Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Teema: Miks üldse kihluda?

Postitas:
Kägu

Kui naiseks küsid, siis peaks juba ju selge olema, et tahad kokku jääda. Mitte et hakkame nüüd vaatama alles, kes sa üldse oled ja kas meeldid.

Sel hetkel tõesti. Ajad muutuvad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks minu meessoost noor kolleeg teatas peale FB-s staatuse kihlatuks muutmist, et kihlus seetõttu, kuna naine tahtis ja et nüüd ehk lõpeb mõneks ajaks see abiellumisele vihjamine ka ära.

Mina naisena pean kihlust otseseks viiteks peatsetele pulmadele, aga ju on osadel meestel loogika risti vastupidine.

no aga alati võib kakihluse tühistada. Mehed  vist eioska seda teha ja voodit nagu tühjaks ka ei taha jätta

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on nõme jah, suht egoistliku ja mõttetu mehe tunnus. A la päriseks endale ei taha, aga et ära ei läheks, siis venitan kummi. Endale ei taha, aga vabaks ka ei anna. Sarnasesse kategooriasse käivad ka mehed , kel sobib küll naisega lapsi teha, kuid mitte abielluda, sest “see seob liigselt”. Jajah, sest abielu lahutada ei saa ja lapsed seovad oluliselt vähem, eksole 😀

Haledad vennikesed, nad ei ole oma naisi väärt.

Mul oli kunagi eks, kes koosoldud 4a jooksul kinnitas, et läheb edasi õppima. Kui ma siis jonni ei jätnud ja neljandal aastal jälle küsisin, et kaugel need edasiõppimisplaanid on, tunnistas üles, et ega ta ei kavatsenudki tegelikult õppima minna, aga lubas seda rohkem nagu  selleks ,et ma ometi selle teema jätaksin. Samal päeval jätsin maha.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

Peab ikka rikas mees olema, et nii kergelt kihlasõrmuseid kinkida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

Küsi endalt lihtsalt see küsimus, et kas tahaksid elu lõpuni sellise inimesega seotud olla, kes oma lubadustest taganeb, nii heas kui halvas? Kihlumine võrdub lubadus abieluks. Ma ütlen isiklikult, et mul kaoks peale sellist lollust igasugune usaldus ja tegelikult ka austus selle mehe vastu.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

Miks rikas? Igaüks ostab ju sõrmuse enda rahakoti järgi. Vaid romaanides ja seebikates (vaprad..) kingitakse briljante ja muid asju. Reaalses tavalises elus seda pole. Ja eks need on ka muidugi, kes üle oma võimete ja üle võlli pingutavad, et muljet avaldada ja teiste järgi teha. Oma suguvõsas tean viimatist asja,m kui noor mees kinkis hõbedast 60 eurose kihlasõrmuse. Ja mõne aasta eest teine noor mees, kes ostis küll kullast, aga sellise peenikese ja väikese kiviga, maksis nii 200 eurot. Ta ise  oli tegelikult uhke, et ostis  elus esimese kullast eseme oma palgast. Terve palga eest ei saa ju osta, kui on vaja maksta üüri ja  süüa jne ka. Vahel mõtlen, et on palju inimesi, kes elavad mullis.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks rikas? Igaüks ostab ju sõrmuse enda rahakoti järgi. Vaid romaanides ja seebikates (vaprad..) kingitakse briljante ja muid asju. Reaalses tavalises elus seda pole. Ja eks need on ka muidugi, kes üle oma võimete ja üle võlli pingutavad, et muljet avaldada ja teiste järgi teha. Oma suguvõsas tean viimatist asja,m kui noor mees kinkis hõbedast 60 eurose kihlasõrmuse. Ja mõne aasta eest teine noor mees, kes ostis küll kullast, aga sellise peenikese ja väikese kiviga, maksis nii 200 eurot. Ta ise oli tegelikult uhke, et ostis elus esimese kullast eseme oma palgast. Terve palga eest ei saa ju osta, kui on vaja maksta üüri ja süüa jne ka. Vahel mõtlen, et on palju inimesi, kes elavad mullis.

Sinu kirjelduste järgi on tegu 18-19 a pisut kohtlaste noormeestega. Uhke, et ostis oma palgast? No tõesti…

+6
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks rikas? Igaüks ostab ju sõrmuse enda rahakoti järgi. Vaid romaanides ja seebikates (vaprad..) kingitakse briljante ja muid asju. Reaalses tavalises elus seda pole. Ja eks need on ka muidugi, kes üle oma võimete ja üle võlli pingutavad, et muljet avaldada ja teiste järgi teha. Oma suguvõsas tean viimatist asja,m kui noor mees kinkis hõbedast 60 eurose kihlasõrmuse. Ja mõne aasta eest teine noor mees, kes ostis küll kullast, aga sellise peenikese ja väikese kiviga, maksis nii 200 eurot. Ta ise oli tegelikult uhke, et ostis elus esimese kullast eseme oma palgast. Terve palga eest ei saa ju osta, kui on vaja maksta üüri ja süüa jne ka. Vahel mõtlen, et on palju inimesi, kes elavad mullis.

Sinu kirjelduste järgi on tegu 18-19 a pisut kohtlaste noormeestega. Uhke, et ostis oma palgast? No tõesti…

Ei, ei maksa väga seda uhkuseasja rõhutada. Lihtsalt tegemist palgatöölistega, kes teenivad alla keskmise, ehk keda on kõige rohkem.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ei olegi mõtet. See on mingi Hollywoodi filmidest üle võetud komme, millel meie kultuuri ja kommetega vähe pistmist.

Ma ei tea nüüd, millist kultuuri sa silmas pead, aga Eesti kristlikes rahvakommetes on ikka kihlusel täiesti oma koht olemas. See sõrmuse kinkimine muidugi on mingi uus asi, aga jah abieluettepaneku vastuvõtmine tähendaski kihlust. Eestis käidi veel ka kirikus “maha kuulutamas”.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib vabalt olla, et tegu odava, 1000-eurose sõrmusega. Sellest savi ju.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ei olegi mõtet. See on mingi Hollywoodi filmidest üle võetud komme, millel meie kultuuri ja kommetega vähe pistmist.

Ma ei tea nüüd, millist kultuuri sa silmas pead, aga Eesti kristlikes rahvakommetes on ikka kihlusel täiesti oma koht olemas. See sõrmuse kinkimine muidugi on mingi uus asi, aga jah abieluettepaneku vastuvõtmine tähendaski kihlust. Eestis käidi veel ka kirikus “maha kuulutamas”.

Jah, tean, et sellisel kihlumise kultuuril on meie ajaloos koht olemas. Aga ilmselgelt ma pidasin silmas seda Hollywoodi filmide mees-peab-kihlasõrmusega-ühele-põlvele-laskuma kultuuri jm tilu-lilu sinna juurde, mis filmidest üle võetud on. Eksole 🙂

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka aru ei saa sellest kihlusest ja sõrmuse kinkimise kombest. See ongi vist rohkem asja edasi lükkamiseks meeste vaatevinklist, et noh oleme ju kihlatud. Ja naisele on eputamise asi, et sõbrannadele näidata oma sõrmust. See päris põhjus , abiellumine, on nagu teisejärguline, et küll kunagi teeme KUI….aga sageli see KUI kätte ei jõuagi.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ameerikas kihlutakse aasta-poolteist enne pulmi sellepärast, et pulmad on alati suured ja korraldamine võtabki aasta aega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ameerikas kihlutakse aasta-poolteist enne pulmi sellepärast, et pulmad on alati suured ja korraldamine võtabki aasta aega.

Eestis ju samuti. Aasta on miinimum pulmade korraldmise aeg.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ei maksa väga seda uhkuseasja rõhutada. Lihtsalt tegemist palgatöölistega, kes teenivad alla keskmise, ehk keda on kõige rohkem.

Aga vot siis tulekski natuke mõelda ja oma elu järjele saada, enne kui naist kosima hakatakse.

Sõrmus see kõige väiksem kulu ju.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tean, et sellisel kihlumise kultuuril on meie ajaloos koht olemas. Aga ilmselgelt ma pidasin silmas seda Hollywoodi filmide mees-peab-kihlasõrmusega-ühele-põlvele-laskuma kultuuri jm tilu-lilu sinna juurde, mis filmidest üle võetud on. Eksole 🙂

Ma pigem eelistan seda ühele põlvele langemist, kui et pool mehe suguvõsa koos mehega mulle kosja tuleb.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis ju samuti. Aasta on miinimum pulmade korraldmise aeg.

Jah? Vahi siis.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks naisi ja nende ootusi on erinevaid. Osad soovivad abielu ja osad mitte, see on nende endi isiklik otsus. Kui aga mees teeb sellise käigu ja juba sind naiseks palub, siis tähendab see, et mees on otsustanud ja see otsus hiljem tagasi võtta või summutada on mage. Mida tunneb see naine, kes on oma emale ja sugulastele, sõbrannadele sellest rääkinud. Sõrmust pannakse ju tähele. Igatahes on meil seljataga 6a kooselu ja sellest siis 1,5a kihlumist varsti. Minu “katseaeg” on juba niigi piisavalt pikk olnud. Võtsin sõrmuse sõrmest ja panin varna. Usaldus selles osas on kõikuma löönud küll. Kui mõtted ja tunded nii muutuvad, siis ei saa milleski kindel olla. Kutsun teda üldsuse ees elukaaslaseks edasi, sest mõte minu abikaasast kui sellisest kustus hetkel, kui sain teate, et ma ikka ei ole abikaasa materjal. Oleme siis elukaaslased edasi ja nii on.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks naisi ja nende ootusi on erinevaid. Osad soovivad abielu ja osad mitte, see on nende endi isiklik otsus. Kui aga mees teeb sellise käigu ja juba sind naiseks palub, siis tähendab see, et mees on otsustanud ja see otsus hiljem tagasi võtta või summutada on mage. Mida tunneb see naine, kes on oma emale ja sugulastele, sõbrannadele sellest rääkinud. Sõrmust pannakse ju tähele. Igatahes on meil seljataga 6a kooselu ja sellest siis 1,5a kihlumist varsti. Minu “katseaeg” on juba niigi piisavalt pikk olnud. Võtsin sõrmuse sõrmest ja panin varna. Usaldus selles osas on kõikuma löönud küll. Kui mõtted ja tunded nii muutuvad, siis ei saa milleski kindel olla. Kutsun teda üldsuse ees elukaaslaseks edasi, sest mõte minu abikaasast kui sellisest kustus hetkel, kui sain teate, et ma ikka ei ole abikaasa materjal. Oleme siis elukaaslased edasi ja nii on.

Lihtsalt huvi pärast, et kuidas su käitumine muutuks, kui sa oleks auväärne abielunaine? Mida sa teistmoodi teeks võrreldes lihtsa elukaaslase staatusega?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse kihluda? Me lihtsalt abiellusime.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea jah. Ma samamoodi olen kihlatud ca aasta tagasi. Aga ei viitsi selle abiellumise-teemaga üldse tegeleda. Rahast hakkab kahju, kui peaks mingid mõisapulmad tegema või siis soojamaa-pulmad. Samas niisama registreeruma minna omavahel oleks ka vist suhteliselt lamp tegevus

..Ja nüüd lähebki meil abiellumiseks 😀

Näitasin mehele ka seda foorumi alateemat lugeda ja siis otsustasime selle “poolkõva” asja lõpuni teha 🙂

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea jah. Ma samamoodi olen kihlatud ca aasta tagasi. Aga ei viitsi selle abiellumise-teemaga üldse tegeleda. Rahast hakkab kahju, kui peaks mingid mõisapulmad tegema või siis soojamaa-pulmad. Samas niisama registreeruma minna omavahel oleks ka vist suhteliselt lamp tegevus

..Ja nüüd lähebki meil abiellumiseks 😀

Näitasin mehele ka seda foorumi alateemat lugeda ja siis otsustasime selle “poolkõva” asja lõpuni teha 🙂

Väga tore ja palju õnne!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kuidagi pidi ju tulema see otsus abielluda. Kas 1 pool tegi selleks ettepaneku? Sel juhul seeaeg otsusest/ettepanekust abiellumiseni ju ongi nö kihlus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kuidagi pidi ju tulema see otsus abielluda. Kas 1 pool tegi selleks ettepaneku? Sel juhul seeaeg otsusest/ettepanekust abiellumiseni ju ongi nö kihlus.

Jaa, küsisin mehelt, et mis arvad kui abielluks- oli nõus ja 4 kuud hiljem sai see tehtud

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks rikas? Kui nii kergekäeliselt sõrmuse ostsis, ei pruugi mingi teemant vms olla. Seda enam, et enamus naisi kividel vahet ei tee.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks naisi ja nende ootusi on erinevaid. Osad soovivad abielu ja osad mitte, see on nende endi isiklik otsus. Kui aga mees teeb sellise käigu ja juba sind naiseks palub, siis tähendab see ….

Mina ei saa abs aru ei kihlumisest ega abiellumisest. Ma olen 55+ ja terve pika elu ära elanud, ilma et oleks kordagi tundnud, et minu elu oleks mingitvõrd puudulik.

Mina olen seda alati ka väljendanud, et mina ei soovi kunagi abielluda ja ärgu mees sellise jutuga kunagi lagedale ilmugu. Õnneks talle sobib.

Paljudelt Eesti elu tuntud staaridelt on küsitud, et millal siis pulmad ja millal abielu. Näiteks Luisa Värgi asemel ma oleks kindlalt võtnud positsiooni, et hei, pole plaaniski. Milleks küll?

Ka meie pere puhul pärast 10 aastat kooselu ikka küsiti, eriti vanem põlvkond. Et millal abiellute? Ja ma alati vastasin, et vähemalt mina ei abiellu kunagi. Kui mees soovib – palun, aga kellegi teisega. Ja vastu palusin alati selgitada, kuidas abielu minu elu muudaks, (välja arvatud see, et see põhjustaks notarisse käigu ja testamendi tegemise, sest abielu teatavasti muudab abikaasad teineteise pärijaks) – siis mitte ainust tarka, veenvat vastust ma ei kuulnud. Aga mina ei soovi olla mehe pärija ja ei oleks ka nõus sellega, et mees oleks minu pärija. Tüütu.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vot siis tulekski natuke mõelda ja oma elu järjele saada, enne kui naist kosima hakatakse.

Sõrmus see kõige väiksem kulu ju.

Ega siis ainult rikkad ei abiellu, kes teemante ostavad. Noored tavaliselt alustavadki ise oma elu ja kodu loomist. Suurem osa ei osta enne kinnisvara välja ega vääriskive.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh kui kõrini on neist igavatest otdustusvõimetutest Eesti meestest. Siiani ma pidasin Eesti mehest väga lugu kuid mida aeg edasi siis seda lorumaks ta muutub. Väkk. Isegi naist ei suuda ta võtta. Ainult üks ägin ja kägin!  Sorry naised. Mu sõbranna kah tegi hoopis mehele ettepaneku. Kuidas nii saab? Mis juhtunud on?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh kui kõrini on neist igavatest otdustusvõimetutest Eesti meestest. Siiani ma pidasin Eesti mehest väga lugu kuid mida aeg edasi siis seda lorumaks ta muutub. Väkk. Isegi naist ei suuda ta võtta. Ainult üks ägin ja kägin! Sorry naised. Mu sõbranna kah tegi hoopis mehele ettepaneku. Kuidas nii saab? Mis juhtunud on?

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Me oleme ilmalik riik, isegi tihti öeldakse kõige ilmalikum maailmas. Ei suru ega ahista meid kirik ega religioon.
Lahutusi niigi palju. Ma ka aru ei saa, kellele ja milleks see kõik.
Kindlasti on ka mehi, kes väga tahaks oma elukaaslasega abielluda, aga naine ei taha. Mees lihtsalt ei käi sellest halamas kuskil.

Minule armastusest täiesti piisab ja nii see peakski olema.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa abs aru ei kihlumisest ega abiellumisest. Ma olen 55+ ja terve pika elu ära elanud, ilma et oleks kordagi tundnud, et minu elu oleks mingitvõrd puudulik. Mina olen seda alati ka väljendanud, et mina ei soovi kunagi abielluda ja ärgu mees sellise jutuga kunagi lagedale ilmugu. Õnneks talle sobib.

Mul on samasugune  tuttav vanuses 55+, kes räägib alati, kuidas tema üldse abielluda ei taha ja et abielu ei anna elule midagi juurde. Ainult vähesed teavad,  et see jutt tekkis umbes 25 aastat tagasi peale seda, kui mees konkreetselt abiellumisest keeldus.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?