Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal dekreeti

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Millal dekreeti

Postitas:

Mul on tähtaeg 12.09 ning sooviksin emapalka saada 2012 kalendriaasta järgi. Ma mõistan, et selleks oleks mul vaja sünnituspuhkusele minna kõige varem 16.08, st umbes 26 päeva enne tähtaega. See omakorda tähendab, et kaotan dekreedirahadest (kokku 140 päeva raha) 4 päeva raha, mille ma tegelikkuses nö tasa töötan, eks? Tuttav väitis, et kui ma hiljem kui 30 päeva enne tähtaega koju jään, siis kaotan suurema summa ning mõtlesin, et uurin siit järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:25; 01.05 21:42; 05.05 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minna vähem kui 30 päeva enne tähtaega, siis lüheneb dekreedi kestus, nii et sellest pole abi. Ainuke lahendus oleks see, kui arst paneks hilisema tähtaja, nii et dekreedi lõpp jääks 2013. aastasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et saada 2012.a alusel VH,ei tohi dekreet alata enne 14.augustit(mitte 16.). Kui dekreet algab 14.august, on selle lõpp 31.detsember, VH algus seega 1.jaanuar 2013 ja VH aluseks eelmine st 2012.a

Kui lähed dekreeti 4 päeva hiljem, ei saa sa 140 p vaid 140-4= 136 p raha ja ka dekreet KESTAB 136 päeva!

Võimalus on täpsustada veel sünnituse tähtaega (UH jt näitajate järgi), kui tähtaeg osutub hilisemaks, mitte varasemaks kui 13.september
(vahe on ÜKS PÄEV praeguse tähtajaga!)või veel hilisemaks,
on võimalik saada VH 2012.a alusel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud abi eest! Siit siis järgmine küsimus: kas tõendi väljastab ämmaemand või naistearst? Ämmaemandale vihjasin, et tõendil võiks olla paar päeva hilisem tähtaeg aga ta keeldus ning ütles, et tõendile tuleb esimese UH (11. nädalal) määratud tähtaeg. Kalendri järgi oleks see 15.09 olnud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:25; 01.05 21:42; 05.05 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituslehe(dekreedilehe), mitte mingi tõendi
vormistab reeglina arst.
Mis tõendile see ämmaemand juba tähtaega nii vara, 4.raseduskuul, märgib?

Sul tuleb kindlasti visiite ka arstile, mitte ainult ämmaemandale?

Arst täpsustab tähtaja ja reeglit, et ainus kindel määramise viis on 11.nädala UH, nagu väitis ämmaemand, seda EI OLE.
Tähtaeg täpsustub pidevalt, vaadatakse viimase mensese järgi, erinevate UH-de järgi(lapse suuruse ja arengu vastavus keskmisele jne)

Arstile räägidki, et sina usaldad päevade järgi tähtaega e palud märkida sünnituse tähtajaks kuupäeva kuskil 13.-16.september (näiteks \”kirik keset küla\” on 14.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud nõuannete eest! Ja vabandused vale terminoloogia pärast. Jutt käis sellest samast sünnituslehest, mille kohta ma ämmaemandalt ääri-veeri uurisin, sest emapalga küsimus on raseduse algusest saati õhus olnud. Nimelt sai 2011 aasta detsembris tööalaselt uus väljakutse vastu võetud, mille eest ma käesolevast aastast \”normaalset\” töötasu saama hakkasin. Jaanuaris sain ka teada, et olen rase ning paratamatult hakkas peas keerlema mõte, mis edasi ja kuidas ära elada. Hakkasin omapäi asja uurima ja foorumites-seadusandluses tuleb ikka korralikult tuhnida, et just enda küsimustele õigeid vastuseid saada. Ja paningi puusse: arvasin, et kui hiljem dekreeti jään, siis dekreedi kestusele see mõju ei avalda, vaid raha sünnituspuhkuse eest saab vähem.
Tõendit ämaemand ilmselgelt hetkel veel väljastama ei hakka aga viimasel visiidil küsisin talt, milline kuupäev tuleb tähtajaks, sest UH 12. september tegi mind veidi murelikuks. Ja sealt siis tema vastus. Hilisemates UH-des tulevad loote individuaalsed arengulised erisused mängu ja tähtaeg ei pruugi enam nii täpne olla, oli tema seletus sellele, miks 12. september kõige õigem kuupäev on.
Muidugi on laps oodatud (küll planeerimata aga siiski oodatud) ja kui ei õnnestu emapalka 2012 järgi saada, siis on vaja lihtsalt säästlikumalt läbi ajada, hakkama saab ju ikka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 19:25; 01.05 21:42; 05.05 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal dekreeti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.