Esileht Ilu ja tervis Miks väidetakse et saledus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 163 )

Teema: Miks väidetakse et saledus

Postitas:
Kägu

Kõhn olemine ei ole tõesti alati seotud tervisliku elustiiliga, küll aga ülekaalulisus üldiselt on selle puudumisega. On tõesti olemas tüüp inimesi, kes ei võta juurde, ükskõik, mida nad söövad, aga need, kes ikkagi kergemini paisuvad, on üldjuhul ennast paksuks söönud. Jah, võib ju süüdistada erinevaid haiguseid, geneetikat, ravimeid, aga tegelikkuses ongi nii, et kellel ei ole vedanud mingi muu teguriga, olgu see siis geneetika või ravi, mis ülekaalu kogunemist soodustab, peabki terve elu väga rangelt toitumist jälgima ja siis on ka nende ebasoodsate tegurite olemasolul võimalik normaalkaalus püsida. TA, ütled ju isegi, et oled olnud heas vormis, aga väga range dieedi abil – ehk siis jah, kui sa ennast piitsutad, siis on sul võimalik paremas vormis olla.

Ma ütleks, et valikute küsimus. Mina ise võtan ka kergesti juurde ja ongi nii, et tuleb vaadata, mida suhu panna, aga tükk šokolaadi päevas või paar korda kuus burgerit süüa ei paisuta ju ometi kedagi, eriti kui sinna juurde kuulub ka mõõdukas trenn. Teemaalgatusest jääb pigem mulje, et TA-l on kaks äärmust – maiustada ebatervislikuga üle või olla toitainete defitsiidis ehk siis otse öeldes näljas. Normaalse ja täisväärtusliku toitumise juures ei tohiks tekkida sellist nõrkuse tunnet, mis suhkruboosti järele karjub. Ja selliseid teste tehakse Synlabis küll, mille abil saab teada, kas sinul tekitavad ülekaalu pigem süsivesikud või rasvad jne.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalorid ei toimi ühtemoodi. Näiteks kui sa ei ole pärinud piisavat arvu rasvarakke siis kaalus juurde võtta on väga raske -sa võid küll end üritada nuumata aga kohta kuhu kaloreid talletada ei ole.

Olin noorena kõhn. U 30 aastasena hakkasin kosuma. Hästi kosuma.  mu laps pärib minult nüüd millised rasvarakud?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalorid ei toimi ühtemoodi. Näiteks kui sa ei ole pärinud piisavat arvu rasvarakke siis kaalus juurde võtta on väga raske -sa võid küll end üritada nuumata aga kohta kuhu kaloreid talletada ei ole.

Olin noorena kõhn. U 30 aastasena hakkasin kosuma. Hästi kosuma. mu laps pärib minult nüüd millised rasvarakud?

Täpselt nagu sina isegi-noorelt on pingutamata kõhn ja vanalt pingutamata natuke lopsakam-kui just teie mehe geneetika prevaleerima ei pääse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega keha ei omasta ka kogu söödut korraga. Kui ikka süüa 2 kilo liha sisse, alkoholi ka, siis enamus sellest läheb lihtsalt teisest otsast välja kuna sööki pressitakse peale. Keha ei jõua midagi ära seedida. Kui kaalu tahad koguda, siis peab koguaeg sööma, et keha jõuaks ka söödut omastada.

tort ei aja paksuks kui süüa  iga kuu üks tort korraga ära. Aga kui süüa iga päev tordilõik, saab kaalu koguda küll.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see saledus ole ka vaataja silmis – siin ühes mammutteemas on nii neid, kes leiavad, et 175-sentimeetrine naine on 77-kilosena kena ja sale, kui  ka neid, kes leiavad, et normaalne on vaid pikkus miinus 120 valem ehk siis sama naine peaks saledana näimiseks kaaluma 55 kilo.

Ainult toitumise ja trenni pealt ei saa ka veel suurt midagi järeldada. V-o sööb küll inimene palju ja kõike, aga ainult korra päevas. V-o sööb kogu aeg kõike, mida tahab, aga tahabki põhiliselt salatit ja köögivilju. V-o ei teegi trenni, aga käib ainult jala, möllab pidevalt lastega ja tassib käe otsas raskeid poekotte. Ma isegi olen üks neist, kes pealtnäha õgib ja on trenniks liiga laisk ja on selle kõige juures ebaõiglaselt sale, aga tegelikkuses söön ainult 2 korda päevas ja elan täiesti autovaba elu, et olmeliikumistega igapäevane füüsiline koormus kätte saada.

Geenid mängivad muidugi suurt rolli, aga see on kõik märksa keerulisem kui lihtsalt oma vanemate põhjal enda kohta midagi põhjapanevat järeldada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil olid koolis eri munaraku kaksikud. Üks ümmargune tumedapealine lokiline murumuna nagu ema ja teine pikk sale blond nagu isa. Kodus vast toituti ikka ühtemoodi. Olgu öeldud, et tegemist oli nõukaajaga, kus rämpstoitu veel polnudkki ja koolitoit oli väga lihtne. Geenid on olulised.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isus on asi. Ka tervislikku süües saab hea isuga end paksuks süüa.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isus on asi. Ka tervislikku süües saab hea isuga end paksuks süüa.

Jah, väga hästi saab. Minul pole üldse isu, kui söön ebatervislikku, siis saab kõht kohe eriti kiiresti täis. Sõbranna sööb ainult tervislikku, aga isu on suur, kogu aeg kõht tühi ja tal on väga raske kaalu säilitada. Mina võtan alati kommi kaasa, et ruttu energiat saada, kui jälle olen unustanud söömata ja tunnen, et hakkan kokku kukkuma. Temal sellist asja iialgi ei juhtu, sest nälg annab kohe märku, kui kõht veidi tühjemaks läheb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka sellist tüüpi, kes võtab üsna kergelt juurde, kui ma ennast ikka lõdvaks lasen. Ma olen 172 cm pikk ja paar aastat tagasi mul õnnestus kaal isegi 74 kg peale saada – no ikka liiga lõdvalt võtsin seda asja.
Samas on mul paar sõbrannat kes söövad kõike ja mitte midagi ei jälgi, ning ka trenni ei tee. Ma arvan, et geneetika mängib siin olulist rolli, aga kindlasti ka toitumine.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üleliigsed kalorid talletatakse rasvaks ikka nendesse rakkudesse, mis juba on olemas. Kaalu kogudes rasvarakud lihtsalt täituvad rohkem ja langetades tühjenevad. Rasvunutel talletub rasv mingil hetkel juba organitesse ja lihastesse.

Lühiajalistest uuringutest on selgunud, et stabiilse kaaluga inimestel sureb ja toodetakse uusi rasvarakke samas mahus. Aga praeguseks ei ole tehtud piisavalt pikaajalisi uuringuid, et saaks kindlalt midagi väita rasvarakkude arvu kohta terve inimese eluea vältel. On tehtud uuringuid, milles selgus, et näiteks naistel, kes kaalus juurde võtavad, võib tõusta ka rasvarakkude arv reitel. Nii et mingites tingimustes ikkagi rasvarakkude arv võib ka elu jooksul tõusta, ei ole kõigil ainult kindel päritud arv rasvarakke.

Kokkuvõtteks tõdesid teadlased, et hoolimata geneetikast on kõige olulisem inimese enda käitumine. Kes sööb rohkem kui vaja, läheb mingil hetkel ikka paksemaks.

https://ki.se/en/research/obesity-a-struggle-against-ourselves

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kokkuvõtteks tõdesid teadlased, et hoolimata geneetikast on kõige olulisem inimese enda käitumine.

Loomulikult on oluline inimese enda käitumine. Aga söögiisu on inimestel erinev ja tuleneb ka geneetikast. Et ajju jõuaks signaal, et kõht on täis, on väga keeruline protsess ja paljudel inimestel on seal nii mõndagi viltu. Keha on keeruline hormonaalne süsteem ja paljudel on see tasakaal paigast juba geneetiliselt. Sama pere lastest on mõned kõhnad, mõned paksud, kuigi toitumine on sama. Kui söögiisu ei ole, siis pole ka mingit probleemi nö hästi käituda ja mitte üle süüa. Kui aga kõht on kogu aeg tühi, siis on normaalselt söömine märksa raskem. Paljud ravimid näiteks tõstavad söögiisu. Ja siis muudkui öeldakse, et ega see tablett sind paksuks ei tee, ikka toit, mis sa sisse ajad. See on õige, aga kui söögiisu on suur, siis on enda piiramine kümneid kordi raskem. Minul näiteks ei ole söögiisu ja mul pole mitte mingisugust probleemi mitte üle süüa. Kõht saab väikesest portsust täis. Samas teistel inimestel nii ei ole ja nende elu ongi lõputu võitlus kaaluga. Seega mõni paksuke näeb sada korda rohkem vaeva oma söögiisuga võitlemisel, et 80 kilo pealt mitte 100 kg peale minna, aga ikka saab tema halvakspanu osaliseks, et on paks, aga mind kiidetakse, et näe kui tubli inimene, pole paksuks läinud. Tegelikult ei pea mina selleks mitte mingisugust vaeva nägema ja selle taga on ju geneetika.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120023188/paks-jarelikult-lodeva-eluviisiga-voi-ogard-kaalukirurg-see-stereotuup-on-vaar-ja-pohjendamatu-rasvumine-pole-valik

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas teistel inimestel nii ei ole ja nende elu ongi lõputu võitlus kaaluga. Seega mõni paksuke näeb sada korda rohkem vaeva oma söögiisuga võitlemisel, et 80 kilo pealt mitte 100 kg peale minna, aga ikka saab tema halvakspanu osaliseks, et on paks, aga mind kiidetakse, et näe kui tubli inimene, pole paksuks läinud. Tegelikult ei pea mina selleks mitte mingisugust vaeva nägema ja selle taga on ju geneetika.

Keha on tõesti kompleksne kogum. Aga praeguseks ei ole veel päris selge, kuidas erinevatel inimestel see kõik toimib. Võib ju geneetikat hakata vabanduseks tooma, kuid võib sellega ka arvestada ning oma mõtlemist ja käitumist vastavalt juhtida. Põhimõte on ikkagi selles, et rohkem süües talletatakse ka rohkem rasvaks. Raskused ei tähenda, et asi oleks lootusetu.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib ju geneetikat hakata vabanduseks tooma, kuid võib sellega ka arvestada ning oma mõtlemist ja käitumist vastavalt juhtida. Põhimõte on ikkagi selles, et rohkem süües talletatakse ka rohkem rasvaks. Raskused ei tähenda, et asi oleks lootusetu.

See on huvitav et kui räägitakse kasvust või silmade värvist siis keegi ei eita geneetikat-aga kui jutt läheb kehakaalu peale siis see peaks olema ainult enda teha ?!

Kui lüüa lahti meie ühe tuntuma geeniteste tegeva firma koduleht siis esilehel öeldakse otse välja-80% ulatuses sõltub kehakaal geenidest .

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib ju geneetikat hakata vabanduseks tooma, kuid võib sellega ka arvestada ning oma mõtlemist ja käitumist vastavalt juhtida. Põhimõte on ikkagi selles, et rohkem süües talletatakse ka rohkem rasvaks. Raskused ei tähenda, et asi oleks lootusetu.

See on huvitav et kui räägitakse kasvust või silmade värvist siis keegi ei eita geneetikat-aga kui jutt läheb kehakaalu peale siis see peaks olema ainult enda teha ?!

Kui lüüa lahti meie ühe tuntuma geeniteste tegeva firma koduleht siis esilehel öeldakse otse välja-80% ulatuses sõltub kehakaal geenidest .

Sest vast seepärast et seda saab mõjutada. Mõjutab nii enda kui riigi rikkus või vaesus# sõja ja rahiaeg,  Iseloom, tahtejõud, iluideaalid,  eluviis. Katsu sa aga silmavärvi mõjutada. Läätsedega saab aga see on võlts.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest vast seepärast et seda saab mõjutada. Mõjutab nii enda kui riigi rikkus või vaesus# sõja ja rahiaeg, Iseloom, tahtejõud, iluideaalid, eluviis. Katsu sa aga silmavärvi mõjutada. Läätsedega saab aga see on võlts.

Paljudel inimestel muutub silmade värv kui nad on puhtal (mitte rämps) vegan dieedil. Ka ühel minu lähedasel on see juhtunud. Varem olid mõlemad silmad pruunid, nüüd on üks roheline, teine nö hazel värvi.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljudel inimestel muutub silmade värv kui nad on puhtal (mitte rämps) vegan dieedil.

Paluks viidet sellele teooriale, esimest korda kuulen.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ometi saab ju kehakaalu ja kehakuju muuta ja väga palju. Soodumus ülekaaluks või alakaaluks on muidugi geneetilise põhjaga, aga oma kaalu määrame põhiliselt siiski ise oma käitumisega. Vastasel juhul ei õnnestuks kellelgi kunagi saledaks saada ega ka juurde võtta. Vähk on ka geneetilise eelsoodumusega, aga ei tähenda, et kui su emal on, siis sul ka 100% on. Sõltub natuke ka keskkonnast ja eluviisist.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest vast seepärast et seda saab mõjutada. Mõjutab nii enda kui riigi rikkus või vaesus# sõja ja rahiaeg, Iseloom, tahtejõud, iluideaalid, eluviis. Katsu sa aga silmavärvi mõjutada. Läätsedega saab aga see on võlts.

Paljudel inimestel muutub silmade värv kui nad on puhtal (mitte rämps) vegan dieedil. Ka ühel minu lähedasel on see juhtunud. Varem olid mõlemad silmad pruunid, nüüd on üks roheline, teine nö hazel värvi.

Silmavärv võib muutuda veel mitmel põhjusel nagu vanus, rasedus, erinevad haigused, parasiidid, kõrge kolesteroolitase jnejne.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On võimalik, et silmavärvus muutub tumedamaks või heledamaks vanusega, aga mitte drastiliselt. Kui on suur muutus, võib kahtlustada haiguslikku muutust, on olemas ka iirisemelanoom, mis on vähivorm (ja melatoniin on ka silmas, mis annab silmale värvi). Paluks ka viidet oma vegandieedi-teooriale.

Samamoodi ju ka juuksevärv ei püsi muutumatuna, paljud lapsena linalakad on keskeaks juba päris tumeblondid või pruunijuukselised.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ometi saab ju kehakaalu ja kehakuju muuta ja väga palju. Soodumus ülekaaluks või alakaaluks on muidugi geneetilise põhjaga, aga oma kaalu määrame põhiliselt siiski ise oma käitumisega. Vastasel juhul ei õnnestuks kellelgi kunagi saledaks saada ega ka juurde võtta.

Kas see ,et sellest kaalust nii palju räägitakse tähendab et kellelgi ka jäävat edu õnnestub saavutada- teadusartiklites on kirja pandud ka selline number et 99% kaalulangetamistest lõppeb edutult!? Võib end piitsutades ja nälgides kilosid ajutiselt maha võtta või nuumates juurde võtta  aga see ei ole sinu keha tasakaalupunkt kuhu see jääda saaks – varem või hiljem on kaal tagasi täpselt samas punktis kust alustatud sai. See on geneetika ja siin pole mingit seos isikliku tahtmatuse, laiskuse või rumalusega.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näljahädas on kõik peenikesed, ei ole kellelgi suurt konti ega keha, mis hoiab rasva kinni. Rohkem polegi vaja midagi tõestada ega uurida.

Peenike inimene, keda nähakse midagi ebatervislikku söömas, arvatavasti suurt midagi muud päeva jooksul ei söönudki. Paksuke näksib sedasama asja, aga tema teeb seda kolme korraliku toidukorra kõrvalt. Süüa võibki kõike, söö kasvõi tahvel shokolaadi või 3 burksi päevas. Kui sellega jääb alakaloraazi, siis kaotadki kaalu. Tervislikust toidust saab ka end paksuks süüa, kui portsjoni ei kontrolli. Ja kalorid on salakavalad, kui endal loomupärast mõõdukust ei ole, siis tulebki hakata toitu kaaluma ja välja arvestama.

Siin piltidel näha, kuidas mõlemad taldrikud tunduvad justkui tervislikud ja tublid valikud, aga üle süüa on väga kerge:

https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/.mRFgGlIVOY874hhD7amIQ–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtjZj13ZWJw/https://s.yimg.com/os/en-AU/homerun/y7.beau/0a4374cc143c20a0229d4129db095b24

https://i.insider.com/5ac6949bfacba81e008b4626?width=1000&format=jpeg&auto=webp

https://i.insider.com/5ad7a99042e1cc50f16e845a?width=968&format=jpeg

https://i.dailymail.co.uk/1s/2021/01/11/21/37881568-9135939-image-a-30_1610401403197.jpg

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga ega ikka ei ole nii. Mainisin,et mul sõbrants. Koguaeg ta küpsetab head paremat,grilli ja koikeeja isuga. Õlut joob ka muuseas ja üsna palju ,grilliõhtutel jne. Ei miskit,nii peenike,et kohe murdub keskelt. Minu jaoks müsteerium. Ma ju näen,et inimene sööb ja elab ja seda viimased 15 aastat. Samas tal peres ongi kõik nagu kondibuketid,seal järeldan,et geneetika.

Ma ka peenike ja grilliõhtutel söön nagu loom, aga seda sa ei näe, et järgmisel päeval ma toitun ainult õunast ja rohelisest teest, sest eelmise päeva õgimisest on raske olla ja muud enam sisse ei lähe.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib end piitsutades ja nälgides kilosid ajutiselt maha võtta või nuumates juurde võtta  aga see ei ole sinu keha tasakaalupunkt kuhu see jääda saaks – varem või hiljem on kaal tagasi täpselt samas punktis kust alustatud sai. See on geneetika ja siin pole mingit seos isikliku tahtmatuse, laiskuse või rumalusega.

Vaidlen vastu. Kui oma toitumisharjumusi püsivalt ei muudeta, siis muidugi ollakse samas punktis tagasi, kust alustati.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga ega ikka ei ole nii. Mainisin,et mul sõbrants. Koguaeg ta küpsetab head paremat,grilli ja koikeeja isuga. Õlut joob ka muuseas ja üsna palju ,grilliõhtutel jne. Ei miskit,nii peenike,et kohe murdub keskelt. Minu jaoks müsteerium. Ma ju näen,et inimene sööb ja elab ja seda viimased 15 aastat. Samas tal peres ongi kõik nagu kondibuketid,seal järeldan,et geneetika.

Ma ka peenike ja grilliõhtutel söön nagu loom, aga seda sa ei näe, et järgmisel päeval ma toitun ainult õunast ja rohelisest teest, sest eelmise päeva õgimisest on raske olla ja muud enam sisse ei lähe.

Ma olen paks ja ei söö grillõhtutel ka nagu loom. Eile just grillisime. Tõstsin endale neli šašlõkitükki + värsket salatit, üks tükk liha jäi alles ja jagasin selle kahe koera vahel. Kogu päeva jooksul olin veel söönud vaid arbuusi ja hommikul joonud 210ml musta kohvi (aparaat näitab täpselt ml ära).
Täna taas grillime ja ilmselt söön umbes sama palju. Alkoholi meil pole, limonaadi samuti mitte.
Ma lihtsalt ei tunne et vajaksin toitu rohkem kui a’la need paar ampsu ja lihtsalt söömise tõttu süüa pole ka mõtet, pärast on raske olla.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib end piitsutades ja nälgides kilosid ajutiselt maha võtta või nuumates juurde võtta aga see ei ole sinu keha tasakaalupunkt kuhu see jääda saaks – varem või hiljem on kaal tagasi täpselt samas punktis kust alustatud sai. See on geneetika ja siin pole mingit seos isikliku tahtmatuse, laiskuse või rumalusega.

Vaidlen vastu. Kui oma toitumisharjumusi püsivalt ei muudeta, siis muidugi ollakse samas punktis tagasi, kust alustati.

Kaalu reguleerib sinu aju, hormoonid jne mis ei allu sinu tahtele, mis on geneetilised, mitte mingid omandatud/õpitud  harjumused.  Keha hoiab alati teatud kindlat kehakaalu (täpselt nagu ta hoiab keha vee ja mineraalainete sisaldust või hapnikusisaldust veres) mis ei pruugi sulle enesele sugugi meeldida.

“Hiljutises intervjuus Õhtulehega tunnistas imelises vormis Hallas, et ta polegi kunagi pidanud tervislikult toituma. “Kui täitsa tõsiselt rääkida, siis olen joonud elu jooksul väga vähe vett, joon põhiliselt kohvi. Mul on kohvisõltuvus, muidu hakkab mul paha ja pea hakkab valutama,” avalikustas ta.

“Ise ma ei ole tegelikult kunagi tervislikult toitunud. Olen söönud sealiha – ainult sealiha põhimõtteliselt olengi terve oma elu söönud,” lisab ta.”

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen paks ja ei söö grillõhtutel ka nagu loom. Eile just grillisime. Tõstsin endale neli šašlõkitükki + värsket salatit, üks tükk liha jäi alles ja jagasin selle kahe koera vahel. Kogu päeva jooksul olin veel söönud vaid arbuusi ja hommikul joonud 210ml musta kohvi (aparaat näitab täpselt ml ära).

Täna taas grillime ja ilmselt söön umbes sama palju. Alkoholi meil pole, limonaadi samuti mitte.

Ma lihtsalt ei tunne et vajaksin toitu rohkem kui a’la need paar ampsu ja lihtsalt söömise tõttu süüa pole ka mõtet, pärast on raske olla.

“Muusikaliprodutsent Anne Veesaar ütleb, et sööb kõike, mida hing ihkab. «Ma toitun nagu metsloom,» pajatab Anne Buduaarile. «Söön siis, kui on nälg, sõltumata kellaajast ja päevast või ööst.»

Kuigi enamik naisi kurdab, et mida vanemaks saadakse, seda aeglasemaks muutub ainevahetus ja raskemaks kehakaalu säilitamine, tõestavad Anne Veesaare hea vorm ja elustiil, et kõigi naiste kohta see reegel ei kehti.

«Ma ei sea endale mingeid piiranguid,» ütleb Anne, kes on sama heas vormis kui paarikümne aasta eest ning tunnistab, et rikub kõiki reegleid, mida toitumisspetsialistid soovitavad. “

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, paksudel jälle vabandus valmis, miks alla võetud ei saa – geenid süüdi. Aga nagu juba tabavalt mainiti – näljahäda ajal ei ole ühtegi paksu. Kuhu need geenid siis kaovad?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh, paksudel jälle vabandus valmis, miks alla võetud ei saa – geenid süüdi. Aga nagu juba tabavalt mainiti – näljahäda ajal ei ole ühtegi paksu. Kuhu need geenid siis kaovad?

Selleks hetkeks, kui paksud näljahäda ajal kõhnaks jäävad on peenikesed ammu surnud ehk läheb ikka väga palju aega ja tavaelu näljahädaga ikka võrrelda ei saa. Kas Sina suudaksid päriselt näljas olla, kui on toitu? Ja nüüd tulevadki geenid mängu, ühe keha talletab rohkem, kui teisel ja ühe isu on suurem kui teisel. Ühe ainevahetus on nii kiire, et peale sööki tuleb kohe kõik välja, teise oma nii aeglane, et enne jõuab kõik talletuda. Ehk sisuliselt kui kolm inimest söövad iga päev ühesuuruse koguse sama toitu, siis üks paisub, teine püsib stabiilne ja kolmas võtab alla. Ühele ei tee näiteks kartul midagi, teise keha aga toimib nii, et tärklis talletatakse rasvana ja kolmas ei saa kartulist vajalikke toitaineid kätte.

Loe eespool olevat ekspresdi artiklit, kus kaalukirurg asja selgitab ja ütleb, et 70% sõktub geenidest. Ka ainevahetusest räõgitakse seal.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk sisuliselt kui kolm inimest söövad iga päev ühesuuruse koguse sama toitu, siis üks paisub, teine püsib stabiilne ja kolmas võtab alla.

Seda küll. Aga see ju tähendabki seda, et see konkreetne toidukogus on sobiv just selle teise inimese jaoks, esimene peaks vähem ja kolmas rohkem sööma.

Keha hoiab alati teatud kindlat kehakaalu (täpselt nagu ta hoiab keha vee ja mineraalainete sisaldust või hapnikusisaldust veres) mis ei pruugi sulle enesele sugugi meeldida.

Seda usun ka ja las ta siis hoiab, normaalkaalu vahemik ongi ju üsna lai ja pole ka midagi hullu kerges ülekaalus. Probleemiks on suur ülekaal ja rasvumine, mis on kehale kahjulik.

Ja toitumis- ja liikumisharjumused mõjutavad mingis ulatuses ju ikka ka. Ma saan absoluutselt aru, et enda piiramine on raske, mõned inimesed on söömisest otseses sõltuvuses ja sellest on sama keeruline  või isegi keerulisem vabaneda kui näit. alkoholisõltuvusest (sest alkoholist saab täiesti loobuda, söömisest ei saa). Aga mingist piirist alates on ju ülekilodega elada samuti raske, tekkivate võimalike terviseprobleemidega veel raskem. Lihtsaid valikuid väga polegi.

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 163 )

Esileht Ilu ja tervis Miks väidetakse et saledus