Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?

Postitas:
Kägu

Kuidas ma pean isolatsiooni nõuet täitma, kui tulen reisilt ja mul ei ole oma transporti, et näiteks Tallinna lennujaamast Tartusse sõita vaid pean selleks kasutama ühistransporti?

Teiseks, kuidas ma olen eneseisolatsioonis, kui mul on kodus ka teised pereliikmed? Ma ei ole sellest aru saanud, et kui mina olen nakatunu või tulen reisilt ja pean olema eneseisolatsioonis, kuhu ma pean siis oma pereliikmete juurest minema. Kas pereliikmed ei tohi ka siis tööle-, kooli- ega lasteaeda minna?

Ei, sa EI VÕI riskipiirkonnast tulnuna minna ühistransporti teisi nakatama.

Jah, sa pead minema selleks ajaks kas hotelli või siis pereliikmed jäävad koos sinuga isolatsiooni.

Tunduvalt lihtsam on riskipiirkonda mitte reisida.

Pereliikmed ei pea jääma isolatsiooni. Kui ei usu, küsi Lutsarilt või terviseametilt. Isolatsiooni kohustus tekib sel juhul, kui tekivad haigusnähud ja +covid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas ma pean isolatsiooni nõuet täitma, kui tulen reisilt ja mul ei ole oma transporti, et näiteks Tallinna lennujaamast Tartusse sõita vaid pean selleks kasutama ühistransporti?

Teiseks, kuidas ma olen eneseisolatsioonis, kui mul on kodus ka teised pereliikmed? Ma ei ole sellest aru saanud, et kui mina olen nakatunu või tulen reisilt ja pean olema eneseisolatsioonis, kuhu ma pean siis oma pereliikmete juurest minema. Kas pereliikmed ei tohi ka siis tööle-, kooli- ega lasteaeda minna?

Ei, sa EI VÕI riskipiirkonnast tulnuna minna ühistransporti teisi nakatama.

Jah, sa pead minema selleks ajaks kas hotelli või siis pereliikmed jäävad koos sinuga isolatsiooni.

Tunduvalt lihtsam on riskipiirkonda mitte reisida.

Viirus hakkab külge muidugi ainult puhkajatele, töö tõttu pidevalt reisivad inimesed ometi ei haigestu.

Eestis on tuhandeid töötajaid, kes pidevalt edasi- tagasi liiguvad, levinuim vist rekkajuhtide sõidud Rootsi ja tagasi ja nii ülepäeviti. Lisaks ehitusvaldkond, merel tòötavad inimesed jpt. Sinu ettekujutuses teeb rekkamees ühe sõidu Rootsi ja peale seda istub koos perega 2 nädalat isolatsioonis? Ja siis taas üks reis ning taas isolatsioon?

Ehk isoleeriks ennast need, kes on riskigrupis, terviseärevikud või saavad lubada endale nädalaid ja kuid kodusistumist. Laske teistel oma normaalset elu edasi elada.

Rekkajuhid oma tööreisil väga sotsiaalse eluga seal Rootsis ei tegele, juhikabiinis istumine on ka pmst ju isolatsioon. Näiteks kui autoga läbi Rootsi Norra sõita ja teha ainult hädapäraseid vetsupeatusi, siis Norras isolatsiooni ei nõua. Nii aga kui piiril Norra piirivalveametnikud näiteks märkavad sul autos Rootsi poe kilekotti(oled Rootsis šopamas käinud), siis pead ka eneseisolatsiooni jääma.

ära aja lolli juttu, rekkameestele ei ole kusagil mingit isolatsiooninõuet, kuni nad rekkaga liiguvad. norra piirivalveametnik üldiselt kabiini ei satu, rekkamees käib ise piiriputkas asju ajamas. mingeid kilekotte nad kindlasti ei vaata ja isolatsiooni kedagi ei suuna.
rekkamehed laadivad kaupa, seega puutuvad kokku erinevate laotöölistega. rootsi ja norra vahel on toll, kus käiakse dokumente esitamas, seal puututakse teiste rekkameestega kokku. rekkamehed käivad söömas, käivad toidupoes, käivad tankimas, tanklates end pesemas, suhtlevad parklates omavahel jne.
norra ei nõua mingit isolatsiooni ka sellelt, kes eelnevalt nt nädal aega rootsis kaupa on vedanud ja nüüd norrasse siseneb, et norras kümnes kohas kaup maha anda ja uus peale võtta. ei soomet ega norrat ei huvita rekkameeste isolatsioon või käimised. isegi kevadel, kui muidu olid piirid kinni, ei pandud rekkamehi üheski riigis isolatsiooni ega piiratud nende liikumist. piiril vaid sooviti head reisi ja tugevat tervist ning tänati, et nad vastu peavad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

rekkamehed laadivad kaupa, seega puutuvad kokku erinevate laotöölistega. rootsi ja norra vahel on toll, kus käiakse dokumente esitamas, seal puututakse teiste rekkameestega kokku. rekkamehed käivad söömas, käivad toidupoes, käivad tankimas, tanklates end pesemas, suhtlevad parklates omavahel jne.

No üldiselt pidavat ohtlik olema eelkõige lähikontakt siseruumis vähemalt 15 minutit järjest. Sinu loetelust ehk söömaskäimine on selline, kui kuskil siseruumis süüa ja kellegagi samas lauas või kõrvuti laudades istuda. Kui tihti nad sedagi teevad? Pigem ostavad mingi toidu ja söövad seda oma autos. Ülejäänud kokkupuuted jäävad pigem alla 15 minuti või ei ole kinnises ruumis.

St risk ei ole kindlasti mitte olematu, aga palju väiksem, kui puhkusereisijate, kes koos 3-4-5tundi puhkusereisile ja tagasi lendasid ning ka kohapeal ekskursioonidel ja igal pool mujal ringi liikusid.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No üldiselt pidavat ohtlik olema eelkõige lähikontakt siseruumis vähemalt 15 minutit järjest. Sinu loetelust ehk söömaskäimine on selline, kui kuskil siseruumis süüa ja kellegagi samas lauas või kõrvuti laudades istuda. Kui tihti nad sedagi teevad? Pigem ostavad mingi toidu ja söövad seda oma autos. Ülejäänud kokkupuuted jäävad pigem alla 15 minuti või ei ole kinnises ruumis.

väga paljud laadimised on siseruumides, st tagurdatakse vastu lao ust ning kaup veetakse alustega haagisesse. 15 minutiga naljalt rekkat täis ei laadi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

väga paljud laadimised on siseruumides, st tagurdatakse vastu lao ust ning kaup veetakse alustega haagisesse. 15 minutiga naljalt rekkat täis ei laadi.

.. nojah, ja hoitakse võimalikult üksteise ligi selle laadimise ajal, mitte ei toimeta igaüks oma alusega eraldi?
Nagu ma juba eelnevalt ütlesin, siis tõenäosus ei ole olematu. Aga kindalsti väiksem, kui puhkusereisijatel, kes ikka pikalt lennukis koos on ja terve see aeg on vahed väiksemad kui 2 meetrit ja samaoodi erskusrsioonibussides ning väljas süües jne. Rekajuht on siiski suure enamuse aega üksi. Puhkusereisija on suure enamuse aega inimeste lähedal.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe uudiseid, lammas

Milliseid uudiseid sa silmas pead, lammas?

Oma Delfit või? See on sinu jaoks mingi usaldusväärne uudis?

ja sul jälle oma delfi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ela oma elu

meil ei ole siin enam oma elu

0
-2
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal hakatakse trahvima isolatsiooninõude eirajaid?