!
Kõigil pole hoidjaid, sõbrannasid, ämmasid, õdesid, kes last hoiaks – kas siis ei tohi kuskil käia?
On sul ikka probleemid?!

PS: Ise ma ei käi kuskil eriti lapsega, sest mul on hoidjaid küllaga, aga ma ei mõista iial hukka neid, kes tahavad ka kodust välja saada ja teevad seda siis koos lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Neil Rootsi laevadel on kajutiseinad papist, seega – kui teie laps on öise kisakõri tüüpi, siis palun oodake tema kruiisile viimisega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on kruiisid üldse elunõmedad asjad:P 1990ndatel, kui Rootsi vahet rohkem laevaga sõideti, pidin töö tõttu mitu korda Rootsi kruiisima ja tagasi. Oh kui nõme! Oma raha eest ei teeks seda elusees. Mis seal laeva peal toredat on?
Aga see selleks. Mina olen see lapsevanem, kes on lapseta palju reisil käinud. Nii kui 8-kuuselt rinnaga toitmise lõpetasin, 2x aastas on laps nädala või kaks nädalat vanaemaga ja meie reisime. Mõned korrad oleme ka koos lastega käinud talvistel päikesereisidel Egiptuses ja Kanaaridel. Seda alates laste 3.eluaastast. Ma arvan, talvine päikesereis on lapse tervisele kasulik. Peamine lastega reisile minnes on ise sellelt reisilt mitte midagi loota, vaid elada kindla teadmisega, et see ongi selline laste jaoks tehtud basseinis solistamise ja veepargireis.
Kultuurireisidel käime mehega kahekesi ja iial ei võtaks lapsi kaasa, kui on plaanis kusagil suurlinnas kirikuid imetleda või mägedes matkates loodusimesid nautida. Samuti ei pea vajalikuks lapsi väljapoole Euroopat vedada.
Tean, et osa meie tuttavaid, eriti need, kel sama vanad lapsed, olid väga hämmastunud ja mõistsid hukka, et me jätsime aastased lapsed vanaemaga ja ise reisile põrutasime. Kuulsime seda loomulikult kolmandatelt isikutelt:) Aga mina ainult itsitasin omaette selle üle. Jõuan ma kõike südamesse võtta. Kes tahab oma lapsi igalepoole nagu kass poegi kaasa tassida, lasku käia. Kes tahab kodus nagu kana tibu ümbes loksuda, tema asi, kui tal sellest kodusistumisest depressioon tekib. Mina elan nii, nagu mulle õige tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes tahab oma lapsi igalepoole nagu kass poegi kaasa tassida, lasku käia. Kes tahab kodus nagu kana tibu ümbes loksuda, tema asi, kui tal sellest kodusistumisest depressioon tekib. Mina elan nii, nagu mulle õige tundub.[/tsitaat]

Ela-ela ja lase ka teistel elada. Su väljendusviis on küll natuke jõhkravõitu, aga mõtteviis väga meeldiv : )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 13:15; 30.03 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teeme nüüd nii, et Sina õpid kõigepealt lugema. Lugema nii, et Sa ka loetu sisust aru saad ja siis loe teema algatus uuesti läbi ja mõtle, kas mitte just Sinusuguste pärast polnud teemaalgataja kirjutanud, et ta ei tee etteheiteid vaid lihtsalt tahab teada, miks võetakse beebisid reisile kaasa.[/tsitaat]
Teemaalgataja võinuks ju paremini sõnastada oma teema. Kui ta kirjutab, et ei taha kedagi kritiseerida ja samas ju IKKAGI kritiseerib (pooleaastasega? Rootsi? Külmad kajutid? Arusaamatu?), siis misasi see on? Silmakirjalikkus.

Teema oleks ju võinud olla neutraalsemalt sõnastatud, nt. mida arvate koos imikutega Rootsi kruiisil käimisest, plussid ja miinused vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest me oleme pere ja teeme asju koos.
Meie lapsed on maast madalast harjunud reisimise, uute olukordade ja inimestega. Nad ei vingu reisil ja me avestame alati nende söögi-ja uneaegadega.

Soojal maal käime kogu perega, kruiisil pole veel beebiga käinud, viimati käisime perega Pariisis.
Mina, mees, beebi ja 2 suuremat last – 7 ja 10.
Koju jäi vaid 3-ne, teda poleks see reis nagunii huvitanud.
Suuremad on juba väga huvitavad ja toredad reisikaaslased 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest kuni 10-kuuse lapsega on lust ja lillepidu kruiisida. eriti veel , kui tahad kodusest elust veidi vaheldust. mõnus on istuda ja nautida lihtsalt niisama olemist laevas,süüa-juua. reeglina selles vanuses laps vankris ja ka ainult sööb-magab-vaatab.
poodides samuti hea käia,laps tegi selles vanuses kaks kuni kolm päevaund. vahepeal söötsin teda mõnes kohvikus, vahetsin mähkme ja poodlesin edasi.
kuna mu laps pole öösel kunagi nutnud ,siis ei muretsenud ka selle pärast , et kedagi häiriksin.
laevas diskotamine ja joomine pole kunagi meeldinud, pigem see , et saab niisama olla ja magada.kiiret pole kuhugi.
miks ma peaksin lapse koju jätma?
hiljuti käies Hels.-Stocklm. kruiisil oli vankritega peresid ikka päris palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Oh püha taevas, lastesõbralik Rootsi on selleks ju suisa loodud! Käisin suve mehega kahekesi Rootsi kruiisil, jätsime sedapuhku aastase põnni maha. Nähes aga laevas ja hiljem linna peal kõiki neid lastele tehtud häid tingimusi, ja neid teisi põnne hakkas piinlik ja kahju. Põnnile oleks väga meeldinud.

Mina olen oma lapsega liikunud mööda ilma ringi alates teisest elunädalast. Pooleteiseaastane põnn on olnud haruldaselt terve ja tubli. Kontos: Venemaa, Ukraina, Läti, Rootsi, Taani. Enamasti lendame, aga ka rongi ja autoga on liigutud. Häda ei miskit. Põnnil on hea olla seal, kus on emme ja issi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalseim variant oleks muidugi lapsega esimesed aastad mitte eriti kaugele reisida. Kui aga ilma ei saa, pean igal juhul paremaks vanemaid, kes viitisvad lapsed kaasa vedada. Lapse psüühikale jätab jälje ainult lapse liigvarane üksijätmine, kindlasti mitte koos vanematega reisimine. viimane on lihtsalt vanematele lisakoorem.
Ise jätsin esimese lapse 1,5-aastaselt umbes 10-ks päevaks vanaemaga, kes oli last esimestest elunädalatest hoidnud (seega tegu oli lähedase inimesega) ja tagasi tulles sain aru, et see oli vale samm. Oli küll raske endale tunnistada ja kõik teised ümberringi kiitsid, et laps ikka nii tubli, polnud probleeme jne, aga ema süda tundis ära lapse olekust, et see tegu polnud õige. Teist last enam nii pisikesena maha ei jäta. Arvan, et umbkaudu 2 aastat on normaalne piir. Ausalt öeldes suudan 2 aastat elada ilma pikema eksootilise reisita, mul on selleks kõigeks veel vähemalt pool elu ees, aga laps ei ole enam mitte kunagi väike.
Ja mis halba on Rootsi kruiisis, see just ongi parim variant enda tuulutamiseks koos titega: lühike, mugav reis ja lastega põhjamaades ning Euroopas üldse on tingimuste poolest ikka super ringi liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks te võtate beebisid reisile?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.