Esileht Pereelu ja suhted Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

Postitas:

Tere,

Selline mure siis:
Oleme lapse isaga 3 aastat lahus olnud. Minul on pool sellest ajast olnud uus elukaaslane. Lapse isal pruute on olnud aga ei midagi tõsist, nüüd on tal jälle keegi, keda ta isegi enda pruudiks ei tunnista, ütleb et on lihtsalt sõbrad. Laps pole ka väga maininud seda uut “sõpra.”Laps on pool aega isaga ja pool aega minuga, enam-vähem nädala kaupa ja kui ma tal viimane kord järel käisin siis ta ei tahtnud minuga isegi kaasa tulla ja hakkas kallistama seda uut tüdruksõpra ning koduteel rääkis, et kui tore ta on ja kuidas ta rallib autoga ja, et mina sõidan liiga korralikult ja aeglaselt 😀 Mina väga sellest välja ei teinud, lihtsalt mainisin, et see kihutamine võib väga kurvalt lõppeda.

Ja täna oli järgmine situatsioon. Lasteaeda minnes ta lihtsalt mainis nii muu seas tagaistmelt: ” …… on palju ilusam kui sina.” Ma ei osanud isegi reageerida, ütlesin vaid et see pole iludusvõistlus ja tema pole sinu ema.

Mismoodi ma peaks nüüd siis käituma, kui pidevalt hakkavad sellised kommentaarid tulema ja kiputakse hirmsasti isa juurde? Miks laps üldse selliseid asju ütleb. Laps ise on 5 aastane tüdruk.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.07 09:37; 23.07 09:58; 23.07 10:18; 23.07 10:49; 23.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks laps ei võiks isa juurde “kippuda”? Nii armukade oled?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see tüdruk on fun ja sina kasvatad.
Sina aga ütled eksile, et kui tema uus pruta kavatseb lapse rallitades surnuks vüi vigaseks sõita, siis sa eelistad, et pruta lapsega kokku ei puutu.

+15
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 09:44; 23.07 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see tüdruk on fun ja sina kasvatad.

Sina aga ütled eksile, et kui tema uus pruta kavatseb lapse rallitades surnuks vüi vigaseks sõita, siis sa eelistad, et pruta lapsega kokku ei puutu.

Et 5-aastase lapse suvalise kommentaari peale, teadmata, kas teine inimene tegelikult ka ohtlikult sõitis, kargaksid niimoodi eksile peale?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see armukadedaks tegemine oli?
Aga laps on laps, ütleb asju nii,nagu need pähe tulevad, ilma tagamõtteta ja seepärast, et ta

on 5 aastane tüdruk.

Ilu osas… arvad aiis, et oled maailma kauneim naine?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem polegi selles, vaid selles et miks laps meelega tahab mind armukadedaks ajada

Miks laps ei võiks isa juurde “kippuda”? Nii armukade oled?

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.07 09:37; 23.07 09:58; 23.07 10:18; 23.07 10:49; 23.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viieaastane laps vaevalt, et sind meelega üritab armukadedaks teha. Kahtlane, kas ta sellest üldse arugi saab.
Pigem on tegu sellega, et see “tädi” on lihtsalt tore ja vahva ja lapsele ta meeldib, sina oled aga igapäevane ja “tavaline”, sellepärast ta sind temaga ka võrdleb.
Võib muidugi olla alati ka nii, et isakodus räägitaksegi nii lapsele, et see tädi on palju ägedam ja ilusam kui sinu emme…
Soovitan uurida lapse isalt, kas jutt sellest et tädi ägedalt kihutab, vastab tõele, või on ainult lapse jutt.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see tüdruk on fun ja sina kasvatad.

Sina aga ütled eksile, et kui tema uus pruta kavatseb lapse rallitades surnuks vüi vigaseks sõita, siis sa eelistad, et pruta lapsega kokku ei puutu.

Mis mõttes ainult ema kasvatab, kui laps on poole ajast isa juures???!!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain aru, et see autoga rallitamine käib ikka mänguautode kohta? Kui ei, siis on see vähe tõsisem asi ja ka reaalne ohukoht.

Aga lapsed on tõesti lapsed ja alati ei saa kõike väga südamesse võtta.
Eks see sõranna on uus ja huvitav praegu. Ajaga kindlasti see vaimustus vaibub.
Selke ilusamaks pidamise kohta ma vb ütleks siiralt lapsele, et see teeb emme kurvaks, kui ta nii arvab. Vbv oleks ka vait. Ma ei ausaltöeldes ei teagi kuidas ma reageeriks, kui mu laps nii ütleks.
Ma ei usu, et laps seda meelega teeb. Pigem võib see olla vaikne alateadlik vihje, et see uus sõranna tegeleb lõbusate asjadega rohkem, kui sina kodus.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 10:07; 23.07 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tibi ilmselt tegeleb lapsega rohkem, võibolla tutvustab oma meigikotti, autoga kihutamine on muidugi sellisele lapsele põnev, mõtle lõbustuspargile et miks lapsed sinna kipuvad, aga ega 5a laps aru ju ei saa et tänavaliiklus ei ole lõbustuspark. Vaata kui palju on liikluses õnnetusi, vaevalt et avarii põhjustaja sõitis nagu sina – igavalt. Sul on laps, kelle eest sa vastutad, aga tibil seda pole, kui juhtub ka mõni õnnetus, siis juhtub, vaevalt ta oma lapsega rallima hakkaks, lapse kaudu on lihtne mehele meeldida ja sammuke lähemale astuda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei see ikka pärisauto kohta, ütles et tema rallib autoga ja sõidab kiiresti. Et mina sõitvat korralikult ja igavalt. Ühesõnaga mingid imelikud võrdlused tulnud välja, nagu meelega, et panna mind ebamugavalt end tundma. Tahaks teada, et mis see sõnum siis on

Ma sain aru, et see autoga rallitamine käib ikka mänguautode kohta?

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.07 09:37; 23.07 09:58; 23.07 10:18; 23.07 10:49; 23.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan vastata uue naise seisukohast. Kui mehe tütar oli umbes 8 aastane, siis ta ütles ka minu kohta, et ma olen ägedam. Mehe eks muidugi rääkis siis selle mehele edasi ja mees omakorda mulle. Mul oli tõeliselt halb tunne, ma ei ole kordagi soovinud võtta lapse ema kohta üle. Aga mida ma siis tegin? Mul on esimesest abielust poeg ja seega ma olin harjunud tegema rohkem poiste asju. Ma võtsin lapse kaasa orienteeruma, ujuma jne. Ma olen üsna sportlik, mehe eks seda ei ole. Ma arvan, et see, mis me tegime, oli lihtsalt uus ja huvitav lapsele.
Peale seda, kui mees minuga rääkis, et ta eks tunneb pahasti, et ma olen ägedam, tõmbasin ennast tagasi, ei võtnud enam last nii palju kaasa.
Mõni võib kohe küsida, et miks sa lapsega ilma meheta käisid. Mehel on selline töö, kus ta peab aeg-ajalt ootamatult tööle minema ja siis sel ajal ma tegelesin/tegelen lapsega.

Teemaalgatajale- ära võta seda südamesse, laps armastab sind ja vaevalt, et uus naine tahab sulle ära teha. Täiesti kindlalt ei taha laps sind armukadedaks teha, laps ei oska isegi nii mõelda.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 10:24; 23.07 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnum ongi, et laps on vanuses, kus talle meeldivad tibid, uus on huvitav ja naine teeb praegu põnevaid asju temaga koos, sinuga on argielu. Võidki öelda, et autoga ei kihutata, sest õnnetusi võib juhtuda ja igal pool ju ei tohigi kihutada, ainult mõnel maanteel saab, linnas peabki aeglasemalt sõitma. Ja et tore, et sul on isa noore naisega lõbus, aga ühelegi naisele ei tasu öelda, et keegi on temast ilusam, nii ei ole tark teha, isegi, kui see on tõsi. (Imelik, et tänapäeva lapsed “Lumivalgekese” muinasjutust midagi ei õpi?) Ühel eelmisel kommentaatoril oli ka hea nõuanne, et ütledki, et selline jutt teeb su kurvaks ja veel võid seletada, et inimesed ongi erinevad, aga sinu laps on sulle väga kallis ja sa loodad, et sina oled talle ka.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 10:29; 23.07 11:24; 23.07 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnum ongi, et laps on vanuses, kus talle meeldivad tibid

Tegelikult on tibist asi kaugel. Lihtsalt tavaline 35 aastane naine, kahe lapsega üksikema ja täiesti keskmise välimusega. Minu eks isegi ütleb et ta pole tema maitse, et nad lihtsalt sõbrad jne. Aga eks mul põhjendab sellist käitumist sellega, et ma ise olevat süüdi, kuna tahtsin 3 aastat tagasi lahku minna ja et laps tahab normaalset perekonda.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.07 09:37; 23.07 09:58; 23.07 10:18; 23.07 10:49; 23.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel ongi selline periood, kus ema või muud kodused on turvalised ja igavad. Hakkavad meeldima peretuttavad, sest nendega on vaheldust ja nagu ikka, lõbusam, sest võõram inimene ei raatsi väga palju keelata või tõreleda. Armukadeduse tekitamisega ei ole sellel midagi pistmist. Laps soovib laiendada oma nn tutvusringkonda. Kui käiks lasteaias, siis muutub kõige ilusamaks ja lahedamaks lasteaiaõpetaja (mis sest, et see on võibolla lapse emast poole vanem). Samuti hakkavad meeldima sõprade emad. Vanuse, välimuse või päris lõbusate tegevustega pole sel midagi pistmist. Lapsele meeldivad sellel eluperioodil võõramad inimesed ja nii ongi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu meelega, et panna mind ebamugavalt end tundma. Tahaks teada, et mis see sõnum siis on

Novot siin see probleem ongi. Asi on sinu omas oeas kinni. Ehk isegi veidi kadedus, et hetkel meeldib too naine rohkem kui sina emana.
Ausaltöeldes on lausa jube ja kurb lugeda, et sa OMA lapsest nii halvasti arvad(et ta seda meelega teeb)!

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 10:07; 23.07 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi teemast mööda, aga miks ei või öelda, et keegi on ilusam, kui see tõesti nii on?

Sest see pole kuigi arukas, sest enamik inimesi tunneb end natuke pahasti seepeale. Nii nagu pole kuigi arukas öelda teistele, et sa oled loll, sa oled paks, sa oled vana, kui sa just ei tahagi neid närvi ajada. Lapsed muidugi ütlevad sageli asju lihtsalt niisama, nende peale pole mõtet solvuda, aga ma mõtlen, et neid võib ju natuke ka õpetada.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 10:29; 23.07 11:24; 23.07 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse suu ei valeta.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnum ongi, et laps on vanuses, kus talle meeldivad tibid

Tegelikult on tibist asi kaugel. Lihtsalt tavaline 35 aastane naine, kahe lapsega üksikema ja täiesti keskmise välimusega. Minu eks isegi ütleb et ta pole tema maitse, et nad lihtsalt sõbrad jne. Aga eks mul põhjendab sellist käitumist sellega, et ma ise olevat süüdi, kuna tahtsin 3 aastat tagasi lahku minna ja et laps tahab normaalset perekonda.

Näe, see on sinu arvamus, lapsel jälle teine arvamus. Äkki peaksid rohkem oma lapsega tegelema, tundub, et laps saab paremini räägitud oma muredest sellele naisele, kui sulle.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 11:44; 23.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaksid rohkem oma lapsega tegelema, tundub, et laps saab paremini räägitud oma muredest sellele naisele, kui sulle.

Mina tegelen temaga päris palju. Kui ta minu juures on siis käime metsas, raamatukogus, reisimas, mänguväljakutel, külas jne. Isaga aga ei saa ta eriti kusagil käia, sest isal pole autot ja ta elab maal. See samune tädi siis sõidutab neid vahest ringi. Ja mul tunne, et mu eks kasutabki seda tädi ära, et saaks oma lapsega vahel kusagil käia.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.07 09:37; 23.07 09:58; 23.07 10:18; 23.07 10:49; 23.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem polegi selles, vaid selles et miks laps meelega tahab mind armukadedaks ajada

Ta üritab oma abitul moel öelda, et teie lahkuminek on talle vastik. Ja kui teie olete temaga vastikud, siis on tema teiega ka. Õieti just sinuga, sest sinust on teada, et sa teda kunagi maha ei jäta. Sinu peale võibki valada kogu oma frustratsiooni, teha sulle haiget, sest teie olete teinud temale haiget.

Tehke aga lapsi ja asuge siis oma õnne otsima. See on õige elujärjekord.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 12:03; 23.07 12:05; 24.07 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga eks mul põhjendab sellist käitumist sellega, et ma ise olevat süüdi, kuna tahtsin 3 aastat tagasi lahku minna ja et laps tahab normaalset perekonda.

ja tal on õigus. Kas eks peksis sind? Pettis? Terroriseeris – hoidis kodus kinni ja keelas suhelda?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 12:03; 23.07 12:05; 24.07 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaksid rohkem oma lapsega tegelema, tundub, et laps saab paremini räägitud oma muredest sellele naisele, kui sulle.

Mina tegelen temaga päris palju. Kui ta minu juures on siis käime metsas, raamatukogus, reisimas, mänguväljakutel, külas jne. Isaga aga ei saa ta eriti kusagil käia, sest isal pole autot ja ta elab maal. See samune tädi siis sõidutab neid vahest ringi. Ja mul tunne, et mu eks kasutabki seda tädi ära, et saaks oma lapsega vahel kusagil käia.

See naine siis ikka tegeleb lapsega rohkem. Sina viid ta kuskile parki vms kohta, kus laps reaalselt ei suhtle nii palju kui naiteks maal olles maasikaid noppides vms teoga. Aga nulle tundub, et sind hairib just see naine, iga kirjaga puuad pohjendada, et ta pole mitte keegi sinu mehele. Sa ei tea tegelikku, akki mees ei soovi sinuga selliseid asju arutada ega oigustada, kes see naine talle on. Kergem on utelda mitte keegi, kui isiklikuks minna. Sa pigem kardad, et mehel on tosisem suhe ning need kaks siis puuavad terve pere olla ning sinu roll jaab vaiksemaks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 11:44; 23.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mul tunne, et mu eks kasutabki seda tädi ära, et saaks oma lapsega vahel kusagil käia.

See ei peaks sulle korda minema, mida su mees “selle tädiga” teeb või mis põhjusel nad koos on.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 10:29; 23.07 11:24; 23.07 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägiksin lastepsühholoogiga. Laps mitte ei ürita sind armukadedaks teha, vaid maailma asjadest aru saada. Nt miks tema isa ei ela tema juures, kas isa uus naine/ laps on parem? Psühholoog kindlasti on lahutatud vanemate lapsi kümnete kaupa näinud ja oskab nõu anda, millele sina kui ema peaksid selles olukorras tähelepanu pöörama ja kuidas reageerima. 5a laps ei mõtle nagu täiskasvanu.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi teinekord lapse käest: “Miks sa mulle nii ütlesid?”
Teoreetiliselt on võimalik, et lapsele pandi lihtsalt sõnad suhu – mul on raske ette kujutada, et viieaastane hakkaks midagi sellist heast peast ütlema.
Teine võimalus on, et ta peegeldab. Et see teine naine on sinu last kiitnud, ja nüüd ta tunneb headest sõnadest puudust, et sina ehk jagad talle kitsilt kiitust.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 12:42; 24.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on lihtsalt uus ja huvitav. Samamoodi võiks 5aastane arvata oma 20aastasest täditütrest, siis sa ju poleks armukade.

Autoga kihutamine 5aastasele võib tähendada midaiganes. Sh ka lihtsalt, et tegi mõne möödasõidu, mis ei ole tingimata kihutamine.

See vaimustus tõenäoliselt möödub a) kui lähvad lahku b) kolivad kokku ja naine ei ole enam võõras, hakkab su lapsele süüa tegema, magamaminemist ja hambapesu nõudma, lauakombeid nõudma jne.

Mul endal just nii läks – mehe poeg oli ka algul must vaimustuses, aga ajapikku nägi, mida rohkem aega koos olime, seda igavamaks ma jäin ja ägedast tädist sai tavaline tüütu täiskasvanu ???? 6 aastat juba, poiss oli ka 5 siis

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 13:30; 16.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see tüdruk on fun ja sina kasvatad.

Sina aga ütled eksile, et kui tema uus pruta kavatseb lapse rallitades surnuks vüi vigaseks sõita, siis sa eelistad, et pruta lapsega kokku ei puutu.

Et 5-aastase lapse suvalise kommentaari peale, teadmata, kas teine inimene tegelikult ka ohtlikult sõitis, kargaksid niimoodi eksile peale?

Kargan peale? Ei, tuletan meelde liiklusseadust ja füüsikat. Võõra lapsega ei “rallita”. Kui see läheb meelest või seda ei peeta tähtsaks, siis see tädi lapsega enam ei tegele. Punkt.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 09:44; 23.07 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehe laps on väga otsese ütlemisega ja tekitas sellega ka olukorra, kus siis mehe eks minu peale kaebama hakkas. Oleks siis otse rääkinud nagu täiskasvanud inimene, aga ei – käidi sugulastele kaebamas. Kuna last ka kohe ei sündinud – lisandus sinna veel jutt a’la et ma ei saa lapsi ja tahan lapse ära meelitada. Sain ja saan ka nüüd mehe lapsega väga hästi läbi ning ikka veel pean kuulma seda, et lapsele heidetakse ette, et ta minuga nii palju suhtleb.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 18:11; 08.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on tegu klassikaga, kus külas sama leib on magusam kui kodus?

Teine võimalus on, kus lapsed võivad oma vanematele kättemaksuks haiget teha, et vanemad koos ei ela. Just kuulasin mõni aeg tagasi Vikerraadiost mingit pereteraapia saadet suhete kolmnurkadest. Kolmnurki on kusjuures igasuguseid – naine, laps, töö – mees, naine, mehe isa – isa, laps, uus naine – mees, naine, naise sõbranna – mees, naine, kalalkäik jne jne jne. Ja alati on see nurga kolmas osapool ühele pinge lõdvendaja, teisele ärritada. Otsi Vikerraadio arhiivist. Tasub kuulata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.