Esileht Pereelu ja suhted Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

Postitas:

Et 5-aastase lapse suvalise kommentaari peale, teadmata, kas teine inimene tegelikult ka ohtlikult sõitis, kargaksid niimoodi eksile peale?

Kargan peale? Ei, tuletan meelde liiklusseadust ja füüsikat. Võõra lapsega ei “rallita”. Kui see läheb meelest või seda ei peeta tähtsaks, siis see tädi lapsega enam ei tegele. Punkt.

Seda, kas see naine tegelikult rallib või ei ralli, sa ei tea. Tead ainult seda, et ta on ilusam kui sina ja su lapsel on temaga koos aega veetes lõbus. Suhtlemist ära keelata puhtalt armukadedusest oleks ikka väga väiklane.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, kas see naine tegelikult rallib või ei ralli, sa ei tea. Tead ainult seda, et ta on ilusam kui sina ja su lapsel on temaga koos aega veetes lõbus. Suhtlemist ära keelata puhtalt armukadedusest oleks ikka väga väiklane.

Seda, kas kas ta on sinust ilusam, ka tegelikult ei tea. Täpselt samasugune lapse jutt nagu rallimise kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kargan peale? Ei, tuletan meelde liiklusseadust ja füüsikat. Võõra lapsega ei “rallita”. Kui see läheb meelest või seda ei peeta tähtsaks, siis see tädi lapsega enam ei tegele. Punkt.[/quote]

Aga kuidas on, kui mehe eks ütleb uuele, et sina enam lapsega ei tegele ja punkt. Siis kas uuel naisel on ka õigus vastata, et ma ka enam kunagi lapsega ei tegele ja punkt. (See ei ole praegu üldse norimiseks kirjutatud, lihtsalt kujutan olukorda ette.) Mees ja naine jäävad kokku, aga uus naine peale sellist ütlust, et ei tee enam lapsest väljagi, ütleb, et pole minu asi. Kuidas siis mehe eks suhtuks, oleks lõpuks tige, et tema lapsest välja ei tehta enam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 10:24; 23.07 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et asi võib ka olla erinevates kasvatusmeetodides.
Olen siin pooleldi kasuemaks samuti viieaastasele tüdrukule. Pärisema elab linnas, korteris. Mina maal, oma majas.
Teeme palju asju lapsega koos:
1. Ta aitab mind vabatahtlikult kodutöödes. Peseb nt hea meelega nõusid, aga ütleb, et ema ei luba tal kodus seda teha kuna raiskab palju vett, lobistab end märjaks (ja vahel põranda ka), lõhub mõnikord midagi ära…
/Mind sellised asjad ei häiri, kõike saab kuivatada, veearve pärast ma ei põe ja katkiläinud tassi/taldriku saab alati uue osta
2. Teeme koos aiatöid, käime koos metsas, õpime loodust tundma. Asjad, mida ta emaga kunagi koos teinud ei ole. Emale ei meeldi üldse maal olla.
3. Arutame kõiksuguseid maailma asju (ema väidetavalt ei viitsivat teda kuulata ega tema “lollidele” küsimustele vastata.
4. Õpime koos tähti ja lugemist, aga teeme seda mänguliselt ja lõbusalt.
5. Iga keelu põhjendan talle pikemalt ära, seletan asjade seoseid ja tagajärgi. Ema lihtsalt käratavat, et Ära näpi! Ära sinna mine! Ära seda tee! Lapse küsimusele, miks ei või… käratab vastu, Sest mina ütlen nii ja jutul lõpp.
Viiesed ei ole enam tited ja saavad väga hästi aru, kes nendega kuidas tegeleb või kuidas neisse suhtutakse.
See laps ütleb samamoodi, et minuga on ägedam ja tahab rohkem meil olla kui päris kodus.

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 23:38; 16.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline plejaad häid südamlikke ja armastavaid võõrasemasid! Kõik paremad kui oma emad, lihtsalt imesta.

Kui nad on need isad perest üle löönud (ja ilmselt on, kui lapsed on nii väikesed alles), siis on see, nagu kõigepealt lööks noa sisse ja siis kukuks hoolitsevalt peale puhuma, siduma ja ravima. Ja ootaks kiitust selle eest.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.07 12:03; 23.07 12:05; 24.07 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal tasuks tolle teise naisega sõbraks saada hoopis, ja temaga ja oma lapsega koos välja minna.
Teemaalgataja on ilmselgelt praegu stressis oma poole kohaga üksikema rollist. Võimalik, et ka tema eks on samas stressis, aga meestele iseloomulikult kasutab ta stressist pääsemiseks hoopis põgenemist – jätab lapse ilmselt küllaltki palju tolle sõbranna hooleks. Sõbranna (kes väidetavalt polegi mehe uus pruut) pole mingit põhjust stressis olla, kuna tema lapse eest päriselt ja ametlikult ei vastuta ja saabki olla lahe tädi.
Teemaalgataja peaks oma pead tuulutama ja olema lapsega koos mõne teise täiskasvanuga.

Ma olen näinud ühe tuttava pealt, kuidas tolle tuttava uue kavaleri väike poeg reaalselt ronis mööda naist üles ja rippus tema küljes ja kogu aeg tahtis tähelepanu, kui nad koos olid. Naise enda lapsed polnud oma emast kaugeltki nii kohtavas vaimustuses – nad olid vanemad ka. Aga mõtlesin küll, et 1. Miks see laps oma isal niimoodi seljas ei ela? 2. Kas ta oma ema ei anna talle kodus piisavalt tähelepanu? Naine ei teinud mingeid imetrikke, et mehe laps temasse niimoodi klammerduks. On lihtsalt tavaline, normaalne, sõbralik inimene.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 12:42; 24.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead ainult seda, et ta on ilusam kui sina ja su lapsel on temaga koos aega veetes lõbus.

See väikeste laste arusaam ilust on ka nii ja naa. Minu laps räägib ühe mu sugulase kohta, et see on nii imeilus. Tegelikult käib lihtsalt hästi naljakalt riides, nagu odav prost. Lisaks on tal takused juuksepikendused, ripsmetel kivikesed, hästi ära värvitud jne. Riided on sellised litritega, hästi sädelevad, neoontoonides. Alati naeran seda lapse juttu.

Aga kunagi ütles laps mulle, et sul on natuke kole nina. Ma tegingi siis talle selgeks, et nii pole viisakas ega ilus öelda. Enam ta ei ütle kunagi kellegi kohta, et näe, see on paks või sellel on koledad juuksed vms. Sest see on elementaarne viisakus. Võib öelda, et näe, see on ilus tädi, aga mitte võrrelda kellegiga, et näe, tema on ilusam kui sina. Seda võiks lapsele selgitada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see on väga hea, et su lapsele see sõnranna meeldib. See on lihtsalt nii nirmaalne, et lapsed näevad asju teisiti ja kenad inimesed jätavad neisse jälje. Vaevalt ta üritab sind armikadedaks teha, ta ei oskaks sedasi mõelda. Töötasin kunagi lastega ja ma olen igasuguseid suhteid uutega näinud. See on kõige toredam variant üldse, kui keegi uus naine lapsega kena on. Aja jooksul laps harjub sellega ja ei räägi enam nii palju temast. Kui isa pidevalt naisi vahetab, siis teeb ka laps omad järeldused

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pool teemat on kulunud rallimise arutamisele.
Mida teab 5 aastane rallimisest?
Kui ma maanteele keerates teise käiguga kiirendan 90-ni, siis minu viiene arvab ka, et kõva ralli käib. Tegelikult pole toimunud ei seaduserikkumist ega midagi ohtlikku, vaid natuke äkilisem kiirendus sirgel asfaldilõigul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead ainult seda, et ta on ilusam kui sina ja su lapsel on temaga koos aega veetes lõbus.

See väikeste laste arusaam ilust on ka nii ja naa. Minu laps räägib ühe mu sugulase kohta, et see on nii imeilus. Tegelikult käib lihtsalt hästi naljakalt riides, nagu odav prost. Lisaks on tal takused juuksepikendused, ripsmetel kivikesed, hästi ära värvitud jne. Riided on sellised litritega, hästi sädelevad, neoontoonides. Alati naeran seda lapse juttu.

Aga kunagi ütles laps mulle, et sul on natuke kole nina. Ma tegingi siis talle selgeks, et nii pole viisakas ega ilus öelda. Enam ta ei ütle kunagi kellegi kohta, et näe, see on paks või sellel on koledad juuksed vms. Sest see on elementaarne viisakus. Võib öelda, et näe, see on ilus tädi, aga mitte võrrelda kellegiga, et näe, tema on ilusam kui sina. Seda võiks lapsele selgitada.

teist inimest riite pärast odavaks prostiks nimetada on viisakas, aga kui laps sinu nina kohta märkuse teeb – siis on kohe sobimatu.
Jälgige oma käitumist, laps on kodu peegel.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 18:11; 08.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps paistab asju võtvat suht laadnalt, ema seevastu käitub nagu laps.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt teistsuguse põrinaga auto või valjemaks keeratud raadio võib väiksele lapsele tunduda ka “rallitamisena.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ära võta isiklikult. Laps lihtsalt ütleb, mida ta näeb ja arvab. Kui meie mehega lahku kolisime ja talle uusi naistuttavaid tekkis, oli mul kaks suurt hirmu – esiteks, et neid tutvustatakse lastele liiga ruttu. Nägin seda paaril korral, kus poisid võtsid isa uue sõbranna juba nii omaks ja siis see suhe lõppes. Lapsed küsisid minu käest seepeale koguaeg, et miks nad enam sellele tädile külla ei või minna 🙂 Vastasin siis, et küllap issi teab seda paremini, ma ei oska vastata. Aga kõige suurem hirm oli pigem see, et need uued sõbrannad ei võta lapsi omaks. Et neil ei ole hea olla kui nad isa juures on või et nad jäävad kuidagi tahaplaanile. Nii palju on ju neid lugusid, kus laps tunneb end isa kodus üleliigsena vms.

Seega teemaalgataja – ära võta kõike isikliku rünnakuna. Kui su laps kiidab seda uut naisterahvast, siis on see hea. See tähendab, et su laps on rõõmus ka isa juures olles ja see on väga tähtis. Pigem ütlegi lapsele, et see on väga tore, et te hästi läbi saate ja et sul on hea meel, et tal ka isa juures hea olla on. Nii julgeb laps ka edaspidi sulle rääkida, mis ta mõtleb. Kui sa kaitsehoiaku võtad, siis laps tajub seda ja ühel hetkel ta ei julge sulle oma mõtteid enam avaldada.
Muidugi see autosõidu jutt võib olla kaheti mõistetav, aga seda saab lapsele selgitada, et liikluses on palju ohtusid ja seepärast ongi väga oluline sõita korrektselt ja olla tähelepanelik vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena mulle meeldis väga tädi (ema õde), aga ema tundus halva ja kurjana. Miks? Tädi ei riielnud minuga kunagi, ei “kasvatanud”, sest see polnud tema asi.

Sama on pühapäevaisadega – need on nii head: viivad kinno ja kohvikusse ja loomaaeda, üks mäng ja trall käib kogu aeg, ema seevastu sunnib õppima, hambaid pesema, voodit üles tegema ja on üks paha ja kuri inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest see tüdruk on fun ja sina kasvatad.

Sina aga ütled eksile, et kui tema uus pruta kavatseb lapse rallitades surnuks vüi vigaseks sõita, siis sa eelistad, et pruta lapsega kokku ei puutu.

Et 5-aastase lapse suvalise kommentaari peale, teadmata, kas teine inimene tegelikult ka ohtlikult sõitis, kargaksid niimoodi eksile peale?

Kargan peale? Ei, tuletan meelde liiklusseadust ja füüsikat. Võõra lapsega ei “rallita”. Kui see läheb meelest või seda ei peeta tähtsaks, siis see tädi lapsega enam ei tegele. Punkt.

ja kust sa tead, et ikka rallis? Lapsele tundub juba tavaline kiirendamine max lubatud kiiruseni rallimisena, s ets kiirendus niimoodi tundub. Kui näiteks 110 alas sõidan 110-ga mööda autost, mis liigub 90ga, siis ma ju ei ralli, aga mu 3aastane laps hõikab tagaistmelt “sõida ettevaatlikult, kiiret ei ole!” 😀

Ükspäev ütles mu 3aastane tütar mulle, et vein on nii nämma ja talle maitseb kohvi ka. Ta pole kumbagi neist saanud. Ei tasu kõike puhta kullaba võtta, mida lapsed räägivad, neil on siiski veidi teistsugused perspektiivid….

ma mäletan selgelt oma lapsepõlvest ühte juhtumit, et meie maja juurde tuli hiiglaslik, inimesest suurem vähemalt 2-meetrine koer…nojah, eks ta oligi inimesest suurem, ainult et see “inimene” olin mina, kes ma ilmselt olin siis umbes meetrine, kartsin nagunii koeri, ja tegemist oli tavalise veidi suurema koeraga 😀 Aaga ma siiamaani mäletan seda hiiglaslikku koera, mingi aeg arvasin, et nägin unes, hiljem olen mõistnud, et koer oli päris, mina lihtsalt pisike:D

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 13:30; 16.08 13:20;
To report this post you need to login first.

Ma arvan, et asi võib ka olla erinevates kasvatusmeetodides.

Olen siin pooleldi kasuemaks samuti viieaastasele tüdrukule. Pärisema elab linnas, korteris. Mina maal, oma majas.

Teeme palju asju lapsega koos:

1. Ta aitab mind vabatahtlikult kodutöödes. Peseb nt hea meelega nõusid, aga ütleb, et ema ei luba tal kodus seda teha kuna raiskab palju vett, lobistab end märjaks (ja vahel põranda ka), lõhub mõnikord midagi ära…

/Mind sellised asjad ei häiri, kõike saab kuivatada, veearve pärast ma ei põe ja katkiläinud tassi/taldriku saab alati uue osta

2. Teeme koos aiatöid, käime koos metsas, õpime loodust tundma. Asjad, mida ta emaga kunagi koos teinud ei ole. Emale ei meeldi üldse maal olla.

3. Arutame kõiksuguseid maailma asju (ema väidetavalt ei viitsivat teda kuulata ega tema “lollidele” küsimustele vastata.

4. Õpime koos tähti ja lugemist, aga teeme seda mänguliselt ja lõbusalt.

5. Iga keelu põhjendan talle pikemalt ära, seletan asjade seoseid ja tagajärgi. Ema lihtsalt käratavat, et Ära näpi! Ära sinna mine! Ära seda tee! Lapse küsimusele, miks ei või… käratab vastu, Sest mina ütlen nii ja jutul lõpp.

Viiesed ei ole enam tited ja saavad väga hästi aru, kes nendega kuidas tegeleb või kuidas neisse suhtutakse.

See laps ütleb samamoodi, et minuga on ägedam ja tahab rohkem meil olla kui päris kodus.

Aga sa võiks ka selle hea tädi mängimisega vähe hoogu maha võtta. Jube lihtne on põnev ja äge olla, kui laps kord kuus külla tuleb. Pärisema peab aga pärast üksikema staatusesse kukkumist võib-olla hommikust õhtuni erinevatel töökohtadel rabama, et ots otsaga kokku tulla, samuti vastutama ükski kõikide lapse igapäevavajaduste täitmise ja argielu rutiinide toimise eest (lasteaed, kool, lapse haigused, lapse probleemid, ootamatult katkiläinud pesumasin ja tuhat muud asja!). Võib tõesti olla, et ägedaks meelelahutuseks ja kümnetele kúsimustele vastamiseks pole sel vaesel emal enam lihtsalt energiat!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa võiks ka selle hea tädi mängimisega vähe hoogu maha võtta.

Et siis inimene peaks teesklema kedagi, kes ta ei ole ja enda käitumist lapsega muutma sest … Emal on äkki raske? Ahah, et kui laps on harjunud, et siiani tädi tegeleb, aga nüüd muudab suhtumise ilma näilise põhjuseta negatiivsemaks, siis see ei jäta lapsele kindlasti mingisugust jälge?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et asi võib ka olla erinevates kasvatusmeetodides.

Olen siin pooleldi kasuemaks samuti viieaastasele tüdrukule. Pärisema elab linnas, korteris. Mina maal, oma majas.

Teeme palju asju lapsega koos:

1. Ta aitab mind vabatahtlikult kodutöödes. Peseb nt hea meelega nõusid, aga ütleb, et ema ei luba tal kodus seda teha kuna raiskab palju vett, lobistab end märjaks (ja vahel põranda ka), lõhub mõnikord midagi ära…

/Mind sellised asjad ei häiri, kõike saab kuivatada, veearve pärast ma ei põe ja katkiläinud tassi/taldriku saab alati uue osta

2. Teeme koos aiatöid, käime koos metsas, õpime loodust tundma. Asjad, mida ta emaga kunagi koos teinud ei ole. Emale ei meeldi üldse maal olla.

3. Arutame kõiksuguseid maailma asju (ema väidetavalt ei viitsivat teda kuulata ega tema “lollidele” küsimustele vastata.

4. Õpime koos tähti ja lugemist, aga teeme seda mänguliselt ja lõbusalt.

5. Iga keelu põhjendan talle pikemalt ära, seletan asjade seoseid ja tagajärgi. Ema lihtsalt käratavat, et Ära näpi! Ära sinna mine! Ära seda tee! Lapse küsimusele, miks ei või… käratab vastu, Sest mina ütlen nii ja jutul lõpp.

Viiesed ei ole enam tited ja saavad väga hästi aru, kes nendega kuidas tegeleb või kuidas neisse suhtutakse.

See laps ütleb samamoodi, et minuga on ägedam ja tahab rohkem meil olla kui päris kodus.

Aga sa võiks ka selle hea tädi mängimisega vähe hoogu maha võtta. Jube lihtne on põnev ja äge olla, kui laps kord kuus külla tuleb. Pärisema peab aga pärast üksikema staatusesse kukkumist võib-olla hommikust õhtuni erinevatel töökohtadel rabama, et ots otsaga kokku tulla, samuti vastutama ükski kõikide lapse igapäevavajaduste täitmise ja argielu rutiinide toimise eest (lasteaed, kool, lapse haigused, lapse probleemid, ootamatult katkiläinud pesumasin ja tuhat muud asja!). Võib tõesti olla, et ägedaks meelelahutuseks ja kümnetele kúsimustele vastamiseks pole sel vaesel emal enam lihtsalt energiat!

Tegelikult kasvatab seda last hoopis üksikisa. Mu lähisugulane. Pärisema juures käib tüdruk mõned korrad aastas, siis ka 2 kuni 3 päeva korraga. Rohkem ema ei kannata last välja, isegi puhkuse ajal ei võta kauemaks enda juurde. Ema oli see, kes mehe ja lapse maha jättis, vabatahtlikult.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 23:38; 16.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks üritab laps mind meelega armukadedaks teha?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.