Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks viimasel ajal on väga paljudes reklaamides korraga kõik rassid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Miks viimasel ajal on väga paljudes reklaamides korraga kõik rassid?

Postitas:
kriti

Kas muidu oleks mingi rassi diskrimineerimine või? Just viimasel ajal, olgu mingi moeteema reklaam või mis iganes, igal juhul on seal kõik inimrassid olemas korraga. Ma täpsemalt ei hakka neid rasse välja tooma, muidu äkki mõni solvub.

+20
-20
Please wait...

Postitas:
matas

Kas sulle ei sobi need rassid?

Või mis su mure on?

+22
-16
Please wait...

Postitas:
Halleluuja

Eks see on näitamine, et inimesed on võrdsed. Rassid on võrdsed jne. Rääkisin ükskord ühe keskealise soomlasega, abielus naisterahvaga, näitas mulle pilte, kuidas tema pride’il käis. Meie silmis on see gay/lesbi teema. Ma päris ehmatasin kohe, et miks tema sellisel paraadil käib. Aga vastus oli lihtne, pride on uhkus selle üle, et kõiki inimesi võetakse võrdselt.

+20
-5
Please wait...

Postitas:
donalola

Sest kõik need inimgrupid on tänases ühiskonnas päriselt ka esindatud, olemas ja ostujõulised. Miks see su tähelepanu pälvinud on? Kas sinust erinevate nahavärvide vms esindatus avalikus ruumis häirib sind? Kuidas sa tunneksid end siis, kui sinuga sarnaseid inimesi üleüldse esindatud poleks – misiganes moeteemas, reklaamis, kampaanias jne??

Sinul, kui valge rassi esindajal tekitab paljalt teiste olemasolu ja esindatus reklaamides ilmselgelt kerge diskrimineerituse tunde… Miks see nii on? Mõtiskle parem selle üle.

+19
-18
Please wait...

Postitas:
Tervist

Kas muidu oleks mingi rassi diskrimineerimine või? Just viimasel ajal, olgu mingi moeteema reklaam või mis iganes, igal juhul on seal kõik inimrassid olemas korraga. Ma täpsemalt ei hakka neid rasse välja tooma, muidu äkki mõni solvub.

Mul on hea mälu ja ma ei suutnud meenutada mitte ühtegi reklaami, kus on kõik rassid. Isegi ühtegi massivõtetega reklaami ei meenunud, kus ehk võiks arvata, et rahvast igasugust. Sul peab olema väga hea ülevaade, et sellist asja väita saad. Kus sa kõiki neid reklaame siis vaatad? Kas tõesti jagub kellegi aega reklaamide vaatamiseks ja neist ülevaate tegemiseks. ilmselt töötad reklaami vallas, sest muud põhjust ma küll ei näe reklaamide vaataamiseks.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
astorias

Valimisreklaamid?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
primaka

Mul on hea mälu ja ma ei suutnud meenutada mitte ühtegi reklaami, kus on kõik rassid. Isegi ühtegi massivõtetega reklaami ei meenunud, kus ehk võiks arvata, et rahvast igasugust. Sul peab olema väga hea ülevaade, et sellist asja väita saad. Kus sa kõiki neid reklaame siis vaatad? Kas tõesti jagub kellegi aega reklaamide vaatamiseks ja neist ülevaate tegemiseks. ilmselt töötad reklaami vallas, sest muud põhjust ma küll ei näe reklaamide vaataamiseks.

esimene, mis meenub on Dove reklaam.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kiira

<p style=”text-align: left;”>esimene, mis meenub on Dove reklaam.

Dove reklaamides on ju alati olnud igasuguse kehakuju ja välimusega naised, see ei ole hiljutine nähtus.</p>

+10
0
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Nt kosmeetika reklaamides on ju loogiline, et jumestuskreemi toone näitavad mitme nahatooniga naised, see näitab, et see toode sobib kõikidele. Kas sa ostaksid toodet, mida reklaamiks ainult deep tan nahatooniga naine, ei tuleks ju automaatselt selle peale, et ka põhjamaise nahatoonile on see toode olemas? Seepärast on kosmeetika ja kehahoolduse reklaamides juba pikka aega erinevad rassid. Dovel jt on see juba ammu, et reklaamides on paljudes vanustes, paljudest rassidest ja erineva kehakujuga naised, see on nende teema. Muudes reklaamides pole nagu punnitatud rassilist pushimist märganud.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Mauno

Nii on ammu ju ma Hollywoodi filmides – üks politsei on alati must, teine valge ja keegi kolmas on asiaat. Mu arust parim näide on ka sari Grey Anatoomia 😀

+12
-4
Please wait...

Postitas:
freyafefa

viimasel ajal on väga paljudes reklaamides korraga kõik rassid?

See on juba üsna ammu nii. Lisaks on ilgal pildil ja saidil paar paksu.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
FeedMe

Nende kaasamine ei lähe maksma midagi rohkemat, kui lihtsalt selekteeritud rassist inimeste kasutamine. Hetkel on populaarne see kaasamise ja erisugususe liikumine. Selleks, et kasvõi oma taguotsa katta, paljud suured firmad/korporatsioonid siis mängivad ka kaasa – aga kahjuks ei näe ma seda, paljuel juhtudel, et see väga siiraks oleks. Lihtsalt selleks, et saaks öelda, et näe, tegime ju kaasa, ärge tühistage meid.

Mida iganes poliitiliselt sellest liikumisest ka ei arvata, on mõttel iseenesest jumet: üks asi on inimene peole kutsuda, teine asi on ta tantsule võtta. Kahjuks väga paljud kaasavad “erisuguseid” inimesi vaid kosmeetiliselt – päris siiras kaasinimese kaasamine saab siiski toimuda ainult päris inimeste vahel, inimeste tasandil. Seda ei asenda mitte miski.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
ninja

Appi noh, mis siis? Kas kõik inimesed on saledad, sinisilmsed ja blondid? Reklaam peab haarama võimalikult palju erinevaid.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Vassikati

Mulle väga meeldib, et Lindex kasutab oma pesureklaamides noori ja vanu, peenikesi ja paksemaid, valge- ja tumedanahalisi naisi, sest pesu peab istuma ja mugav olema hoolimata sellest, mis värvi nahk sul on, kui palju sa kaalud või kui vana sa oled.

+15
0
Please wait...

Postitas:
krokodill

EU direktiivid.

Ma pole Eestis näidatavate reklaamidega kursis, kas mustast mehest ja valgest naisest koosnevad pered ka juba reklaamides kohal on? NB! Mitte mingil juhul vastupidi, mustad mehed võivad pahandada, kui nende naised valgetega paari pannakse.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
krokodill

Nii on ammu ju ma Hollywoodi filmides – üks politsei on alati must, teine valge ja keegi kolmas on asiaat. Mu arust parim näide on ka sari Grey Anatoomia 😀

Aga must saab siiski alati esimesena surma.

0
-5
Please wait...

Postitas:
matas

EU direktiivid.

Ma pole Eestis näidatavate reklaamidega kursis, kas mustast mehest ja valgest naisest koosnevad pered ka juba reklaamides kohal on? NB! Mitte mingil juhul vastupidi, mustad mehed võivad pahandada, kui nende naised valgetega paari pannakse.

Äkki hoopis Euroopa Komisjoni määrus?

(EU direktiivi ei eksisteeri)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Meerike2

(EU direktiivi ei eksisteeri)

Mida sa sellega mõtled? EL direktiive on ikka päris palju.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Ei ole sellist “EU direktiivi” olemas. (Nõukogul ja parlamendil on direktiivid, komisjonil on määrused, kõigil on otsused). Pigem on tegu suurte firmade “kaasamiskampaaniatega”, et kõik ennast korraga ikka sihtgrupina tunneks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
okei

Väga meeldib, et erinevad kehad ja nahavärvid on kajastatud. Et sangad on okeid ja nii edasi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
moorike

Need ikka väga konkreetsed firmad, mille reklaamid ongi erinevates riikides suht samad. Ja valdavalt naistele suunatud reklaamid:

Dove, HM, Lindex. Dovel on juba ammu nii nahavärvid kui ka eri kaalus. HMil on kurvikamad hiljuti lisandunud.

Vist ka Coka cola või kuidas see kirjapimt ongi 🙂

Sõnum on ju selge – meie sobime kõigile.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
koolera

Need ikka väga konkreetsed firmad, mille reklaamid ongi erinevates riikides suht samad. Ja valdavalt naistele suunatud reklaamid:

Dove, HM, Lindex. Dovel on juba ammu nii nahavärvid kui ka eri kaalus. HMil on kurvikamad hiljuti lisandunud.

Vist ka Coka cola või kuidas see kirjapimt ongi 🙂

Sõnum on ju selge – meie sobime kõigile.

Lindex ka? Mõni aeg tagasi likvideerisid nad ju paksude rõivanumbrid ära.

0
-1
Please wait...

Postitas:
koolera

Nii on poliitiliselt korrektne. Oleme jõudnud ju aega, kus peab tegema, nagu “peab”. Mina olen päris suure tüki oma noorusest ühes sellises ajas juba elanud, tuleb täitsa tuttav ette. Ega neid reklaame ju Eesti jaoks tehta (enamasti), ikka mingid suurfirmad ja rahvusvaheline turg. Ja mittevalgete ebaproportsionaalselt suur eksponeerimine on kohustuslik nagu USA filmideski, kuigi USAs on 75% valged ja 12% mustad ning ülejäänud muud rassid ning segaverelised.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
primaka

<p style=”text-align: left;”>esimene, mis meenub on Dove reklaam.

Dove reklaamides on ju alati olnud igasuguse kehakuju ja välimusega naised, see ei ole hiljutine nähtus.</p>

Minu vastus oli sellele, kes kirjutas, et talle ei meenu ühtegi sellist ja mõtlesingi siis, et nii vana reklaam peaks ikka olema silma jäänud.

0
0
Please wait...

Postitas:
martsijanes11

Kohe – kohe tulevad H&M jõulureklaamid, kus hüppavad ringi jõuluriietes valgenahaline ema ja afrolapsuke. Kumbki eraldivõetuna ei torkakski silma, aga nad on tingimata koos, käest kinni.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Nii on ja lisaks minu lemmikkataloogis figureerivad nüüd nõ “tavalised naised” kes on vist meelega valitud ekstra paksud ja koledad ja pean tunnistama, et mind peletab eemale see absoluutselt kõige tolereerima sundimine. Laval ja kataloogides peavad olema ikka teatava karismaga inimesed, muidu on ikka väga valus vaadata. Kui pannakse laulma, saadet juhtima, reklaami ikka ebasümpaatseid inimesi (olgugi nad inimesed tänavalt), siis peletab see eemale. Kena inimest on kena vaadata ja mittekena ei ole kena vaadata. Ja nii ongi. Palun ärge toppige igalepoole neid suvalisi inimesi reklaamima jne, tegelikult see ei müü, vastu hakkab

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Kohe – kohe tulevad H&M jõulureklaamid, kus hüppavad ringi jõuluriietes valgenahaline ema ja afrolapsuke. Kumbki eraldivõetuna ei torkakski silma, aga nad on tingimata koos, käest kinni.

Ema ilmselt ülekaaluline kaa

+1
-6
Please wait...

Postitas:
waynor

Selleks, et paremini müüa. Et pääseda kõikide rasside esindajate rahakotti tuulutama. Ei ole neil reklaamitegijatel mingit õilsat eesmärki võrdsuse ja õigluse osas. Kui ma tahaks oma pesupulbrit müüa, siis ma reklaamiks seda ka nii laiale publikule ja sellisel viisil, et kõnetaks kõiki. Eestis on venelasi ainult 30%, aga 30% suurem sissetulek on juba megasuur erinevus.

0
-1
Please wait...

Postitas:
waynor

Mõnes riigis on selline perekond päris tavaline.

+2
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Need väga paljud reklaamid on ju välismaiste kettide omad. Nad ei tee igale riigile eraldi reklaamfotosid/klippe ja seal, kus nad pildistavad ja filmivad, on neil ilmselt rahvusvahelised modellid. Ja seetõttu on loomulik, et kõik rassid on üsna võrdselt esindatud. Oleks meil kodumaiste brändide reklaamides kõik rassid võrdselt esindatud, oleks tõesti nagu otsitud ja kunstlik, aga suurte rahvusvaheliste brändide puhul tegelikult ei olegi. Ja kuna eri rassi esindajatel on keskmiselt natuke erinev kehakuju tagab see selle, et rohkem inimesi näeb, kuidas nende kehakujuga see ese võiks sobida.

Lindex ja mõned teisedki kasutavad jah tavalisemaid inimesi oma toodete reklaamimisel, aga ma sooviksin veel rohkem näha näiteks mitte-noortele suunatud rõivamoodi keskealiste ja vanemate keskmises vormis (ja miks mitte ka priskemate ja kõhnemate) inimeste seljas. Siis tean, kuidas mulle või mu vanematele mõni asi võiks selga passida. Samuti soovin, et kui M number püksid on 1.9 m modellil pahkluudeni, siis ulatuksid need M number püksid ka minu hariliku 1.8 m teismelise jalas pahkluudeni, mitte ei lõppeks 5-10 cm kõrgemal. Või kui seda ei suudeta tagada, siis pangu vähemalt pükste mõõdud kirja. Olen vahel mõnest veebipoest ostmisest loobunud ja ostast asju otsinud, kuna viimases saab müüjatelt mõõte küsida.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks viimasel ajal on väga paljudes reklaamides korraga kõik rassid?