Esileht Lapse ootamine Millal hakata 1.beebi jaoks asju ostma?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millal hakata 1.beebi jaoks asju ostma?

Postitas:
Kägu

Tere kõigile! Millal olete hakanud esimese beebi jaoks asju ostma? Mul hakkab varsti alles 5.kuu, siiani kõik hästi ja analüüsid korras, aga ikkagi vahepeal mõtlen, et äkki midagi juhtub ja vara veel. Või ebatõenäoline, et enam katkemist või peetumist selle aja peale saab tekkida?

Kui kellelgi on aega ja viitsimist kirjutada, siis mis asjad võiksid/peaksid kindlasti enne lapse sündi olemas olema kodus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi jaoks hakkasin asju ostma peale  20ndl uh-d, kui soo teada sai. Esmalt mõtle läbi suuremad asjad nagu vanker, turvahäll ja voodi. Siis millega beebi haiglast koju tood, sinu puhul südasuvi, ma varuks lihtsalt pika varrukaga bodi, püksid, sokid ja õhukese mütsi. Riideid pead nagunii varuma.Kodus võiks olemas olla mähkmeid, niisked salfakad, mähkimisalus voodi peale. Apteegi asjadest nacl ampullid, d vitamiini tilgad, multi mam kompressid rindadele, fenkoli tee (gaasirohi imikule, teelusikalt anna), sudocrem. Imetamispadi, kui soovid imetada. Imetamisrinnahoidjad, lihtsalt mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostsin vist asju alles siis kui dekreeti läksin. Samas oli palju asju, mida saime pereliikmetelt. Käru ostsin nädal enne tähtaega. Elasime siis Tallinnas ja osaliselt oli ka seisukoht, et poed on avatud ja kui midagi vaja, saab jooksvalt osta.

 

Minu arvates on ITKl täitsa kohane artikkel vajalikest asjadest.

Mul oli kodus suur vann olemas ja mõtlesin, et beebivanni ei ole tarvis, kuid tegelikkuses läks abikaasa siiski üsna ruttu poodi vanni järele. Beebi on pisike ja suures vannis küürutada ebamugav.

Nibukompressi, mida eelkirjutaja mainib, mina ei vajanud. Oli küll nibukreem, aga sedagi kulus minimaalselt ja otsin siiani talle kasutust, sest maksis palju. Sõbranna soovitas Bebanthen kreemi selle asemel hoopis (peaks ilmselt pigem enne imetamist maha pühkima).  Üleliigse piima jaoks olid tavalised rinnapadjad.

Imetamispatja ma ka kasutama ei õppinud, kuid pikk padi on endale raseduse ajal hea magamiseks kaissu võtta.

Sudocream tasub eelistada võimalikul väike, sest seda kulub vähe. Ma võtsin keskmise ja pool jäi järele. Samas kasutasime lisaks Bebanthen kreemi kui oli kergem ärritus (sudocream küll toimib hästi, aga on väga paks ja lõhnab minu jaoks ebameeldivalt).

Sokke me alguses üldse ei kasutanud, valisime kinniste jalaosadega püksid või sipukad. See selles osas keerukam, et kohati tehakse jalaosad ebanormaalselt väikesed ning seda tasub enne ostmist üle vaadata. Meie leidsime Prismast parima valiku.

Bodidest olid lemmikud hõlmikbodid. Üle pea tõmmatavad jäid esimesed kuud kõik seisma, sest selga panek oli pisut hirmutav.

Rinnapumba ma ostsin kui laps juba olemas oli ja tundsin reaalselt vajadust. Mingi aeg kasutasin piimakogujat, et lekkivaid rindasid “taltsutada”, aga pigem oli nii ja naa ost. Mõneti hea, et lappe kulus vähem, aga samas väga väikese kasutusega. Samas kui nibud hellad, võib päri hea olla, sest saab neid õhutada.

Kohati olen näinud soovitust enda intiimpiirkonna jaoks hõbespreid vm kasutada, isiklikult otsest puudust ei tundnud. Küll aga oli hädavajalik bideedušš, kui seda paigaldada ei ole võimalik, siis on olemas ka spets pudelid, et pesta. Pesin pärast iga tualetikülastust, vahetasin sidemeid pigem sageli ning püüdsin ka palju jalgevahet tuulutada (pikutasin voodis, panin ühekordse lina või tumeda rätiku alla).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli beebi jaoks pikkasid kombesid mõned komplektid ja siis lihtsalt mõningaid nunnusid riideid, mida lihtsalt tahtsin. Tudukombe oli ka ja mütsikesed ning paar väikest tekikest. Nad on ikka mega külmakartlikud alguses.

Vajalik ost on turvahäll, et koju ja hiljem liikuma saada. Koju oma pesa/voodi tarbed. Vanker. Korralik seljale mugav ja kõrge mähkimislaud ja alus. Beebi vann ja vannitamistarbed (seep -meil oli vedel dušigeel ja panin tilga lihtsalt vannivette, vann ise, beebikreem, hea on ka kapuutsiga rätik). Lisaks d-vitamiin ja gaasirohi (Cuplaton osta, Espumisan ei mõju). Mõttetu ost oli vannitermomeeter (ikka katsusin käega, et oleks mõnus soe) ja vannitamisalus, mis käib beebivanni sisse.

Haiglasse kaasa tsinksalv (tita punasele pepule),  mingi varu erinevaid mähkmeid (kuigi haiglas saad ka proovida erinevaid), väiksed küünekäärid, mina ostsin ka erinevat sorti lutid valmis.

Endale Bebanthen salv (nibudele), kapsapea vahetult enne sünnitust külmkappi (eeldatavalt hakkab piimapais juba haiglas või hiljemalt kodus ja vaja kapsalehed peale panna). 1 karp imetamispatju (ma ei kasutanudki kõiki ära, hiljem oli lihtsalt vatipadi rinnahoidjas) ja spets imetamisrinnahoidjaid paar paari. Mugavaid koduriideid. Suured, pehmed ja mugavad sidemed (1 karp, mul oli Tena apteegist) ja tavalisi suurema imavusega, mis sulle endale kõige rohkem meeldivad. Mulle nt haigla omad ei meeldinud eriti ja neid suuri tõesti üle ühe karbi ei kulu. Täiesti mõttetu ost minu jaoks oli rinnapump. Reaalselt imetasingi kogu aeg ja mingit vajadust midagi kodus pumbata ei olnud. Kui oli liiga palju piima algul piimapaisu ajal, siis panin titte rohkem rinnale ja masseerisin sooja duši all pehmemaks pisut rinda ning pigistasin käega välja.

Mina ostsin enamik asju II trimestril valmis ja hea oli, sest III trimester olin juba üsna “sant”. Selles mõttes, et mööda poode käimine oleks olnud vaevaline. Lisaks oli süda rahulik, et kõik tehtud ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäosus, et midagi juhtub, ei jõua kunagi nulli paraku. Aga no asju ju ikka vaja soetada ja see ka omamoodi tore, mida tasub mõnuga võtta. Poole raseduse ajal on selleks minu meelest üsna õige aeg, viimastel kuudel ei pruugi selleks enam jõudu olla.
Ise ostsin küll pigem viimasel kuul, lihtsalt enne oli palju tööd.
Üle ei pingutaks nende asjadega, eriti riietega – tekivad niikuinii oma lemmikud ja siis osad jäävad seisma ja teisi ostad juurde. Aga minu jaoks see mõtteviis, et “ostan siis, kui laps käes, sest poes ju olemas” isiklikult ei sobi. Ma ei planeeriks teadlikult seda, et kappan beebiga või beebi kõrvalt mööda poode.
Üldiselt teiste kogemust on tore lugeda, aga lõpuks loevad sinu enda ja lapse eelistused. Nagu näiteks need beebi püksid – paljud soovitavad kinniseid jalaotsi, sest siis pole sokke vaja, minu kindel eelistus olid just püksid-sokid. Rinnapump ka – ühele hädavajalik, teisele täiesti kasutu ost.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkasin ka kuskil peale 20nädalat kui soo teada sain.

Aga jah ega siin kindlat aega pole vaid ikka ise otsustad millal ja mida ostad.

Lihtsalt rahaliselt on parem kui mitmele kuul ära jagad, siis pole korragi nii suur väljaminek.

Minu lapsel näiteks just see cuplaton ei toiminud vaid espumisan toimis paremini. 

Rinnapumpa pole kunagi vaja läinud.

Eks asjadega ongi nii, et kas läheb või ei lähe vaja on juba enda eelistus. Mõnele on just mingi asi must have ja teisel jällegi just mõttetu.

Riideid võib veidi rohkem olla, sest no neil võib päevas oma 5 riietust minna kui on kakaplahvatused või ennast täis oksendab.

Netist on ka palju nimekirju mida osta lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin ka esimesega peale 20.ndat nädalat vaikselt ostma.
Sündides oli olemas voodi(kõik sinna juurde kuuluv), käru, paar väiksemat tekkikest, mõned riided(kombe haiglast kojutuleku komplekt, müts- oli märtsi beebi), lutt, pakk mähkmeid(neid ette ei ostnud, sest ei tea mis sobib).
Pood ja apteek oli mul praktiliselt kodu kõrval, seega sai vastavalt vajadusele seal käidud.

Bodydest eelista hõlmikuid.

Teisega oli ostetud vaid mõned riided, lutid, voodi, vann ja turvahäll. Teine oli oktoobribeebi ja üsna krõbedate temperatuuridega ja pikalt õue me ei saanudki jalutama. Käru ostsin, kui beevi oli 2.5 kuune. Autoga ikka käisime.
Aga ta oli ka minibeebi(alla 3kg) ja isegi 50 olid esialgu suured 😃 ja arst keelas alguses alates -8 õues oleku kauem kui 15 minutit. Vanni vajadus oli ka kuna nüüdses kodus suurt vanni pole.

Reaalsus oli aga see, et kumbki lastest esimesed 3 kuud eriti oma voodis ei maganud. Öösiti kindlasti kaisus/samas voodis ja vahel päeval poetasin nad sinna.

Mähkmevahetuse paiga tegin esialgu pesumasina peale. Just sobiv kõrgus minu jaoks(olen ise 160cm jupp) ja 3kuuselt kui hakkas juba mobiilseks muutuma, kolisin põrandale üle.

Kui asi otseselt rahas pole, siis ega tegelt peale mõnede riiete, paki mähkmete ja turvahälli/käru(koju toomiseks) vaja polegi.
Käte otsa mina tõmbasin sokid, et oma nägu katki ei kraabiks. Kuu aega ma kindlasti küüsi otseselt ei lõiganud. Need esialgu nii pehmed, et nühib ise need lõpuks ära. Küünekäärid täitsa tavalised olid nagunii kodus enda jaoks olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina esimese rasedusega soetasin kõik kuidagi üpris hilja aga nüüd kui olen teist korda rase olen täiega nautinud juba pikka aega seda beebi asjade valimist ja ostmist🥰 hetkel olen 27nädalat rase ja enamvähem kõik asjad beebi jaoks olemas (hakkasin beebile asju ostma siis kui soo teada sain ehk see rasedus juba 12nädal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Millal hakata 1.beebi jaoks asju ostma?