Esileht Hobinurk Milanosse vöi Viini?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Milanosse vöi Viini?

Postitas:

Kummasse eelistaksite nüüd reisida paariks päevaks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem Milano, kuigi ka Viin on tore. Oleneb reisi eesmärgist ja konkreetsest reisijast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 14:59; 23.01 19:57;
To report this post you need to login first.

Viini!
Milano on üsna inetu tööstuslinn. Peaaegu ainus koht, kuhu olen reisinud ja hiljem kahetsenud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viini.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles mõlemas eelnevalt veetnud ühe päeva valisin Viini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin on imeilus linn. Aga mina ilmselt vaataksin osalt ka ilmateate järgi. Milanos on Leonardo da Vinci käetõmbed igal sammul ja päris koledaks kõigi nende katedraalide ja galeriidega seda linna pidada ei saa. Eklektilisem muidugi kui Viin. Viin on ülimalt kaunis linn, aga kui ikka pidevalt sajab ja õuekohvikutesse asja ei ole, siis võibolla valiks aastaajast lähtuvalt pigem Milano.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:25; 23.01 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt Viini ja kui saksa keel ei õnnestu, siis järgmisel aastal Milanosse.
Või vastupidi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 16:29; 23.01 20:50; 23.01 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Milanos pole käinud, aga Viin on imeline linn!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viinis pead rääkima saksa keelt, inglise keeles paljudes kohtades hakkama ei saa ja neil on võõraviha nii sees, et teenindajad keelduvad teenindamast, kui küsid inglise keelset menüüd või soovid muuseumis inglise keelset giidi. Ohivad sinu kuuldes, kui õudne ja näitavad kõigile välja, et need teiste riikide turistid on ikka hirmsad. Isegi lõbustuspargis 😀 ja muuseumites.
Võta enne seda saksa keele lühikursus või õpi mõned laused selgeks.
Mõned kohalikud turismikohad isegi on nõus muu võõrkeelega, aga üks on üsna kindel, rahvusvahelised restoranides võõrtöötajad või omanikud räägivad kõik inglise keelt ja on head teenindajad. Kesklinnas on muidugi meeldivaid erandeid ka kohalike seas, eks raha tuleb teenida, aga seal käib palju turiste ja kohalikud on tüdinenud.
Olen sunnitud Viinis käima mitmeid kordi, iga kord imestan, et kuidas nad ikka jaksavad oma võõraviha välja näidata. Ma räägin saksa keelt, aga aitan koguaeg turiste, kes seda ei oska ja eranditult kõik räägivad, kuidas neid ignoreeritakse kui saksa keelt ei räägi.
Muidu on Viin ilus linn, kuid Euroopas on ilusamaid linnasid, maailmast rääkimata. Milaanosse ma ei läheks, aga sõidaks Milaanost Itaalia väikelinnadesse, mis sealt mõnesaja km kaugusel asuvad.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 16:54; 23.01 18:54; 23.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole tõttöelda kusagil seda probleemi kohanud, et keegi lausa vaenulikult suhtuks. Kui ise lähened lahkelt ja ei eelda, et kõik tingimata peavad inglise keelt oskama, saad kenasti hakkama. Mina näiteks väikese meeldetuletamise peale saaks saksa keelt pursitud küll, aga pole veel vaja olnud, igal pool olen inglise keelega tegelikult hakkama saanud. Silte on kergem lugeda kui saksa keelt oskad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 16:25; 23.01 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viini!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just praadisin mitu päeva ennast, ei suutnud otsustada, kas Milaano või Viin. Lennupiletid mõlemasse sihtkohta võrdselt odavad. Eile ostsin lennupiletid Viini ära 🙂 Ootan põnevusega. Saksamaal olen palju käinud, isegi elanud, aga näe Austriasse pole veel jõudnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin Saksamaale hirmuga, et seal keegi inglise keelt ei räägi, aga mina turistina ei kohanud kedagi, kes poleks osanud inglise keelt või halba suhtumist muukeelsetesse näidanud. Isegi süsimust kohvivalaja noormees hotelli hommikusöögi saalis sai aru. Küll aga olin imestunud, et Norra lennujaama naisturva rääkis minuga kangekaelselt ainult norra keelt ja ma ei saanud muhvigi aru, kas peab saapad ära võtma või mitte.

Saksamaal on hoopis teine asi, need riigid erinevad üksteisest inimeste suhtes nagu öö ja päev. Minu vanaema ja vanaisa olid sakslased, minu ema sündis Eesti sakslaste perekonda, aga Eestis mõned päevad enne sõda. Vanavanemate kodu tõttu on Saksamaal mulle alati väga meeldinud ja läksin kunagi hea tundega Austriasse, kus on lummav loodus ja maainimesed on toredad, aga Viin … see on kummaline koht ja seal end hästi tunneb ilmselt tõeline austerlane. Mind näiteks häirib, kuidas Austrias küsitakse tihti mis kraadi ma sain ülikoolis, alles siis võetakse “omaks”, lisaks muid pisiasju, mida ma pean klassivaheks pidamiseks. Muidugi on kõikides riikides omad kiiksud, aga Viini ma heameelega ei lähe, kuigi seal võimsad pargid ja paeluv arhitektuur, aga see suhtumine… sellest ei saa kuidagi mööda vaadata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 16:54; 23.01 18:54; 23.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

Mida sa pead silmas austria keele all?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?
see pole esimene kord, kus ma loen/kuulen austria keelest.
on see kuulates aru saada, et vot nüüd räägitakse austria keeles? kas austria keel on mingi saksa keele dialekt? nagu meil võru keel?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viini!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka viin viin viin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 19:10; 23.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?

see pole esimene kord, kus ma loen/kuulen austria keelest.

on see kuulates aru saada, et vot nüüd räägitakse austria keeles? kas austria keel on mingi saksa keele dialekt? nagu meil võru keel?

Nad räägivad seal ikka saksa keelt, aga on olemas austria dialekt. Saksa keeles on üldse olemas sadu dialekte, lähed paar külakest edasi, jälle uus dialekt…

Ise läheksin Milanosse, kuna Viinis olen käinud. Ilus linn! Kui poleks kummaski käinud, siis kindlasti Viin. Väga ilus linn ja inglise keeles suhtlemist ei pea kartma, ei pöörita seal keegi selle peale silmi. Väga tolerantsed ollakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?

see pole esimene kord, kus ma loen/kuulen austria keelest.

on see kuulates aru saada, et vot nüüd räägitakse austria keeles? kas austria keel on mingi saksa keele dialekt? nagu meil võru keel?

Austria saksa keel on erinev Saksamaa saksa keelest, kuigi ametlik keel on saksa keel. Baieri ja Alemannisch mõjutused on üle Austria, aga iga servas räägitakse oma keelt, see on omakorda mõjutatud naaberriikidest. Kaua räägiti riigiametites kõrgsaksa keelt, nii seda kutsuti, aga selle mõju on hakanud vähenema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 16:54; 23.01 18:54; 23.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Viinis käinud nii 6-7 korda ja mitte ühelgi korral ei ole tundnud, et inglise keelega hakkama ei saaks (austria ega saksa keelt ei räägi üldse). Samuti ei ole täheldanud mingit võõraviha.

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?

see pole esimene kord, kus ma loen/kuulen austria keelest.

on see kuulates aru saada, et vot nüüd räägitakse austria keeles? kas austria keel on mingi saksa keele dialekt? nagu meil võru keel?

Just lõpetasin “Minu Viin” lugemise ja sain isegi imestusega teada, et Austrias räägitav saksa keel on väga erinev Saksamaal räägitavast. Vist isegi rohkem kui võru murre kirjakeelest. Sellele lisandub Austria erinevate piirkondade dialekti eripära ja tavalise koolisõpitud saksa keelega pidavat jääma päris hätta.

teemast ka. Milaano oli minu jaoks päris igav koht. Ainus mis mulle tõesti muljet avaldas oli Toomkirik. Võimalik, et oma töö tegi kohutavalt kehv ilm terve sealviibitud aja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milanos pole käinud, aga Viin on imeline linn!

Mina olen mõlemas käinud ja läheksin Milanosse. Lihtsalt sellepärast, et mulle meeldib itaalia keel ja kultuur palju-palju rohkem kui saksakeelne kultuuriruum.
Eriti, kui minek vaid paariks päevaks – Milano katedraal ja selle ümbrus on imeilusad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viinis räägitakse oma dialekti Vajab pisut harjumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 14:59; 23.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin on imeilus linn ja meid teenindati igal pool väga viisakalt, kuigi meist keegi saksa keeles ei rääkinud. Sõime viini šnitslit ja valisin originaali (vasikaliha) – siis kelner õnnitles mind hea valiku tegemise eest – oli selline 60+ härra ja oli näha, et temale meeldis, et austatakse traditsioone. Albertina Muuseumi soovitan minna, oli imehea ekspressionistide-impressionistide näitus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 20:37; 23.01 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?

On muidugi puudujääk.

Sest perekoolikal on tavaline, et ta räägib küll vabalt inglise keelt, aga ameerika või austraalia keelt ei oska.
Mehhikos ta ei saa hispaania keelega hakkama ning Saaremaal ei piisa eesti keelest, et öömaja leida.
Mida siin imestada on? See on elu.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 16:29; 23.01 20:50; 23.01 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun vabandust offtopicu pärast, aga ma tunnen, et mu hariduses on oluline puudujääk: kas austria keel on olemas?

On muidugi puudujääk.

Sest perekoolikal on tavaline, et ta räägib küll vabalt inglise keelt, aga ameerika või austraalia keelt ei oska.

Mehhikos ta ei saa hispaania keelega hakkama ning Saaremaal ei piisa eesti keelest, et öömaja leida.

Mida siin imestada on? See on elu.

kunagi aastaid tagasi, kui ma Esperantos elasin, sai see keel ka ära õpitud.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 19:10; 23.01 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei olegi see päris vale, kuna ametlikuks standardkeeleks on saksa keele Austria variant, mis on mõjutatud kohalikust murdest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 20:37; 23.01 21:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Hobinurk Milanosse vöi Viini?