Esileht Kodunurk Miks üldse on vaja kemikaale valada teise pudelisse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Miks üldse on vaja kemikaale valada teise pudelisse?

Postitas:

Terviseametil on kampaania, mis hoiatab ohtude eest, mis seonduvad kemikaalide ümbervalamisega pudelitesse. Näiteks olla levinud valada torusiil vee- või limonaadipudelisse, kust teised pereliikmed seda kogemata joovad.
Miks üldse keegi soovib kemikaali ümber valada? Äkki valajad põhjendaksid palun!
Läbisin hiljuti esmaabikoolituse, mille viis läbi kiirabitöötaja, kes ka rääkis, et see on tohutult levinud. Totaalselt arusaamatu tegevus.

+50
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ise kasutan keskmisest vähem kodukeemiat, aga oletan, et torusiili jms saab soodsamalt osta 5- või 10-liitrises hulgipakendis. Aga kuna sealt on ebamugav võtta, siis valatakse vähehaaval limonaadipudelisse ümber.
Jabur käitumine jah. Mõistlikum oleks osta lisaks üks õige toote väikepakend ja seda suurest nõust täita.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne keemiaga on see ka, et vajab lahjendamist ja tehakse mingi kogus ette ilmselt muusse anumasse.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 07:53; 08.08 19:03; 16.08 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks kogemus. Kevadel eriolukorra ajal oli algul antiseptikut ja pindade desinfitseerimise vahendit võimalik osta vaid 5 l kanistrites. Ostsin kumbagi ühe kanistri ja tegelikult ka sobivad pihustid peale. Aga pihustid töötasid halvasti ja üldse oli 5 l kanistriga ikka väga raske ja ebamugav toimetada (eriti veel seetõttu, et mul on väikesed lapsed, nende käeulatuses mugavas kõrguses ei saa kemikaale hoida). Kaasa võtta poodi vm ka ei saanud. Siis küll villisin ümber väiksematesse pudelitesse, peamiselt küll kodust leitud pihustiga pudelitesse, aga nende vähesuse tõttu ka tavalistesse 0,5 l limonaadipudelitesse (osa viisin ka teistele lähedastele, kellel desoained kodus lõppema hakkasid). Suured sildid sisu kohta koos hoiatuste, hüüumärkide, surnupealuude jm-ga said kohe peale joonistatud.

Peale selle on mul kodus topsis valmis alati mõnisada milliliitrit lahjendatud söögiäädikat (30% äädikas lahjendatud umbes 1:3). Mul on pereliikmeid, kellele meeldib sellist lahjat äädikasegu näiteks pasteedivõileivale teelusikaga tõsta. 😛 Sellel topsil on ka mõlemal küljel suured hoiatussildid.

Aga mu isa jõi hoopis lahjendatud katlakivieemaldajat, mille ema oli veekeedukannu puhastades sinna unustanud. Õnneks oli maitse ebameeldiv, proovis vaid paar lonksu ja läks hästi, midagi hullu ei juhtunud. Aga ka sellise asjaga peab väga ettevaatlik olema.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 08:13; 08.08 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin näiteks angervaksatõmmist 80 kraadise viinaga. Seda tehakse purgis ja siis valatakse pärast filtreerimist ümber pudelisse. Ma võin selle ju viinapudelisse valda, aga ega mingi nelja-aastane ei saa ju aru, et see on viina pudel. Võin ka sildi peale kirjutada – väikelaps ikka ei saa aru.

Sildistamine ei aita, ümber valada on aegajalt vaja. Mina valan veel ümber äädikat jne, kui väljasõidule minek ja mõistlik oleks mitte suurt pudelit kaasas kanda. Otseselt mürke majas polegi. Torusiili pudel on lastekindla korgiga ja loomulikult kohas, kuhu lapsed eales ei pääseks. Lastega juhtuvate õnnetuste vältimiseks peavad lihtsalt kõik kemikaalid olema luku taga või väga-väga kõrgel, kuhu laps ka köögilauale asetatud tabureti abil ei ulatuks.

Täiskasvanutel võiks olla nii palju oidu, et kui leiavad kraanikausi alt kapist või vannitoast poti tagant mingi pudeli, ei hakka seda ju ometi lõnksama. Ja teisalt võiks nii palju oidu olla, et mürke, kemikaale jne ei pane külmkappi ega söögilauale, olgu nad mis pakendis tahes.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanutel võiks olla nii palju oidu, et kui leiavad kraanikausi alt kapist või vannitoast poti tagant mingi pudeli, ei hakka seda ju ometi lõnksama. Ja teisalt võiks nii palju oidu olla, et mürke, kemikaale jne ei pane külmkappi ega söögilauale, olgu nad mis pakendis tahes.

Ühel võiks olla mõistust, et ei rüüpa, teisel võiks mitte olla hajameelsust, et mitte hetkeks käest ära köögilauale asetada jne … Elu on näidanud (mina isiklikult olen arstiõpingute käigus korduvalt ja korduvalt kokku puutunud), et reaalses elus tekib piisavalt halbade kokkusattumuste jadasid ja nende tagajärjel õnnetusi just täiskasvanutega. Ka ohtlikku ainet ümbervillinud inimene ise on unustanud või segi ajanud ja õnnetusse sattunud, teistest rääkimata. Seejuures mõnigi õnnetus oleks võinud ära jääda, kui ümbervillitud pudel oleks olnud suurelt ja hästi nähtavalt märgistatud.

Väikelaste puhul märgistamine muidugi ei aita, neile ei tohi ohtlik kraam ühelgi moel füüsiliselt kättesaadav olla. Aga võimalikult varakult peaks siiski lisaks ka selgitama lastele, mida ei tohi, miks ei tohi ja mis võib juhtuda. Kindlalt usaldada ei tohi (ikkagi peab olema ja ongi füüsiliselt ära pandud), aga mul kuuene ja neljane teavad küll juba ammu, miks ei tohi mitte kunagi rüübata tundmatut vedelikku, proovida kuskilt leitud võõrast tabletti, geelkapslit vmt, mida tähendab purgile või pudelile joonistatud pealuu, ja mis võib juhtuda, kui seesugust keeldu eirata.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 08:13; 08.08 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapsena lonksanud värska pudelist piiritust, võehh, kui vastik (õnneks mitte 98 kraadist). Kuna ise olen paras udu – siis kui sellist ümbervalamist on vaja teha (näiteks sai õhtul kurke tehes äädikas osta ja naabrinaine kallas laenuks selle väiksesse plastikpudelisse) – siis kleebin suured sildid peale, et ise puhtast hajameelsusest seda ei mekiks. Vanematel on üks tuttav mees, kes söögitoru ära põletas – probleemid olid terve elu söömisega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole elu sees kemikaale ümber valanud, väga vastutustundetu tegu on see limpsipudelitesse valamine minu meelest.
Need õigustajad, kes ütlevad, et suures pudelis on odavam – osta siis 1x elus see kallim väike kemikaali pudel ka ja vala sinna ümber (kusjuures need kõige mürgisemad asjad on ikka väga odavad, nt Torusiil). Kas tõesti säästmine on tähtsam kui lähedaste elu ja tervis?

+22
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:48; 08.08 18:51; 08.08 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse keegi soovib kemikaali ümber valada? Äkki valajad põhjendaksid palun!

Ma ei ole valanud, aga vblla oskan oletada, miks nad seda teevad.

SEST SEDA ORIGINAALPUDELIT ON VÄGA EBAMUGAV AVADA.

Ise olen teistel keemiapudelitel (nitrolahusti; atsetoon jne) selle ragiseva korgi lihtsalt noaga pealt maha lõiganud ja originaalpudeli koos siltide ja juttudega alles jätnud.

Inimesed lihtsalt ei tea, et selle ragiseva lapselukuga korgi all on peidus täiesti tavaline limonaadikork, mida on mugav keerata.

/lapsi pole; isegi teised pereliikmed mu kappide kallal mitte kunagi ei käi.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:57; 08.08 12:03; 08.08 16:58; 08.08 18:33; 08.08 19:02; 09.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitte-originaalpakendis ainult üks lahjendatud puhastusaine, mis maitseb tõenäoliselt nii, et keegi seda jooma ei hakka. Ja lonksu võtmisel ei tohiks midagi juhtuda, see ei ole söövitav ega eriliselt mürgine, lihtsalt mõnevõrra kahjulik. Lahjendamise pärast saigi ümber valatud.
See mitte-originaalpakend on tegelikult samuti puhastusaine pakend (suurelt kirjutasin peale ka, et mis sees on), mitte kunagi ei paneks limonaadi- või joogipudelisse kemikaale.
Mul on 2 argumenti kemikaalide originaalpakendis hoidmiseks: üks on muidugi turvalisus (ka etiketti võib ka hiljem vaja lugeda olla!), aga teine on see, et mitte iga kemikaal ei või igasuguses pakendis olla. Kemikaali tootja pakendab selle sobivasse anumasse, mis ei lase ainel läbi pakendi välja imbuda ega söövita pakendit ajapikku ära. Aga kas reakodanik oskab ümbervalamiseks sobiva anuma leida?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse keegi soovib kemikaali ümber valada? Äkki valajad põhjendaksid palun!

Ma ei ole valanud, aga vblla oskan oletada, miks nad seda teevad.

SEST SEDA ORIGINAALPUDELIT ON VÄGA EBAMUGAV AVADA.

Ise olen teistel keemiapudelitel (nitrolahusti; atsetoon jne) selle ragiseva korgi lihtsalt noaga pealt maha lõiganud ja originaalpudeli koos siltide ja juttudega alles jätnud.

Inimesed lihtsalt ei tea, et selle ragiseva lapselukuga korgi all on peidus täiesti tavaline limonaadikork, mida on mugav keerata.

/lapsi pole; isegi teised pereliikmed mu kappide kallal mitte kunagi ei käi.

Minu arust on see täiesti jabur põhjendus. Sellist pudelit peabki olema ebamugav avada ja selle põhjusest ning vajadusest peaks iga täiskasvanud inimene aru saama. Ja nii kiire ei ole ka kunagi mingi torusiili kasutamisega, et seda korki poleks aega lahti keerata.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 16:40; 08.08 17:23; 08.08 17:24; 09.08 10:19; 09.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see täiesti jabur põhjendus.

Sul on alati võimalus pakkuda PAREM põhjendus, miks nad seda teevad.

Mitte teisi kägusid jaburateks sõimata.

P.S: Või väidad, et Terviseamet valetab?

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:57; 08.08 12:03; 08.08 16:58; 08.08 18:33; 08.08 19:02; 09.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks elementaarne, et kui mingeid kemikaale kuskile suvalisse limonaadipudelisse ümber villitakse, siis kirjutataks sinna kohe ka suurelt silt peale, millega tegu. Sama nende tänapäeval moes olevate deospudelitega. Kirjutage lihtsalt kasvõi veekindla markeriga suurelt peale, millega tegu. Siis vähemalt ei juhtu täiskasvanutel õudseid söövitusi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemilisi vedelikke ringi ei vala kunagi, pole sellist kommet. Torusiili kasutab ju kahe korraga, mis soovituslik kohe ära. Peabki kohe valama pool ja pool, et aitaks ja seda osta vaja max kord kahe aasta sees ning see on lastelukuga.
Desovahend, tulekustuti, wd-40, gaasipõleti asuvad kõik kõrgel elektrikapi otsas koridoris. Veekeedukannust katlakivi eemaldan vaid sidrunimahlaga, aitab hästi ja soovitan teistelegi, sest neid katlakivieemaldusvahendi õnnetusi on raudselt palju olnud, isegi avalikud kohvimasinad tanklates ohtlikud ja inimesed hoopis puhastusvahendit sisse joonud sealt.
Kodukeemiat ei oma, ökoversioonid aastaid juba ja vannitoas kõrgel riiulil.
Vaat söögiäädika panen peale selle teema lugemist toidukapist ära, sest peres 2-aastane laps. Ainus mure keraamiline pliit, mida laps käib aeg ajalt sisse keeramas ja korra kõrvetas ka end. Muidu oleme koguaeg juures, aga see juhtus hetkega selja taga mul endal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see täiesti jabur põhjendus.

Sul on alati võimalus pakkuda PAREM põhjendus, miks nad seda teevad.

Mitte teisi kägusid jaburateks sõimata.

P.S: Või väidad, et Terviseamet valetab?

Sa said minust valesti aru. Mitte sina ega sinu jutt pole jabur, vaid see tegevus, mis põhjenduseks tuuakse, st inimeste käitumine seoses nende kemikaalidega.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 16:40; 08.08 17:23; 08.08 17:24; 09.08 10:19; 09.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis oleks ehk parem kui sa oma esmast teksti veidi parandad, sest ka mina sain sellest just nii aru, et sinutsiteeritud kägu on sinu meelest jabur.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte sina ega sinu jutt pole jabur, vaid see tegevus, mis põhjenduseks tuuakse, st inimeste käitumine seoses nende kemikaalidega.

Ole normaalne.

Oma jaburale tegevusele ei too perekoolis MITTE ÜKSKI KÄGU MITTE IIALGI mitte mingit selgitust ega põhjendust.

Nad salgavad selle lihtsalt maha ja kooris laulavad, et neist mitte keegi seda mitte kunagi ei tee. (nagu sa ei teaks seda pk tava, halloooo)

………..

Mina ka ei teadnud seda, et nad valavad neid pudeleid ringi ja siis kogemata joovad neid???

Ausõna ei teadnud. (Ma, muideks isegi ei uskunud teemaalgatajat, sest siin perekoolis ei saa kunagi kedagi 100% uskuda)

Aga google ütles, et sellised kampaaniad on tõepoolest olemas, vähemalt aasta alguses reaalselt olid: https://valgeohupall.ee/2020/03/17/terviseameti-murgistusennetuse-nadal/
Tekst on, et Täiskasvanute mürgistused tulenevad enamasti sellest, et kemikaal on pakendist ümber valatud limonaadipudelisse või joogiklaasi ja seetõttu joogiga segi aetud.

Ja KUNA nad siia nagunii keegi kirja ei taha panna, miks nad seda limonaadipudelivärki harrastavad, siis ma lihtsalt proovisin OLETADA.

VÕI sa nagu reaalselt ise arvasid, et neil ümbervalajatel on mingi MITTEJABUR põhjendus olemas?
Tegelt ka arvasid?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:57; 08.08 12:03; 08.08 16:58; 08.08 18:33; 08.08 19:02; 09.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÕI sa nagu reaalselt ise arvasid, et neil ümbervalajatel on mingi MITTEJABUR põhjendus olemas?
Tegelt ka arvasid?

Jah, kui ma kirjutasin, et põhjendus on jabur, siis ma tegelikult arvasin, et neil on mingi salajane mittejabur põhjendus. Said täiesti õigesti aru.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 16:40; 08.08 17:23; 08.08 17:24; 09.08 10:19; 09.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis oleks ehk parem kui sa oma esmast teksti veidi parandad, sest ka mina sain sellest just nii aru, et sinutsiteeritud kägu on sinu meelest jabur.

Ma kirjutasin selgelt ja ühemõtteliselt: minu arust on see täiesti jabur põhjendus. Mitte sõnagi kellegi isiku kohta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 16:40; 08.08 17:23; 08.08 17:24; 09.08 10:19; 09.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutasin selgelt ja ühemõtteliselt:

Sa ei kirjutanud mitte midagi. Vähemalt mitte teemasse.

…….

Uuesti, meeldetuletuseks sulle, küsimus teemas oli:
Miks üldse keegi soovib kemikaali ümber valada? Äkki valajad põhjendaksid palun!

Mina kirjutasin ühe võimaliku vastusevariandi, ole hea, kirjuta nüüd lõpuks sina ka.

Kui oskad kasvõi midagi pakkuda.
Kui ei oska, siis ole tasa ja lihtsalt loe, mida teised, kes on andekamad, pakuvad.
(Sest tõde need valajad nagunii ei tule siia teemasse kirjutama.)

……

Üks oletusvariant on veel see, et ei taheta kallist kraami korraga ära raisata, kraanikauss on siiski umbes ja valavad pool või ülejäänud torusiili klaasi/limpsipudelisse.
Et siis ca paari tunni pärast uuesti peale valada.

Ja vahepeal tuleb teine, juba pisut purjakil täiskasvanu, kes selle klaasi klõmaki ära kummutab. Ja EMO-sse helistab.

No mis variandid veel võiksid olla?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:57; 08.08 12:03; 08.08 16:58; 08.08 18:33; 08.08 19:02; 09.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks oletusvariant on veel see, et ei taheta kallist kraami korraga ära raisata, kraanikauss on siiski umbes ja valavad pool või ülejäänud torusiili klaasi/limpsipudelisse.

Kallis kraam? Liiter Torusiili maksab 1,79€.
Limpsi jõutakse osta, aga Torusiil on äkki nii kallis?

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:48; 08.08 18:51; 08.08 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Limpsi jõutakse osta, aga Torusiil on äkki nii kallis?

Mul on täiesti kõrini.

PAKU SIIS ÜKSKORD LOOGILINE VARIANT, miks nad seda teevad?

Fakt on, et teevad.
Miks, mina tõesti ei tea ja nagu näha, ei oska ka arvata….

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:57; 08.08 12:03; 08.08 16:58; 08.08 18:33; 08.08 19:02; 09.08 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks oletusvariant on veel see, et ei taheta kallist kraami korraga ära raisata, kraanikauss on siiski umbes ja valavad pool või ülejäänud torusiili klaasi/limpsipudelisse.

Kallis kraam? Liiter Torusiili maksab 1,79€.

Limpsi jõutakse osta, aga Torusiil on äkki nii kallis?

Ma ei saanud pigem loogikast aru, et valavad pool või ülejäänud torusiili kaasi/limpsipudelisse. Millise poole? Ostad ju torusiili pudeliga ja see pool jääbki ju originaapudelisse või miks seda vaja mujale valada? Või villitakse uuesti teise pudelisse see torusiil, mis juba kasutatud – et keerad kusagil kraanukausi all toru lahti ja lased vedelikul uuesti pudelisse joosta?

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 07:53; 08.08 19:03; 16.08 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab võõraste inimeste kappides tuulama ja sealt leitud valget värvi vedelikku ükskõik mis pudelis jooma hakkama? Eriti veel kui leiad nt limonaadipudeli kuskilt esikukapist?
Mu meelest võiks olla torusiile jm asju üldse kaht sorti – ühed lapselukuga, teised ilma. Ma avan neid keskmiselt 4-5 minutit või kauem, ja ma ei saa nippi selgeks. Ja ma ei saa aru, miks ma pean selle nõmeda korgi pärast terve elu võimlema.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 19:06; 08.08 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest võiks olla torusiile jm asju üldse kaht sorti – ühed lapselukuga, teised ilma. Ma avan neid keskmiselt 4-5 minutit või kauem, ja ma ei saa nippi selgeks. Ja ma ei saa aru, miks ma pean selle nõmeda korgi pärast terve elu võimlema.

Vajutad alla ja keerad samal ajal. Nagu osad ravimidki.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:48; 08.08 18:51; 08.08 21:50;
To report this post you need to login first.

Miks peab võõraste inimeste kappides tuulama ja sealt leitud valget värvi vedelikku ükskõik mis pudelis jooma hakkama? Eriti veel kui leiad nt limonaadipudeli kuskilt esikukapist?

Mu meelest võiks olla torusiile jm asju üldse kaht sorti – ühed lapselukuga, teised ilma. Ma avan neid keskmiselt 4-5 minutit või kauem, ja ma ei saa nippi selgeks. Ja ma ei saa aru, miks ma pean selle nõmeda korgi pärast terve elu võimlema.

Ja siin ongi vastus teemaalgatajale, et miks on vaja kemikaale ümber valada – paljud, väga paljud inimesed on lihtsalt nii-nii saamatud, et kui kord on selle lapselukuga korgi lahti saanud, siis ruttu valab kemikaali ümber esimesse ettejuhtuvasse pudelisse, tavaliselt limonaadipudelisse, sest teist korda ta seda keerulist lapselukuga korki enam avama ei ole võimeline (loe: lihtsalt ei viitsi).

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terviseametil on kampaania, mis hoiatab ohtude eest, mis seonduvad kemikaalide ümbervalamisega pudelitesse. Näiteks olla levinud valada torusiil vee- või limonaadipudelisse, kust teised pereliikmed seda kogemata joovad.

Miks üldse keegi soovib kemikaali ümber valada? Äkki valajad põhjendaksid palun!

Läbisin hiljuti esmaabikoolituse, mille viis läbi kiirabitöötaja, kes ka rääkis, et see on tohutult levinud. Totaalselt arusaamatu tegevus.

Väga lihtne – ostad mingi 5-liitrise kanistri, mida on ebamugav kasutada. Siis valadki väiksemasse ümber. Peab ikka väga juhm olema, et ise selle peale mitte tulla.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest võiks olla torusiile jm asju üldse kaht sorti – ühed lapselukuga, teised ilma. Ma avan neid keskmiselt 4-5 minutit või kauem, ja ma ei saa nippi selgeks. Ja ma ei saa aru, miks ma pean selle nõmeda korgi pärast terve elu võimlema.

Vajutad alla ja keerad samal ajal. Nagu osad ravimidki.

Ma vajutan ja keerangi, aga ma ei saa seda lahti ja ma ei ole muidu ekstraklassi idioot. Lihtsalt ei saa!

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 19:06; 08.08 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PAKU SIIS ÜKSKORD LOOGILINE VARIANT, miks nad seda teevad?

Erinevad inimesed vastavad, aga sulle ei jõua ikka kohale.

Puust ja punaseks:

Keegi ei sea kahtluse alla, et täpselt nii tehaksegi nagu sa ütled. Aga täie aruga inimese jaoks on selline kemikaalidega ümberkäimise viis vale. Ja sellele juhib ka terviseamet tähelepanu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 12:02; 08.08 16:40; 08.08 17:23; 08.08 17:24; 09.08 10:19; 09.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nt on praegu koristusvahendite kapis veepudelis koristusvahendit. Põhjuseks: ostsime töökaaslastega kamba peale 5-liitrise kanistri väga head vahendit, mida kasutab meie ettevõtet teenindav firma. Väiksemates nõudes nad seda ei telli (ei tea kas ongi saadaval). Jagasime selle tööl ära. Tervet kanistrit koju poleks tahtnud, liiga suur ja pealegi kulub seda üsna vähe.
Eriti ei muretse, väikseid lapsi ei ole ja keegi meie majapidamises ei lähe koristusvahendite hulgast juua otsima ning ega ta päris vee moodi ei ole ka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Miks üldse on vaja kemikaale valada teise pudelisse?