Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Miks üldse kihluda?

Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea jah.

Ma samamoodi olen kihlatud ca aasta tagasi. Aga ei viitsi selle abiellumise-teemaga üldse tegeleda. Rahast hakkab kahju, kui peaks mingid mõisapulmad tegema või siis soojamaa-pulmad.

Samas niisama registreeruma minna omavahel oleks ka vist suhteliselt lamp tegevus 😀

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

tagasta sõrmus ja mine uue eluga edasi.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad? Ja ega see põlvili laskuminegi võttis omajagu kaloreid :D. Milline raiskamine.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ei olegi mõtet. See on mingi Hollywoodi filmidest üle võetud komme, millel meie kultuuri ja kommetega vähe pistmist. Kui üldse, siis on tal jah selline ilus emotsionaalne väärtus ja mälestuse loomise moment, aga juriidiliselt ei pea abielu (registreerimisele) ju kihlust eelnema. Vanasti jah andis kihlus rohkem õigusi, a la et noorpaar üldse tohtis alates kihlumisest üldse omavahel käest kinni jalutada, aga tänapäeval ei ole ju enam selliseid piiranguid. Aastaid koos elatud ja ammu lapsedki saadud, mis siin enam kihluda, nagu värsked armunud eelmisel sajandil? Naljanumber. Pigem oma tutvusringkonnas olen märganud, et kihlumine on selline poolkõva asi, et mees arvab, et see “rahustab” naise mingiks ajaks maha ja siis ta enam abielu jutuga mõned aastad peale ei käi, kuna mingi sõrmus on ju nüüd justkui olemas. Mõttetu.

+33
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on ilus komme ja kui mees nüüd hiljem poleks plaanist taganema hakanud, ei kurdaks sa selle üle.

Samas ei pea pulm suur olema, enamik mehi kardavad seda suurt pidu ja tähelepanu keskpunktis olemist, mitte abiellumist ennast. Meie abiellusime kahekesi ja käisime pärast lihtsalt restoranis, perele ja sõpradele ütlesime alles hiljem.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel ei jää pulmad tunnete puudumise taha, vaid raha taha. Nagunii ollakse koos, milleks siis pulmad. Mehed ei viitsi enamasti seda tralli ka kaasa teha, naistele meeldib. Ongi selline levinud mõte, nagu eelpool keegi mainis, et tahab soojamaapulmi või mõisas abielluda. Mina olen tagasihoidlik inimene ja sobib registreerimine kahekesi. Ma arvan, et see on ka kogemuste teema, et kes ikka suurtes pulmades käinud, see tahab sama. Samas võiks ju väita seda, et kes ei taha mehe nime võtta, see tegelikult abiellub tunneteta. Tegelikult see on maitse asi.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik mees, miks siis kihluda, kui abielluda ei taha. Mul mõned tuttavad on juba 10-15 aastat kihlatud. Veits mõttetu. Kui palju raha ei taha kulutada, tehku need pulmad siis väiksemad, sest arvata võib, et ega need kümned tuhanded hiljem kusagilt niisama välja ei ilmu. Pigem laste saamisega jääb raha just vähemaks.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik mees, miks siis kihluda, kui abielluda ei taha. Mul mõned tuttavad on juba 10-15 aastat kihlatud. Veits mõttetu. Kui palju raha ei taha kulutada, tehku need pulmad siis väiksemad, sest arvata võib, et ega need kümned tuhanded hiljem kusagilt niisama välja ei ilmu. Pigem laste saamisega jääb raha just vähemaks.

Ja see ka lisaks, et tea, kas need inimesed tahavad siis abielluda lihtsalt pulmade pidamise pärast…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks minu meessoost noor kolleeg teatas peale FB-s staatuse kihlatuks muutmist, et kihlus seetõttu, kuna naine tahtis ja et nüüd ehk lõpeb mõneks ajaks see abiellumisele vihjamine ka ära.

Mina naisena pean kihlust otseseks viiteks peatsetele pulmadele,  aga ju on osadel meestel loogika risti vastupidine.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

Mees on lihtsalt selle 1,5a jooksul tsipake ümber mõelnud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see mees seda kihlumist siis tahtis?
Abielu? Pulmade kohta seda, et kui mees teab või saab aru, et naine tahab ja ootab suuri ja kalleid  pulmi, ja sellest sageli ka räägib, ehk surub, siis võib mees nii reageerida küll. Tean juhuseid. Aga väga ei mõista seda, kuigi olen ka naine. Ei mõista sp, et mismoodi see kulukate pulmade jutt tegelikult ka käib? Et kas tehakse ühise raha eest need või oodatakse, et keegi maksab need kinni? Kas mees siis või? No kuidas ikka? Kas siis noorik ei tea, mis seis rahadega on ja mis on nende mõlema elustiil ja igapäevaelu?
Abiellusin 29-aastasena. Elasime mehega ammu juba koos, ometi olime vaesed. Käisime lihtsalt registreerimas ja kõik. Kuidas ja mismoodi me oleks selle summa pulmadeks saanud, kui meil ei olnudki võimalusi. Pulmalaen, mis on uuema aja leiutis, on üks absurdsemaid asju.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas niisama registreeruma minna omavahel oleks ka vist suhteliselt lamp tegevus ????

Miks lamp tegevus? Minu meelest just õige asi. Ei pea sugugi rahvamassi ees abielluma, et teistele oma armastust tõestada. Kui on õige tunne ja mitte teistele näitamiseks, siis kõlbab ka kahekesi kusagil vaikselt ära registreerida, kui rahalised vahendid puuduvad.

 

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

tagasta sõrmus ja mine uue eluga edasi.

Miks sõrmuse tagasi peab andma? See on tasu raisatud 1,5 a eest. Naine oleks selle aja juba abielus olnud ja lapsi/ühisvara saanud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlumine on selline vanamoodne sõna. Enda kohta seda ei kasutanud, ütlesime lihtsalt, et me otsustasime abielluda. Mind isegi kriibib see kihlumise sõna, enamasti kasutatakse seda seoses mingi ameerika filmidest üle võetud tiluliluga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna on nüüdseks vist 4-5 aastat olnud kihlatud. Alguses oli raha vähe, siis tuli koroona, nüüd sai teise lapse. Naeris, et jääbki igavesti kihlatuks. Mehega ka kahekesi registreerima minna ei taha, ka mingit suur mõisa pulma ei plaani.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlumine on minu meelest totter kunstlik sündmus, kui see ei tähenda seda, et vahetult kihlumise järel paari päeva jooksul kui just dokumente sisse ei viida, siis vähemalt lepitakse kokku, millal abielutakse.
Kui minu mees kinkis mulle sõrmuse ja palus mind endale naiseks, siis ma isegi ei osanud seda kihlumiseks nimetada. Kui olin jah öelnud, siis oli asjade loomulik järg, et veel samal nädalal viisime paberid sisse ja valisime pulmapäeva. Mida seal siis enam jorutada, arusaamist mööda on kihlumine ju abieluettepanek, millele järgneb siis ooteaeg enne registreerumist. Kihluda niisama, et siis ehk annab lahkemalt ja ei kobise nii palju, on ülim hoolimatus naise ja tema tunnete suhtes. Võiks öelda, et sadism, sest naine on ju juba nõusoleku abiellumiseks andnud ning soovi selgelt väljendanud, kui kihlasõrmuse vastu võttis. Rahajutt on hoopis nõme, sest abielluda saab ka vähem kui paarisaja euro eest ning selle raha võiks suuta ikka kokku kraapida. Vist on riigilõiv 30 eurot või sinnakanti. Kui ei suuda seda raha kokku kraapida, siis ootab selle kihlumisega, kuni suudab. Või viib taara ära.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas niisama registreeruma minna omavahel oleks ka vist suhteliselt lamp tegevus ????

Miks lamp tegevus? Minu meelest just õige asi. Ei pea sugugi rahvamassi ees abielluma, et teistele oma armastust tõestada. Kui on õige tunne ja mitte teistele näitamiseks, siis kõlbab ka kahekesi kusagil vaikselt ära registreerida, kui rahalised vahendid puuduvad.

Lõpuks saab pulmapeo ka hiljem korraldada. Minu õde ja tema mees näiteks korraldasid pulmapeo alles 5. pulma-aastapäeval, sest siis oli vaene tudengiaeg möödas, laps ka juba kolmene st mitte rinnalaps, raha oli kogunenud ja sai oma 50 külalisega lustida. Päris pulmapäeval käisid kahekesi romantilisel piknikul. Ka meie abiellusime varem ja peo pidasime veidi hiljem. Abielusime teisipäeval, kahekesi, kabinetis ja pulmapidu oli 2 nädalat hiljem, laupäeval. Siin polnud küll rahas asi, lihtsalt sel päeval soovisime kahekesi olla ning tegime enne pidu üldse väikese vaikse kahekesi ainult teineteisele pühendatud pulmareisi enne pidu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sõrmuse tagasi peab andma? See on tasu raisatud 1,5 a eest.

Kes tahaks kanda mingi totaka poolt kingitud sõrmust, mis pidevalt meelde tuletaks, kuidas see mees püüdis sind sõrmusega ära osta ja maha rahustada, kuigi abielluda polnud soovigi. Mul tuleks vastik maitse suhu ainult seda sõrmust vaadates. Võtku ja pistku see endale…kuhu iganes.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sõrmuse tagasi peab andma? See on tasu raisatud 1,5 a eest.

Kes tahaks kanda mingi totaka poolt kingitud sõrmust, mis pidevalt meelde tuletaks, kuidas see mees püüdis sind sõrmusega ära osta ja maha rahustada, kuigi abielluda polnud soovigi. Mul tuleks vastik maitse suhu ainult seda sõrmust vaadates. Võtku ja pistku see endale…kuhu iganes.

Kusjuures mul oleks sama tunne. Oleks see sõrmus kingitud niisama, poleks probleemi, aga milleks kogu see tsirkus mingi “käepalumisega”. Meie tegime mehega 15a tagasi lihtsalt koos otsuse, et võiks pulmasid hakata planeerima, ei mingit kihlumist, ega põlvele laskumist, no milleks, kui seal taga pole ka tegusid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elasin veel oma eksmehega koos kui uus mees sõrmusega lagedale tuli. Meil on laste kodu, vaheldumisi oleme lastega eksiga. Uue mehega ka veel väga pikalt tuttavad ei olnud. Abiellumise juttu hakkas uus mees juba paarikuuse tutvuse pärast ajama. Milleks see kihlus talle vajalik oli, ei tea. Ehk lootis, et saab eksmehest lahti ja ise sisse kolida. Ka tuli juttu sellest, et ta soovis ühisvara. Ja lapsi. Sest ma olin parasjagu uut elamist ostmas endale ja lootis siis osanikuks tulla, ei tea… Lapsi ma rohkem ei soovi, ühisvara samuti mitte, kooselu ka mitte. Nii, et minu poolt see kihlus sinna jäigi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

Selgelt oli teil ju vaja kihlumist. Pärast kihlumist ongi see aeg, kui saab veel järgi mõelda, et kas sügavamaks pühendumiseks on mõtet. Tundub, et te ei räägi olulistest asjadest vaid hoopis nägelete nendest – mis elu see on? Ma ei kannataks ka, kui mu mees nähvaks mulle minu soovide peale – see mingi naiste teema! Tõesti! Selline patriarhaalne šovinist!  Kas sa tõesti tahad selle inimesega ise terve elu koos olla?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sõrmuse tagasi peab andma? See on tasu raisatud 1,5 a eest.

Kes tahaks kanda mingi totaka poolt kingitud sõrmust, mis pidevalt meelde tuletaks, kuidas see mees püüdis sind sõrmusega ära osta ja maha rahustada, kuigi abielluda polnud soovigi. Mul tuleks vastik maitse suhu ainult seda sõrmust vaadates. Võtku ja pistku see endale…kuhu iganes.

Kandma? Maha müüd loomulikult.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sõrmuse tagasi peab andma? See on tasu raisatud 1,5 a eest.

Kes tahaks kanda mingi totaka poolt kingitud sõrmust, mis pidevalt meelde tuletaks, kuidas see mees püüdis sind sõrmusega ära osta ja maha rahustada, kuigi abielluda polnud soovigi. Mul tuleks vastik maitse suhu ainult seda sõrmust vaadates. Võtku ja pistku see endale…kuhu iganes.

Kandma? Maha müüd loomulikult.

Ei taha mingit tegemist teha. Veel vähem tahan sellise jobu raha.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks minu meessoost noor kolleeg teatas peale FB-s staatuse kihlatuks muutmist, et kihlus seetõttu, kuna naine tahtis ja et nüüd ehk lõpeb mõneks ajaks see abiellumisele vihjamine ka ära.

Mina naisena pean kihlust otseseks viiteks peatsetele pulmadele, aga ju on osadel meestel loogika risti vastupidine.

Ma ei saa aru sellistest meestest. Öelgu siis, et ei taha abielluda ja kõik. See on natuke nagu sama, et ütled, et tahad lapsi, et teine rahule jääks, kuigi tegelikult ei taha. Ja pärast on hunnik jama, sest teisel on su valelubaduste pärast mingid illusioonid tekkinud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see mees seda kihlumist siis tahtis?

Abielu? Pulmade kohta seda, et kui mees teab või saab aru, et naine tahab ja ootab suuri ja kalleid pulmi, ja sellest sageli ka räägib, ehk surub, siis võib mees nii reageerida küll. Tean juhuseid. Aga väga ei mõista seda, kuigi olen ka naine. Ei mõista sp, et mismoodi see kulukate pulmade jutt tegelikult ka käib? Et kas tehakse ühise raha eest need või oodatakse, et keegi maksab need kinni? Kas mees siis või? No kuidas ikka? Kas siis noorik ei tea, mis seis rahadega on ja mis on nende mõlema elustiil ja igapäevaelu?

Abiellusin 29-aastasena. Elasime mehega ammu juba koos, ometi olime vaesed. Käisime lihtsalt registreerimas ja kõik. Kuidas ja mismoodi me oleks selle summa pulmadeks saanud, kui meil ei olnudki võimalusi. Pulmalaen, mis on uuema aja leiutis, on üks absurdsemaid asju.

Sellistele naistele võiks öelda, et traditsioonide järgi vist maksab üldiselt pulmade eest naise isa(naise perekond).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuna ta abielluda ei soovi, siis järelikult ta sai aru, et ta siiski ei soovi sind oma abikaasaks.
Või on asi tõesti rahas – ma ise korraldan enda pulma praegu ja ikka uskumatult kallis on kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

See aeg võiks ikka enne abieluettepanekut ära olla. Kihlus ongi ju ettepanek abielluda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

Kui naiseks küsid, siis peaks juba ju selge olema, et tahad kokku jääda. Mitte et hakkame nüüd vaatama alles, kes sa üldse oled ja kas meeldid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?