Esileht Ilu ja tervis Miks väidetakse et saledus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: Miks väidetakse et saledus

Postitas:
eastaurora2

Miks alati väidetakse,et saledus ikka on seotud ainult sellega palju me liigume ja mida omale sisse sööme? Minu arust see absoluutselt ei päde. Näiteks on mul sõbranna,kes on lapsest saati nagu piibuork. Mitte kunagi pole ta kaalunud grammigi rohkem. Isegi raseduse ajal oli tal vaid kõht ning ülejäänud keha ja käed jalad ikka üdini kondised. Samas sööb ta kõike nii palju,kui soovib. Ei ole iial toitumist jälginud. Vein näksid,mida iganes. Samas mina olen sellest ajast saati kui puberteediiga saabus maadelnud oma koleda kehaga. Ei ole ma suures ülekaalus,162cm-60kg,kuid välja näen inetu. Käed paksud,kõhurasve ja kehakuju üldse inetu ja mehine. Hirmus peeglisse vaadata, keskkohta pole ka siis ,kui olen saledam ja õlad koledad ja laiad 🙁

Veidi parem olen ma välja näinud vaid tugevalt toitumist jälgides 55kg peal. Kitsastes riietes olen kole,laiematega ei paista nii see inetu proportsioon välja. See parem väljanägemine tähendas aga absoluutselt kõigest heast loobumist ja ranget süsivesikute ja suhkru piiramist (ebavajalike süsivesikute) viimasel ajal olen olnud lõdvem ja siit kohe ka kilod. Ei suuda kuidagi nii toituda enam,tekib nõrkus ja halb olla,keha vajab boosti kalorite näol. Tänapäeval võiks olla olemas mingisugune test või eriuuringud inimesele mis näitaks ära kuidas see kaaluteema ikkagi nii on,et ühel ei miskit ja teine peab enamus asjadest loobuma. Ma usun,et geneetika on koige suurem kehakaalu määraja?

Sama võrdlus on minu mehega,sale mis sale aga sööb absoluutselt kõike mida hing ihkab. Kuidas teie kogemused ? Kui te pole geneetiliselt kribud,siis kuidas te suudate aastate viisi end nii piitsutada,et suhkur ja kõik head toidud menüüst väljas.

+27
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
suur lind

Miks alati väidetakse,et saledus ikka on seotud ainult sellega palju me liigume ja mida omale sisse sööme?

Sest energia jäävuse seadus kehtib igal pool ja alati. See, et on olemas inimesed, kes nö. toitu raiskavad ja ka palju süües ning vähe liikudes paksuks ei lähe, ei ole energia jäävuse seadusega vastuolus – lihtsalt nende organism ei saa toidust nii palju energiat kätte või läheb see kuskile kaduma. Need, kes energia omastamise seisukohalt ökonoomsemad on, talletavad selle osa, mis üle jääb, efektiivselt pekina, seetõttu ei ole neil vaja nii palju süüa. Nii et ühe konkreetse inimese puhul siiski enamasti kehtib see väide, et saledus sõltub sellest, kui palju ta liigub ja kui palju sööb. Loomulikult võib see ka elu jooksul muutuda, sõltuda haigustest jne. Aga ei ole mitte kuidagi võimalik, et inimene sööb 1000 kcal, kulutab liikumise peale 1500 kcal ja läheb seejuures paksemaks.

+16
-19
Please wait...

Postitas:
ilutegija

Relax! Tean paari “toiduraiskajat”. Kes juba 50+ vanuses, nendel hädad küll ühe aine puudusega, küll teisega. Nende organism pole lihtsalt hästi omandanud (eales!) toidust vajalikke aineid.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Desy

Mis mõttes ALATI ja AINULT?? Ma olen kuulnud/lugenud, et see on seotud nii liikumise, toitumise, veetarbimise, unekvaliteedi-kvantiteedi, vanuse, geenide kui ka ainevahetuse kiirusega. Noorena olin ka sale ja sõin kõike, sport 0, magusat meeletutes kogustes. Nüüd 35sena peale 4 last on 10 liigset kilo, ei mina suuda neid maha raputada, kõik on kõhu peal. Tutvusringkonnas on ka selliseid, kes jooksevad ja möllavad sporti teha, aga ikka on paras polster peal. Ja ka neid 35seid, kes ei liiguta, söövad kõike, aga näevad välja saledad ja sportlikud.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
eastaurora2

Mis mõttes ALATI ja AINULT?? Ma olen kuulnud/lugenud, et see on seotud nii liikumise, toitumise, veetarbimise, unekvaliteedi-kvantiteedi, vanuse, geenide kui ka ainevahetuse kiirusega. Noorena olin ka sale ja sõin kõike, sport 0, magusat meeletutes kogustes. Nüüd 35sena peale 4 last on 10 liigset kilo, ei mina suuda neid maha raputada, kõik on kõhu peal. Tutvusringkonnas on ka selliseid, kes jooksevad ja möllavad sporti teha, aga ikka on paras polster peal. Ja ka neid 35seid, kes ei liiguta, söövad kõike, aga näevad välja saledad ja sportlikud.

Järelikult on ikka kõik geneetika? Kade tunne on,kui ise pead rabelema ja nii palju vaeva nägema ja siis teised naudivad elu ja näevad välja nii kaunid ilma ainsagi pingutuseta.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Mortal

Siinseid vastajaid ei oska kommenteerida, aga kaalusaadetest on meelde jäänud, et sealsed osalejad imestasid ka kangesti oma suure kaalutõusu üle, aga magusad limonaadid, grill-liha,vorstisaiad, majonees või õlle sixpack kuulusid igapäevasesse menüüsse. Seega olena väga skeptiline, kui jälle hakatakse süüdistama geene või kehva tervist, sest “ma ju ei söö mitte midagi, aga kilod muudkui tulevad”.

+12
-15
Please wait...

Postitas:
eastaurora2

Siinseid vastajaid ei oska kommenteerida, aga kaalusaadetest on meelde jäänud, et sealsed osalejad imestasid ka kangesti oma suure kaalutõusu üle, aga magusad limonaadid, grill-liha,vorstisaiad, majonees või õlle sixpack kuulusid igapäevasesse menüüsse. Seega olena väga skeptiline, kui jälle hakatakse süüdistama geene või kehva tervist, sest “ma ju ei söö mitte midagi, aga kilod muudkui tulevad”.

No aga ega ikka ei ole nii. Mainisin,et mul sõbrants. Koguaeg ta küpsetab head paremat,grilli ja koikeeja isuga. Õlut joob ka muuseas ja üsna palju ,grilliõhtutel jne. Ei miskit,nii peenike,et kohe murdub keskelt. Minu jaoks müsteerium. Ma ju näen,et inimene sööb ja elab ja seda viimased 15 aastat. Samas tal peres ongi kõik nagu kondibuketid,seal järeldan,et geneetika.

+21
-7
Please wait...

Postitas:
piret005

Seega olena väga skeptiline, kui jälle hakatakse süüdistama geene või kehva tervist, sest “ma ju ei söö mitte midagi, aga kilod muudkui tulevad”.

Samas söögiisu on tõesti kõigil väga erinev, mis on kaasa antud. Mina näiteks söön kõike, joon ka coca-colat, söön kommi jne, aga mul ei ole väga söögiisu. Just mõtlesin, kas olen täna üldse söönud. Olen küll, sõin ühe kukli ja tassi kohvi. Kõht siiani tühjaks pole läinud. Ma pean meeles pidama, et sööksin liha ja midagi toitvamat, sest muidu pole energiat. Samas kõht tühjaks ei lähe praktiliselt üldse. Samas mul on ülemus, kes pidevalt räägib, et tal on kõht väga tühi. Hommikul sööb kodus, päeval kell kaksteist on juba kõht väga tühi. Muidugi on tal palju raskem niimoodi kehakaalu säilitada, kuigi ta kogu aeg proovib teha tervislikumaid valikuid, ei söö kartulit, rasvast liha jne, mida mina kõiki söön.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
piret005

Kui sa tarbid rohkem kui kulutad, siis kaal kasvab. Kui tarbid vähem, siis kaal kahaneb. Ei ole mingit maagilist “geneetikat”, mis võlub kellegi kõhu pealt iseenesest rasva maha.

See on õige, aga erinev on see, kui palju inimesed toidust energiat omastavad ja kui efektiivselt seda kulutavad. Säästlikumad organismid jäid evolutsioonis paremini ellu, seega on paljudel tänapäeva inimestel see probleem, et nende kehad on väga kokkuhoidlikud, omastavad toidust hästi energiat, samas kulutavad seda vähe. Toidukülluse tingimustes jällegi pole see hea. Kui sa vaatad mingit tabelit, et see toiduaine annab nii ja nii palju kaloreid, sellise tegevusega kulutad nii palju kaloreid, siis need numbrid ei vasta iga organismi puhul üldse tõele. Mõni sööb suure hunniku toitu, aga omastab sellest palju vähem kui mõni teine.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

Kui sa tarbid rohkem kui kulutad, siis kaal kasvab. Kui tarbid vähem, siis kaal kahaneb. Ei ole mingit maagilist “geneetikat”, mis võlub kellegi kõhu pealt iseenesest rasva maha.

See on õige, aga erinev on see, kui palju inimesed toidust energiat omastavad ja kui efektiivselt seda kulutavad. Säästlikumad organismid jäid evolutsioonis paremini ellu, seega on paljudel tänapäeva inimestel see probleem, et nende kehad on väga kokkuhoidlikud, omastavad toidust hästi energiat, samas kulutavad seda vähe. Toidukülluse tingimustes jällegi pole see hea. Kui sa vaatad mingit tabelit, et see toiduaine annab nii ja nii palju kaloreid, sellise tegevusega kulutad nii palju kaloreid, siis need numbrid ei vasta iga organismi puhul üldse tõele. Mõni sööb suure hunniku toitu, aga omastab sellest palju vähem kui mõni teine.

Tänapäeva inimeste probleem on see, et õigitakse valimatult kõike ja liigutakse minimaalselt.
Kogu eksistentsi jooksul pole inimene saanud nii palju süüa ja soojas toas/autos passida, kui tänapäeval. Organism, mis on välja kujunenud sadade tuhandete aastate jooksul, ei muutu paari aastakümnega. Proovi veeta kasvõi üks päev nagu talupere paarsada aastat tagasi- füüsiline töö õues varavalgest hilisõhtuni, kehvad riided/ külm tuba ja söögiks naerid ning silgusoolvesi hapupiimaga. Ei ühtegi paksu noorte ega vanade hulgas.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Desy

Järelikult on ikka kõik geneetika? Kade tunne on,kui ise pead rabelema ja nii palju vaeva nägema ja siis teised naudivad elu ja näevad välja nii kaunid ilma ainsagi pingutuseta.

Esiteks saledus ei võrdu automaatselt iluga, ja teiseks ei saanud sa mu jutule üldse pihta, aga südamest tänan sind selle õela ja halvustava kommentaari eest.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
billy

Mõne keha lihtsalt töötleb ära rohkem kaloreid kui teise oma, ehk siis jah, mõni saabki rohkem süüa.

Samas targalt toimetades saab ka enda kere panna rohkem läbi töötlema toitu, alustasin kunagi 1600 kcal toitumisega ja hakkasin siis vaikselt sisse söödavaid kaloreid tõstma ja nüüdseks söön u. 2200 kcal päevas  nii et juurde ei võta, see on üüratu kogus toitu (puhast ja tervislikku) ja nv.ti saan rahus ka grilli ja jäätist lubada  kuna keha tuleb sellega toime.

Jah, peangi pidevalt jälgima mida söön, aga vähemalt on tuju ja tervis väga hea, kuna keha saab korralikku kütust.

Sul teemaalgataja tundub olevat halb suhe iseendaga, suure tõenäususega oled liialt kriitiline enda suhtes, tegelt oled sa väga kaunis. Sinu numbrid on ju täiesti normaalse terve naisterahva numbrid ja paksust näed vaid sa ise ja vb keegi kes lihtaalt tahab sulle halba tuju tekitada.

Võttes kaalust alla, ei leia sa endiselt miskit kaunist endast, aga tegelt seda saab muuta, kasvõi igapäev ütle endale 1 kompliment, jah, sa ise, iseendale, tundub tobe, aga vaikselt märkad, et ei vihkagi end nii väga ja keha on vaid kest, kuniks ta on terve ja pole rasvumist mis on tervisele ohtlik on kõik ilus!

+8
0
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Muidugi on inimeste ainevahetus erinev! See ei ole mingi suur avastus ju. Ongi nii, et mis ühe teeb paksuks, jookseb teisel mööda külgi maha. Pärilik on see ka. Näiteks minu ema on 70-aastasena sale ja mina olen 45-aastasena ka sale. Keskkooli lõpukleit mahub lahedalt selga. Armastan väga jäätist ja šokolaadi, söön neid ka üsna palju. Samas ma ei armasta eriti jahutooteid, saiakesi, kooke ja torte söön minimaalselt. Armastan väga erinevaid salateid ja juurviljasuppe, teen neid tihti. Söön palju päeva esimeses pooles: hommikul kell 8 võileivad ja kohv, kell 12-13 ajal tugev lõuna, kella 17-18 paiku kerge õhtusöök. Mulle meeldib nii, see pole mingi kätteõpitud dieet. Minu keha tahab tugevalt süüa lõuna ajal ja õhtul mitte eriti.

Aga igal inimesel on siin elus oma rist kanda. Minul on omad puudused, millega ma pean võitlema. Nii on aeglane ainevahetus jälle teemaalgataja needus siin elus. Kui sa näed oma 58-kilost sõbrannat korraga tervet La Muu karpi kinni pistmas, siis võid kindel olla, et temal on mõni muu probleem, mida sinul jällegi pole.

See on õige, et kehakaal sõltub liikumisest ja toitumisest. Toitumisest kindlasti rohkem. Lihtsalt aeglase ainevahetusega inimesed saavad vähem süüa ja/või peavad rohkem liikuma.

Aga kahtlemata on võimalus süüa kõike ilma dieetidest midagi teadmata suur õnnistus.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Nustik

Tihti tuleb mängu ka see, et inimeste jaoks on mõisted erinevad, näiteks mõni võileib või tugev lõuna. Ühe jaoks tähendab see 2 väikest viilu leiba, millel peal õhuke viil sinki ja kurk, teine laob oma taldrikule 4 viilu saialist/leivalist, peale määrib hulga võid ning siis tulevad, singid, vorstid,  juustud – kalorite vahe on üüratu. Paljud saledad, kes söövad kõike ja midagi ei jälgi – hommikuks oli võileib, vahepeal pistis mingi puuvilja põske, õhtuks klaas veini ja 2 tükki juustu. Tegelik kogus on väga väike, aga ta ei ole ennast piiranud, teinekord sööb burgeri või pizzat. Aga, kes kaaluga kimpus, sellel on koguaeg pinge peal, aga samas on toidule nii raske vastu panna, tema näksimisel kaob märkamatult suhu võibolla pool kilo juustu, aga nedale tundub, et õhtu jooksul mõne tükki võtsin.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Peenikesed söövadki kõike, aga vaata koguseid. Taldrikul üks kartul, pool kotletti, törts salatit. Söövad ära ja ägisevad, et oi kui täis on kõht. Tugevamatel totsidel kolm kartulit, kaks kotletti ja palju salatit, kus peale on veel lisatud mingit majoneesiga kastet. Siis võetakse kohvi ja magusat. Ikka peenikestel üks kild kooki ja tugevamatel naistel suur tükk kooki.

Näen ju igapäevaselt seda toitumist, sest töötan sööklas. Ja mitte ainult klientide näol ei näe, vaid ka oma köögipersonali pealt nähes sama seis. Paksukesed söövad hoopis suuremaid portse kui peenikesed.

+10
-16
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Seega olena väga skeptiline, kui jälle hakatakse süüdistama geene või kehva tervist, sest “ma ju ei söö mitte midagi, aga kilod muudkui tulevad”.

Samas söögiisu on tõesti kõigil väga erinev, mis on kaasa antud. Mina näiteks söön kõike, joon ka coca-colat, söön kommi jne, aga mul ei ole väga söögiisu. Just mõtlesin, kas olen täna üldse söönud. Olen küll, sõin ühe kukli ja tassi kohvi. Kõht siiani tühjaks pole läinud. Ma pean meeles pidama, et sööksin liha ja midagi toitvamat, sest muidu pole energiat. Samas kõht tühjaks ei lähe praktiliselt üldse. Samas mul on ülemus, kes pidevalt räägib, et tal on kõht väga tühi. Hommikul sööb kodus, päeval kell kaksteist on juba kõht väga tühi. Muidugi on tal palju raskem niimoodi kehakaalu säilitada, kuigi ta kogu aeg proovib teha tervislikumaid valikuid, ei söö kartulit, rasvast liha jne, mida mina kõiki söön.

Mul just vastupidi. Piibuorgist mees tõstab mulle järjepidevalt “normaalse” taldrikutäie toitu ja ma ei jõua ära süüa veeranditki, kuna kõht on täis. Söön selliseid portse nagu algklassis õppiv laps. Lisaks ei suuda ma süüa hommikusööki ja sageli jäävad vahele lõunasöögid, mistõttu esimene söögikord lükkub sinna 15-19 vahemikku ja tulebki päevas ainult üks-kaks söögikorda. Näksimise asemel on must kohvi ja tee. Sünnipäevadel jne tulevad mingid erisused sisse aga neid pole ka palju. Samuti olen olnud terve elu sale kuniks lapsed sain. Saledana sõin väga ebatervislikult ja ei jälginud mida söön, hakkasin jälgima ülekaalu tekkides.
Geenitestid selleks otstarbeks on olemas, aga need annavad ainult info et see soodumus on ja maksavad palju. Kaalust alla need võtta ei aita. Perearstil tasub samuti käia, mitmed tervisehädad võivad asja taga olla. Saab diagnoosi ja ravi peale ja normaalselt eluga edasi minna. PK kägude energia jäävuse seaduse jutt on ammu kaaluteemades kahtluse alla pandud teadlaste poolt. https://nutritionandmetabolism.biomedcentral.com/articles/10.1186/1743-7075-1-15

+1
-2
Please wait...

Postitas:
s1ret

Toitumisest rääkides…

Ma sain praegu ehmatuse osaliseks ja hakkasin reaalselt mõtlema miks minu kaal viimastel kuudel 4kg ülesse on triivinud. Viimasel ajal kiire elu ja sõitude tõttu Hesburgeri ja muud rämpstoidukohti palju rohkem külastanud.Arvutasin nende kodulehelt kokku mis mu tavaline suurem kanaeine koos joogiga kokku sisaldab ja… Ma sain tulemuseks 1450 kalorit! Ainult üks eineke.. Sinna liita veel muu päeva jooksul söödu ja maiustused ning see number on üüratu. Proovin vaikselt tervislikule reale tagasi tulla ja tänane terve päevamenüü kaloraaž on tulnud hetkeni 800kcl. Seega jääb õhtuks veel omajagu üle ja saan teha midagi head omale. Kirjutan sest ma ei oleks iial arvanud,et see arvutamine sellise hea ülevaate annab ja ei uskunud ma ka seda ,et see eine nii kaloririkas on,kuidagi ei motle sellele nii . Uskumatu lihtsalt,kui palju ma olen omale neid kaloreid sealt sisse ajanud viimastel nädalatel. Lisaks veel jäätis ka magustoiduks vahel peale einet ja siis imestan miks kaal touseb ja koht ikka tühi. See on nagu soltuvus juba,et pean selle burksi ja friikad saama.

Tänases menüüs aga:kodujuustu,muna,lillkapsast,brokkolit,maasikaid, kaerahelbeputru ja muud tervislikku. Uskumatu kui palju head toitu mahub sama kaloraaži sisse ja ma pole näljane. Loodan,et suudan oma 3-4 kilo kaotada…

Lihtsalt mõtteaineks ,ehk keegi pole ka nii konkreetselt moelnud palju ta reaalselt omale kaloreid sisse sööb

+10
0
Please wait...

Postitas:
bugmenot

Peenikesed söövadki kõike, aga vaata koguseid. Taldrikul üks kartul, pool kotletti, törts salatit. Söövad ära ja ägisevad, et oi kui täis on kõht. Tugevamatel totsidel kolm kartulit, kaks kotletti ja palju salatit, kus peale on veel lisatud mingit majoneesiga kastet. Siis võetakse kohvi ja magusat. Ikka peenikestel üks kild kooki ja tugevamatel naistel suur tükk kooki.

Näen ju igapäevaselt seda toitumist, sest töötan sööklas. Ja mitte ainult klientide näol ei näe, vaid ka oma köögipersonali pealt nähes sama seis. Paksukesed söövad hoopis suuremaid portse kui peenikesed.

..seejuures nii kõhnadel kui paksudel saab kõht ühtviisi täis -ehk paksud ei söö üle ja kõhnad ei näljuta end.  Inimesed on erinevad kasvult jmt, nii ka oma “kogukuselt” -sünnil saadud keha vajadused määravad selle mida ja kui palju inimene endale suust sisse peab ajama .

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Desy

Üks minu näidetest sõi iga päev lõunaks 5 kartulit lisaks lihatükile ja salatile. Ma ei jõudnud oma praadi ära süüa, tema tõstis juurde… Magustoit juurde muidugi. Raseduse ajal vitsutas päev otsa pirukaid ja küpsiseid, pärast sünnitust 2 nädalaga algkaalus. Kõik, kes temaga lõunal käinud, ei jõua ära imestada. Jätkuvalt piitspeenike, 167/57, kui viimati juttu tuli.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Huviline

See “kogu aeg sööb kõike” on petlik. Kalorid toimivad kõigi jaoks ühte moodi. Sa pole ju nende inimestega 24/7 koos. Jah, sinu nähes ta grillipeol sõi palju ja jõi õlut, aga äkki see oli tema päeva ainuke toidukord? Saledad võivad jätta mulje, et söövad kogu aeg, tegelikkuses näksivadki võibolla madala kalorsusega näkse ja suuremaid toidukordi polegi.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

No aga ega ikka ei ole nii. Mainisin,et mul sõbrants. Koguaeg ta küpsetab head paremat,grilli ja koikeeja isuga. Õlut joob ka muuseas ja üsna palju ,grilliõhtutel jne. Ei miskit,nii peenike,et kohe murdub keskelt. Minu jaoks müsteerium. Ma ju näen,et inimene sööb ja elab ja seda viimased 15 aastat. Samas tal peres ongi kõik nagu kondibuketid,seal järeldan,et geneetika.

Ei usu sinu juttu. Olen ise terve elu olnud täpselt sinu kirjeldatud inimene. Sõin palju küll, aga järgmisel päeval elasin ainult suitsu ja kohvi peal. Suitsetamine hoiab kaalu väga hästi all, sest nikotiin võtab söögiisu ära.

Ega keha ei omasta ka kogu söödut korraga. Kui ikka süüa 2 kilo liha sisse, alkoholi ka, siis enamus sellest läheb lihtsalt teisest otsast välja kuna sööki pressitakse peale. Keha ei jõua midagi ära seedida. Kui kaalu tahad koguda, siis peab koguaeg sööma, et keha jõuaks ka söödut omastada.

Geneetika võib ka olla, samas võib geneetika ka kehv olla, toitaineid ei omastata ja süüa võib, aga kehale midagi külge ei jää. AGA, keskeas lähevad kõik paksuks, ka need kondised.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Desy

Ei usu sinu juttu. Olen ise terve elu olnud täpselt sinu kirjeldatud inimene. Sõin palju küll, aga järgmisel päeval elasin ainult suitsu ja kohvi peal. Suitsetamine hoiab kaalu väga hästi all, sest nikotiin võtab söögiisu ära.

Geneetika võib ka olla, samas võib geneetika ka kehv olla, toitaineid ei omastata ja süüa võib, aga kehale midagi külge ei jää. AGA, keskeas lähevad kõik paksuks, ka need kondised.

Mina sõin suitsetajana märksa rohkem kui praegu. Ja kohe kindlasti ei lähe kõik keskealisena paksuks. Sellisel juhul oleks ju kõik keskealised ja vanemad inimesed paksud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Mina sõin suitsetajana märksa rohkem kui praegu. Ja kohe kindlasti ei lähe kõik keskealisena paksuks. Sellisel juhul oleks ju kõik keskealised ja vanemad inimesed paksud.

Sina ja sina, kui sõid siis sõid kuna tahadki koguaeg süüa. Kui suitsetasin, siis üldse süüa ei tahtnud, ma võisin mitu päeva tiksuda kohvi ja suitsu peal. 45 aastased inimesed on kõik paksud.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
primaka

Sina ja sina, kui sõid siis sõid kuna tahadki koguaeg süüa. Kui suitsetasin, siis üldse süüa ei tahtnud, ma võisin mitu päeva tiksuda kohvi ja suitsu peal. 45 aastased inimesed on kõik paksud.

No ega ikka ei ole küll kõik 45aastased ja vanemad paksud. Vaata ringi natuke.

Mina olen ka arvamusel, et geneetika mängib rolli. Mul on noorem vend, kes on nagu kõrs 190/78. Naine on lihtsalt sale ja nende lapsed on samasugused kõrred nagu isa. Naise ema on trulla, aga isa on hästi kõhna. Meil samuti oli ema keskealisena paks, noorena imepeenike ja isa eluaeg kõhna.
Mu 57aastane lähisugulane sööb tõesti valimatule kõike ja palju ja ikka on sale 168/62. Tema tütar on samuti väga sale, poeg aga isasse ja kopsakas. Mu oma kolmest lapsest üks sööb nagu hobune ja ikka peenike. Vanust tal 30+.
Üks mu tuttav sööb lõunal supi, prae ja magustoidu, 175/52. Vanust 38. Tema õed ja ema samasugused. Ilus vaadata neid neljakesi koos.
Neid näiteid võiks veel tuua küll ja küll.
Mina ise olin kuni 40 niisamagi sale, edasi pidin juba vaatama hakkama,mida söön. Vanusega ainevahetus aeglustub kõigil.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See parem väljanägemine tähendas aga absoluutselt kõigest heast loobumist ja ranget süsivesikute ja suhkru piiramist (ebavajalike süsivesikute) viimasel ajal olen olnud lõdvem ja siit kohe ka kilod. Ei suuda kuidagi nii toituda enam,tekib nõrkus ja halb olla,keha vajab boosti kalorite näol.

Geneetikal on kindlasti kaalu osas oma roll mängida, kuid suurem tähtsus on ikkagi inimese enda valikutel.

Kui enesetunne on halb, siis järelikult tarbid liiga vähe kaloreid ja/või teed intensiivset trenni ja kaloridefitsiit on liiga kõrge. Ka mingeid tervisehädasid ei saa välistada (madal vererõhk või veresuhkur, kilpnäärmega midagi jne). Liiga vähe kaloreid saades hakkab keha sulle vastu töötama ning tekivad erinevad isud, nõrkushood ning sel ajal kaalulangetus väga hästi ei toimigi, vähemalt tervislikult küll mitte. Pikema aja vältel end piitsutades saad küll kaalu maha, kuid tõhusam on seda ikkagi normaalselt süües ja trenni tehes teha. Siis on suurem tõenäosus, et saavutatud kaal jääb ka püsima.

Soovitaksin tulevikus toitumise kohta rohkem uurida, sest tegelikult ei pea end kaalu langetamiseks tohutult piirama. Valgud, rasvad ja süsivesikud on kõik oluline osa toitumisest, ühe osa liigne piiramine ei too head tulemust.

Ka kaalu langetades saab täiesti edukalt valmis teha mitmekesise ja kõhtu täitva menüü. See võtab lihtsalt rohkem nuputamist. Ei pea sööma asju, mis sulle ei maitse sellepärast, et need on tervislikud. Leia endale tervislike ja madalakaloriliste toiduainete seast ainult need toiduained, mida hea meelega tarbid. Ning mis täidavad ka kõhtu. Mis on su lemmikretseptid? Katseta, kuidas saaksid ka madalama kaloraažiga samu maitseid nautida. Puhast ja tervislikku toitu süües maitsemeel ka muutub, nii et võid täiesti nautida ka palju kergemaid toite.

Aeg-ajalt millegi rammusama tarbimine ei tee eelevat pingutust olematuks. Elu peab ikka nautima ka, ning seda saab teha ka kaalulangetuse ajal. Kas see nauding peab just toidust tulema, sellele küsimusele pead ise vastuse leidma.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin geneetiline kribu kuni 30.nda eluaastani.

Nüüd 33-sena pean väga jälgima, mida söön.

Ilmselt ainevahetus on muutunud. Või kea teab mis…

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin haiglad ja imestasin endamisi selle süsivesikute hulga üle, mida haiglatoit sisaldab. Iga söögi kõrvale veel sai ja leib. Ometi peab see olema arvutatud ja tervislik kaloraaz? Kõike muidugi ei pea ära sööma, aga see ei saa olla ka paksuks söötmise koht.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See “kogu aeg sööb kõike” on petlik. Kalorid toimivad kõigi jaoks ühte moodi. Sa pole ju nende inimestega 24/7 koos. Jah, sinu nähes ta grillipeol sõi palju ja jõi õlut, aga äkki see oli tema päeva ainuke toidukord? Saledad võivad jätta mulje, et söövad kogu aeg, tegelikkuses näksivadki võibolla madala kalorsusega näkse ja suuremaid toidukordi polegi.

Inimesed ei lähe ühte kaalu ka siis kui nad on aastaid ühesuguse toidu ja eluviisi peal (lastekodus, sõjaväes, vanglas jne, või isegi ühe pere lapsed ).

Kalorid ei toimi ühtemoodi. Näiteks kui sa ei ole pärinud piisavat arvu rasvarakke siis kaalus juurde võtta on väga raske -sa võid küll end üritada nuumata aga kohta kuhu kaloreid talletada ei ole.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega keha ei omasta ka kogu söödut korraga. Kui ikka süüa 2 kilo liha sisse, alkoholi ka, siis enamus sellest läheb lihtsalt teisest otsast välja kuna sööki pressitakse peale. Keha ei jõua midagi ära seedida. Kui kaalu tahad koguda, siis peab koguaeg sööma, et keha jõuaks ka söödut omastada.

See on küll täielik jamps.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eee.. mis jutt see nüüd on?

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Esileht Ilu ja tervis Miks väidetakse et saledus