Esileht Rasestumine ja lapse ootamine millal ja miks tõuseb kehatemperatuur

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: millal ja miks tõuseb kehatemperatuur

Postitas:

Tere,
Kas kehatemperatuur tõuseb OV ajal või siis kui seemnerakk kinnitub emakale?
aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead ikka silmas kehatemperatuuri, mitte basaali?

Ma olen ka viimastel päevadel üritanud leida vastust küsimusele, kas pesastumise ajal (st siis, kui viljastatud munarakk kinnitub emaka limaskestale) võib kehatemperatuur tõusta. Tundub, et ühest vastust vist polegi. Mina eelmine kord hakkasin rasedust kahtlustama just seetõttu, et tõusis väike palavik. Nüüd on ka juba neljandat päeva nii 37,2-37,5 palavik, samas rasedustest oli negatiivne. Tegin selle 10 päeva pärast OV-i, nii et võib veel vara ka olla. Aga võib-olla olen hoopis mingi viiruse saanud ja kahtlustan siin ilma asjata, et palavik võiks rasedusega seotud olla.

Igatahes nii eesti- kui ka ingliskeelsetest allikatest olen leidnud, et progesterooni taseme tõus raseduse ajal võib tõsta lisaks basaaltemperatuurile ka kehatemperatuuri. Nii et mõnel naisel on tõesti raseduse üheks tunnuseks väike palavik. Samas rõhutatakse igal pool, et iga naine ja iga rasedus on erinev ja seega ei saa üldkehtiva tõena väita, et palavik näitab pesastumist või üldse rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks nendest, kellel ka kehatemperatuur muutub tsükli jooksul. Algul 36,3-4, OV ajal tõuseb ning kuni päevadeni oli kõrgem (36,7 – 36,9). Rasedusega on väike palavik. Nii ka seekord. Kaks päeva on olnud palavik 37,0-1 ja täna triibud :). See on aga tõesti individuaalne ja kindlaks märgiks seda pidada ei saa. Eriti praegu haiguste hooajal. Peab oma keha tundma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et aru saada temperatuuri järgi, millal on su ov olnud, on vaja mõõta basaaltemperatuuri. See on temperatuur, mida tuleb mõõta igal hommikul täpselt samal ajal enne kui voodist tõused. Mõõta tuleb suust, tupest või pärakust.
Järgmisel päeval peale ovulatsiooni tõuseb temp. vähemalt 0,2 kraadi ja jääbki kõrgemaks. Peale pesastumist (7-10DPO) VÕIB basaal veelgi tõusta nö. kolmandale tasemele, kuid ei pruugi. Võib tõusta, kuid ikkagi ei ole rase.
Mis puutub KEHAtemperatuuri mõõtmisse, siis loomulikult on ju ka BASAAL kehatemperatuur(mõõdame ju seda oma kehast), kuid temperatuur mõõdetuna kaenla alt ja seda suvalisel ajahetkel, ei näita suurt midagi. Kehatemperatuur on mõjutatav sajast miljonist asjast ja õhtu jooksul võib hüpata üles-alla üsna olulisel määral. See sõltub näiteks joodud joogist, kui soe-külm sul parasjagu on, kas oled just ringi jalutanud või rahulikult lamanud jne jne.. Olen järgi proovinud ja saanud ühe õhtu jooksul kehatermperatuuriks 36,6-37,2. Mis see mulle näitab- mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine millal ja miks tõuseb kehatemperatuur

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.