Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks vingutakse maskide pärast?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Miks vingutakse maskide pärast?

Postitas:

Mis on maski kandmises nii õudset ja isikuvabadusi piiravat?

Teised jäävad ilma võimalusest teie imetabast näolappi selle täiuslikus terviklikkuses näha?

No tõesti ei saa aru, miks see sorri, aga pööblikari niiviisi röögib. Kui väljas pakane on, tõmbate ka salli üle nina.

Jätame kõrvale need, kes kohe lämbuma hakkavad, kui mask ette panna. Kui on nii, siis nii on.

+34
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Külmaga ajab mask prillid uduseks.

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema. Kui poes turva mögisema tuleb, et maski pole, siis näitan vaktsineerimispassi ja kõnnin minema.

+25
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane 10 maski ette, kui tahad.

+16
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmaga ajab mask prillid uduseks.

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema. Kui poes turva mögisema tuleb, et maski pole, siis näitan vaktsineerimispassi ja kõnnin minema.

Kavatsen sama teha.
Uus korraldus näeb ju ette, et maski peab kandma neis kohtades, kus vaktsineerimistõendit ei kontrollita. Mis takistab kaubanduskeskuse turvameestel tõendi kontrollimist? Mul on see olemas nii telefonis kui paberkujul. Kui turva näeb maskita inimest, siis küsibki tõendit ja mul pole midagi selle näitamise vastu. Kes on vaktsineerimata või ei soovi oma tõendit näidata, kannavad maski ja neid ei tülitata.

+15
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmaga ajab mask prillid uduseks.

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema. Kui poes turva mögisema tuleb, et maski pole, siis näitan vaktsineerimispassi ja kõnnin minema.

Kavatsen sama teha.

Uus korraldus näeb ju ette, et maski peab kandma neis kohtades, kus vaktsineerimistõendit ei kontrollita. Mis takistab kaubanduskeskuse turvameestel tõendi kontrollimist? Mul on see olemas nii telefonis kui paberkujul. Kui turva näeb maskita inimest, siis küsibki tõendit ja mul pole midagi selle näitamise vastu. Kes on vaktsineerimata või ei soovi oma tõendit näidata, kannavad maski ja neid ei tülitata.

No sorry aga te olete ikka erilised lambad.

Mida on vaja munni mängida tavaliste turvameeste/klienditeenidajate/turundustegelastega? Kas te päriselt mõtlete, et nemad on need kohustused välja mõelnud ning, et need vaesed teenindajad hullult tahavad teie sugustega vaielda/sõimu kuulata? Alleaa selgelt on välja toodud, et kui kontrollitakse siis kontrollitakse KÕIKI ning kui ei kontrollita siis peavad maski kandma KÕIK, kõik kipub tähendama ka neid kes on vaktsineeritud.

Palun tõmmake normiks, teenindaja/turvamees/turundustegelane EI ole süüdi hetke olukorras ning teie matslikus nende vastu näitab vaid seda kui nõmedad võivad inimesed olla, kahju.

+42
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vingu, mulle isegi meeldib. Kui mul on mask ees, siis keegi ei saa aru, et see mina olen ja ma ei pea poes tuttavatega suhtlema.

+30
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mask teeb mul prillid uduseks tõesti, lisaks muidu ka ebamugav ikka väheke, lisaks maksab raha ja tekitab prügi. Ilma on ikka palju parem olla. Kui saaks, oleksin ilma küll hea meelega. Otseselt ma ei vingu, aga ei rõõmusta ka nende nõuete üle. Mulle meeldib maskita rohkem olla.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vingu, mulle isegi meeldib. Kui mul on mask ees, siis keegi ei saa aru, et see mina olen ja ma ei pea poes tuttavatega suhtlema.

Suusamaski kannad, et keegi ära tunne?

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mask teeb mul prillid uduseks tõesti, lisaks muidu ka ebamugav ikka väheke, lisaks maksab raha ja tekitab prügi.

Korralik pestav mask: praeguste ilmadega küll prillidega midagi ei tee ja olen sellega nii harjunud, et poest välja minnes vahel ei tule meeldegi ära võtta. Maksab jah rohkem kui ühekordne, aga prügistab see-eest hulga vähem. Ja vaktsineerituna olen seda kandes kaitstud mingit uut tüve külge saamast, mis küll võibolla mulle midagi ei tee, aga võibolla siiski levib minu kaudu edasi.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmaga ajab mask prillid uduseks.

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema. Kui poes turva mögisema tuleb, et maski pole, siis näitan vaktsineerimispassi ja kõnnin minema.

Kavatsen sama teha.

Uus korraldus näeb ju ette, et maski peab kandma neis kohtades, kus vaktsineerimistõendit ei kontrollita. Mis takistab kaubanduskeskuse turvameestel tõendi kontrollimist? Mul on see olemas nii telefonis kui paberkujul. Kui turva näeb maskita inimest, siis küsibki tõendit ja mul pole midagi selle näitamise vastu. Kes on vaktsineerimata või ei soovi oma tõendit näidata, kannavad maski ja neid ei tülitata.

No sorry aga te olete ikka erilised lambad.

Mida on vaja munni mängida tavaliste turvameeste/klienditeenidajate/turundustegelastega? Kas te päriselt mõtlete, et nemad on need kohustused välja mõelnud ning, et need vaesed teenindajad hullult tahavad teie sugustega vaielda/sõimu kuulata? Alleaa selgelt on välja toodud, et kui kontrollitakse siis kontrollitakse KÕIKI ning kui ei kontrollita siis peavad maski kandma KÕIK, kõik kipub tähendama ka neid kes on vaktsineeritud.

Palun tõmmake normiks, teenindaja/turvamees/turundustegelane EI ole süüdi hetke olukorras ning teie matslikus nende vastu näitab vaid seda kui nõmedad võivad inimesed olla, kahju.

Ma ei kavatse kedagi sõimata. Ainsad hüsteerikud ja sõimajad on vaktsineerimata lamemaalased, kes pole nõus nagunii maski kandma. Kevadel oli näha, kuidas nad viitsivad turvameestega saagida.
Minu tõendi vaatamine võtab aega minuti.

+16
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sest tänapäeva inimesed on kohutavalt saamatud ja nõrgukesed.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest tänapäeva inimesed on kohutavalt saamatud ja nõrgukesed.

Ja millal vanaaja inimene maskiga käis? Muus osas olen saamatuse ja nõrgukese koha pealt nõus. Ja mask ON vastik. Aga kannan kui teisiti ei saa.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna vaktsineeritud võiksid ka lõpuks aru saama hakata, et vaktsineeritud nakatuvad, põevad, nakatavad ja levitavad haigust edasi teistele /jah, vähem, jah põevad kergemalt- aga siiski/, siis on siiski vajalik ja hea, et maski kantakse. Seega, see pole eriline argument ja rääkida “aga meile lubati vaktsineerimise eest seda ja toda” pole väga palju kvaliteetsem jutt kui vaktsiinivastaste oma (mõned on lisaks veel maskivastased… loogikapuudus).

Olen vaktsineeritud, kannan maski ja ei vigise- teie heaks. Ma ei saa üldse aru, miks sellisest lihtsast asjast tehakse suur kiun, elus on palju ebameeldivamaid asju, mida lihtsalt tuleb teha, kui see pisike lapike.

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema.

Mask ei ole piirang, vaid täiendav vahend tervise kaitseks.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi raske seda kanda. Mul on raske hakata otsima, et kus see mask on. Kas selles kotis, millega täna välja tulin, on mask. Kas selle jaki taskus. Ei kanna ühekordseid (kuigi jah, mul on paar ühekordset veel kevadest mingites kottides, ilmselt siis kannan ka neid, kui vaja), sest see oleks veel tüütum, kulukam ja prügitootvam. Maski mõttekuse üle, nt toidupoodi külastades, võib samuti vaielda jne. Et siis veel kord – mul on raske ja mind tõesti ei huvita. Olen vaktsineeritud ja ei, ei ole lumehelbeke. Lihtsalt ma tõesti ei näe sellel pointi. Põhiosa viirusest levib koolides, lasteaedes, töökohtades, mitte piimaleti ees või kingapoes.

+14
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmaga ajab mask prillid uduseks.

Ja üleüldse, vaktsineeritutel ei pidanud ju mingeid piiranguid tulema. Kui poes turva mögisema tuleb, et maski pole, siis näitan vaktsineerimispassi ja kõnnin minema.

Kavatsen sama teha.

Uus korraldus näeb ju ette, et maski peab kandma neis kohtades, kus vaktsineerimistõendit ei kontrollita. Mis takistab kaubanduskeskuse turvameestel tõendi kontrollimist? Mul on see olemas nii telefonis kui paberkujul. Kui turva näeb maskita inimest, siis küsibki tõendit ja mul pole midagi selle näitamise vastu. Kes on vaktsineerimata või ei soovi oma tõendit näidata, kannavad maski ja neid ei tülitata.

No sorry aga te olete ikka erilised lambad.

Mida on vaja munni mängida tavaliste turvameeste/klienditeenidajate/turundustegelastega? Kas te päriselt mõtlete, et nemad on need kohustused välja mõelnud ning, et need vaesed teenindajad hullult tahavad teie sugustega vaielda/sõimu kuulata? Alleaa selgelt on välja toodud, et kui kontrollitakse siis kontrollitakse KÕIKI ning kui ei kontrollita siis peavad maski kandma KÕIK, kõik kipub tähendama ka neid kes on vaktsineeritud.

Palun tõmmake normiks, teenindaja/turvamees/turundustegelane EI ole süüdi hetke olukorras ning teie matslikus nende vastu näitab vaid seda kui nõmedad võivad inimesed olla, kahju.

Ma ei kavatse kedagi sõimata. Ainsad hüsteerikud ja sõimajad on vaktsineerimata lamemaalased, kes pole nõus nagunii maski kandma. Kevadel oli näha, kuidas nad viitsivad turvameestega saagida.

Minu tõendi vaatamine võtab aega minuti.

Appi sa ikka ei saanud aru. See vaene inimene kes peab sulle tulema ütlema, et sa pead maski kandma ei tee midagi sinu covidpassiga, ausõna ei saa ta sinul lubada ilma käia kui ettevõte on võtnud vastu otsuse, et nemad passe ei kontrolli (toidupoodide/apteegi/tankla osas nt polegi teist valikut). Kui sa siin juba aru ei saa milles asi siis suure tõenäosusega hakkad sina ja sinusugused ka selle vaese teenindaja kallal võtma stiilis “aGa mA OLeN vAkTsiNEerITuD, MA EI PEA MASKI KANDMA!!!!”. See asetab su täpselt samale pulgale vaktsineerimata lamemaalasega kes põhjustab vaesele töötajale kes milleski süüdi ei ole vaid peavalu. Palun ole inimene ning ära karista teisi kes milleski süüdi ei ole.

 

PS! Ise olen vaktsineeritud, rase ning mul on maskiga kohutav hingata ja loomulikult eelistaks olla ilma kuid selles ei ole süüdi vaene turvatöötaja kes vb ka ise seda maski parema meelega ei kannaks.

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kogu selle eelmise suukorvikohustuse ajal vaid 1 mask, mis vedeles enamuse ajast autos. Mitte kordagi ei pesnud ega vahetanud seda. Täiesti ükskõik, kas see mask levitas viirust edasi või mitte. Kandsin seda, sest mingid imbetsillid tegid selle kohustuslikuks. Olen vaktsineeritud ega karda ja see, et mõni lamemaallane nakatub mu musta maski tõttu, on mul samuti ükskõik. No tuleb jälle autost mask välja otsida ja puhtaks kloppida.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sest tänapäeva inimesed on kohutavalt saamatud ja nõrgukesed.

Ja millal vanaaja inimene maskiga käis? Muus osas olen saamatuse ja nõrgukese koha pealt nõus. Ja mask ON vastik. Aga kannan kui teisiti ei saa.

On oluliselt hullemaid olukordi üle elatud kui üks õhuke ribake nina ees. Kui juba selline väike asi rivist välja viib, siis mis tõelises ohuolukorras saaks?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kavatse kedagi sõimata. Ainsad hüsteerikud ja sõimajad on vaktsineerimata lamemaalased, kes pole nõus nagunii maski kandma. Kevadel oli näha, kuidas nad viitsivad turvameestega saagida. Minu tõendi vaatamine võtab aega minuti.

Kuule, kui turvamehel on korraldus, et kõik maskiga aga koroonapassi ei kontrolli, siis ta on kohustatud tagama, et kõik eranditult ongi maskiga, aga koroonapassi qrkoodi lugemiseks pole tal ei volitusi ega vahendeid. Ja ammugi pole tal volitusi sulle erandit teha, sest et sa oled ometi nii haruldane inimene, kes on vaktsineeritud, oh imet! Seesugust pole enne kuuldud ega nähtud! Sellepeale annab minister Kiik isikliselt sulle voli ilma maskita kasvõi ajuoperatsiooni vaadata!

Ma olen ka vaktsineeritud ja kui võimalik, näitan passi, aga kui vaja, kannan maski. Maski kandmine on kaugele näha ja seda minutit ei pea kah kulutama, mis kontrollimiseks kulub. Mis sinu probleem on?

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lamemaallane

Kuidas seda sõna kirjutatakse? ????

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Et siis veel kord – mul on raske ja mind tõesti ei huvita. Olen vaktsineeritud ja ei, ei ole lumehelbeke. Lihtsalt ma tõesti ei näe sellel pointi. Põhiosa viirusest levib koolides, lasteaedes, töökohtades, mitte piimaleti ees või kingapoes.

Kas mitte see: “mul on raske ja mind ei huvita” pole tüüpiline lumehelbekeste hüüdlause? Pluss sinna juurde: “mul on õigused”.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Et siis veel kord – mul on raske ja mind tõesti ei huvita. Olen vaktsineeritud ja ei, ei ole lumehelbeke. Lihtsalt ma tõesti ei näe sellel pointi. Põhiosa viirusest levib koolides, lasteaedes, töökohtades, mitte piimaleti ees või kingapoes.

Kas mitte see: “mul on raske ja mind ei huvita” pole tüüpiline lumehelbekeste hüüdlause? Pluss sinna juurde: “mul on õigused”.

Ei huvita.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida te “ei huvita ja mul on õigused” helbekesed siis teete, kui turvamees teatab, et ilma maskita ei tohi kauplusesse siseneda? Tal ei pruugi olla voli teile passi näitamise peale erandit teha, aga tal on kindlasti voli kaupluse territooriumile mitte lubada inimesi, kes eeskirju ei täida… Mühisete temast mööda oma “mind ei huvita” märkusega? Huvitav, mida turva selle peale teeb?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kavatse kedagi sõimata. Ainsad hüsteerikud ja sõimajad on vaktsineerimata lamemaalased, kes pole nõus nagunii maski kandma. Kevadel oli näha, kuidas nad viitsivad turvameestega saagida. Minu tõendi vaatamine võtab aega minuti.

Kuule, kui turvamehel on korraldus, et kõik maskiga aga koroonapassi ei kontrolli, siis ta on kohustatud tagama, et kõik eranditult ongi maskiga, aga koroonapassi qrkoodi lugemiseks pole tal ei volitusi ega vahendeid. Ja ammugi pole tal volitusi sulle erandit teha, sest et sa oled ometi nii haruldane inimene, kes on vaktsineeritud, oh imet! Seesugust pole enne kuuldud ega nähtud! Sellepeale annab minister Kiik isikliselt sulle voli ilma maskita kasvõi ajuoperatsiooni vaadata!

Ma olen ka vaktsineeritud ja kui võimalik, näitan passi, aga kui vaja, kannan maski. Maski kandmine on kaugele näha ja seda minutit ei pea kah kulutama, mis kontrollimiseks kulub. Mis sinu probleem on?

Pole vahendeid? Nutitelefon puudub?

Arvan, et erinevalt kevadest ei võta enam turvamehed uksele rivvi, et inimestega pikalt vaielda. Lihtsalt liiga palju on neid, kes enam maski ei kanna. Näha juba ühistranspordis- pooled ei kanna maske, kevadel oli mõni üksik maskita.
Pooldan vaktsineerimist ning seda, et (meditsiinilisi maske) peaks kandma need, kes end ohustatult tunnevad. Numbritest ammu näha, et raskelt haigestuvad ja haiglasse satuvad valdavas enamuses vaktsineerimata inimesed.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida te “ei huvita ja mul on õigused” helbekesed siis teete, kui turvamees teatab, et ilma maskita ei tohi kauplusesse siseneda? Tal ei pruugi olla voli teile passi näitamise peale erandit teha, aga tal on kindlasti voli kaupluse territooriumile mitte lubada inimesi, kes eeskirju ei täida… Mühisete temast mööda oma “mind ei huvita” märkusega? Huvitav, mida turva selle peale teeb?

Loe Delfist artiklit kaubanduskeskuste juhtidega. Teavitatakse maskikohustusest, aga kedagi sundima ei hakata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on maskide vastu vaidlemine tühja koha pealt jama tekitamine. Kui nõue on, siis ka kannan. Tükki küljest see mul ei võta, veel vähem hakkan ma selle kuskil mõne töötajaga vaidlema, kas peab või mitte. Kah mul asi, mille najal oma põhimõtete eest seista, tõesti midagi olulisemat ei ole?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vahendeid? Nutitelefon puudub? Arvan, et erinevalt kevadest ei võta enam turvamehed uksele rivvi, et inimestega pikalt vaielda. Lihtsalt liiga palju on neid, kes enam maski ei kanna. Näha juba ühistranspordis- pooled ei kanna maske, kevadel oli mõni üksik maskita. Pooldan vaktsineerimist ning seda, et (meditsiinilisi maske) peaks kandma need, kes end ohustatult tunnevad. Numbritest ammu näha, et raskelt haigestuvad ja haiglasse satuvad valdavas enamuses vaktsineerimata inimesed.

Turvamehed, keda mina olen näinud, on reeglina vanemad inimesed, kellel tõesti nutitelefoni ei ole ja kui passi ruutkoodi lugemist pole ette nähtud, siis ei jaga neid selleks otstarbeks neile ka tööandja. Lisaks polegi isikliku telefoni selliseks töötoiminguks kasutamine korrektne lahendus.

Sinu teine väide on ebateaduslik jama. Juba ammu tõestati ära, et maskid on PEAMISELT teiste kaitseks ja maskivihkajate karjumine: “kui kardate, pange mask ette” ei päde. Oluline on, et riskid oleks kõigi jaoks nii minimeeritud kui võimalik ja see on võimalik siis, kui kõik teevad ära nii palju, kui neil isiklikult võimalik. Jah, on neid, kellele vaktsineerimine on vastunäidustatud, need siis konsulteerivad arstiga ja lähtuvad sellest infost. On tõesti ka neid, kellele maski kandmine on vastunäidustatud, ka nemad peaksid kõigepealt arstiga konsulteerima ja ma olen aru saanud, et sel puhul kirjutatakse ka vastav tõend. Aga need, kes jätavad vaktsineerimata ja hoiduvad maski kandmisest lihtsalt eelarvamuste või “mind ei huvita” põhjal… kuidas saaks neid teisiti nimetada kui süüdimatuteks?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kogu selle eelmise suukorvikohustuse ajal vaid 1 mask, mis vedeles enamuse ajast autos. Mitte kordagi ei pesnud ega vahetanud seda. Täiesti ükskõik, kas see mask levitas viirust edasi või mitte. Kandsin seda, sest mingid imbetsillid tegid selle kohustuslikuks.

Sama siin. Peangi käekotipõhjast välja otsima selle nutsaku, homme hakkab ju maskeraad jälle pihta..

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks Tallinn-Narva rongis on maskikandmine juba veits nagu rashvuslik küsimus….enamus rongireisijatest, kes ilma maskita, räägivad vene keeles. Panen maski ette, et mind mingiks tiblaks ei peetaks.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turvamehed, keda mina olen näinud, on reeglina vanemad inimesed, kellel tõesti nutitelefoni ei ole

Kas neil on silt kaelas, et neil pole nutitelefoni või kuidas Sa seda tead?
Mina olen ise ka see vanem inimene, 50+, ja ma tean ainult ühte endavanust, kellel nutitelefoni pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks vingutakse maskide pärast?