Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks toetused koguaeg hilinevad?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Miks toetused koguaeg hilinevad?

Postitas:

Saan töövõimetustoetust ja see on tulnud alati 5.ndal, eelmine kuu ka hilines aga tuli ikka 5.ndal päeva lõpus. Enne seda on tulnud lausa öösel juba raha üle. Nüüd see kuu pole siiani tulnud. Ajab pisut marru juba,et koguaeg erineval ajal tuleb, mina olen 5ndaks oma plaanid teinud ja olen arvestanud sellega et laekumine toimub 5ndal. ja mida ei tule on raha.

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oma plaane teed, siis arvesta 10nda kuupäevaga. See ei ole pension, millel on laekumisel kindel kuupäev. Lihtsalt nii ongi.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa vōib maksta kuni 10nda kuupäevani, järelikult ei hiline siin midagi????

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust saad ka pigem varem kogu aeg. Ei ole ju kuskil öeldud, et viiendaks kuupäevaks peab maksma. Meil on ka tööl mõned inimesed, kes vahutavad juba siis, kui palk pole hommikul kella kümneks laekunud, kuigi mingit kellaajalist kokkulepet ei ole kuskil olemas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:27; 07.02 08:07; 07.02 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kuupäev kokku lepitud, siis see tähendab, et ülekanne peab laekuma päeva jooksul. Kui raha tuleb kell 18 õhtul, siis see on ka veel päeva jooksul.

Seega ära tee samaks päevaks plaane, kui sul rahaga kitsas ja plaanid sõltuvad sellest, kas ülekanne on juba laekunud või mitte.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kust tuleb inimestel arusaam, et kui nt 5ndal on kokku lepitud palgapäev vms, siis peab kohe hommikul raha arvel olema. Ise raamatupidajana olen oi kui palju kõnesid saanud kell 12, et miks palka makstud ei ole.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 10:33; 07.02 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hiline ju üldse. Peretoetused on alati 10.kuupäevaks kontole kantud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövõimetoetus on alati tulnud viiendal kuupäeval. Kui 5. on nädalavahetusel, siis on tulnud reedel. Aga nüüd tuli 6.02. Peretoetused on küll alati õigeaegselt olnud.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:00; 06.02 12:21; 07.02 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töövõimetoetus on alati tulnud viiendal kuupäeval. Kui 5. on nädalavahetusel, siis on tulnud reedel. Aga nüüd tuli 6.02. Peretoetused on küll alati õigeaegselt olnud.

Ka 6.-l makstud töövõimetoetus on õigeaegne. Et siiani on tulnud päev varem, tore, aga mitte kohustuslik.

“Töötukassa maksab töövõimetoetuse välja igakuiselt eelmise kalendrikuu eest jooksva kalendrikuu kümnendaks kuupäevaks.”

https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetuse-maksmine

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:14; 07.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ma ei väidagi, et pole õigeaegne 🙂
Ma olen lihtsalt selle 5. kuupäevaga harjunud ja sellega arvestanud

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:00; 06.02 12:21; 07.02 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ma ei väidagi, et pole õigeaegne ????

Ma olen lihtsalt selle 5. kuupäevaga harjunud ja sellega arvestanud

teemaalgatus on ju sellest, et miks toetus hilineb?

sama kiun on lahti, kui haigekassa lehe lõpetamise järel 1-2 päeva jooksul ei maksa, kuigi neil on tegelikult aega ju lausa 30 päeva maksta

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5.kuupäevaks makstakse puudega tööealise inimese toetus. Selle järgi kiputakse ootama, et ka Töötukassa raha saabub samaks ajaks. https://www.eesti.ee/et/puudega-inimesed/toetused-ja-teenused-puudega-inimesele/sotsiaaltoetused-puudega-inimesele/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ma ei väidagi, et pole õigeaegne ????

Ma olen lihtsalt selle 5. kuupäevaga harjunud ja sellega arvestanud

Hm, aga arvestades sellega, et see toetus tuleb välja maksta 10-ndaks kuupäevaks, tasuks ehk ümber harjuda?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kust tuleb inimestel arusaam, et kui nt 5ndal on kokku lepitud palgapäev vms, siis peab kohe hommikul raha arvel olema. Ise raamatupidajana olen oi kui palju kõnesid saanud kell 12, et miks palka makstud ei ole.

Ma arvan, et see tuleb sellest, kui kogu aeg on hommikuks olnud laekunud ja äkki ei ole. Ja inimene hakkab muretsema, et äkki siis ei laekugi enam päeva jooksul ka. Ja kardab, et kui enne lõunapausi ei helista, siis on raamatupidaja juba koju läinud. Eks see ikka kipu nii olema, et madalapalgalistel on väike puhver ja raskema kuu korral võibki iga sent arvel olla, ootab palgapäeva nagu hingeõnnistust, võibolla on ka poole kanaga pidanud nädal aega pere ära toitma ja siis seda oodatud päästet ei tulegi. Teised samasugused on need, kel võib hetkel isegi hea palk olla, aga kel liisingud-laenud kõri on kinni pigistanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natukene mõistmist, jutt on töövõimetoetusest, mitte mitme tuhandelisest emapalgast. Järelikult oodatud rahalisest abist.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natukene mõistmist, jutt on töövõimetoetusest, mitte mitme tuhandelisest emapalgast. Järelikult oodatud rahalisest abist.

Kuids see asjasse puutub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:27; 07.02 08:07; 07.02 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle nii meeldib, kui rikkad empaatiavõimetud inimesed kommenteerivad, et ei tea, mis vahet seal on, kas su mõnikümmend eurot laekub täna või homme …

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 08:32; 07.02 11:45; 07.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle nii meeldib, kui rikkad empaatiavõimetud inimesed kommenteerivad, et ei tea, mis vahet seal on, kas su mõnikümmend eurot laekub täna või homme …

Ei ole tõsi. On ka palju suure sissetulekuga inimesi, kes samamoodi palgapäeval hommikul kell kaheksa palgaraha ootavad ja kell kümme lärmi teevad, sest alati on ju hommikul kohe tulnud. Planeerimatus on asja nimi. Sa ei saa kogu oma elu ehitada üles sellele, et mõnikord on toetus tulnud varem, samas ametlikult peaks sama toetuse maksma välja 10. kuupäevaks. Osa inimesi lihtsalt oskab oma elu ja rahaasju planeerida, teised mitte.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:27; 07.02 08:07; 07.02 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:00; 06.02 12:21; 07.02 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägin puudega inimese toetusest, mitte töötuabirahast.

Sa lepi siis iseendaga kokku, millest sa täpselt räägid! Oma esimeses postituses rääkisid sa justnimelt töövõimetoetusest (mitte puudega tööealise inimese toetusest ega töötu abirahast):

töövõimetoetus on alati tulnud viiendal kuupäeval. Kui 5. on nädalavahetusel, siis on tulnud reedel. Aga nüüd tuli 6.02. Peretoetused on küll alati õigeaegselt olnud.

No ja nüüdseks kustutasid oma postituse üldse ära 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:14; 07.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa kogu oma elu ehitada üles sellele, et

Mina ei ehitagi. Ma räägin mõistmisest nende suhtes, kel raha on väga vähe, kes võib-olla pole ka ise kõige kirkamad kriidid ja kelle jaoks iga penni saabumine on õnnistus. Mulle ei meeldi, kui lamajaid lüüakse.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 08:32; 07.02 11:45; 07.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa kogu oma elu ehitada üles sellele, et

Mina ei ehitagi. Ma räägin mõistmisest nende suhtes, kel raha on väga vähe, kes võib-olla pole ka ise kõige kirkamad kriidid ja kelle jaoks iga penni saabumine on õnnistus. Mulle ei meeldi, kui lamajaid lüüakse.

Olles ka ise elus vähesega pidanud läbi ajama, siis julgen vastu vaielda. Kui raha vähe, siis mõistusega inimene kunagi ei arvesta esimese võimaliku raha laekumise kuupäevaga vaid viimasega. Loomulikult on tore, kui tuleb varem aga peab arvestama ka negatiivse tsenaariumiga.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 10:33; 07.02 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust kõiksugu riiklikud toetused (nt lastetoetus) tulevad väga tähtaegselt. Kui nädalavahetus jääb vahele, siis pigem varem.

P.S. Inimesel võiks siiski mingi väike raha tagavara olla, et kui raha laekub kaks päeva hiljem, siis ei sure nälga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha vähe, siis mõistusega inimene

Ja kui ei ole mõistusega, siis parastame takka?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 08:32; 07.02 11:45; 07.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks toetused koguaeg hilinevad?