Esileht Väikelaps Millal jätta laps lasteaiast koju?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Millal jätta laps lasteaiast koju?

Postitas:

Perearstid on selle lõpuks must-valgelt kirja pannud 🙂

https://www.perearstiselts.ee/patsiendile/patsiendi-infomaterjalid/247-millal-jaetta-laps-lasteaiast-koju/file

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 11:56; 21.11 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal rõhutatakse, et lapse enesetunne peab olema hea. Mõtle nüüd iseenda peale, kui oled köhas-nohus või silmapõletikus. Pole hea, vähemalt 3-4 päeva on täitsa paha ja siis hakkab tasapisi paremaks minema. Järelikult samas olukorras last ka ju lasteaeda tuua ei tohiks. Eraldi tahaksin ära märkida, et köhivat last ei saa jätta lasteaeda lõunaune ajaks: pikali olles segab ta köhimisega teisi lapsi ja takistab neil uinuda.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 12:54; 02.12 15:05; 17.12 17:44; 21.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võib olla vabalt kerges köhas-nohus ka nii, et absoluutselt enesetunnet ei mõjuta. Muidugi saab kõik alguse lapse enesetundest, siililegi selge.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 11:56; 21.11 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguste haigustunnustega last ei peaks lasteaeda viima. Seda sel põhjusel, et nakatuvad terved lapsed, kes siis omakorda põevad kodus. Lapse enesetunne ei mängi rolli.

+8
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 14:16; 22.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele.
Loe hoolega, mis sellel lingil on. Laps on nakkusallikas juba enne, kui temal sümptomid üldse on ilmnenud.
Ja kui öeldakse, et laps põeb viirushaigusi 5-10 korda aastas, peamiselt lasteaia hooajal, siis ongi tal nina kogu aeg tatine. Üks pole veel korralikult lõppenud, kui juba järgmine kallal. Siis kergelt vesise ninaga ei hakka keegi iga kuu kodus passima.
Samas koolilaps läheb ikka kooli, nina tatine. Sest kui palavikku pole, ei saaks ju koolist nii kergelt puududa.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 14:51; 26.11 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi annab, siis päris pisikesed 2-3-sed võiks mu meelest ikka kergemini kodus istuda, ka mõõduka köha-nohuga, mis enesetunnet ei sega. Isegi kui kodus tundub, et oskab hästi ise nuusata jne, siis lasteaias võib praktika teistsuguseks osutuda, sest läheb meelest ära jms ja neid on seal ikkagi palju koos. Suurematesse, kes ise majandavad, suhtun julgemalt, sest muidu ei jõuagi laps lasteaeda ega ise tööle. Pealegi ei tüsistu siis enam nii kergesti.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 15:32; 16.12 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole lapse enesetundes, vaid selles, et immuunsüsteem on nohuga nõrgem ja laps ise võib keregemini raskemasse hagusesse nakatuda.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.11 15:38; 27.11 19:54; 05.12 15:29; 16.12 10:29; 20.12 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole lapse enesetundes, vaid selles, et immuunsüsteem on nohuga nõrgem ja laps ise võib keregemini raskemasse hagusesse nakatuda.

Olen nõus. Alati kui olen kiirustanud lapsi kooli või aeda, on nad kohe midagi otsa saanud või on sama viirus ägenenud.
Samas, kui vesine nohu kestab juba mitu nädalat ja kedagi ei sega, siis võib minu arvates aias käia küll.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile rääkis perearst, et sellist haiguse tüsistumist ei saa tegelikult vältida, sest see on pigem organismi eripära. Viirushaigused nagu ülemiste hingamisteede haigused (nohu ja köha) need lihtsalt võivad muutuda bakteriaalseks (kõrvapõletik, kopsupõletik vms) kui haigus süveneb, aga seda ei saa ennetada ega ära hoida. Immuunsus on seotud antikehade hulgaga organismis ja lastel neid lihtsalt vähem kui täiskasvanutel, seega nad haigestuvadki tihemini. Minu laps on esimest aastat lasteaias ja juba mitu korda nohus olnud, aga tal see “haige” enesetunne kestab max 1-2 päeva ja edasi lihtsalt nohu ning enesetunne suurepärane. Kui nohu juba ka vähemaks jääb, siis läheb kohe tagasi lasteaeda, seega kodus tavaliselt max 5 päeva. Tüsistusi pole tekkinud ning püsib pärast vähemalt 2-3 nädalat terve.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda infovoldikut annab vajadusel igatpidi lugeda.
Need, kes oma pooltõbised lapsed lasteaeda viinud on, saavad seda ka edaspidi teha.
Need, kes oma lastel lasevad peale haigust pikalt taastuda, saavad ka edaspidi seda teha.
Juhend lubab nii haigel lapsel aias olla, kui soovitab ka tervele lapsele vabu päevi anda.
Selle väljaandmist rahastas kes? Kelle tööaega see kulutas?

See on aedades paraku lõputu vaidlusteema ja paraku kipuvad osapooled jagunema lapse tervise tugevuse alusel.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust tuleks panna end lapse olukorda – kas sa ise tahaksid olla selle haigusega tööl. Nimelt olin ise haige – palavikku ei olnud, oli nohu ja köha – aga kohutavalt halb enesetunne, vereproov näitas viirust ning kuna palavikku eriti ei olnud (palavik n.ö. põletab viiruse ära)- siis vindus see haigus 1,5 nädalat! Lisaks sellele on oht, kui poolparanena välja lähed – nokid uue haiguse üles.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda lugedes on ülihea meel, et oma lapsed enam lasteaias ei käi. Paljud ei kujuta vist ette, milline hakkab välja nägema rühm, kui nonstop seal sõna otseses mõttes tatt lendab. Lapsed aevastavad, pühivad käega tatti ja köhivad ju kuhu juhtub. Ka kõige ideaalsemas lasteaias ei suudeta seda laga koguaeg ära puhastada ja laste arv ühes ruumis on ju teatavasti päris suur.
Ma ei tahaks ise päevagi sellises ruumis viibida.

Huvitav, kas koju kutsutakse ka lapsele mängusõpru, kellel on suur nohu ja köha, silmapõletik?

Lasteaia töötajatest on kohe päris kahju. Loen siit, et nad võiks ennast gripi vastu vaktsineeerida, et mitte lapsi nakatada. Ja et haigustekitajaid on üle 100. Aga need täiskasvanud ise ja nende tervis? Neile ju köhitakse ja aevastatakse koguaeg peale. Õpetajal on lubatud ka haigena tööl käia?
See muudab ka õpetaja laste suhteid rühmas. Õpetaja on kohustatud ka kõvasti köhivat last riietama, kallistama, lohutama? Kes seda tahab?

Ametnikud võivad ju sellise juhendi koostada, aga terve mõistuse ja hoolivusega siin küll midagi pistmist ei ole.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:29; 17.12 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selles osas range olnud, et kui on näha, et laps hakkab haigestuma nt köhib, aevastab ja ei söö, minu lapse puhul esimene tunnus enne palavikku, siis aeda ta ei lähe. Täpselt niikaua ei lähe, kuni on terve. Istumegi kodus, esimesel lasteaia aastal olimegi rohkem kodus kui lasteaias kuna haigused olid igakuised. Samas tean, et on lapsevanemaid, kes toovadki lapse, kellel tatt ninast lipendab, aeda teiste sekka. Terved lapsed nakatuvad. Esimesel aastal võeti kõiki, kes palavikus polnud, vastu, nüüd on uued kasvatajad ning kord natuke paranenud.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 14:16; 22.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas koju kutsutakse ka lapsele mängusõpru, kellel on suur nohu ja köha, silmapõletik?

Mõnel inimesel on rohkem kui üks laps. Kui üks lastest haigestub, siis on ta endiselt kodus teretulnud. Isegi kui on oht, et ta võib teisi lapsi nakatada.
Nohu ja köha pole meie peres ka sõpradega suhtlemisel takistuseks olnud. Kõhugripis inimest tõesti ei külastaks ega külla ei kutsuks, aga muud kergemad tõved mind eriti ei häiri.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 13:46; 26.11 20:24; 27.12 13:50; 02.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See silmapõletik on üks täitsa uskumatu asi tänapäeval! Minu laps sai selle kolmel esimesel lasteaia-aastal iga aasta vähemalt korra. Kusjuures edasi nakkas teistele pereliikmetele ka. Pärast esimest kogemust ma enam ei imestanud, et lasteaias õpetajad rähmaste silmadega lapse peale karjuma hakkasid ja tagurpidi tagasi saatsid. Mina siis ju veel ei teadnud, misasi see selline on. Minu lapsepõlves seda ei olnud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmapõletik on ju jube kiirelt nakkav haigus, väga vastik ka veel pealekauba, kas tõesti keegi viib oma silmapõletikus lapse teiste sekka? Kui ma ise silmapõletikus oli, et pistnud ma nina kodust väljagi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 15:29; 17.12 22:00; 02.01 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed pole kunagi eestis lasteaias käinud. Nemad käivad soome lasteaias ja seal artiklis on sõna-sõnalt kõik nii nagu soome arstid räägivad. Oma eestis elavatelt tuttavatelt olen ikka kuulnud, et eestis küll ei tohi nohune laps lasteaias käia. Arvasin, et eestis asjad teisiti aga vist mitte?
Aga kõik ongi tegelikult lapse enesetundes kinni. Mina näiteks ei vii last lasteaeda kui tal on selline öö läbi piinav köha või päeval köhib hästi palju. Ja nohuga on sama, et kui on öösiti nina hästi kinni ja laps ei saa puhata või nina on pidevalt tatti täis ja tuleb palju nuusata. Ja halva enesetundega ja palavikus last ammugi mitte ei saada lasteaeda.
Mul lapsel tekkis laupäeval nohu, hoidsin 3p kodus ja täna läks uuesti. Ninas väheke löriseb veel aga ei midagi hullu. Lapsel enestunne olnud terve nohu aja suurepärane.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda võiks ka kasvatajad lugeda. Helistavad kohe, et tuleks järgi, kui natuke köhib või tatt on ninast jooskma hakanud. Mingi valemiga ei oleks võimalik tööle minnagi nii.
Kord jõudsin tööl olla tunnikese, kui helistati lasteaiast ähmi täis olekuga, et lapsel on 37 palavik ja vaja järgi minna. Kuidas kasvatajad ei tea, et väikelapsel ei ole 37 palavik? Läksin siis järgi ja laps oli kodus rõõmus, rõõsa ja energiline. Ajab tigedaks küll tegelikult. Äsja läksin ka tööle ja siis nii. Loomulikult kui laps on tõesti haige (köhib vahetpidamata, päriselt palavik, loid, uimane jne), aga pingutavad ju üle ja jooksutavad ilmaasjata.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.11 00:05; 16.12 00:23; 16.12 13:25; 20.12 13:46; 21.12 22:01; 27.12 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmapõletikuga lasteaeda? 15 aastat tagasu räägiti küll, et see on kole nakkav haigus ja tuleb laps kindlasti koju jätta ja ise hoolikalt käsi pesta. Nüüd siis järsku ei vaja eraldamist?
Ja kui on samad haigustekitajad, mis nohuga, mismoodi ta siis nii kergelt kiirelt just ühe silmadest teise silmadesse levib?
Ehk oskab mõni arst selgitada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 10:53; 27.11 08:16; 27.11 12:33; 01.12 11:50; 17.12 09:30; 17.12 14:45; 20.12 13:35; 21.12 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palusin eelmisel aastal lasteaias, et teeme reegli, et keegi ei too köha-nohuga lapsi lasteaeda. Mulle hakati tohutult vastu – u 2 lapsevanemat 16-st olid minu poolt. Teised korrutasid, et haigus nakkab enne nohu-köha ilmnemist ja muidu ei saakski tööl käia.
Nüüd on aga nendel haigete laste lasteaeda toojatel kindel dokument millele viidata, kui mõni minusugune peaks neile midagi ütlema.
Ma hakkasin arvutama – kui laps on haige 5-10 korda aastas u 4 päeva. St tähendab keskmiselt palavik 2-3 päeva, 1 päev ilma palavikuta – nagu see dokument soovitas, selleks ajaks aga on nohu ja köha ju tugevad, kuid pole läbi, ja siis laps lasteaeda, sest pole ju võimalik kaua töölt puududa – 7 päeva ju millegi pärast ei taheta puududa. Ja seega tuuakse laps lasteaeda, kus ta ikkagi ilmselt nakatab teisi (arstide väide, et ei nakata ei ole väga kindel ju), siis jääb 3-4 last haigeks (mis tähendab, et 3-4 ema jäävad töölt koju. Need 3-4 toovad haiged lasteaeda, jäävad haigeks järgmised 3-4.
Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).
Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.
Seega, haiguspäevade arv võib ju olla isegi väiksem aastas või sama – seega see rahalise kaotuse jutt tuleks ära lõpetada. See on rumal ja lühinägelik õigustus viia haigeid lapsi lasteaeda – kas tõesti pole teised sarnast arvutust teinud?!

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palusin eelmisel aastal lasteaias, et teeme reegli, et keegi ei too köha-nohuga lapsi lasteaeda. Mulle hakati tohutult vastu – u 2 lapsevanemat 16-st olid minu poolt. Teised korrutasid, et haigus nakkab enne nohu-köha ilmnemist ja muidu ei saakski tööl käia.

Nüüd on aga nendel haigete laste lasteaeda toojatel kindel dokument millele viidata, kui mõni minusugune peaks neile midagi ütlema.

Ma hakkasin arvutama – kui laps on haige 5-10 korda aastas u 4 päeva. St tähendab keskmiselt palavik 2-3 päeva, 1 päev ilma palavikuta – nagu see dokument soovitas, selleks ajaks aga on nohu ja köha ju tugevad, kuid pole läbi, ja siis laps lasteaeda, sest pole ju võimalik kaua töölt puududa – 7 päeva ju millegi pärast ei taheta puududa. Ja seega tuuakse laps lasteaeda, kus ta ikkagi ilmselt nakatab teisi (arstide väide, et ei nakata ei ole väga kindel ju), siis jääb 3-4 last haigeks (mis tähendab, et 3-4 ema jäävad töölt koju. Need 3-4 toovad haiged lasteaeda, jäävad haigeks järgmised 3-4.

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Seega, haiguspäevade arv võib ju olla isegi väiksem aastas või sama – seega see rahalise kaotuse jutt tuleks ära lõpetada. See on rumal ja lühinägelik õigustus viia haigeid lapsi lasteaeda – kas tõesti pole teised sarnast arvutust teinud?!

On lapsi, kes vaatamata kõigele pole haiged üle 1-3 korra aastas ja on lapsed, kes juba lasteaia nägemisest haigestuvad. Selle teise grupi vanemad siis süüdistavad kõiki ümbritsevaid, aga vbl nende lapsed lihtsalt ei sobigi suurde kollektiivi.
Mind ei häirinud natuke tatistavad lapsed, ka sõimes olid lapsed haiged kokku 1-2 nädalat aastas ja samapalju olid haiged ka kodusena.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 23:42; 27.11 14:06; 05.12 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On lapsi, kes vaatamata kõigele pole haiged üle 1-3 korra aastas ja on lapsed, kes juba lasteaia nägemisest haigestuvad. Selle teise grupi vanemad siis süüdistavad kõiki ümbritsevaid, aga vbl nende lapsed lihtsalt ei sobigi suurde kollektiivi.
Mind ei häirinud natuke tatistavad lapsed, ka sõimes olid lapsed haiged kokku 1-2 nädalat aastas ja samapalju olid haiged ka kodusena.

Minul on kogemus 2 lapsega – üks lasteaed, samad õpetajad, aga erinevad lapsevanemad. Seega, 1. laps käis lasteaias ja polnud väga haige, väiksem on aga 4. päeval haige.
Kui aga hoian kodus, siis on terve, nädalaid. Kui isegi suurem või mina haiged oleme, siis on terve, sest kodus hoolitsen selle eest, et ta nakkust ei saaks.
Seega – ikkagi sõltub kõik teistest – kui ikka keegi köhib lähedal ja ei pane kata suud/nina, siis jäävadki ju teised haigeks. Ma imestan, kuidas osad inimesed poodides/bussides köhivad – väga paljud ei kata suud kinni, neil oleks justkui suva või tõesti pole teadmisi?!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kohe ei saa küsimata jätta… Kas teie, kes te arvate, et igasuguse nohu ja köhaga peab laps tingimata kodus olema, olete needsamad vanemad, kes saadavad koolieelikud viie soojakraadiga Kuoma saabaste ja paksu talvekombega lasteaeda ja sügisel soojade ilmadega ei luba ilma jopeta õues olla, mis siis, et palav on (“ütledki õpetajale, et emme ei luba jopet ära võtta!”)?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see, kes õpetab oma lapsi köhima nii, et suu on kaetud, kohe kui 5 aastasel ununeb, siis kohe meenutan. Erinevalt päris paljudest lapaevanematest, kes mitte midagi ei ütle, kui laps näiteks toidupoes köhib.
Lisaks hoian lapsi kodus, kuni on täiesti terve ja muretsen, kui veel mõni köhatus tuleb ja ta kätt suu ette ei pannud. Päris palju trenne, laulutunde on seetottu ära jäänud, kuigi palavikku ammu pole, aga nohu on.
Miinuste järgi saan aru, et minu eespool olnud arvutused on vaid minu arvates õiglased ja kaaskodanikega arvestavad?!?!?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.
10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 14:51; 26.11 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Vabandan, et miinuse panin. Käsi vääratas. Minu meelest pole samuti mõtet end normaalselt tundvat last kodus hoida. On lapsi, kes jäävad kogu aeg haigeks! Olin ise selline laps, kes jäi lasteaias kohe haigeks. Vanemate ainus laps, üleriietatud, ei mingit karastamist, iga nohu või köhatus tähendas emale haigust. Viimaks jäi vanaema pensionile ja mina koju. Tagajärg oli, et puudusin põhmõtteliselt pool esimest kooliaastat. Kuna koolis käis õppetöö ning lasteaias kooliks ettevalmistus ja sotsialiseerumine, siis lihtsam oleks olnud need paratamatud lastehaigused lasteaia nooremates rühmades läbi teha. Ehk siis, mina ei pane pahaks köhatavaid või vana nohuga rõõmsaid lapsi lasteaias. Kui keegi paneb, siis las istub ise oma lapsega kodus, samal ajal kui rühmakaaslaste emad tööd teevad. Lõputust kodus hoidmisest ei võida keegi, kõige vähem laps.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 13:46; 26.11 20:24; 27.12 13:50; 02.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).
Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa pingutad ikka kõvasti üle: enamik lapsi siiski ei ole 10 korda igal lasteaiaaastal haiged, sellised on ikka suured erandid.
Kui nohuga lapsed lasteaias käivad, siis on vahe ju selles, kas laps käib lasteaias (üldse mitte haiguslehti) või jäetakse iga väikse nohuga laps nädalaks koju. USAs, kus ei olnud mingeid haiguslehti/raha, käisid nohused lapsed kenasti koolis-lasteaias, keegi ei tulnud selle pealegi, et laps koju jätta, ju siis ikka ei ole kasulikum. Üldiselt olid lapsed palju tervemad kui Eestis. Muidugi seal ärgitati lapsi ões liikuma ka, mitte nagu meil siin, et pakitakse lapsed kubujussideks sisse ja siis laotakse liivakasti ritta istuma.
Mul on kaks last, kes on kiired põdejad – tavaliselt on teiseks-kolmandaks päevaks palavik ja nohu-köha kadunud – mismoodi selline laps teisi nakatab ja miks peaks ta terve nädala kollektiivist eemal olema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 10:53; 27.11 08:16; 27.11 12:33; 01.12 11:50; 17.12 09:30; 17.12 14:45; 20.12 13:35; 21.12 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).
Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.
Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!
Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!
PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Aga saa ometi aru, et kui sinu laps nii hädine ja tõbine on, siis see ei tähenda, et kogu rahvastik sellised on. Pealegi enamik viirusi tekitavad vähemalt mõneks ajaks immuunsuse – seega kui need 10 viirust ikka ringi käivad, siis su vastuvõtlik laps need 10 endale külge ka saab, mitte ei piirdu järsku viiega.
Mul on 7-aastane lasteaialaps ja ma ei ole talle vähemalt kaks aastat palavikualandajat andnud (kunagi ammu olen, aga ei mäleta isegi enam, millal). Samas mul on ka üks kergesti haigestuv laps, aga tema on juba koolilaps ja ei tule selle pealegi, et teised süüdi on, et tema kõik viirused endale külge korjab. Naljatades ikka ütlen, et ta põeb väikse venna eest ka kõik läbi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 10:53; 27.11 08:16; 27.11 12:33; 01.12 11:50; 17.12 09:30; 17.12 14:45; 20.12 13:35; 21.12 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lõputu vaidlus. Kelle laps noh jalapeal palavikuta läbi põeb, ütleb, et nohu pole haigus ja see, kelle laps igast nohust kõrvapõletiku saab, usub, et laps peaks vähemalt nädala nohuga kodus olema.

Tegelikult võiks vaadata naaberriike ja nende kogemust. Rootsis ei ole nohu haigus, lasteaiahoovid on “tatilint lõuani” pätakaid täis. Peale palavikku ei tohi 24 tundi viia, edasi on piisavalt terve kollektiiviga liitumiseks. Mind kohe huvitaks, et kas lapsed siis on keskmiselt haigemad, kui sellised pooltõbised lasteaeda vastu võetakse. Minul on kaks last, kellel nohuga üliharva palaviku lööb, aga ilma palavikuta haiguslehte ei saa ja seega käivad nohuga lasteaias (välja arvatud juhul, kui ikka enesetunne muidu ka halb on). Paar korda aastas vast on kokku haiged (mõni kõhuviirus või laste täpitõbi), ei ütleks küll, et nad nohusena rohkem teistele haigustele vastuvõtlikud oleks. Enamasti jäävad nad ka lasteaias levivatest kõhuviirustest puutumata. Aga need on minu lapsed, kes ma arvan, et ongi keskmisest tugevama tervisega, riiklikku statistikat pole uurinud. Aga keegi võiks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 13:17; 27.11 15:33; 02.01 17:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )


Esileht Väikelaps Millal jätta laps lasteaiast koju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.