Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?

Postitas:
Kägu

Tallinnas on jällegi tekkimas uus koroonakolle. Inimene ignoreeris isolatsiooninõuet.

Kaua võib? Pange teemale pluss, kui nõustute, et ignorante peab trahvima täie rangusega!

+67
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on jällegi tekkimas uus koroonakolle. Inimene ignoreeris isolatsiooninõuet.

Kaua võib? Pange teemale pluss, kui nõustute, et ignorante peab trahvima täie rangusega!

Kas sa Politseid ja Terviseametit teavitasid isikust või tulid siia lihtsalt tolmu keeeutama ja loba ajama?

+3
-36
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa Politseid ja Terviseametit teavitasid isikust või tulid siia lihtsalt tolmu keeeutama ja loba ajama?

Loe uudiseid, lammas

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe uudiseid, lammas

Milliseid uudiseid sa silmas pead, lammas?

Oma Delfit või? See on sinu jaoks mingi usaldusväärne uudis?

+2
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen 100% seda meelt, et mingi sunniraha TULEB määrata!
Mida paganat – mina pean perega koju lukku jääma, kui mu mingi tuttav, kes teab, et on haige, on kovidioot ja vilistab reeglitele?! Seda Tartu hullu oleks ikka täie p-ga pidanud trahvima 😡😡😡

+28
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oma Delfit või? See on sinu jaoks mingi usaldusväärne uudis?

Kõige tõesemad uudised leiad loomulikult “Suure-Lähtru Teatajast”.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonapaniköörid väidavad, et see on üliraske haigus, lamad hingamisaparaadi küljes, elu ja surma vahel. Viimastel kuudel on tulnud välja palju juhtumeid, kus koroonnahaige käib klubis, üritustel, spaas ja kinos. Ei tundu just väga hull tõbi.

+12
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mölisemise asemel võiskid panna llingi, kust SINA oma uudised hangid.
Kas tõesti sellest HH.Luige omatavast ja Reffide kontrolli alt olevalt saidilt?

0
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ela oma elu

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikjalt v.a. Uued uudised. Ei tasu oma usuga nüüd päris lolliks ka minna.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonapaniköörid väidavad, et see on üliraske haigus, lamad hingamisaparaadi küljes, elu ja surma vahel. Viimastel kuudel on tulnud välja palju juhtumeid, kus koroonnahaige käib klubis, üritustel, spaas ja kinos. Ei tundu just väga hull tõbi.

Olen hea meelega paniköör, aga vähemalt terve ja vastutustundlik. Lisaks oleme perefirma, anname tööd üle 60-le inimesele ja pole mingit tahtmist sinusuguste pärast töötajaid ja ennast leivast ilma jätta. Sa muidugi ei saa sellest aru, st ei näe asja ettevõtja pilgu läbi. Aga sinusugused kidisesid kevadel meeletult raske koduõppe ja perega koosolemise üle.

+26
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga proovi järgi- siis tule muljeta meilegi.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikjalt v.a. Uued uudised. Ei tasu oma usuga nüüd päris lolliks ka minna.

Seda vastust ma oma küsimusega eeldasingi. Ja ma ei eksinud.
Et siis null vastust.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest on juttu olnud küll, argument on, et siis hakatakse varjama haigust ja käimisi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on nagu iga haigus. Mõni põeb kergelt, teine vaagub elu ja surma vahel. Minu lapsel oli ca 6 aastat tagasi entsefaliit, tõenäoliselt puugist, aga päriselt ei tea, millest. Meil läks hästi. Kuigi olime lapsega haiglas, põdes ta seda üldiselt kergelt. Aga paljudel tekivad krambihood, kõnehäired jmt. jama. Mõned isegi surevad. Mida ma siis sellesst nüüd järeldama pean? Et entsefaliit on jube mõnus kerge haigus?

Aga isolatsiooninõuete eirajatega tuleks karmimalt käituda küll. Nagu näha, ei saa loota inimeste endi mõistlikkusele.

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

riikliku uuringu tulemus oli hiljuti, et 80% põevad selle haiguse märkamatult läbi ja ei teagi, et on viiruses olnud.
paljud põdenud on öelnud, et kui poleks testi tehtud, oleks pidanud tavaliseks tatitõveks. paljud nakatunud tuvastatakse rutiinse kontrolli käigus, nt enne haiglasse minejatele tehakse igaks juhuks test.
iialgi pole kergete viirusnähtudega inimesi testitud, vaid soovitatud palaviku korral paracetamoli võtta – seega me ei tea, mis viiruseid me kõik eelmistel aastatel põdenud olema.
grippi sureb igal aastal tuhandeid inimesi,kuid keegi ei testi iat nohust gripi suhtes.
riiklik poliitika on kahepalgeline – ühelt poolt saadetakse riigist välja terved seenel käinud ukrainlased ja hipid, teisalt kutsutakse siia sadu välismaalasi rallile.

+15
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellele reisisellile võiks küll nüüd kopsaka trahvi määrata. Ehk teised võtavad siis õppust.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kovidi teemad pidid kõik ühes kohas koos olema. nüüd aga siin mingi sada teemat laiali ja risustamas.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellele reisisellile võiks küll nüüd kopsaka trahvi määrata. Ehk teised võtavad siis õppust.

Jah, see ei olnud ilmselt hariduseta/mõistuseta ullike, vaid teadlik nõuete eiraja.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida paganat – mina pean perega koju lukku jääma, kui mu mingi tuttav, kes teab, et on haige, on kovidioot ja vilistab reeglitele?! Seda Tartu hullu oleks ikka täie p-ga pidanud trahvima 😡😡😡

Enam ei ole aktuaalne see Tartu inimene, vaid Tallinnas levitas Hispaaniast tulnud koroonat: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/oopaevaga-lisandus-kumme-positiivset-koroonaviiruse-testi-tallinna-uus-kolle-sai-alguse-isolatsiooninoude-eiramisest?id=90887647

“Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on ka rühmaviisiline haigestumine, millega on nüüdseks seotud kokku kuus inimest ja mida seetõttu võib nimetada koldeks. Kolle sai alguse 21. augustil Ülemiste Citys peetud klubiüritusel, kus seltskonnaga viibis ka 20. augustil Hispaaniast naasnud inimene. 22. augustil selgus, et Hispaanias käinud inimese koroonaviiruse testi tulemus oli positiivne…”

Inimene tuli reisilt, ei järginud nõudeid 2 nädalat kontaktidest hoiduda ja enda tervist jälgida. No hirmsasti oli sinna pittu vaja, kovidioot tõesti. Kuni selliseid karistama ei hakata, jäämegi kodus istuma. Varsti on koduõpe ja kevadine jama tagasi.

Teine värske näide Ida-Virumaalt, Ühendkuningriigist tulnud inimene nakatas teisi, koldes praegu 6 inimest. Oleks välisriigist tulles kontaktidest hoidunud, oleks 5 inimest terved praegu. Ja kes teab, kui palju sinna koldesse veel lisandub.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võin muljetada- KAKS päeva 37,3- 37,5 palavik. Kõik. Mitte ühtegi muud kaebust ega sümptomit. Kui poleks olnud positiivset testitulemust, oleksin käinud edasi tööl, külas jm. Muidugi olin rangelt isolatsioonis 2 nädalat (isegi kauem, pea kuu kodus) ja “ravisin”. Tegelikult ei võtnud isegi paracetamoli- nii väikest palavikku ei pea alandama.

Arvan, et paljud siinsed paniköörid ja trahvinõudjad on ise seda haigust enese teadmata põdenud ja võimalik, et ka levitanud. Valdaval osal haigestunutel pole mitte ühtegi sümptomit.

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on kelle või mille saidil uudist kajastatakse? Antud uudis pärineb algselt terviseametist ja seda on edastatud päris mitmes kanalis.
Täitsa huvitav oleks teada, mis osa sa sellest kahtluse alla sead?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ma pean isolatsiooni nõuet täitma, kui tulen reisilt ja mul ei ole oma transporti, et näiteks Tallinna lennujaamast Tartusse sõita vaid pean selleks kasutama ühistransporti?

Teiseks, kuidas ma olen eneseisolatsioonis, kui mul on kodus ka teised pereliikmed? Ma ei ole sellest aru saanud, et kui mina olen nakatunu või tulen reisilt ja pean olema eneseisolatsioonis, kuhu ma pean siis oma pereliikmete juurest minema. Kas pereliikmed ei tohi ka siis tööle-, kooli- ega lasteaeda minna?

Jutt on olnud ka sellest, et kes pole nakatunu ja on lihtsalt eneseisolatsioonis, tohib poes ise ikka käia. See ei ole keelatud. Kes on saanud positiivse testi tulemuse, need ei tohi isegi toidupoes käia. Reisilt tulijad aga tohivad. Nii et mis kasu sellest eneseisolatsioonist on, kui reisilt saabud ja sul pole oma transporti ja tohid toidupoes käia ja sul on ka teised pereliikmed sinuga ühes korteris.

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi pole selles, kas sa tunned ennast hästi või mitte, kas on palavik 37 või 38.
Asi on selles, et reisilt tulles tuleb jääda koju! MITTE töllata mööda klubisid, spaasid jne, mis pole hädavajalikud, võib õues käia ja võib endale toitu osta jne. Millal ja kas see inimestele lõpuks selgeks saaks, ei tea, jookseb seitsmes kuu sama juttu, aga ei ole paista…
JA kui inimesel endal pole sisemist kontrollimehhanismi ja ei saa aru, mida tuleb teha, eks tuleb siis ergutada väliste karistuse ähvardustega.

Ja aitäh sellele, kes taipas ka lingi panna üleüldise 20 kommentaari lämisemise vahele. Mitte mina ei pea otsima, millest jutt käib, vaid kui te tahate mingi kvaliteediga arutelu, siis info tuleb esitada esimeses postituses.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kovidioot oled ikka sina. Hüsteerik pealekauba.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

No koroonajuhtude kohta Eestis on kõige pädevam allikas loomulikult terviseamet. Ja seal on see isolatsiooninõuete eiramine ka kirjas.
https://www.terviseamet.ee/et/uudised/covid-19-blogi-30-august-oopaevaga-lisandus-10-positiivset-testi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ma pean isolatsiooni nõuet täitma, kui tulen reisilt ja mul ei ole oma transporti, et näiteks Tallinna lennujaamast Tartusse sõita vaid pean selleks kasutama ühistransporti?

Teiseks, kuidas ma olen eneseisolatsioonis, kui mul on kodus ka teised pereliikmed? Ma ei ole sellest aru saanud, et kui mina olen nakatunu või tulen reisilt ja pean olema eneseisolatsioonis, kuhu ma pean siis oma pereliikmete juurest minema. Kas pereliikmed ei tohi ka siis tööle-, kooli- ega lasteaeda minna?

Ei, sa EI VÕI riskipiirkonnast tulnuna minna ühistransporti teisi nakatama.
Jah, sa pead minema selleks ajaks kas hotelli või siis pereliikmed jäävad koos sinuga isolatsiooni.

Tunduvalt lihtsam on riskipiirkonda mitte reisida.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sa pead minema selleks ajaks kas hotelli või siis pereliikmed jäävad koos sinuga isolatsiooni.

Viirus hakkab külge muidugi ainult puhkajatele, töö tõttu pidevalt reisivad inimesed ometi ei haigestu.
Eestis on tuhandeid töötajaid, kes pidevalt edasi- tagasi liiguvad, levinuim vist rekkajuhtide sõidud Rootsi ja tagasi ja nii ülepäeviti. Lisaks ehitusvaldkond, merel tòötavad inimesed jpt. Sinu ettekujutuses teeb rekkamees ühe sõidu Rootsi ja peale seda istub koos perega 2 nädalat isolatsioonis? Ja siis taas üks reis ning taas isolatsioon?

Ehk isoleeriks ennast need, kes on riskigrupis, terviseärevikud või saavad lubada endale nädalaid ja kuid kodusistumist. Laske teistel oma normaalset elu edasi elada.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viirus hakkab külge muidugi ainult puhkajatele, töö tõttu pidevalt reisivad inimesed ometi ei haigestu.

Eestis on tuhandeid töötajaid, kes pidevalt edasi- tagasi liiguvad, levinuim vist rekkajuhtide sõidud Rootsi ja tagasi ja nii ülepäeviti. Lisaks ehitusvaldkond, merel tòötavad inimesed jpt. Sinu ettekujutuses teeb rekkamees ühe sõidu Rootsi ja peale seda istub koos perega 2 nädalat isolatsioonis? Ja siis taas üks reis ning taas isolatsioon?

Ehk isoleeriks ennast need, kes on riskigrupis, terviseärevikud või saavad lubada endale nädalaid ja kuid kodusistumist. Laske teistel oma normaalset elu edasi elada.

Rekkajuhid oma tööreisil väga sotsiaalse eluga seal Rootsis ei tegele, juhikabiinis istumine on ka pmst ju isolatsioon. Näiteks kui autoga läbi Rootsi Norra sõita ja teha ainult hädapäraseid vetsupeatusi, siis Norras isolatsiooni ei nõua. Nii aga kui piiril Norra piirivalveametnikud näiteks märkavad sul autos Rootsi poe kilekotti(oled Rootsis šopamas käinud), siis pead ka eneseisolatsiooni jääma.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

. Sinu ettekujutuses teeb rekkamees ühe sõidu Rootsi ja peale seda istub koos perega 2 nädalat isolatsioonis? Ja siis taas üks reis ning taas isolatsioon?

Rekkajuht ongi põhimõtteliselt oma rekkas isolatsioonis ja ta ei käi linnapeal kondamas. Jutt on siiski puhkusereisijatest.

+4
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?