Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?

Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )

Teema: Miks üldse kihluda?

Postitas:
Kägu

Oh kui kõrini on neist igavatest otdustusvõimetutest Eesti meestest. Siiani ma pidasin Eesti mehest väga lugu kuid mida aeg edasi siis seda lorumaks ta muutub. Väkk. Isegi naist ei suuda ta võtta. Ainult üks ägin ja kägin! Sorry naised. Mu sõbranna kah tegi hoopis mehele ettepaneku. Kuidas nii saab? Mis juhtunud on?

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Me oleme ilmalik riik, isegi tihti öeldakse kõige ilmalikum maailmas. Ei suru ega ahista meid kirik ega religioon.

Lahutusi niigi palju. Ma ka aru ei saa, kellele ja milleks see kõik.

Kindlasti on ka mehi, kes väga tahaks oma elukaaslasega abielluda, aga naine ei taha. Mees lihtsalt ei käi sellest halamas kuskil.

Minule armastusest täiesti piisab ja nii see peakski olema.

Abiellumine on žest ennekõike armastuse kinnitamiseks, aga ka muud.

https://foorum.perekool.ee/teema/abiellumise-plussid-ja-miinused/

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh kui kõrini on neist igavatest otdustusvõimetutest Eesti meestest. Siiani ma pidasin Eesti mehest väga lugu kuid mida aeg edasi siis seda lorumaks ta muutub. Väkk. Isegi naist ei suuda ta võtta. Ainult üks ägin ja kägin! Sorry naised. Mu sõbranna kah tegi hoopis mehele ettepaneku. Kuidas nii saab? Mis juhtunud on?

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Me oleme ilmalik riik, isegi tihti öeldakse kõige ilmalikum maailmas. Ei suru ega ahista meid kirik ega religioon.

Lahutusi niigi palju. Ma ka aru ei saa, kellele ja milleks see kõik.

Kindlasti on ka mehi, kes väga tahaks oma elukaaslasega abielluda, aga naine ei taha. Mees lihtsalt ei käi sellest halamas kuskil.

Minule armastusest täiesti piisab ja nii see peakski olema.

 

See sinu armastusest piisab on nagu võileib ilma leivata. Võid ju võid süüa aga ilma leivata on see lihtsalt või mitte võileib.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Ülimalt materialistlik mõtteviis. Kui mingi tegu midagi kasu ei anna, siis sa seda ei tee. Kui garantiid ei ole, et su laps ei hakka pätiks, sa ei sünnita. Kui abiellumisega saaksid KASU, vat sis abielluksid ehk. Aga osad inimesed armastavad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Ülimalt materialistlik mõtteviis. Kui mingi tegu midagi kasu ei anna, siis sa seda ei tee. Kui garantiid ei ole, et su laps ei hakka pätiks, sa ei sünnita. Kui abiellumisega saaksid KASU, vat sis abielluksid ehk. Aga osad inimesed armastavad.

Ilma paberi ja sõrmuseta ei oska armastada?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Ülimalt materialistlik mõtteviis. Kui mingi tegu midagi kasu ei anna, siis sa seda ei tee. Kui garantiid ei ole, et su laps ei hakka pätiks, sa ei sünnita. Kui abiellumisega saaksid KASU, vat sis abielluksid ehk. Aga osad inimesed armastavad.

Rumal järeldus. Vastupidi, pk-ski on välja koorunud mõtteviis, et abielu soovib just vaesem pool.
Kui inimesel on vara ise teeninud ja pole vaja kellegi kukil puukida, siis ollakse oma otsustes igatahes vabam.
Õnneks sinusuguste eest kaitseb varalahusus, loodetavasti su abikaasa kasutas seda varianti.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin juhtunud on? Väga paljud inimesed (loe: mehed ja naised) ei soovi abielluda. Nii lihtne ongi. See on ebavajalik, mõttetu, see ei anna midagi, ei garanteeri midagi.

Ülimalt materialistlik mõtteviis. Kui mingi tegu midagi kasu ei anna, siis sa seda ei tee. Kui garantiid ei ole, et su laps ei hakka pätiks, sa ei sünnita. Kui abiellumisega saaksid KASU, vat sis abielluksid ehk. Aga osad inimesed armastavad.

Rumal järeldus. Vastupidi, pk-ski on välja koorunud mõtteviis, et abielu soovib just vaesem pool.

Kui inimesel on vara ise teeninud ja pole vaja kellegi kukil puukida, siis ollakse oma otsustes igatahes vabam.

Õnneks sinusuguste eest kaitseb varalahusus, loodetavasti su abikaasa kasutas seda varianti.

Vot kus alles ütles – abiellutakse raha pärast. ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbrad on kihlatud. U 10 aastat juba. Abielluks küll, aga mõlemad tahavad suuri pulmi. Need on aga kulukad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida sa üldse siis sellele sõrmusele raha kulutad ja naisele vale ootusi/lootusi annad?

Samas 1,5 aastat on pikk aeg, jõuab inimest tundma õppida ning ümber mõelda. Seepärast kihlaperiood ongi vajalik-et endale selgeks teha, kas soovid inimesega kokku jääda.

Peab ikka rikas mees olema, et nii kergelt kihlasõrmuseid kinkida.

Miks rikas? Igaüks ostab ju sõrmuse enda rahakoti järgi. Vaid romaanides ja seebikates (vaprad..) kingitakse briljante ja muid asju. Reaalses tavalises elus seda pole. Ja eks need on ka muidugi, kes üle oma võimete ja üle võlli pingutavad, et muljet avaldada ja teiste järgi teha. Oma suguvõsas tean viimatist asja,m kui noor mees kinkis hõbedast 60 eurose kihlasõrmuse. Ja mõne aasta eest teine noor mees, kes ostis küll kullast, aga sellise peenikese ja väikese kiviga, maksis nii 200 eurot. Ta ise oli tegelikult uhke, et ostis elus esimese kullast eseme oma palgast. Terve palga eest ei saa ju osta, kui on vaja maksta üüri ja süüa jne ka. Vahel mõtlen, et on palju inimesi, kes elavad mullis.

Mina ei kujuta ette, et mind palutaks naiseks mingi 60 eurose sõrmusega. Teemant või mitte midagi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90% juhtudest kihlutakse, et naine maha rahustada abielu teemal. Vähemalt on nö broneering tehtud ja ehk ei inise enam. Minu arvates on see naeruväärne tava. Kui sa soovid abielluda siis sa ka teed seda ja lähed viid avalduse sisse lihtsalt, mitte ei hakka kihluma.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas ikka väga vähe kihlujaid jõuab abiellumiseni. Ollakse 10+a kihlatud aga ikka ei midagi. Valdavalt abielluvad ikka need kes lihtsalt otsuse teevad ja ära korraldavad, neile pole mingit eelstaatust vaja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90% juhtudest kihlutakse, et naine maha rahustada abielu teemal. Vähemalt on nö broneering tehtud ja ehk ei inise enam. Minu arvates on see naeruväärne tava. Kui sa soovid abielluda siis sa ka teed seda ja lähed viid avalduse sisse lihtsalt, mitte ei hakka kihluma.

Oleneb kuidas inimene abielluda soovib. Mõnel juhul tuleb abiellumis-katehhees läbida, ei saa koheselt avaldusi sisse viia.

Minu arust on kihlumine tore komme. Ma ise olen kihlatud ja kui ta mu kätt palus, siis oli väga eriline sündmus ja see mälestus jääb mulle elulõpuni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas ikka väga vähe kihlujaid jõuab abiellumiseni. Ollakse 10+a kihlatud aga ikka ei midagi. Valdavalt abielluvad ikka need kes lihtsalt otsuse teevad ja ära korraldavad, neile pole mingit eelstaatust vaja.

Mis inimestega te suhtlete? Minu tutvusringkonnas küll selliseid mökusid pole, kes teevad abieluettepaneku ja siis lasevad sujuvalt üle. Milleks valetada oma partnerile?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees abiellub siis kui muud varianti ei ole, sest muidu napsab keegi naise endale. Mehed ei soovi abielluda, üldiselt.

Ainult siis kui muud varianti SEDA naist endale pidada pole võimalik.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks rikas? Igaüks ostab ju sõrmuse enda rahakoti järgi. Vaid romaanides ja seebikates (vaprad..) kingitakse briljante ja muid asju. Reaalses tavalises elus seda pole. Ja eks need on ka muidugi, kes üle oma võimete ja üle võlli pingutavad, et muljet avaldada ja teiste järgi teha. Oma suguvõsas tean viimatist asja,m kui noor mees kinkis hõbedast 60 eurose kihlasõrmuse. Ja mõne aasta eest teine noor mees, kes ostis küll kullast, aga sellise peenikese ja väikese kiviga, maksis nii 200 eurot. Ta ise oli tegelikult uhke, et ostis elus esimese kullast eseme oma palgast. Terve palga eest ei saa ju osta, kui on vaja maksta üüri ja süüa jne ka. Vahel mõtlen, et on palju inimesi, kes elavad mullis.

Hea tava on maksta kihlasõrmuse eest 3 kuupalka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees abiellub siis kui muud varianti ei ole, sest muidu napsab keegi naise endale. Mehed ei soovi abielluda, üldiselt.

Ainult siis kui muud varianti SEDA naist endale pidada pole võimalik.

Eks mingid mehed on jah sellised. Aga on ka palju neid mehi, kes ise ka tahavad abielluda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea tava on maksta kihlasõrmuse eest 3 kuupalka.

See 3/6 kuupalga tava on pärit ajast, mil palju mehi sai sõjas surma. Siis sai naine sõrmuse rahaks teha. Enam sellist tagamõtet vast asjal pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen näinud küll neid ” Pole abielus sest tahaks suuri pulmi” paare. Aastad lähevad aga reaalsuses ei tehta ühtegi sammu nende pulmade saamiseks. Kui sa ikka soovid abielluda siis kas teed kasvõi vaikselt ja lihtsalt või siis hakkad nägema vaeva ehk siis raha koguma nt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 3/6 kuupalga tava on pärit ajast, mil palju mehi sai sõjas surma. Siis sai naine sõrmuse rahaks teha. Enam sellist tagamõtet vast asjal pole.

https://www.ferratum.ee/blog/5-viisi-kuidas-otsustada-kui-palju-kulutada-kihlasormuse-peale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kihlusime 1,5a tagasi. See moment oli väga ilus ja üllatav. Hakkasin siis mingi aja pärast uurima kohti ja pulmadega seonduvaid asju. Rääkisin mõtetest ka mehele, aga ta ei võtnud vedu. Ühe nägelemise käigus aga mees teatas, et ei soovi minuga abielluda. Talle ei ole seda vaja, see mingi naiste teema jne. Hetkel ei tahagi enam seda teemat puudutada ja mehel ka pigem töö teemad aktuaalsed. Panen vist sõrmuse varna.

Täiesti mõttetu ju kihlumine ongi. Nii juriidilises plaanis kui de facto. Selline vist väga noorte ja väga armunute teema, annab vast naispoolele mingi emotsionaalse laengu ja tundub nagu päris abielu juba:) Nagu abielu mängimine? Ma ei tea. Pole kunagi kihlatud olnud ega kihlumiseks palutud. Loeb abieluettepanek ja abiellu astumine. Ja abieluettepanekuid olen omajagu saanud elu jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi kihlatud olnud ega kihlumiseks palutud. Loeb abieluettepanek ja abiellu astumine. Ja abieluettepanekuid olen omajagu saanud elu jooksul.

Abieluettepanek sisuliselt ongi kihlumine. Ettepaneku tegemine ei tähenda, et need mehed sellega lõpuni läheksid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse abieluettepanek, siis see ongi kihlumine?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse abieluettepanek, siis see ongi kihlumine?

Vbl siis jah, ma ei tea, mis kihlumine on, pole kunagi kihlatud olnud. Mulle siinse teema põhjal jai mulje, et see on pigem selline poolkõva “maleva pulm”, a la oled okei ja äkki kunagi abiellume?

Abieluettepanek on see, kui palutakse enda naiseks saada ja seejärel arutatakse, mis päev viime avaldused, mis kuupäeva valime pulmapaevaks ja kuidas abiellumistseremooniat mõlemad ette on kujutanud.

See on akt, mis käivitab ettevalmistuse abiellumiseks.

Ma saan siit aru, et kihlumine on akt iseeneses ja edasi ei juhtu 10+ aastat midagi.

Tõtt öelda ma yhte paari tean ka, kes kihlumiseks sõitsid lausa itaaliasse, sotsiaalmeedia postitati täis, vahepeal juba lapski saadud ja ikka elatakse suvaliselt kokku-lahku ja “ollakse kihlatud”. Pole plaaniski enam abielluda. No milleks selline mängupulm täiskasvanutele, ei saa aru.

Abiellu v ära abiellu, aga kihlumine aseainena on tühi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka nii aru, et kihlumine tähendab abieluettepaneku tegemist. Sellest hetkest algab pulmade ettevalmistamine, avaldus viiakse perekonnaseisuametisse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma paberi ja sõrmuseta ei oska armastada?

Oskan ikka. Aga mehega, kes ei pea vajalikuks minuga abielluda või ei viitsi seda teha või ei raatsi riigilõivu maksta, ma koos ei oleks. Poleks elus nõus sünnitama ega pikemalt koos elama armastatud mehega, kes lihtsalt ei viitsi nagu minuga abielluda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse abieluettepanek, siis see ongi kihlumine?

Vbl siis jah, ma ei tea, mis kihlumine on, pole kunagi kihlatud olnud. Mulle siinse teema põhjal jai mulje, et see on pigem selline poolkõva “maleva pulm”, a la oled okei ja äkki kunagi abiellume?

Abieluettepanek on see, kui palutakse enda naiseks saada ja seejärel arutatakse, mis päev viime avaldused, mis kuupäeva valime pulmapaevaks ja kuidas abiellumistseremooniat mõlemad ette on kujutanud.

See on akt, mis käivitab ettevalmistuse abiellumiseks.

Ma saan siit aru, et kihlumine on akt iseeneses ja edasi ei juhtu 10+ aastat midagi.

Tõtt öelda ma yhte paari tean ka, kes kihlumiseks sõitsid lausa itaaliasse, sotsiaalmeedia postitati täis, vahepeal juba lapski saadud ja ikka elatakse suvaliselt kokku-lahku ja “ollakse kihlatud”. Pole plaaniski enam abielluda. No milleks selline mängupulm täiskasvanutele, ei saa aru.

Abiellu v ära abiellu, aga kihlumine aseainena on tühi.

Eee…abieluettepanek ongi kihlumine. Siis hakataksegi planeerima pulmi. Luterlased isegi pühitsevad/õnnistava kihlumist kirikus, üsna harva, aga neil tehakse seda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean inimest, kes on 10a juba kihlatud olnud????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskan ikka. Aga mehega, kes ei pea vajalikuks minuga abielluda või ei viitsi seda teha või ei raatsi riigilõivu maksta, ma koos ei oleks. Poleks elus nõus sünnitama ega pikemalt koos elama armastatud mehega, kes lihtsalt ei viitsi nagu minuga abielluda.

Kui õudne… Varalahususe lepingu ikka teed või annad enda vara kõik laiali?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks üldse kihluda?