Esileht Väikelaps Millal jätta laps lasteaiast koju?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: Millal jätta laps lasteaiast koju?

Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Mina olen see, kes lastega haiguspäevi on võtnud aastas max 2 nädala jagu. Nüüdseks lapsed juba 15 ja 10. Kord – kaks aastas nohune/köhane ollakse siiamaani. Kõrvapõletikke, silmapõletikke ja ms pole olnud kordagi ja antibiootikume pole ka lapsed vajanud. Ka paratsetamoolini iga aasta ei jõua – asja ajavad ära hanerasvasalv ja vietnamisalv koos erinevate taimeteedega, mis ise korjatud. Tõsi, nohurohtu ostan karbi igal aastal (aga tarbin seda ka ise).
Olen oma laste pealt tähele pannud, et mida nooremad nad olid, seda kiiremini tõesti haiguse läbi põdesid. Tavaliselt oligi palavik 1-2 päeva, siis kiirelt nohu. Kui ise siis nakatusin oli põdemist ikka nädalaks-kaheks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 23:42; 27.11 14:06; 05.12 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lõputu vaidlus. Kelle laps noh jalapeal palavikuta läbi põeb, ütleb, et nohu pole haigus ja see, kelle laps igast nohust kõrvapõletiku saab, usub, et laps peaks vähemalt nädala nohuga kodus olema.

Tegelikult võiks vaadata naaberriike ja nende kogemust. Rootsis ei ole nohu haigus, lasteaiahoovid on “tatilint lõuani” pätakaid täis. Peale palavikku ei tohi 24 tundi viia, edasi on piisavalt terve kollektiiviga liitumiseks. Mind kohe huvitaks, et kas lapsed siis on keskmiselt haigemad, kui sellised pooltõbised lasteaeda vastu võetakse. Minul on kaks last, kellel nohuga üliharva palaviku lööb, aga ilma palavikuta haiguslehte ei saa ja seega käivad nohuga lasteaias (välja arvatud juhul, kui ikka enesetunne muidu ka halb on). Paar korda aastas vast on kokku haiged (mõni kõhuviirus või laste täpitõbi), ei ütleks küll, et nad nohusena rohkem teistele haigustele vastuvõtlikud oleks. Enamasti jäävad nad ka lasteaias levivatest kõhuviirustest puutumata. Aga need on minu lapsed, kes ma arvan, et ongi keskmisest tugevama tervisega, riiklikku statistikat pole uurinud. Aga keegi võiks.

Mismoodi ILMA PALAVIKUTA haiguslehte ei saa? Kui oleks näiteks otsendanud-kõht lahti (oletame, et palavikku hommikul pole), siis ka ei saa haiguslehte???!!!
Kui ikka tugev nöhu-köha ja palavikku pole, siis viite lasteaeda. IME KA SIIS, et teised lapsed haigeks ei jää 🙁
Mul viimane kord sai vaevu hingata, kui 3 korda päevas köhahoog tuli, ajas teda ka oksendama, aga palavik oli 1 päev. Nii oligi kodus 2 nädalat, kuigi köhis 3 korda päevas (sõna otseses mõttes).

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oksendamine ja nohu on ikka kaks ise asja. Kui oksendab, siis saab ka ilma palavikuta haiguslehe. 🙂 Samuti saab haiguslehe erinevate lööbeliste haiguste puhul ilma palavikuta, kuigi need enamasti põhjustavad ka palavikku. Tugeva köha puhul ilmselt saab ka, ei tea, minu lapsed ei köhi. Aga nohu ainsa kaebusena ei ole põhjus last kollektiivist eraldada ja see kehtib kõikide laste puhul, ega minu omad üksi seal teisi nakatamas käi, ikka kõik teised ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 13:17; 27.11 15:33; 02.01 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lõputu vaidlus. Kelle laps noh jalapeal palavikuta läbi põeb, ütleb, et nohu pole haigus ja see, kelle laps igast nohust kõrvapõletiku saab, usub, et laps peaks vähemalt nädala nohuga kodus olema.

Tegelikult võiks vaadata naaberriike ja nende kogemust. Rootsis ei ole nohu haigus, lasteaiahoovid on “tatilint lõuani” pätakaid täis. Peale palavikku ei tohi 24 tundi viia, edasi on piisavalt terve kollektiiviga liitumiseks. Mind kohe huvitaks, et kas lapsed siis on keskmiselt haigemad, kui sellised pooltõbised lasteaeda vastu võetakse. Minul on kaks last, kellel nohuga üliharva palaviku lööb, aga ilma palavikuta haiguslehte ei saa ja seega käivad nohuga lasteaias (välja arvatud juhul, kui ikka enesetunne muidu ka halb on). Paar korda aastas vast on kokku haiged (mõni kõhuviirus või laste täpitõbi), ei ütleks küll, et nad nohusena rohkem teistele haigustele vastuvõtlikud oleks. Enamasti jäävad nad ka lasteaias levivatest kõhuviirustest puutumata. Aga need on minu lapsed, kes ma arvan, et ongi keskmisest tugevama tervisega, riiklikku statistikat pole uurinud. Aga keegi võiks.

Mismoodi ILMA PALAVIKUTA haiguslehte ei saa? Kui oleks näiteks otsendanud-kõht lahti (oletame, et palavikku hommikul pole), siis ka ei saa haiguslehte???!!!

Kui ikka tugev nöhu-köha ja palavikku pole, siis viite lasteaeda. IME KA SIIS, et teised lapsed haigeks ei jää ????

Mul viimane kord sai vaevu hingata, kui 3 korda päevas köhahoog tuli, ajas teda ka oksendama, aga palavik oli 1 päev. Nii oligi kodus 2 nädalat, kuigi köhis 3 korda päevas (sõna otseses mõttes).

Mina elan Soomes ja siin on ka Rootsiga samad põhimõtted, et köha ja nohu pole “haigus”. Ning õesti, kui lapsel on nohu-köha(ka ragisev,rögisev ja juba tuberkuloosi meenutav) ning palaviku pole, siis arst ütleb sulle sorry tänaseks päevaks vast saad(kui oled omavoliliselt juba ennem tööle teada andnud, et ei tule) aga kuna palaviku pole siis hommseks enam ei saa. Mina tunnistan, vahel olen lapsele palaviku lihtsalt juurde valetanud, et saaks taastuda! Inetu see on aga mis teha.
Max mis antakse on 2-3päeva korraga ja kui selleks ajaks reaalselt(kui pole luuletanud) lapsel olev palavik üle läinud ei ole, peab sõna otseses mõttes lunima lehte juurde.
Okse ja kõhutõvega me nüüd kuu aega tagasi saime vaid 2 päeva haiguslehte. Ettekirjutised ütlevad, et kui oksendamisest on 24h möödas, ei ole rohkem vaja kodus olla.

Õnneks minu laps on nüüdseks üsna terve ja isegi niisama tatine polegi olnud viimased kaks aastat.
Kõrvapõletikest on välja kasvanud ja üldjuhul, kui nohu ei tüsistunud, oli laps nooremana sama ergas ja teda ei näivat häirinud. Va tilkuv nina, kuniks ise nuuskamise selgeks sai.

Vb on Eesti ja Rootsi-Soome seisukoht selles osas niivõrd erinev, kuna näiteks Soomes kuritarvitatkse haiguslehte väga palju ära. Kas siis valetatkse ennast või last haigeks.
Ja kindlasti mõjutab kõike ka see, et Soomes ei ole oma “perearsti”. On tervisekeskused, kus satud iga kord erineva juurde. Kes parasjagu tööl on.

Aga fakt on see, et Soomes näiteks esineb laste seas väga palju astmat! Suures osas see ongi tingitud välja ravimata köhadest-nohudest.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 15:48; 27.11 15:58; 02.12 00:25; 17.12 09:52; 02.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Soomes ja siin on ka Rootsiga samad põhimõtted, et köha ja nohu pole “haigus”. Ning õesti, kui lapsel on nohu-köha(ka ragisev,rögisev ja juba tuberkuloosi meenutav) ning palaviku pole, siis arst ütleb sulle sorry tänaseks päevaks vast saad(kui oled omavoliliselt juba ennem tööle teada andnud, et ei tule) aga kuna palaviku pole siis hommseks enam ei saa. Mina tunnistan, vahel olen lapsele palaviku lihtsalt juurde valetanud, et saaks taastuda! Inetu see on aga mis teha.
Max mis antakse on 2-3päeva korraga ja kui selleks ajaks reaalselt(kui pole luuletanud) lapsel olev palavik üle läinud ei ole, peab sõna otseses mõttes lunima lehte juurde.
Okse ja kõhutõvega me nüüd kuu aega tagasi saime vaid 2 päeva haiguslehte. Ettekirjutised ütlevad, et kui oksendamisest on 24h möödas, ei ole rohkem vaja kodus olla.

Õnneks minu laps on nüüdseks üsna terve ja isegi niisama tatine polegi olnud viimased kaks aastat.
Kõrvapõletikest on välja kasvanud ja üldjuhul, kui nohu ei tüsistunud, oli laps nooremana sama ergas ja teda ei näivat häirinud. Va tilkuv nina, kuniks ise nuuskamise selgeks sai.

Vb on Eesti ja Rootsi-Soome seisukoht selles osas niivõrd erinev, kuna näiteks Soomes kuritarvitatkse haiguslehte väga palju ära. Kas siis valetatkse ennast või last haigeks.
Ja kindlasti mõjutab kõike ka see, et Soomes ei ole oma “perearsti”. On tervisekeskused, kus satud iga kord erineva juurde. Kes parasjagu tööl on.

Aga fakt on see, et Soomes näiteks esineb laste seas väga palju astmat! Suures osas see ongi tingitud välja ravimata köhadest-nohudest

Ahjaa. Ja see jäi ka lisamata, et Soomel on Eestiga ka hoopis teistsugune “haigekassa” süsteem.
Meil saab tööandja ise reguleerida, kui palju haiguslehe päevi nad kinni maksavad ja mis ulatuses.
Meie töökohas on lapsega maksustatid esimesed 3 päeva ja peale seda saad 0.
Olin kunagi nädala(igasugu villitõved ja rõuged on erand, kus saab kohe nädala korraga) enterorokkoga kodus lapsega ja makstigi vaid 3 päeva. 2 päeva oli ilma rahata kodus.
Enamus tööandjaid kasutavad seda süsteemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 15:48; 27.11 15:58; 02.12 00:25; 17.12 09:52; 02.01 17:31;
To report this post you need to login first.

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.11 15:38; 27.11 19:54; 05.12 15:29; 16.12 10:29; 20.12 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sinna kogu jutt alati viib – keegi ei taha kolleege, kes KOGU AEG KODUS ON… ja mina ju just räägin, et kui kolleegi on töölt ära 10 korda aastas 3-4 päeva või 5 korda aastas 5-10 pöeva, siis kumb parem/halvem on tööandjale? aga lapsele? teistele lastele, keda su laps nakatab, sest su tööandja/kolleegid on pahased.

Aga neid “nohu pole haigus” korrutajaid on kahjuks enamuses ja neile millegipärast puhas matemaatika kohale ei jõua. Veel vähem mõtlevad on teiste ja enda lapse tervise peale – aina töö-töö-töö. Kurb.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

Et ma peaks tööst loobuma või hoidjad palkama sellepärast, et mingi perekooli kägu ei usu, et mu laps kolmandaks päevaks terve on ilma igasugu nohu-köha-palavikuta, ning nõuab, et kõik hoiaks oma lapsi vähemalt nädala kodus?

Köha, muuseas, võib kesta ka mitu kuud. Ma ise eelmisel sügisel köhisin pärast haigust veel kaks kuud ja ikka päris korralikult.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 10:53; 27.11 08:16; 27.11 12:33; 01.12 11:50; 17.12 09:30; 17.12 14:45; 20.12 13:35; 21.12 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

Et ma peaks tööst loobuma või hoidjad palkama sellepärast, et mingi perekooli kägu ei usu, et mu laps kolmandaks päevaks terve on ilma igasugu nohu-köha-palavikuta, ning nõuab, et kõik hoiaks oma lapsi vähemalt nädala kodus?

Köha, muuseas, võib kesta ka mitu kuud. Ma ise eelmisel sügisel köhisin pärast haigust veel kaks kuud ja ikka päris korralikult.

Kui pole nohu-köha, siis loomulikult võib ka 2.-3. päeval minna, mina räägin ju neist köhijate-tatt väljas tegelaste vanematest.

Nii…ja ongi käes. Ravisin lapse täiesti terveks, oli 1.5 nädalat kodus, käis ep, tp, kp lasteaias ja laulutunnis, np, reede tegin puhkepäeva…ja täna nohu.
KOHUTAV.
Ja mina pean pärast 3 lasteaiapäeva lapse iga nädal koju jätma? Miks TEISTE VANEMATE töö tähtis ei ole?! Ma viin ka siis oma lapse esmaspäeval lasteaeda, missiis, et nohu alles vesine ja nina on kinni. Las nakatab seal kõiki. Palavikku ju pole, järelikult võib minna.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

Et ma peaks tööst loobuma või hoidjad palkama sellepärast, et mingi perekooli kägu ei usu, et mu laps kolmandaks päevaks terve on ilma igasugu nohu-köha-palavikuta, ning nõuab, et kõik hoiaks oma lapsi vähemalt nädala kodus?

Köha, muuseas, võib kesta ka mitu kuud. Ma ise eelmisel sügisel köhisin pärast haigust veel kaks kuud ja ikka päris korralikult.

Kui pole nohu-köha, siis loomulikult võib ka 2.-3. päeval minna, mina räägin ju neist köhijate-tatt väljas tegelaste vanematest.

Nii…ja ongi käes. Ravisin lapse täiesti terveks, oli 1.5 nädalat kodus, käis ep, tp, kp lasteaias ja laulutunnis, np, reede tegin puhkepäeva…ja täna nohu.

KOHUTAV.

Ja mina pean pärast 3 lasteaiapäeva lapse iga nädal koju jätma? Miks TEISTE VANEMATE töö tähtis ei ole?! Ma viin ka siis oma lapse esmaspäeval lasteaeda, missiis, et nohu alles vesine ja nina on kinni. Las nakatab seal kõiki. Palavikku ju pole, järelikult võib minna.

Nakatanud on ta teisi juba ammu enne seda, kui su lapsel üldse sümptomid tekkisid. Just nimelt juba nendel samadel päevadel, jus ta kohal käis e-k ja pealtnäha terve oli!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 15:48; 27.11 15:58; 02.12 00:25; 17.12 09:52; 02.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tean, et on lapsevanemaid, kes toovadki lapse, kellel tatt ninast lipendab, aeda teiste sekka. Terved lapsed nakatuvad. Esimesel aastal võeti kõiki, kes palavikus polnud, vastu, nüüd on uued kasvatajad ning kord natuke paranenud.

Ja toovadki. Põhivabandus – aga kodus ei olnud midagi!?

Mul oli täiesti hea meel, kui paar aastat tagasi meil lasteaed nädalakese kinni oli, sest kõik, ka tädid, olid haigestunud. Ei, mul polnud hea meel haige olla, vaid see oli reaalne näide mis saab, kui kodusmidagieiole tuualse teiste sekka köhima ja haigust külvama. Ma ei ole seda meelt, et ühe töölkäimine on olulisem, kui teise oma. Miskipärast jääb mulje, et lapsed tehti relvaähvardusel ja vaesed vanemad peavad nüüd nuputama, kuidas nendega hakkama saada.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 10:24; 15.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on rumal ja lühinägelik õigustus viia haigeid lapsi lasteaeda – kas tõesti pole teised sarnast arvutust teinud?!

Kuidas sina küll arstidest targem oled? Aga sina siis jätagi koju oma lapsed. Minu laps on käinud kahes lasteaias. Ühes oli karm kord, teises mitte niiväga. Ja laste haigestumises ei olnud mitte mingisugust vahet. Iga pisikese nohuga emal haiguslehel istuda ei ole mitte mingisugust mõtet.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lasteaiaõpetaja.

Iga väikese nohuga polegi haigusleht mõttekas.
Igal perel on õigus kasutada 3 (alla 3-aastaste puhul 6) tasustatud ja lisaks 10 päeva tasustamata lapsepuhkuse päeva aastas. Seega, kui lapsel on nohu/kurguvalu esimesed päevad, mil on paha olla, nina kinni, silmad vesised, väsimus, siis oleks väga hea, kui kumbki vanem neid päevi kokkuleppel tööandjaga (kes võiks ju ka huvitatud olla, et vanem puudub 1-2 päeva, mitte 2 nädalat) sihtotstarbeliselt kasutaks.
Nohu 3.-4. päeval sageli enam halb olla polegi ja samuti on nakkusoht väiksem kui esimestel päevadel, seega, kui laps nuusata oskab ja õues külma peale saada ei pelga, tulgu aga vudinal lasteaeda!

Jutt, et nakkuse võib saada igalt poolt, on aga lollus. St nakkust võib teoreetiliselt muidugi igalt poolt saada, kuid lasteaias on tõenäosus ikka väga palju suurem kui bussis, poes vm. Nimelt on lapsed lasteaiarühmas väga väikesel pinnal 8-12 tundi sõna otseses mõttes ninapidi koos, nad katsuvad (aga halvemal juhul ka lutsutavad või limpsivad!) samu mänguasju, kallistavad, müravad, aevastavad üle laua üksteisele näkku jne. Seega levivad viirused lasteaias palju kergemini kui mistahes muus keskkonnas. Tugeva nohu korral on laps ikka pidevalt üsna tatine, paljud pühivad nina mugavalt ja käepäraselt varrukasse veel enne, kui õpetaja jõuab kahetuhandes kord “Võta salfakas!” hüüda, paljusid pole õpetatud aevastuse korral käsivart (küünarnukiõnarust) kasutama, vaid turtsatatakse peopessa ja sama liigutusega juba katsutakse midagi rühmas või teist last. No ja paljud ei pane üldse midagi köhides või aevastades suu ette.

Mina olen täiskasvanu ja heade hügieeniharjumustega, kuid nii haige, kui lasteia esimestel aastatel, pole ma eluski olnud – ehk et seal tõesti on haigete laste puhul nakatumisvõimalus ikka väga suur. Sellele vaatamata ei mõista ma sugugi hukka inimesi, kes oma veidi nohuse või natuke köhiva lapse rühma toovad – nii nagu nemad, ei saa ka mina ju iga väikese turtsatuse peale haiguslehte võtta. Aga kui lapsel ikka on tunni aja jooksul vaja 10 korda nuusata ja ülejäänud ajal ripub ka purikas välja või ei käi õhk üldse läbi, siis sellise lapse koht on kodus, kuni tal parem hakkab. Lasteaias on juba müratase ja tempo teised kui kodus, lapsel endal pole kindlasti pooltõbisena rühmas hea.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.11 12:54; 02.12 15:05; 17.12 17:44; 21.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguste haigustunnustega last ei peaks lasteaeda viima. Seda sel põhjusel, et nakatuvad terved lapsed, kes siis omakorda põevad kodus. Lapse enesetunne ei mängi rolli.

Haigustunnustest: alguses on köha kuivem, kui hingamisteed on ärritunud. Nohu järel on köha rögane ja võib kesta kuni mitu nädalat. Laps siis enam nakkav ei ole, ning tema enesutunne on hea. Seda on seletanud meile meie pediaater ja nii korduvalt lasteaeda saatnud (ei pukendanud hoolduslehte, kuna ei näinud vajadust).

Nohu võib olla lapsel mõnikord allergiline, mõnikord õhu kuivusest, millele ei järgne koheselt haigus, ning selline köha kaob usinal aurutamisel või ruuminiiskuse paranemisel.

Paraku haiguste levikut lasteaedades väktida ei saa, sest lapsed on nakkavad juba enne sümptomide avaldumist.

Kui mõni vanem väga kardab viirused, ning tal on võimalik oma lapsega kodus kauem istuda, siis tulebki terve sügis lapsega kodus istuda, ja ise ka ei tohi väljas käia, sest enamuse viiruseid toovad lastele siiski täiskasvanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 02.12 20:21; 02.12 20:30; 02.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tean, et on lapsevanemaid, kes toovadki lapse, kellel tatt ninast lipendab, aeda teiste sekka. Terved lapsed nakatuvad. Esimesel aastal võeti kõiki, kes palavikus polnud, vastu, nüüd on uued kasvatajad ning kord natuke paranenud.

Ja toovadki. Põhivabandus – aga kodus ei olnud midagi!?

Mul oli täiesti hea meel, kui paar aastat tagasi meil lasteaed nädalakese kinni oli, sest kõik, ka tädid, olid haigestunud. Ei, mul polnud hea meel haige olla, vaid see oli reaalne näide mis saab, kui kodusmidagieiole tuualse teiste sekka köhima ja haigust külvama. Ma ei ole seda meelt, et ühe töölkäimine on olulisem, kui teise oma. Miskipärast jääb mulje, et lapsed tehti relvaähvardusel ja vaesed vanemad peavad nüüd nuputama, kuidas nendega hakkama saada.

@kodusmittemidagieiole. Endalgi korduvalt olnud olukordi, kus lapse esimesed haigestumise tunnused avalduvad lasteaias olles. Täiesti terve laps hakkab päeva eale aevastama või köhima, või täiesti ilma ühegi eelneva sümptomita tõuseb palavik (tüüpiliselt avastatakse peale lõunaund, kuna palavikud kipuvadki tõusma õhtu poole). Järgmine päev jätan muidugi koju, kuid kõik teised on nakkuse juba saanud.

Sõprade seas näen üldist tendentsi: kellel esimene laps ja alles läks lasteaeda, oi seda halamist, kuidas rongaemad nohuseid lapsi lasteaeda toovad ja nende võsuke siis haigeks jääb. Kogenumad emad, kui mainid et enda laps pole veel päris terve, ainult naeratavad ja ütlevad, et pole probleemi, meie nohukesi ei karda :))

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 02.12 20:21; 02.12 20:30; 02.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

Et ma peaks tööst loobuma või hoidjad palkama sellepärast, et mingi perekooli kägu ei usu, et mu laps kolmandaks päevaks terve on ilma igasugu nohu-köha-palavikuta, ning nõuab, et kõik hoiaks oma lapsi vähemalt nädala kodus?

Köha, muuseas, võib kesta ka mitu kuud. Ma ise eelmisel sügisel köhisin pärast haigust veel kaks kuud ja ikka päris korralikult.

Kui pole nohu-köha, siis loomulikult võib ka 2.-3. päeval minna, mina räägin ju neist köhijate-tatt väljas tegelaste vanematest.

Nii…ja ongi käes. Ravisin lapse täiesti terveks, oli 1.5 nädalat kodus, käis ep, tp, kp lasteaias ja laulutunnis, np, reede tegin puhkepäeva…ja täna nohu.

KOHUTAV.

Ja mina pean pärast 3 lasteaiapäeva lapse iga nädal koju jätma? Miks TEISTE VANEMATE töö tähtis ei ole?! Ma viin ka siis oma lapse esmaspäeval lasteaeda, missiis, et nohu alles vesine ja nina on kinni. Las nakatab seal kõiki. Palavikku ju pole, järelikult võib minna.

No tõesti, kui su laps on ikka iga nädal korduvalt haige, kontrolli oma kodu hügieeni või kliima üle(voodipesu, nõud, hügieenitooded, õhuniiskus, ebapiisav tuulutamine, jnejne) . Viirused jäävad su koju ka peale lapse tervenemist, ning ka täiesti terveks ravitud laps võib kodus olles samasse viirusesse uuesti haigestuda (väikelapse immuunsüsteemi eripära – iga viiruse järel alati ei teki mälu-antikehi, mis peaksid mõnd aega kaitsma samasse viirusesse taasnakatumise vastu).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 02.12 20:21; 02.12 20:30; 02.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, kui iga laps on haige aastas 10 korda, ema võtab 4 haiguspäeva, siis see teeb 40 päeva. Eestis on 3-7 aastasi näiteks 50 000 last, seega 50 000*40=2 miljonit haiguspäeva (ma summasid ei tea öelda, mida haigekassa-tööandjad peavad maksma).

Kui aga iga laps oleks haige aastas 4-5 korda (sest nad ei saa nakkust, sest lapsi hoitakse kodus 7-10 päeva, siis see teeb aastas:4*7=28 päeva või ka 4*10=40 päeva.

Sa nüüd loe hoolega mida sa oled siin kirjutanud.

10 x aastas haige ja 4 päeva kodus vs 5 x aastas haige ja kodus ca 8 päeva. Kus siin see erinevus välja tuleb?

Erinevust ei pruugi tulla – seda ma ka kirjutasin eespool. Välja arvatud see, et siis on lapsed vähem haiged ja vanemad vaid 5 korda aastas puuduvad töölt (võrreldes sellega, et ollaks 10 korda ära).

Lisaks, enamusel lastest on palavik 3 päeva. Vähestel juhtudel 1 päev. Rohud ka maksavad – kas osta 10 korda aastas palavikualandajat või 5 korda, siit tuleb ka juba vahe.

Ja kui rääkida nüüd Eesti rahvastiku pealt, siis summa on märkimisväärne nii tööandjale, ravimifirmadele…ehk siis tekib küsimus, miks soovitavad Perearstid kiirelt lapsi lasteaeda viia???!!!

Ma tundun olema ainuke, kes nii arvab, et lapsed (kuni 7 a) võiks olla kauem kodus – uskumatu!!!

PS! ja hoiangi kodus kaua, kuni üldse ei köhi või nohu läbi on. Minu lapse tervis on tähtsam kui palk. Ja nii säilib mul rohkem raha, kui kogu aeg ei pea rohtusid ostma (Paratcetamol ka maksab).

Kui sa oled kodune, siis palun, hoia või peale nohu kuu aega kodus, kes keelab, aga tööandjana või kolleegina ? Kas sulle endale meeldiks, kui sa peaks kogu aeg tegema kolleegi tööd, ületunde, lisavahetusi jne põhjendusega, a ta on lapse nohu pärast jälle 2 nädalat haiguslehel? Köha võib kesta kuni kuu …

Loomulikult ei saa vanemad kogu aeg haiguslehel olla! Selleks on olemas plaan B, C ja D. Kodus töötamine, tööaegade kombineerimine vanemate vahel, vanavanemad, hoidjad jne, jne.

Et ma peaks tööst loobuma või hoidjad palkama sellepärast, et mingi perekooli kägu ei usu, et mu laps kolmandaks päevaks terve on ilma igasugu nohu-köha-palavikuta, ning nõuab, et kõik hoiaks oma lapsi vähemalt nädala kodus?

Köha, muuseas, võib kesta ka mitu kuud. Ma ise eelmisel sügisel köhisin pärast haigust veel kaks kuud ja ikka päris korralikult.

Kui pole nohu-köha, siis loomulikult võib ka 2.-3. päeval minna, mina räägin ju neist köhijate-tatt väljas tegelaste vanematest.

Nii…ja ongi käes. Ravisin lapse täiesti terveks, oli 1.5 nädalat kodus, käis ep, tp, kp lasteaias ja laulutunnis, np, reede tegin puhkepäeva…ja täna nohu.

KOHUTAV.

Ja mina pean pärast 3 lasteaiapäeva lapse iga nädal koju jätma? Miks TEISTE VANEMATE töö tähtis ei ole?! Ma viin ka siis oma lapse esmaspäeval lasteaeda, missiis, et nohu alles vesine ja nina on kinni. Las nakatab seal kõiki. Palavikku ju pole, järelikult võib minna.

No tõesti, kui su laps on ikka iga nädal korduvalt haige, kontrolli oma kodu hügieeni või kliima üle(voodipesu, nõud, hügieenitooded, õhuniiskus, ebapiisav tuulutamine, jnejne) . Viirused jäävad su koju ka peale lapse tervenemist, ning ka täiesti terveks ravitud laps võib kodus olles samasse viirusesse uuesti haigestuda (väikelapse immuunsüsteemi eripära – iga viiruse järel alati ei teki mälu-antikehi, mis peaksid mõnd aega kaitsma samasse viirusesse taasnakatumise vastu).

Oksendamine ja nohu on ikka kaks ise asja. Kui oksendab, siis saab ka ilma palavikuta haiguslehe. ???? Samuti saab haiguslehe erinevate lööbeliste haiguste puhul ilma palavikuta, kuigi need enamasti põhjustavad ka palavikku. Tugeva köha puhul ilmselt saab ka, ei tea, minu lapsed ei köhi. Aga nohu ainsa kaebusena ei ole põhjus last kollektiivist eraldada ja see kehtib kõikide laste puhul, ega minu omad üksi seal teisi nakatamas käi, ikka kõik teised ka.

Nohu ja okseviirus on tõesti kaks eriasja!!! Ja juba sellepärast, et esimesega on inimene nakkav paar päeva enne haiguse valadumist, ning paat esimest haigusepäeva, kuid OKSEVIIRUSE puhul on inimene nakkav kuni 2 NÄDALAT PEALE TERVENEMIST! Kasvõi guugeldage.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 20:09; 02.12 20:21; 02.12 20:30; 02.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, kui su laps on ikka iga nädal korduvalt haige, kontrolli oma kodu hügieeni või kliima üle(voodipesu, nõud, hügieenitooded, õhuniiskus, ebapiisav tuulutamine, jnejne) . Viirused jäävad su koju ka peale lapse tervenemist, ning ka täiesti terveks ravitud laps võib kodus olles samasse viirusesse uuesti haigestuda (väikelapse immuunsüsteemi eripära – iga viiruse järel alati ei teki mälu-antikehi, mis peaksid mõnd aega kaitsma samasse viirusesse taasnakatumise vastu).

Ma ju kirjutasin, et mu laps oli 1.5 nädalat kodus (või isegi 2), üle nädala oli täiesti terve, ehk siis kodus olles haigeks ei jää, aga kui on 3 päeva lasteaias, siis 2 päeva kodus, siis laupäeval, so 3. päeval pärast lasteaias käimis, tekkis nohu.
Seega, tema kindlasti kolmapäeval lasteaias veel kedagi ei nakatanud, kui ikka aevastamine tekkis reedel alles ja nohu laupäeval.
Minu kodu hügeeriga on kõik korras (tuulutan kogu aeg, õues käime kogu aeg), liiga puhas ka pole 😉

Uskumatu, et ma olen ainuke, kes peab nohust-köhast last lasteaeda-laulutundidesse viimist teiste jaoks ebaviisakaks. Ma taas jätsin lapse laulutundi viimata, sest ta köhis hommikupoole mitmeid kordi, kuigi nohu on juba läbi. Laulutund toimub 4 korda kuus, seega 25% olen nö asjata maksnud – aga näed, mina suudan seda ja ei nakata teiste lapsi. Lasteaias ka ikkagi ei käinud – kuigi “lubasin” siis.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.11 22:58; 24.11 00:47; 24.11 15:54; 27.11 12:01; 27.11 14:34; 27.11 23:06; 01.12 23:56; 03.12 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina pean pärast 3 lasteaiapäeva lapse iga nädal koju jätma? Miks TEISTE VANEMATE töö tähtis ei ole?! Ma viin ka siis oma lapse esmaspäeval lasteaeda, missiis, et nohu alles vesine ja nina on kinni. Las nakatab seal kõiki. Palavikku ju pole, järelikult võib minna.

Minu kolm last olid täpselt sama probleemiga esimestel lasteaia aastatel, ei kestnud üks-kaks aastat, kolm aastat kestis see trall. Probleem ei ole teistes lastes. Meie väike lasteaed tegi vahepeal null-tolerantsi, ühtegi natukegi nohust last lasteaeda ei lubatud. Sellest ei olnud mitte mingit kasu. Minu lapsed olid ikka 3 päeva peale lasteaeda minekut taas raskelt tüsistustega haiged. Ja ei ole viga ka koduses hügieenis või vastupidi liigses hügieenis. Lihtsalt minu lastel on geneetilise soodumusena kitsad hingamisteed ja kergelt ärrituvad-tursesse minevad hingamisteed ja halvasti arenenud immuunsüsteem. Kuniks laps kasvab ja ta immuunsüsteem tugevneb, tuleb leida lapsehoidja, kes neil haiguse aegadel abiks on.

Kõik need meeleheitlikud immuunsuse parandamise meetodid tegelikult ei toimi, aitab lihtsalt aeg ja haiguste läbi põdemine. Mina jätsin lapsi küll uuesti pooleks aastaks koju – ei olnud sellest abi. Rohkem karastunud, õues liikuvamaid ja sportlikumaid lapsi andis otsida, Nii looduslikke kui ka sünteetilisi vitamiine sõime, toit oli tervislik, toad olid niisutatud. See kõik ei aita. Aitas aeg. See arenguetapp lastel lihtsalt läks ühel hetkel mööda. Ja teiste vanemate ja teiste laste süüdistamine ka ei aita. Sinu lapsed lihtsalt on oma õnnetuseks saanud sellise geneetilise paketi, mis tähendab, et nende immuunsüsteemi areng võtab aega ja nii lihtsalt on. Halb õnne, aga ühel päeval läheb see mööda. Minu lapsed käivad koolis ja kuigi nad hetkel on ka köhas-nohus, siis üldiselt on asi ikka olulisel määral paranenud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 05.12 10:45; 05.12 12:39; 05.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasteaiaõpetajana ei hakka arsti mängima ja eeldama, millal keegi nakkusohtlik on või ei ole. Seda vist ei tea täpselt arstidki. Küll aga võin sõimerühmas töötamise kogemusest öelda, et päevast ei tule suurt midagi välja, kui mul on seal mitu last, kes iga 5 minuti tagant tulevad jutuga “nina tatine” (no tegelikult on hea, kui laps seda öelda oskab, paljud ei oska, aga nina on tatine sellegi poolest). Minu töökohustuste hulgas on see tatine nina ära puhastada, mitte lasta tal sellisena ringi joosta ja kindlasti mitte õhtul last vanemale tatise ninaga üle anda. Teine asi on köhaga. Võib-olla lapse enesetunne ongi suurema osa päevast hea, aga nt magamise ajal tulevad köhahood peale. Mida see tähendab? See tähendab, et sellel päeval ei maga mul ükski laps rühmas, sest üks köhib ja teised ka ei saa magada… Sõimelapsele on on aga lõunauni tähtis. Sellised päevad ongi nagu rohkem töö lastehaiglas kui lasteaias. Ja siis mõni vanem veel küsib, kas te kindlasti ikka täna tahate õue minna, sellise ilmaga, meil kurk alles natuke kähe… Jah, tahame küll, et natukenegi sellest pisikupesast välja saada ja immuunsüsteemi tugevdada. Ja no sellest ma ei räägigi, et sõimerühmas, olles koguaeg füüsiliselt lastega tegevuses, on see igapäevane, et sulle köhitakse ja aevastatakse näkku. Eks see uus perearsti juhend annab suurema valikuvõimaluse vanemale ja väiksema lasteaiale, sest kui köha-nohu on silmaga nähtav ja kõrvaga kuuldav, siis “hea enesetunne” on midagi palju umbmäärasemat, mille lapsevanem saab soovi ja vajaduse korral ka lapsele külge luuletada. Loodame siis vanemate suurele südametunnistusele ja sellele, et nad seda lapse enesetunnet kriitiliselt hindaksid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et ma olen ainuke, kes peab nohust-köhast last lasteaeda-laulutundidesse viimist teiste jaoks ebaviisakaks. Ma taas jätsin lapse laulutundi viimata, sest ta köhis hommikupoole mitmeid kordi, kuigi nohu on juba läbi. Laulutund toimub 4 korda kuus, seega 25% olen nö asjata maksnud – aga näed, mina suudan seda ja ei nakata teiste lapsi. Lasteaias ka ikkagi ei käinud – kuigi “lubasin” siis.

Selle suhtumise tekitab elu paratamatus. Mina ka esimestel aastatel istusin 90% aastast kodus ja lasin lastel taastuda. No ei aidanud see kuidagi kaasa tööellu naasmisele ja laste tervis ka sellest märkimisväärselt ei paranenud.

Arst ka laiutas käsi, sest minu lastel lisaks päris nohule ja köhale, läheb see köha-nohu sujuvalt üle allergiliseks ärritusköhaks ja allergiliseks nohuks, mis võib kesta 4-6 nädalat või veel kauemgi (jaa lapsed sõid allergiarohte kilode viisi). Ja mitte keegi ei tea, millal see üleminek toimub, mis hetkel on veel haigusjärgne köha, ja mis hetkel allergiline ärritusköha. Ja kui kõik kolm last on 4-6 nädalat pidevalt allergilises nohus, mis nende enesetunnet ei kahjustanud, siis pikkamööda muutud immuunseks ja lihtsalt ei pööra sellele piskule enam tähelepanu. Tõsine muretsemise koht on mõni rakse haigus, aga nohud-köhad on pidev foon, laste eripära. Ja kuna suure tõenäosusega ei ole see isegi teistele lastele ohtlik, siis loomulikult viin lapsed lasteaeda. V.a. juhul, kui laps köhib magamise ajal, nii, et teised magada ei saa.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 05.12 10:45; 05.12 12:39; 05.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enesetunne hea… huvitav, lastel on see enesetunne koguaeg hea, neid ei saa vanamoodsa ravi järgi kuidagi kodus voodisse põdema. peab ikka väga haige olema, kui laps laseb end enesetundest segada.
täiskasvanud küll nii vaprad pole. kuigi on ütlemine, et see on nagu nohu. seda siis ilmestamaks mingi tegevuse kergust. kui mul on nohu, pole see küll midagi nii kerget nagu nohu. ma olen häiritud, pea on paks, õhku pole. ma jääks küll koju sest nii halb on olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enesetunne hea… huvitav, lastel on see enesetunne koguaeg hea, neid ei saa vanamoodsa ravi järgi kuidagi kodus voodisse põdema. peab ikka väga haige olema, kui laps laseb end enesetundest segada.

täiskasvanud küll nii vaprad pole. kuigi on ütlemine, et see on nagu nohu. seda siis ilmestamaks mingi tegevuse kergust. kui mul on nohu, pole see küll midagi nii kerget nagu nohu. ma olen häiritud, pea on paks, õhku pole. ma jääks küll koju sest nii halb on olla.

Nohul ja nohul on väga suur vahe. Minul on nii algavaid bakteriaalseid nohusid kui ka pikki allergilisi nohusid, õigupoolest on mul nina elu ag kinni olnud. Ja enesetunne on ikka kardinaalselt erinev erinevate nohude puhul. Kuna minu geneetikaga inimesele, s.h mu lapsed on pidev nohus olek normaalsus, siis jah, enamasti tunnen ma end nohuga täiesti hästi, samuti lapsed.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 05.12 10:45; 05.12 12:39; 05.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuesti: lapsele endale on ohtlik nohuga või muu “tühise” haigusseisundiga lasteaias olla. Kui immuunssüsteem juba ühe haigusega võitleb, on tal vähem jõudu uutele nakkustele vastu panna.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.11 15:38; 27.11 19:54; 05.12 15:29; 16.12 10:29; 20.12 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuesti: lapsele endale on ohtlik nohuga või muu “tühise” haigusseisundiga lasteaias olla. Kui immuunssüsteem juba ühe haigusega võitleb, on tal vähem jõudu uutele nakkustele vastu panna.

No lastearstid igatahes ei arva, et laps peaks iga 4 nädalat kestva nohuga lasteaiast kodus passima. Lausa haiguslehtegi ei anta. Ega nohu ole siis ainuke faktor, mis lapse haigustele vastuvõtlikuks teeb. Kui lapsel on kitsad hingamisteed, siis ta ongi haigustele vastuvtlikum, see on tema “puue” ja sellega tulöeb leppida. Samuti on ohtlik stress, sh. ka positiivne stress ja tänu kärale, reeglite rohkusele, suhete rohkusele on lasteaed väga stressirohke koht. Seega, võiks öelda ka, et kui su laps sageli haigestub lasteaias, siis järelikult ei talu ta stressi ja parem on teda mitte lasteaeda tuua. Kui lasteaia õhk on kuivem kui kodus – jällegi lops hingamisteedele ja vastuvõtlikkus haigustele suurem. Neid faktoreid, mis haigestumist soodustavad on väga palju ja inimene peab leppima selle kompotiga, mis talle on looduse poolt jagatud ning leppima ka sellega, et lasteaed on ainuke taskukohane koht aga mitte ideaalne koht ja ideaalse keskkonna oma lapsele saab kallima raha eest lapsehoidjateenust kasutades. Raha, mis tööl käimise eest jagatakse on siiski meie peres näiteks laste toitmiseks päris vajalik. Reaalses elus ei ole enamasti võimalik ideaalseid variante kasutusele võtta. Laveeridki kahe vahel – püüad käia tööl nii palju, et töökoht säiliks ja elamiseks vajalik palk laekuks ja hoida lapsi kodus paranemas täpselt nii palju, et laps puhta kurnatud ei oleks, aga samal ajal lapse organism ka harjuks erinevate ründajatega ning pidevalt oma võitlusvõimet parendaks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 08:02; 05.12 10:45; 05.12 12:39; 05.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuesti: lapsele endale on ohtlik nohuga või muu “tühise” haigusseisundiga lasteaias olla. Kui immuunssüsteem juba ühe haigusega võitleb, on tal vähem jõudu uutele nakkustele vastu panna.

Mõlemad lapsed käisid väikse nohu/köhaga lasteaias ja midagi ohtlikku pole tähendanud. Praegu üks juba gümnaasiumis, teine põhikoolis, aga siiani pole olnud ühtki nn tüsistust: bronhiiti, angiini, kopsupõletikku ega kõrvapõletikku. Pole ka antibiootikume seni vaja läinud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 23:42; 27.11 14:06; 05.12 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt olin ise haige – palavikku ei olnud, oli nohu ja köha – aga kohutavalt halb enesetunne, vereproov näitas viirust

Nohu ja köha pärast läksid vereproovi tegema???

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 22:18; 10.12 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma taas jätsin lapse laulutundi viimata, sest ta köhis hommikupoole mitmeid kordi, kuigi nohu on juba läbi. Laulutund toimub 4 korda kuus, seega 25% olen nö asjata maksnud – aga näed, mina suudan seda ja ei nakata teiste lapsi.

Võid rahulikult viia, sest nakkusohtlik oli su laps juba mitu päeva enne köhima hakkamist.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 22:18; 10.12 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ep, tp, kp lasteaias ja laulutunnis, np, reede tegin puhkepäeva…ja täna nohu.

Peale tsiteerimisoskuse oleks hea ka nädalapäevade ÕIGED lühendid lugupeetud lapsevanemal selgeks saada. Näen esimest korda niisugust veidrust, arvatavasti ka teised käod. Loodetavasti õpib laps õigesti kirjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 10:24; 15.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )


Esileht Väikelaps Millal jätta laps lasteaiast koju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.