Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: millal???

Postitas:

Tere!

Küsimus on siis selles ,et millal kavatsete hakkata muretsema lapsele riided,nt ostate või saate kuskilt tasuta????Mul endal praegu jookmas 15 nädal ja juba hakkan muretsema asju!Samas on olemas juu vanarahva tarkus ,et ei tohi vara osta asju toob halba õnne!Mis te sellest kõigest arvate???

Aitähh lugemast ja loodame.et keegi vastab ka:)
Olge tublid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:40; 26.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ostma riideid kohe, kui teada sain, et lapseootel, lihtsalt need väiksed asjad on nii nunnud, et alati linnas käies midagi ikka ostetud sai ja esimesest lapsest on ka nunnumad asjad alles.

Seda vanarahva tarkust nagu väga ei usu, aga siiski sellised suuremad asjad nagu vanker ja voodi sai nüüd lõpupoole muretsetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esimest last oodates, ostsin esimesed riideesemed, kui olin arstil käinud ja rasedus tuvastatud. Nädalaid oli siis 6+. Vankri, voodi ostsime 20+. Ülejäänud vajaliku sujuvalt raseduse jooksul.
Teist oodates otsisin üles esimeset alles hoitud asjad, vaatasin, mida ja kui palju on jälele jäänud (riided). Juurde hakkasin ostma 20+, kui LA saime soo teada.
Vankri ostsin ka juba siis. Voodi ja vann olid eelmisest alles. Ja muu jällegi jooksvalt raseduse ajal.

Voodi panime kokku juba 1,5k enne tähtaega, sest hoiatati, et võib ka varem sündida.

Mina seda vanarahva juttu ei usu, samuti ei usu neid ütlusi, mille järgi sugu ennustatakse. Seljuhul peaks mul kasvama kodus 2 tüdrukut, kuid on hoopis 2 poissi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, milleks kõik need küsimärgid ja paanika, sul on vaevu esimene trimester läbi, võta asja rahulikult. Ja see vanarahva \”tarkus\” on rumalus.

Mina soovitan sul varakult hakata mõtlema vankri peale, sest valik on meeletult suur. Mina esimest last oodates tegin vea, et vankrit hakkasin alles siis otsime kui dekreeti läksin ning see oli oodatust raskem ülesanne. Seega sellega võiksid natuke tegeleda.

Vahet pole, millal sa riideid ostad. Parem ongi kui hajutad neid ostusid, mitte ei jäta kõiki oste dekreedirahade peale, millest peab niiehknaa jätkuma pikaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere-tere!

Selle vanarahvatarkuse võid kohe kuu peale saata. Minu arust on see tobe väljamõeldis ja tõepõhja all pole. Ma ju rase edasi :O)

Me saime kaks kilekotitäit riideid mehe õelt u 15.nädala paiku. Ise olen aeg-ajalt ostnud, kui midagi meeldivat silma jääb. Ütlen ausalt, et need asjad on nii varakult ainult risuks jalus olnud. Alles nüüd hakkasin neid läbi pesema ja kappi panema.
Rahalises mõttes on hea kulud hajutada pikema aja peale, kuid reaalselt lähevad asjad pessu-triikimisele-kappi-kasutusse ikka alles päris raseduse lõpus ja lapse sündides.

Voodi ostame minu kolleegilt, sellel peaks ka varsti järele minema. Vankri ostu lükkame ka nii kaugele edasi kui võimalik, sest korteris pole seda kuskil hoida ja rõdule niiskuse kätte ka ei pane. Vanni saame ka mehe õelt.

Pesapunumisetuhin tule igal ühel erineval ajal. Osadel on juba esimese trimestri lõpuks kõik valmis. Osadel, nagu minul, tuleb see peale raseduse lõpupoole ja siis ka suht leebelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks, milleks kõik need küsimärgid ja paanika, sul on vaevu esimene trimester läbi, võta asja rahulikult. Ja see vanarahva \”tarkus\” on rumalus.

Mina soovitan sul varakult hakata mõtlema vankri peale, sest valik on meeletult suur. Mina esimest last oodates tegin vea, et vankrit hakkasin alles siis otsime kui dekreeti läksin ning see oli oodatust raskem ülesanne. Seega sellega võiksid natuke tegeleda.

Vahet pole, millal sa riideid ostad. Parem ongi kui hajutad neid ostusid, mitte ei jäta kõiki oste dekreedirahade peale, millest peab niiehknaa jätkuma pikaks.[/tsitaat]

Mul on esimesest lapsest vanker alles:)Ma muidu ootan teis last!Mõned riided ka alles ja vann,vanniiste.turvahäll ja käimistool.Mul ongi mõned riided puudu nagu bodid jne!Mõtlesingi,et millal hakkasite teie muretsema asju!Ma ise jagasin oma esimese lapse riided laiali igale poole.Ma ei osanud arvara et laheb 2 aastat mööda ja saame uuesti lapse!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:40; 26.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin oma kulutusi hajutada.
Vankri ostsin kasutatult ja kui leidsin sobiva, siis ostsin ära ka – nädalaid oli 16, kuna elame majas siis ruumi hoidmiseks on küll. See kuu tahan osta turvahälli ja rattad. Reisivoodi ja riided on olemas. Tulemas siis 3 poiss ja riideid alles küll ja küll. Hiljem plaan osta pudelid, lutid ja aapteki tarbed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostsin esimesed riided kasutatult sõbranna käest 12 nädala paiku. need on neutraalsetes toonides aga kui 20 nd soo teada sain, siis ostsin kohe hunniku uusi ja kasutatud asju juurde. vankri soetasime ka peale 20 nädalat kasutatult, kuna teadsin, millist soovin ja juhuslikult pandi üks sobiv eksemplar soodsa hinnaga just müüki ka. voodi tellisin uuena juba 16 nädala kanti ära. väga palju asju olen saanud õelt kasutatuna. tulemas esimene laps ja seda tuhinat, et kõik peab uus olema, pole. sellegipoolest on kõik asjad väga korralikud ja terved. püüan kulutused hajutada ja sellepärast hakkasingi varakult asju muretsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisan juurde, et kuna elame ka majas, siis on ruumi hoiustamiseks küll. kui oleks kitsamad elamistingimused, siis ilmselt oleks suuremad asjad viimasel minutil ostnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.