Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks vähem tulumaksu kinni peetud?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Miks vähem tulumaksu kinni peetud?

Postitas:
Kägu

Uurisin huvi pärast ja siinse üldise buumi valguses siis ka, mida maksuamet minu eelmise aasta tulude ja maksude kohta arvab (erilist huvi endal polnud, sest mul midagi tagasi saada niikuinii ei ole).

Aga avastasin, et arvutuste kohaselt oleks mult eelmise aasta jooksul justkui 65 ¤ tulumaksu vähem kinni peetud, kui ma maksma oleksin pidanud. 🙁 Kusjuures erinevus tuleb just minu põhitööandja maksetest, mitte muudest väiksematest sissetulekuallikatest.

Loomulikult ma ei arva, et Perekool oskaks mulle öelda, millest erinevus tuleneb, aga kindlasti on siin mõni tark, kes oskaks öelda, mis on üldse tõenäolised põhjused sellise olukorra tekkimiseks.

Tegu on hiigelsuure avalik-õigusliku asutusega, millel on korralik raamatupidamine paljude töötajatega. Töötanud olen töölepingu alusel kuupalga eest, paar korda on makstud ka lisatasu (aga varasematel aastatel pole sellisel puhul küll kordagi olnud, et asutus oleks tulumaksuvaba miinimumi topelt rehkendamnud vmt). Kuna meil on tähtajalised lepingud ja minu oma just detsembri lõpul lõppes (jaanuarist algas uus), siis maksti mulle detsembri lõpul välja ka eelmise lepingu n-ö lõpparve.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
livia

RE: Miks vähem tulumaksu kinni peetud?

ei oska põhjust oletada, aga saad ise oma e-maksuametist TSD koondandmetest vaadata, mis kuul sul see maksuvabastuse ülekasutus tekkis ja raamatupidajalt selgitust küsida. ega raamatupidaja tagantjärgi seal midagi parandada ei saa enam, aga huvitav oleks ju ikkagi teada saada, miks nii juhtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Miks vähem tulumaksu kinni peetud?

Tänan, mõtlesin vist tänu Sulle välja, milles probleem. Kas ma saan õigesti aru, et tulumaks arvestatakse alles sellelt summalt, mis jääb järele pärast tulumaksuvaba miinimumi ja töötuskindlustusmakse lahutamist brutopalgalt? Sel juhul olen ma ilusti nullis, nagu arvata olekski võinud, ja riigile midagi lisaks maksma ei pea. 🙂

Võtsin tänu Sinu juhendamisele TSD koondandmed ette, ja kuna sealt selgus, et mõni euro jääks puudu justkui iga kuu, siis ma hakkasin omast peast kahtlustama, et siin peab mingi lisaknihv olema, näiteks töötuskindlustusmaksed. Kui ma lahutan brutotulust enne 0,21-ga korrutamist lisaks 12*144-le veel töötuskindlustusmakseks märgitud summa, tuleb mul täpselt kenasti 0 kokku, mis oleks ka loogiline. (Ning teiste pisisissetulekutega polnud seda teha tarvis ilmselt seetõttu, et tegu polnud otseselt palgaga, vaid litsentsitasudega, mille pealt nähtavasti töötuskindlustusmakseid ei makstagi …)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks vähem tulumaksu kinni peetud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.