Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“Juba pühapäeva õhtust saadik” tähendab, et ainult kaks ööpäeva? Ootaks ilmselt päeva või paar veel.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palavik muidu allub palavikualandajale, siis 3 ööpäeva võib kindlalt oodata. Neljandal päeval ehk telefonitsi konsulteerida, kui muutusi ei ole toimunud. Rohtu hakka andma 38,5 pealt, pole mõtet oodata, kuni päris üles ketrab.

Kuna laps oli haige ka eelmisel ndl ja vahepeal justkui paranes, siis vb igaks juhuks konsulteeriks lastehaigla nõuandeliinil või 1220.
Muidu 3-4 (teinekord selline viirus, et 5) päeva sellist kuni 39 kraadi tuleb ikka ette. Kui alandajal allub ja lapsel muid tõsiseid vaevusi pole, ei tasu haiget vedada välja.
Üks juhend ka 🙂
http://www.viimsipak.ee/FAQ.htm

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tal on nö ajalugu palavikega, mis ei allu alandamisele, siis võiks edasise osas perearstiga konsulteerida. Arvatavast pärast kaht palavikus päeva veel haiglasse ei võeta.

Lastele võib anda ibu ja paracetamoli ka vaheldumisi, nii et 2 ibu vahel on u 8h ja kahe para vahel u 6h. Maksimumkogused on ka suuremad aga neid ma peast ei tea.

Kui oled hädas, helista parem 1220. Tõenäoliselt on seal pädevam tüüp kui perekoolis (minu kogemuse järgi küll alati ei pruugi).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli laps kogu algkooli iga jumala kevadel haiglas palavikuga, mis ei allunud alandamisele tänu tekkinud vedelikupuudusele. Viimasel sellisel haiglaskäigul pani arst lapse režiimile “kruus vett/teed/morssi igal täistunnil” ja seda oleme nüüd kodus ka edukalt rakendanud niipea, kui kõrgem palavik tekib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõrges palavikus lapsega on hirmus arstile kolistada mu meelest + täiendav nakkusoht niigi nõrgenenud organismile. Aga kui lapsel on olnud selline palavik, mis ei allu, ja nüüd ka on aina kõrgemaks läinud palavikutipud, siis mina küll täna hommikul helistaksin perearstile ja räägiksin selle loo ära. Muidu jah aitab ka minu kogemuse järgi hästi õhuke riietus või üldse paljaltolek (kui käed-jalad külmad pole, st laps kuumab üleni), linaga tuulutamine õrnalt niiskeks tehtud lapse kohal (ei pea viinaga määrima, vabalt võib ka toasooja veega) ja hästi palju sooja jooki, see võiks olla toasoe või natuke soojem, kindlasti mitte tuline ega jääkülm. Ja ibuka baasil alandajad aitavad vähemalt mu lastel paremini palavikku alla tõmmata kui paratsetamoliga.

Öeldakse, et palavik peaks hakkama alanema hiljemalt 3 päeva pärast, aga minu laste puhul on enamasti pigem nii, et 4 päeva kõrget palavikku ja siis hakkab vaikselt paremaks minema. Ega see ju tegelikult midagi erakordset või ohtlikku polegi, aga vanema jaoks kuidagi hirmutav ja ahastamapanev ikkagi, kui laps juba 2.-3.-4. päev järjest üle 39-kraadises palavikus, loodan, et varsti läheb paremaks.

Kiiret paranemist!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma annan arstile iga haigestumise puhul teada, juba sellepärast, et hooldusleht vaja võtta – haiget last ju lasteaeda ei vii. Alati on arst soovinud lapse ka üle vaadata, tavaliselt on võetud ka analüüsid.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )