Esileht Lapse ootamine Millal andsite lähedastele rasedusest teada?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Millal andsite lähedastele rasedusest teada?

Postitas:
Kägu

Millal teatasite sõpradele ja lähedastele rasedusest? Millised analüüsid tehtud olid/on? Palju nädalaid ? Hirmsasti tahaks teatada. Oscar korras.  Nädalaid 14. Kas veel on vara? Kas jätkuvalt peaks ootama et ohtlik aeg ei ole läbi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole õiget ega valet aega. Tean inimesi, kes teatasid juba 4+ nädalal ja ka neid, kes teatasid kuu enne lapse sündi. See on väga isiklik asi ja tuleb teha nii nagu süda ütleb. Mina seda vara teatamist ei karda, sest komplikatsioone võib ju tekkida ka kolmandal trimestril või üldse sünnituse käigus. Mis seal siis vahet on, millal muretseda 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljemalt 12+. Kolmel korral neljast isegi enne 10+.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljemalt 12+. Kolmel korral neljast isegi enne 10+.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina andsin lähedastele teada kui oli 10ndl. Ehk siis õdedele, vennale, tädile, kellega suhted väga head. Aga teistele sugulastele ja tuttavatele ei ütle midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus pereliikmetest ja lähedastest sõpradest sai teada 4-5 raseduskuul. Aga mõned said ka teada alles 8ndal raseduskuul. Põhimõtteliselt kui kõht hakkas juba välja näitama ja kellegagi füüsiliselt kokku sain, siis ütlesin. Kellega näost näkku pikemalt ei kohtunud, need saidki sellevõrra hiljem teada. Telefoni teel teadustamist ma kellelegi teha ei tahtnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljemalt 12+. Kolmel korral neljast isegi enne 10+.

 

Mis siin miinustada. Mulle meeldib oma rõõmu jagada ja teiseks- kui midagi halvasti läheb, siis ma tahaks et inimesed teaks milles asi ja saaks aru miks ma kurb, mitte et pean tegema nägu nagu midagi pole olnud (sest kui nad ei tea rasedusest siis ma ei saa ka ju oma kurbust rahulikult välja näidata).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vanemad said kohe teada, õde ka juhuslikult (mehe telefon oli autos valjuhääldil kui mehega rääkisin ja mu õde oli ka autos, mida ma ei teadnud).

Vennale ja mehe perele ütleme kuu enne tähtaega.

Sõpradele ja muudele sugulastele kui sündinud on. Kaugelu ja kodukontori rõõmud- kedagi ei näe. Kuidagi imelik tundub telefonis või messengeris oma rasedust kuulutama hakata. Pealegi olen riskirase, esialgne plaan oli peale oscarit mõtlesin rõõmuga kuulutama hakata, siis veel liikusin ringi ka tööl ja sugulaste seltsis, aga kui suunati ühele uuringule ja teisele ja arstile ja ravimid kõik peale pandi- kadus tahtmine. Jõuab ka pärast rõõmustada, kui beebi käes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega andsin peale Oscarit, aga teise lapsega kuskil 2 kuu pealt, kuna kõht läks juba nii suureks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal teatasite sõpradele ja lähedastele rasedusest? Millised analüüsid tehtud olid/on? Palju nädalaid ? Hirmsasti tahaks teatada. Oscar korras. Nädalaid 14. Kas veel on vara? Kas jätkuvalt peaks ootama et ohtlik aeg ei ole läbi?

Anna julgelt teada, eriti kui analüüsid korras.
Ohtlik aeg ongi 12 nädalani või on sul mingi eriolukord, et endiselt seda aega veel ohtlikuks tituleerid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen

Ma ei teagi. Tegime oscari. See oli korras. Siis nüüd ootame Nifty tulemusi. Et koguaeg on justkui mingi ootamine et kas kõik on ikka ok ja beebi ikka tuleb ? Loen siit kuidas katkesratakse rasedus sest on kõrge downi risk.  Mul pole hetkel otsest ohtu aga mõtlengi et millal siis on ok aeg. 😀 Aga siin nüüd lugedes hakkan aimu saama et õige aeg ongi siis kui tahaks uudist jagada. Mina hirmsasti tahan. Olen lihtsalt rõõmus beebi üle ja ei oska endasse hoida. Maailm jagab nii palju halba ja negatiivset et tundub kuidagi veider rõõmu jagada. Aga nii tahaks 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi. Tegime oscari. See oli korras. Siis nüüd ootame Nifty tulemusi. Et koguaeg on justkui mingi ootamine et kas kõik on ikka ok ja beebi ikka tuleb ? Loen siit kuidas katkesratakse rasedus sest on kõrge downi risk.  Mul pole hetkel otsest ohtu aga mõtlengi et millal siis on ok aeg.

Miks te teete neid teste niipalju, miks torgite kui kõik korras?
Millal õige aeg – kogu maailmas on üsna sama käsitlus, et normaalse raseduse puhul ongi 12 nädalat täiesti safe.
Jaga rõõmu, mis sa häbened. Kõigile kuluvad head uudised ära praegu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi. Tegime oscari. See oli korras. Siis nüüd ootame Nifty tulemusi. Et koguaeg on justkui mingi ootamine et kas kõik on ikka ok ja beebi ikka tuleb ? Loen siit kuidas katkesratakse rasedus sest on kõrge downi risk. Mul pole hetkel otsest ohtu aga mõtlengi et millal siis on ok aeg.

Miks te teete neid teste niipalju, miks torgite kui kõik korras?

Millal õige aeg – kogu maailmas on üsna sama käsitlus, et normaalse raseduse puhul ongi 12 nädalat täiesti safe.

Jaga rõõmu, mis sa häbened. Kõigile kuluvad head uudised ära praegu

Sest vanus on 30+ ja kui mul on võimalus teada saada ega mu beebil mõnda sündroomi pole siis igaljuhul ma teen seda. Mina näiteks ei ole see kes tahaks või suudaks puudega last kasvatada juhul kui ma tean ette et on suur risk selleks!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest vanus on 30+ ja kui mul on võimalus teada saada ega mu beebil mõnda sündroomi pole siis igaljuhul ma teen seda. Mina näiteks ei ole see kes tahaks või suudaks puudega last kasvatada juhul kui ma tean ette et on suur risk selleks!

Rahu, rahu! Segadus on arusaadav, sest sa kõigepealt loed testide nimekirja ette ja siis alles põhjuse. Siiani jäi mulje, et noor neiu rasedaks jäänud, kes igaks juhuks teeb kõik testid ära 🙂
Aga 30+ pole muidugi teab mis vanus, vaid enamvähem keskmine esmasünnitaja juba varsti (ei tea, kui suur see + on)
Aga rohkem teste sa ju ometi ei plaani teha niisama, praegu ongi juba OK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimene laps oli 29a ja teine 36a. Mingeid lisateste ei teinud- ainult Oscar ja LA. Ei hakkanud ette muretsema ja kui Oscar korras, siis ei näinud põhjust lisateste teha ning ÄE ka ei öelnud midagi. Olen ka see kel poleks kannatust puudega lapse jaoks. Muretsemise asemel võiks rasedust nautida ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimene laps oli 29a ja teine 36a. Mingeid lisateste ei teinud- ainult Oscar ja LA. Ei hakkanud ette muretsema ja kui Oscar korras, siis ei näinud põhjust lisateste teha ning ÄE ka ei öelnud midagi. Olen ka see kel poleks kannatust puudega lapse jaoks. Muretsemise asemel võiks rasedust nautida ????

Rasedused on väga erinevad. Mõnel on perekonnast juba risk millekski. Ja seda ei peagi kõigile ütlema.  Veits naljakas on inimesle pahaks panna et ta teeb kõik selleks et saada kindlust et tulevane laps on terve. Ja kui raha on siis miks mitte.   Mõni inimene ei saagi rasedust nautida sest rasedused kulgevad ka raskelt. Mõnel on lõpuni halb ja raske. Sellest ka rohkem võibolla teste ja kindlustunnet vaja.  Ärge mõõtke enda mõõdupuuga alati.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veits naljakas on inimesle pahaks panna et ta teeb kõik selleks et saada kindlust et tulevane laps on terve. Ja kui raha on siis miks mitte.   Mõni inimene ei saagi rasedust nautida sest rasedused kulgevad ka raskelt. Mõnel on lõpuni halb ja raske. Sellest ka rohkem võibolla teste ja kindlustunnet vaja.  Ärge mõõtke enda mõõdupuuga alati.

Ei saa ometi normiks seada, et esmane mõte peaks olema – äkki on midagi viga?
Küsimus oli selles, millal teatada ja mingit vihjet polnud, et oleks kahtlust, et midagi on valesti. Valdav enamik ikka teatab hiljemalt peale 12.nädalat ära, aga teemaalgataja küsis ikka korduvalt uuesti, kui seda kinnitati. Nagu varem ega nende 3 kuu jooksul poleks üldse midagi raseduse (sh riskide ja ka teatamise kogemuste) kohta lugenud. Natuke lapsik tundus ja üllatav, et vanust lausa nii palju.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need lisatestid annavad ainult mõne haiguse osas vastuse. Nende abil ei saa garanteerida, et laps on terve. Seda ei saagi keegi garanteerida, sest enamik geenihaiguseid on juhuslikud mutatsioonid ja selliseid haigeid lapsi võib sündida väga tervetel ja ka noortel inimestel ja raseduse käigus neid reeglina ei avastata. Minu tutvusringkonnas on mitu haruldase haigusega last. Kui nii suur hirm on haige lapse ees, siis võib olla ei peaks rohkem lapsi planeerima. Samuti on tutvusringkonnas lapsi, kel on avaldunud enne kooli raske krooniline haigus või hüperaktiivsus vms.

Soovitan nautida rasedust ja mitte paanitseda. Samas rasedusest teavitamine on igaühe oma asi, mõni teavitab peale sünnitust.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedusest sai perekond teada va 23n. Paar sõpra sai kohe suht alguses teada, ülejäänud 25n+, osad ei tea siiani. Hetkel käimas viimane trimester.

Vanus 40, tegin Panorama XP lisaks, kuigi muud testid olid korras.

Südamerahul ka oma hind ja sellise asja pealt kokku hoidmiseks ei näe põhjust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres väga lähedased teadsid kohe (mees, õde), aga teised pereliikmed kuskil 10 nädala paiku. Sõbrad, tuttavad – sotsiaalmeedias teatamine siis, kui 20 nädalat täis, lihtsalt ei tahtnud/julgenud enne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres väga lähedased teadsid kohe (mees, õde), aga teised pereliikmed kuskil 10 nädala paiku. Sõbrad, tuttavad – sotsiaalmeedias teatamine siis, kui 20 nädalat täis, lihtsalt ei tahtnud/julgenud enne.

Sotsiaalmeedias teatamine???????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres väga lähedased teadsid kohe (mees, õde), aga teised pereliikmed kuskil 10 nädala paiku. Sõbrad, tuttavad – sotsiaalmeedias teatamine siis, kui 20 nädalat täis, lihtsalt ei tahtnud/julgenud enne.

Sotsiaalmeedias teatamine???????

Jah, Instagram või Facebook 😉

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid lisateste ei teinud- ainult Oscar ja LA. Ei hakkanud ette muretsema ja kui Oscar korras, siis ei näinud põhjust lisateste teha ning ÄE ka ei öelnud midagi. Muretsemise asemel võiks rasedust nautida ????

Autos endale turvavööd ka peale ei pane, pigem naudid sõitu kui muretsed? Last ei hakkaks ammugi turvatooli panema, tal ju lahtiselt mugavam. Kui palju neid õnnetusi siis ikka juhtub?!

Iroonia.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik testid, vererõhk, veri jm korras ja komplikatsioone ei ole siis ei pea tegema lisa teste kui ei soovi. Muidugi ma ei ütle, et ei peaks tegema kui soov on. Laske käia, testige terviseke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid lisateste ei teinud- ainult Oscar ja LA. Ei hakkanud ette muretsema ja kui Oscar korras, siis ei näinud põhjust lisateste teha ning ÄE ka ei öelnud midagi. Muretsemise asemel võiks rasedust nautida ????

Autos endale turvavööd ka peale ei pane, pigem naudid sõitu kui muretsed? Last ei hakkaks ammugi turvatooli panema, tal ju lahtiselt mugavam. Kui palju neid õnnetusi siis ikka juhtub?!

Iroonia.

Nagu mu ema, kelle arvates turvahälli peab kasutama ainult linnas, sest muidu võib trahvi saada. Maal politseid ei ole ja seal on tema arvates täiesti okei sõidu ajal lahtist beebit süles püsti hoida, et ta “aknast välja näeks”.

Ei pea vist lisama, et lapselapsi talle hoida ei anta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingeid lisateste ei teinud- ainult Oscar ja LA. Ei hakkanud ette muretsema ja kui Oscar korras, siis ei näinud põhjust lisateste teha ning ÄE ka ei öelnud midagi. Muretsemise asemel võiks rasedust nautida ????

Autos endale turvavööd ka peale ei pane, pigem naudid sõitu kui muretsed? Last ei hakkaks ammugi turvatooli panema, tal ju lahtiselt mugavam. Kui palju neid õnnetusi siis ikka juhtub?!

Iroonia.

Iroonia v mitteiroonia, aga mis puutub turvaline autosõit ülepaanitsemisse rasedana? Üks on loomulik osa autosõidust ja mida annab see pidev muretsemine rasedana? Siin foorumis on see arusaadavalt normaalne, et muretseme juba ette haiguste, sünnituse ja muu saja asja pärast mis võib viltu minna. Aga äkki ei lähe, niiet miks tekitada paanikat tühja koha pealt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt uut rasedust hoian nii kaua enda teada, kui võimalik.

Eelmise rasedusega olid kv ja niptify korras, rasedus katkes siiski 17ndal nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine rasedus. Lapse isale rääkisin kohe. Ja siis tema ja esimene laps rääkisid teistele edasi – mehe õde, mehe parim sõber jne (u 8 nädala paiku) kuigi ma oleks eelistanud oodata 12. nädalat.  Õnneks jäi ilusti püsima. Väga kaua poleks varjata saanud ka, sest suur kõht ees.

Esimese rasedusega kõht tuli hilja, aga nii halb oli olla alguses, et oleks ikkagi pidanud teistele seletama miks.

Tee sisetunde järgi, kui kõik on korras ja pole varasemaid katkemisi olnud, siis ei tohiks probleemi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene rasedus – 13 nädalal

Teine rasedus – 24 nädalal

Kolmas rasedus – ei andnudki teada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Lapse ootamine Millal andsite lähedastele rasedusest teada?